Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

driwer78

New member
Ja napisałem do Ipla i dostałem taką odpowiedz.

Witam,

Dziękujemy za wiadomość.

Pana/i zgłoszenie dotyczące działania aplikacji IPLA na TV Samsung serii C zostało przekazane do działu programistycznego.
Jeżeli będziemy mieć jakieś dodatkowe pytania lub uda nam się rozwiązać zgłoszony problem, pozwolimy sobie przesłać do Pana/i kolejną wiadomość.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.


Zespół IPLA
Cyfrowy Polsat S.A
ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa

Ciekawe czy coś zrobią
 

Maxwel

New member
hmmm...ciekawe...ja również napisałem do ipla i otrzymałem taką odpowiedź:

Witam,

Dziękujemy za wiadomość.

Problem z działaniem aplikacji IPLA na TV Samsung serii C jest złożony i nie dotyczy tylko samej aplikacji. Pracujemy nad rozwiązaniem opisanego problemu wraz z firmą Samsung. Jeżeli będziemy mieć jakieś dodatkowe pytania lub uda nam się rozwiązać zgłoszony problem, pozwolimy sobie przesłać do Pana kolejną wiadomość.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Zespół IPLA
Cyfrowy Polsat S.A
ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa
 

Wigash

New member
ostatnio właśnie podpiąłem neta pod swojego poczciwego Samsunga C6500 :)

Panowie jakich aplikacji używacie w swoich TV ?
Głównie YouTube, ale czasem też tvn player i vod TVP. Bardzo okazjonalnie gry dla dzieciaków

hmmm...ciekawe...ja również napisałem do ipla i otrzymałem taką odpowiedź:

Witam,

Dziękujemy za wiadomość.

Problem z działaniem aplikacji IPLA na TV Samsung serii C jest złożony i nie dotyczy tylko samej aplikacji. Pracujemy nad rozwiązaniem opisanego problemu wraz z firmą Samsung. Jeżeli będziemy mieć jakieś dodatkowe pytania lub uda nam się rozwiązać zgłoszony problem, pozwolimy sobie przesłać do Pana kolejną wiadomość.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Zespół IPLA
Cyfrowy Polsat S.A
ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa
A co mieli napisać :) że mają nas gdzieś? :-D
 

Maxwel

New member
odnośnie problemu z aplikacją ipla....Samsung poinformował mnie dzisiaj (przez live chat), że sprawa jest na etapie weryfikacji przez centralę i że na chwilę obecną nie jest znany termin rozwiązania problemu. Prawdopodobnie pojawi się aktualizacja aplikacji, a być może całej usługi Internet@TV. Prosili też o chwilę cierpliwości....zobaczymy jak długo będziemy musieli jeszcze czekać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Można potestować Internet@TV lub SmartTV z innych krajów

Jak wyżej. Wystarczy kodem z pilota uruchomić menu hotelowe, a następnie według instrukcji z poniższego linka wybrać sobie dowolny kraj. Tu jest pełny opis działań.
How to change your Internet@TV region - SamyGO

Oczywiście normalnie serwery rozpoznają, że nasz IP pochodzi z Polski i nie pozwolą nam zainstalować serwisów multimedialnych z innych krajów. Obchodzimy to korzystając z serwisu Unlocator. Logujemy się z komputera do serwisu, zakładamy konto, serwis rozpoznaje nasz IP, dodaje do swojej bazy. Następnie w naszym telewizorze ustawiamy adresy IP serwera DNS: 50.112.186.233 lub 50.112.143.40.
Bez problemu zmieniłem sobie na USA.

https://unlocator.com/account/aff/go/Fmz08ow7hTw4db4A
 

Seba21

New member
Dzisiaj dostałem od Iplii info odnośnie zmiany proporcji obrazu - co oczywiście nie spotkało się tutaj żadnym odzewem forumowiczów. Naprawdę nie przeszkadzają wam grube, szerokie postaci w starszych filmach? Niebywałe. Ktoś napisał kiedyś, że internet to ściek. Może rzeczywiście walczę o sprawę przydatną tylko dla mnie, a reszta jest zbyt leniwa, lub prymitywna żeby dostrzec problem? Nie wiem. Przez to inne serwisy takie jak Vod TVP, TVN Player, czy Iplex mają nas w d..ie, bo skoro użytkownikom nie zależy...

Dostałem taką wiadomość: "Sprawdziliśmy na TV Samsung serii D pod przyciskiem 'P.SIZE' jest obecnie możliwość zmiany aspektu odtwarzanego materiału.
Materiał można zmienić z aspektu 4x3 na 16x9 i odwrotnie z 16x9 na 4x3.

