Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

ptysiu44

New member
Witam, mam kilka pytań odnośnie LE40c650 może ktoś z Was mi odpowie. Tv mam od roku. Oglądam z HDD filmy w bluray i inne w różnych formatach bez RMVB (czy ten format czyta ten tv u kogoś?), z dźwiękiem wielokanałowym bez problemu, tv podpięty do amplitunera optycznym kablem, DD i DTS odtwarza. Natomiast jeśli próbuję podpinać komp, n-kę czy dvd do tv przez kab. HDMI to choćby dźwięk był w DD czy DTS to i tak w menu dźwięku tv nie mogę włączyć DD- taki wybór istnieje ale się wybrać nie da, tylko PCM, DD nie podświetla się. Uważałem, że mogę przepuścić przez tv dźwięk wielokanałowy kablem HDMI- in a optykiem- out na amplituner.Zastanawiam się po co ta opcja do wyboru skoro wybrać jej nie mogę? Dodam, że w kompie już przestawiałem i tylko 2 kanały widzi. Drugie pytanko to czy odbierając tv naziemną (obecnie mam n-kę i nie mam naziemnej) mogę nagrywać program na zewnętrzny dysk- na pilocie w dolnym rogu jest klawisz chyba do nagrywania, tylko czego? I ostatnie pytanko, czy wgranie aktualnego softu, załatwia sprawę, gdy ma się przerwę w np. w czterech wcześniejszych. Z 3011 zaktualizowałem do 3015, uaktualniło mi 4 widgety. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi .
 

piniovox

New member
W sprawach dźwieku nic Ci nie poradzę, bo nie używam kina domowego itp, a jeśli chodzi o nagrywanie to jeśli nie nasz przerobionego softu (aktywacja PVR i Time Shift), według opisu podawanego min. tu na forum, to niestety niczego nie nagrasz.
 

tarinQ

New member
Witam mam takie pytanie o Serie C650!
Chodzi mi o NTC naziemną telewizje
czy wy też tak macie że tv sam dopiera na kanałach pierwszy dźwięk stereo a nie DD+?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
. Natomiast jeśli próbuję podpinać komp, n-kę czy dvd do tv przez kab. HDMI to choćby dźwięk był w DD czy DTS to i tak w menu dźwięku tv nie mogę włączyć DD- taki wybór istnieje ale się wybrać nie da, tylko PCM, DD nie podświetla się. Uważałem, że mogę przepuścić przez tv dźwięk wielokanałowy kablem HDMI- in a optykiem- out na amplituner.Zastanawiam się po co ta opcja do wyboru skoro wybrać jej nie mogę? Dodam, że w kompie już przestawiałem i tylko 2 kanały widzi. .

Nie wiem jak w nowszych modelach, ale seria B i C niestety tak ma i inaczej nie będzie, jest to nawet opisane w instrukcji. Widać samsung wyszedł z założenia że każdy powinien mieć ampli z wyjściem HDMI na TV.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Po aktualizacj FW z 2002 na 3015 TVNPlayer rowniez i umnie zaczal resetowac TV przy probie odtworzenia jakiegokolwiek filmu.
Wydawalo mi sie, ze go widget sprawdzilem jakies 2 tyg od razu po updacie i dzialal ok.
 

maciejwl

New member
u mnie przed i po aktualizacji nie działa(ł) TVN Player, po aktualizacji jahuuu dołączył do tvn i również przestał działać
 

ptysiu44

New member
Witam próbowałem wg poniższej instrukcji znalezionej na powyższym forum ustawić PVR na samsungu LE40C650. Oto ta instrukcja:

W MENU SERWISOWYM PORUSZAMY SIE TYLKO GÓRA, DÓL.
A FUNKCJĘ WŁĄCZAMY, WYŁACZAMY KIERUNKIEM LEWO, PRAWO
COFAMY SIĘ (WYCHODZIMY) przyciskiem RETURN
1) Włączamy (on) TV, na pilocie wciskamy: MUTE 119 ENTER
Pojawi się lista i na samej górze będzie (na czerwono) HOTEL MODE OFF ( kierunek w prawo) i będzie ON.

