Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Seba21

New member
Ipla zawiesza się w menu nieraz na 3018 tak samo jak w czerwcu na 3015, kiedy jeszcze nie było nawet 3018. Tak samo zawieszała się zresztą w połowie marca, jak była ostatnia aktualizacja Iplii. Tu błąd tkwi w samej aktualizacji aplikacji, a nie oprogramowaniu telewizora. W sumie jednak nie o zawieszanie chodzi, a o to, że jak są reklamy przed programem to po prostu na ostatniej staje i nie można go obejrzeć. W takim razie nie należy włączać programów z menu głównego, tylko iść do konkretnego serialu czy programu i listy wszystkich odcinków wybrać konkretny. Jeśli nie będzie wtedy reklamy to wszystko odtwarza normalnie. Ciekawostką jest że na stronie Samsunga są dwie wersje oprogramowania 3015 i 3018, a przecież jak wychodziło nowe, zawsze linki do poprzedniego były usuwane. Teraz zaktualizowali po roku i nagle zostawili dwie wersje - czyżby w 3018 był jakiś bug i dawali wybór czy co, bo trudno to wytłumaczyć? W każdym razie co do Iplii, to błąd może wyeliminować co najwyżej nowa aktualizacja Iplii, a nie oprogramowanie tv.
 

pompor

New member
Witam, kupiłem używany telewizor LE37C630, jak u większości użytkowników mam problem z "buczeniem" próbowałem na kilka sposobów i dalej nic, hałas nie jest duzy mysle ze da sie przyzwyczaić jedyna opcja w której telewizor działa bez buczenia gdy jest wlaczony jest opcja: Plug&play czy wie ktoś czemu akurat na tej opcji nic nie buczy?
 

Jann

New member
Z tego co pamiętam niektóre modele miały problem z "buczeniem". Śledzę wątek praktycznie od początku zakupu tego TV (ponad 3 lata temu) i kojarzę, że występowały problemy z buczeniem u innych.
 

Wigash

New member
Witam, kupiłem używany telewizor LE37C630, jak u większości użytkowników mam problem z "buczeniem" próbowałem na kilka sposobów i dalej nic, hałas nie jest duzy mysle ze da sie przyzwyczaić jedyna opcja w której telewizor działa bez buczenia gdy jest wlaczony jest opcja: Plug&play czy wie ktoś czemu akurat na tej opcji nic nie buczy?
to chyba jest różnie, bo bzyczenie (przynajmniej u mnie) powoduje pęknięty lak na cewce ferrytowej. Tak sobie to wymyśliłem, że w zależności od tego pęknięcia inna jest częstotliwość w której wpada to ustrojstwo w drgania. U mnie np. zmieniając ustawienia obrazu dynamiczny bzyczał najmniej.
Serwis samsunga dobrze wiedział co to jest i wiedział, że to się psuje. Jak zgłosiłem bzyczenie to przyjechali bez dodatkowych pytań i w pięć minut wymienili cały moduł.
Muszę pamiętać, żeby w opisie aukcji napisać, że ten egzemplarz nie buczy i nie ma plam :D
:p
A tak serio to pewnie prędzej zdechnie całkiem niż go sprzedam. ;)
 

webpiotr

New member
problem z TVN Player

Kilkanaście dni temu pojawiły się u mnie problemy z działaniem aplikacji TVN Player. Po wybraniu serialu/filmu pojawia się blok reklam przym często ostatnio po jednej reklamie lub po dwóch lub też przed pierwszą reklamą (bywa różnie - loteria) pojawia się komunikat "błąd połączenia z siecią" - i aplikacja wraca do menu głównego TVN Playera.
Czy też tak macie? Już robiłem restart całego InternetTV ale nadal pojawia się ten błąd.
Zanim uda mi się uruchomić którykolwiek serial/film mija jakieś 10 minut bo sytuacja się powtarza.
Proszę o jakieś porady.
 

