Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Hehe, dziwna przypadlosc ma ten TV.
Jak instalujecie jakas aplikacje i po jej zainstalowaniu nic nie robicie przez pare minut, to ekran sie wyczernia. Jedynie nacisniecie klawisza kanalu wybudza ekran i pokazuje jakis program TV. Ponowne wejscie w InternetTV powoduje, ze widzimy liste zainstalowanych aplikacji przyslonieta oknem nowej instalki, ktora przed chwila uruchomilismy.
Jedyne wyjscie na poprawienie wyswietlania tego menu jest wylaczenie TV.
 

furio522

New member
Dzień dobry,
Trochę pogrzebałem w service menu w LE40c650 (wiem że nierozsądnie, w miarę możliwości prosiłbym o jak najmniej niemiłych komentarzy, albo chociaż o takie które będą wytykały mój błąd w zabawny sposób). Chyba trochę namieszałem w opcjach TYPE, TUNER i być może tej następnej, udało mi się poszperać na tyle, że tv znowu działa, ale dla pewności miałbym do Was prośbę. Mógłbym mi ktoś podpowiedzieć jakie są standardowe ustawienia tych opcji w moim modelu? Dziękuję z góry za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

dadd

New member
Opis z innego forum dotyczący hbbtv- podobno działa ja jeszcze nie sprawdzałem (jestem w pracy) :
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.

Link do programu z opisem co i jak niestety po niemiecku:
http://www.rainerullrich.de/samsung/
__________________
 
Ostatnia edycja:

Przyczajony

New member
U mnie w menu serwisowym nie ma opcji "Local Set", jest natomiast opcja "Info Link Country" i zmiana w niej na "Italy" bądź "Germany" niestety nic nie aktywuje :(.
 

dadd

New member
Jak będę w domu to sprawdzę na swoim. Może być tak,że na C650 nie działa opis był na D6500 i D6750 ale pisało, że na niższych modelach tez ma działać nawet na serii B.
 

fenek

Member
Kolego to czekamy na potwierdzenie. Jeśli będzie dobrze to też to spróbuje zrobić u siebie. Bo nie chciałbym cod u siebie uszkodzić .

TAPATALKNIETO
 

dadd

New member
Wszystko u mnie się zgadza do momentu wyboru w Local Set Eu Ger - niestety nie ma tej opcji jest Eu,Eu All,Eu Italy i inne kraje ale Eu Ger nie ma i w menu nie pojawia sie dodatkowa opcja kanał z danymi. Czyli albo menu serwisowe jest rożne w różnych modelach albo na C650 to nie działa.Musiałby to sprawdzić kto ma ten model na rynek niemiecki.Śmiało możecie testować bo nic się nie namiesza w menu serwisowym
Jest u mnie w menu serwisowym opcja "Local Set
 

Przyczajony

New member
Zrob zdjecie swojego menu serwisowego tam gdzie jest ta opcja. U mnie po aktywacje kanalu danych ta opcja jest dostepna i aktywna w zwyklym menu. Wygląda na to, że nie aktywowales opcji "Auto Run Data Service" w menu serwisowym.
 

dadd

New member
Nie wiem gdzie jest ta funkcja co napisałeś
 

Attachments

  • P1050759.JPG
    P1050759.JPG
    348,8 KB · Wyś: 396
Ostatnia edycja:

Przyczajony

New member
Oczywiście wchodzisz w menu serwisowe po wcześniejszym aktywowaniu trybu hotelowego?

5._Attivazione_DATA_SERVICE.jpg


Wspomniana przeze mnie opcja znajduje się w menu "Sub Option" --> DATA SERVICE SUPPORT --> ON (teraz pojawi się ta opcja w normalnym menu)


7._Info_Link_Country.jpg


"Sub Option" --> "Link Country"

Możesz mi jeszcze podać dokładnie jak się dostać do opcji "Local set"?

Sprawdź czy po ustawieniu "Local Set" na "EU_GER" i aktywowaniu "DATA SERVICE SUPPORT" czy włączy się HbbTV na meczu.
 
Ostatnia edycja:

dadd

New member
Jak się dostać masz w moim poście wcześniej. Niestety nie ma Eu Ger u mnie
jest Eu albo Eu All jakby co to pisz na gg masz na PW może coś wymyślimy
 

Przyczajony

New member
U mnie niestety też nie działa HbbTV. Zmieniałem parametry "Link Country" na GERMANY/ITALY, "Local Set" na EU_GER/EU_ITALY/EU_ONLY/EU_ALL oraz włączona opcja "Auto Run Data Service" na ON. Żaden z tych wariantów nie działa. Pozostawienie włączonej opcji"Auto Run Data Service" nie ma najmniejszego sensu ponieważ EPG jest cofnięte o 1h :/ i nawet ręczne ustawienie godziny nic nie pomaga. Pozostaje nam jedynie czekać na ruch ze strony Samsunga, który jak zwykle "oleje" wsparcie starszych modeli :(.
 
Ostatnia edycja:

madak4

New member
...mi od soboty (w piątek przez to euro w ogóle nie próbowałem :)) tvn player ruszył i działa ok.

Pewnie informatycy samsunga lub tvn usiedli po Bożym Ciele w piątek i naprawili problem :D
Zauważyłem aplikację VIEWSTER, niby fajna bo dość dużo filmów, tylko brak tłumaczeń :(
Może to kiedyś się zmieni!

A jaki masz firmware (ja mam 3011), oraz wersję Internet@TV (mam 2.391-5.1.00277)
bo u mnie nadal restartuje telewizor tvnplayer
 

maciejwl

New member
A jaki masz firmware (ja mam 3011), oraz wersję Internet@TV (mam 2.391-5.1.00277) bo u mnie nadal restartuje telewizor tvnplayer

Dokładnie tak samo mam (2011/10/10_003011 i internet@tv 2.391-5.1.00277)
i dzisiaj żona jakiś serial oglądała na tvn player (majka czy coś takiego) i w hd super działało...
 

maciejwl

New member
Plex

Czy ktoś z Was bawił się nowym widgetem PLEX, który dostępne jest od kilku dni na naszych TV?? Jest to media server, ale czy macie z tą aplikacją jakieś doświadczenie i czy warto tracić na nią czas?
 

driwer78

New member
Napewno nie warto.Wie ktoś coś na temat Hbb Tv na C-650
Wyszło nowe oprogramowanie do C650 T-VALDEUC-3014.1

NIESTETY U MNIE NIE WCHODZI
 
Ostatnia edycja:
Do góry