Odnośnie problemu z aplikacją IPLA na serii C Pana zgłoszenia zostało przekazane do działu programistycznego.
Jeżeli będziemy mieć jakieś dodatkowe pytania lub uda nam się rozwiązać zgłoszony problem, pozwolimy sobie przesłać do Pana kolejną wiadomość
 

ural

New member
Mój sposób na IPLĘ. Gdy odpalam wiesza się. Wciskam wyłącznik na pilocie, czerwona lampka pomruga. I czekam (na oko jakieś 3 minuty). Po chwili TV wraca do głównego trybu (wychodzi z aplikacji Internet). Wchodzę tam ponownie, znów wybieram IPLĘ i IPLA działa :). Nie pytajcie mnie czemu, ale działa za każdym razem ;).

Jak wyżej. Wystarczy kodem z pilota uruchomić menu hotelowe, a następnie według instrukcji z poniższego linka wybrać sobie dowolny kraj. Tu jest pełny opis działań.
How to change your Internet@TV region - SamyGO

Oczywiście normalnie serwery rozpoznają, że nasz IP pochodzi z Polski i nie pozwolą nam zainstalować serwisów multimedialnych z innych krajów. Obchodzimy to korzystając z serwisu Unlocator. Logujemy się z komputera do serwisu, zakładamy konto, serwis rozpoznaje nasz IP, dodaje do swojej bazy. Następnie w naszym telewizorze ustawiamy adresy IP serwera DNS: 50.112.186.233 lub 50.112.143.40.
Bez problemu zmieniłem sobie na USA.

https://unlocator.com/account/aff/go/Fmz08ow7hTw4db4A

I co to daje? Polskie appki dalej działają? I co tam jest ciekawego czego u nas nie ma?
 
Ostatnia edycja:

Maxwel

New member
Mój sposób na IPLĘ. Gdy odpalam wiesza się. Wciskam wyłącznik na pilocie, czerwona lampka pomruga. I czekam (na oko jakieś 3 minuty). Po chwili TV wraca do głównego trybu (wychodzi z aplikacji Internet). Wchodzę tam ponownie, znów wybieram IPLĘ i IPLA działa :). Nie pytajcie mnie czemu, ale działa za każdym razem ;).

U mnie to niestety nie działa....fakt, po paru minutach TV się wyłącza, ale nadal nie mogę obejrzeć żadnego materiału. Trzeba czekać na aktualizację, a ta chyba raczej szybko się nie pojawi. :roll:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
I co to daje? Polskie appki dalej działają? I co tam jest ciekawego czego u nas nie ma?

Jak dla mnie same ciekawe rzeczy, których u nas nie ma. Choćby Netflix (i Hulu, Pandora itp.), z którego korzystam "legalnie inaczej", logując się na konto amerykańskiego znajomego. Plus dziesiątki świetnych serwisów tematycznych. Oczywiście dla angielskojęzycznych.

Polskie serwisy będą, gdy się znowu wybierze Polskę.
 

Seba21

New member
Teraz pojawił się kolejny problem tym razem na TVN Player. Wejdźcie w menu Programy->Rozrywka i zniknęło całe menu z poszczególnymi programami. Wczoraj z kolei przy nawigacji w menu pojawiało się ładowania i i już dalej nie chciało ruszyć. Chciałem akurat dojść do programu, który jest w środku kategorii i nie dawało rady, bo po 5,8 czy 10 przesunięciu wyskakiwał w górnym rogu napis ładowania i już był program zawieszony. Teraz oprócz tego jeszcze tak jak mówiłem zniknęła cała kategoria rozrywkowa.
 

driwer78

New member
Teraz pojawił się kolejny problem tym razem na TVN Player. Wejdźcie w menu Programy->Rozrywka i zniknęło całe menu z poszczególnymi programami. Wczoraj z kolei przy nawigacji w menu pojawiało się ładowania i i już dalej nie chciało ruszyć. Chciałem akurat dojść do programu, który jest w środku kategorii i nie dawało rady, bo po 5,8 czy 10 przesunięciu wyskakiwał w górnym rogu napis ładowania i już był program zawieszony. Teraz oprócz tego jeszcze tak jak mówiłem zniknęła cała kategoria rozrywkowa.

U mnie te same objawy niestety.Chyba Samsung "zachęca" Nas do zakupu nowego TV
 
Do góry