2) Wyłączamy (off) TV
3)Wciskamy na pilocie: INFO MENU MUTE POWER ( TV się właczy i znów pojawi się lista)
4) Klawisz w dół, na "CONTROL" (i w prawo) kolejna lista, zchodzimy do "HOTEL OPTION" ( i w prawo)
zchodzimu do "Clone TV to USB" ( i w prawo) Wyskoczy "USB is not connected, chek the USB connection and try again" (tym się nie przejmuj) zatwierdzamy "OK"

W tym momencie gdy wracam do "SUB OPTION", jak podaje forumowicz w pkt 5 i schodzę w dół nie ma już więcej opcji wyboru a tym bardziej opcji "PVR SUPPORT".

5) Wciskamy Return (cofneliśmy się) przechodzimy na "SUB OPTION" (i tu jedziemy w dół, aż dojedziemy do "PVR SUPPORT" ( i w prawo) Zmieni się z "PVR Support OFF" na "ON"
6) Wciskamy przycisk Return, aż cofniemy się do opcji "HOTEL MODE" i zmieniamy z "ON" na "OFF"
7) Wyłączamy TV
Włączamy i wszystko jest, oprócz ustawień ( u mnie się zresetowały).
Mój soft 2001
Proszę o wyjaśnienie o co chodzi? Aktualny soft 3015.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
u mnie przed i po aktualizacji nie działa(ł) TVN Player, po aktualizacji jahuuu dołączył do tvn i również przestał działać

Odpowiedz TVNPlayer z dnia wczorajszego:
"Dziękuję za zgłoszenie. Problem z urządzeniami Samsung jest nam znany i pracujemy nad aktualizacją aplikacji. Przepraszamy za utrudnienia."
 

dymekkk

New member
Witajcie,

Mam problem z moim c650, poznikaly mi wszystkie programy DVB-T, tuner jest niedostępny... Nie mam opcji pług and play itp itd... Wszystko jest szare. Działaja mi wszystkie złącza oprócz tunera.. co to może byc?
 

maciejwl

New member
Witajcie,

Mam problem z moim c650, poznikaly mi wszystkie programy DVB-T, tuner jest niedostępny... Nie mam opcji pług and play itp itd... Wszystko jest szare. Działaja mi wszystkie złącza oprócz tunera.. co to może byc?

...a opłaciłeś abonament radiowo telewizyjny? Pewnie TVP w ramach umowy z Samsungiem dot. udostępnianiu swoich widgetów na TV wyłącza tunery tym co nie płacą :) HDMI nie mogą wyłączyć, bo ktoś może mieć konsole lub odtwarzacz BD czy DVD podpięty :)

a tak serio, to pewnie tuner Ci poszedł :(
 
Ostatnia edycja:

ptysiu44

New member
Witam ponawiam pytanie i proszę o odpowiedź

Próbowałem wg poniższej instrukcji znalezionej na powyższym forum ustawić PVR na samsungu LE40C650. Oto ta instrukcja:

W MENU SERWISOWYM PORUSZAMY SIE TYLKO GÓRA, DÓL.
A FUNKCJĘ WŁĄCZAMY, WYŁACZAMY KIERUNKIEM LEWO, PRAWO
COFAMY SIĘ (WYCHODZIMY) przyciskiem RETURN
1) Włączamy (on) TV, na pilocie wciskamy: MUTE 119 ENTER
Pojawi się lista i na samej górze będzie (na czerwono) HOTEL MODE OFF ( kierunek w prawo) i będzie ON.

2) Wyłączamy (off) TV
3)Wciskamy na pilocie: INFO MENU MUTE POWER ( TV się właczy i znów pojawi się lista)
4) Klawisz w dół, na "CONTROL" (i w prawo) kolejna lista, zchodzimy do "HOTEL OPTION" ( i w prawo)
zchodzimu do "Clone TV to USB" ( i w prawo) Wyskoczy "USB is not connected, chek the USB connection and try again" (tym się nie przejmuj) zatwierdzamy "OK"

W tym momencie gdy wracam do "SUB OPTION", jak podaje forumowicz w pkt 5 i schodzę w dół nie ma już więcej opcji wyboru a tym bardziej opcji "PVR SUPPORT".