Maxwel

New member
Kilkanaście dni temu pojawiły się u mnie problemy z działaniem aplikacji TVN Player. Po wybraniu serialu/filmu pojawia się blok reklam przym często ostatnio po jednej reklamie lub po dwóch lub też przed pierwszą reklamą (bywa różnie - loteria) pojawia się komunikat "błąd połączenia z siecią" - i aplikacja wraca do menu głównego TVN Playera.
Czy też tak macie? Już robiłem restart całego InternetTV ale nadal pojawia się ten błąd.
Zanim uda mi się uruchomić którykolwiek serial/film mija jakieś 10 minut bo sytuacja się powtarza.
Proszę o jakieś porady.

Sprawdziłem na swoim TV i u mnie aplikacja tvn player działa poprawnie...może tak masz, bo nie posiadasz aktualnej wersji oprogramowania na TV (T-VALDEUC-3018.1). Proponuję pobrać plik na stronie producenta i wgrać za pomocą pendrive (pobrany plik EXE należy rozpakować na czystym sformatowanym w FAT32 pendrive - na nośniku powinien znajdować się tylko folder z aktualizacją!)

Napisz później czy to coś pomogło.
 

leon12

New member
Mam to samo od jakiegoś czasu na D6750 u mnie występuje to najczęściej podczas oglądania serialu w różnych momentach podczas reklamy miałem tylko kilka razy wcześniej działo wszystko normalnie
 

Wigash

New member
Wątpię, żeby aktualizacja coś pomogła. Ja mam soft nie aktualizowany od początku i mi player chodzi normalnie. Podejrzewam że to problem obciążenia sieci albo serwisu. Jakie macie łącza?
 

Maxwel

New member
Wreszcie pojawiła się dzisiaj długo wyczekiwana nowa wersja aplikacji iplex :) dzięki niej, jest możliwość logowania się i korzystania z filmów, które są dostępne w pakiecie iplex plus i iplex zero...a logowanie odbywa się wewnątrz aplikacji w dziale "Moje konto", a nie jak myślałem za pomocą Id Log w Ustawieniach ;)

A czy działa Wam ipla? Bo u mnie jak wchodzę, to nie chce mi się wyświetlać kategorii seriale, albo gdy przejdę do działu programy i obejrzę reklamy (co ostatnio się u mnie nie wyświetlało) to jest pełna zwiecha. Też tak macie?
 

Seba21

New member
W lipcu w związku z problemami z Iplą zgłosiłem też im to i przy okazji napisałem takie coś: "czy moglibyście Państwo w jakiejś najbliższej aktualizacji na telewizory dać możliwość zmieniania proporcji obrazu? Bo niektóre starsze seriale 4:3 trzeba oglądać jako sztywne 16:9 i wygląda to dość obrzydliwie rozciągnięte. Albo niech w playerze jest funkcja zmiany obrazu, tak jak przewijanie, albo niech w Iplii po prostu będzie możliwość, że ja przyciskiem P.SIZE będę mógł to przełączać."

Dziś dostałem takie info: "W aplikacji IPLA na TV Samsung pod przyciskiem 'P.SIZE' jest obecnie możliwość zmiany aspektu odtwarzanego materiału."

Więc wchodzę sobie w Ipla, a tu tak jak kolega pisze dział seriale, w którym najłatwiej to sprawdzić ładuje się w nieskończoność i nic. W takim razie biorę przez wyszukiwarkę i z pamięci jakieś serial, który był kręcony w 4:3 np. Samo życie, Fala zbrodni czy Zostać miss. Pojawia się nowe menu i np. "Film testowy" nie działa z powodu: wystąpi błąd(1): Nieobsługiwany format pliku.
Ale mniejsza z tym, przecież chciałem sprawdzić zmianę proporcji, więc idę w lewo na "Odtwarzaj" i wtedy wszystko owszem odtwarza, ale o zmianie proporcji ani widu ani słychu. Przyciskam P.SIZE i nic to nie daje, obraz ani z poziomie, ani w pionie nie drgnie. Albo ta opcja działa w nowszych telewizorach niż c650 albo coś im nie wyszło. Też tak macie?
 
Do góry