5) Wciskamy Return (cofneliśmy się) przechodzimy na "SUB OPTION" (i tu jedziemy w dół, aż dojedziemy do "PVR SUPPORT" ( i w prawo) Zmieni się z "PVR Support OFF" na "ON"
6) Wciskamy przycisk Return, aż cofniemy się do opcji "HOTEL MODE" i zmieniamy z "ON" na "OFF"
7) Wyłączamy TV
Włączamy i wszystko jest, oprócz ustawień ( u mnie się zresetowały).
Mój soft 2001
Proszę o wyjaśnienie o co chodzi? Aktualny soft 3015.
Odpowiedź z Cytatem
 

mover2002

New member
Ja w ten sposób odblokowałem na sofice 3011 jeśli się nie mylę

procedura aktywacji jest tylko nieco inna. Potrzebujemy jeszcze mieć podłączony przez sieć komputer z zainstalowanym programem ruSamsungTVCommunicator

Po ściągnięciu i zainstalowaniu tego programu warto sprawdzić czy zdalne sterowanie działa.
Jeśli tak to:
1. Wyłączamy TV
2. Wchodzimy do menu serwisowego poprzez sekwencję przycisków INFO-MENU-MUTE-POWER
3. Na komputerze uruchamiamy program ruSamsungTVCommunicator łączymy się z TV i wciskamy przycisk FACTORY i po chwili 3SPEED
4. Wchodzimy w menu serwisowym w zakładkę CONTROL a następnie SUB OPTION i tam zmieniamy opcję PVR Support z OFF na ON

Dodatkowo możemy zmienić OTN Support z ON na OFF - telewizor nie będzie nas więcej nękał monitami o aktualizację softu


a to link do tematu http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...oraz-timeshift-na-lexxc650-i-podobnych-9.html
 

driwer78

New member
Ja w ten sposób odblokowałem na sofice 3011 jeśli się nie mylę

procedura aktywacji jest tylko nieco inna. Potrzebujemy jeszcze mieć podłączony przez sieć komputer z zainstalowanym programem ruSamsungTVCommunicator

Po ściągnięciu i zainstalowaniu tego programu warto sprawdzić czy zdalne sterowanie działa.
Jeśli tak to:
1. Wyłączamy TV
2. Wchodzimy do menu serwisowego poprzez sekwencję przycisków INFO-MENU-MUTE-POWER
3. Na komputerze uruchamiamy program ruSamsungTVCommunicator łączymy się z TV i wciskamy przycisk FACTORY i po chwili 3SPEED
4. Wchodzimy w menu serwisowym w zakładkę CONTROL a następnie SUB OPTION i tam zmieniamy opcję PVR Support z OFF na ON

Dodatkowo możemy zmienić OTN Support z ON na OFF - telewizor nie będzie nas więcej nękał monitami o aktualizację softu


a to link do tematu http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...oraz-timeshift-na-lexxc650-i-podobnych-9.html

Ja mam soft 3015 i robię wszystko wg instrukcji i u mnie nie ma funkcji PVR a mam TV LE46C650
 

greeg2

New member
Dla tej wersji firmweru zablokowano funkcje PVR nie trzeba bylo aktualzowac go do najnowszej wersji.
Pozostaje przejscie na nizsza wersje firmweru np. 3011 i na tej odblokowac PVR?
Jest to opisane na tym forum potrzebny soft 0000 po ktorym mozna wgrac dowolny wczesniejszy. Nie wiem tylko czy mozna go wgrywac na ten najnowszy.
 

driwer78

New member
Dla tej wersji firmweru zablokowano funkcje PVR nie trzeba bylo aktualzowac go do najnowszej wersji.
Pozostaje przejscie na nizsza wersje firmweru np. 3011 i na tej odblokowac PVR?
Jest to opisane na tym forum potrzebny soft 0000 po ktorym mozna wgrac dowolny wczesniejszy. Nie wiem tylko czy mozna go wgrywac na ten najnowszy.

Skąd pobrać softy?
 
Do góry