Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

hadetefał

New member
Zastanawiałem się poważnie nad LED 3D ale poważnie rozważam też ten model. Czy faktycznie te gorsze matryce są aż tak bardzo gorsze od SQ? Pytam bo w sklepach nie internetowych ciężko już go spotkać a i to nie daje możliwości sprawdzenia jaka jest matryca. Pytanie - czy jak mi się trafi na najgorsza matryca będę bardzo niezadowolony z obrazu ?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Zastanawiałem się poważnie nad LED 3D ale poważnie rozważam też ten model. Czy faktycznie te gorsze matryce są aż tak bardzo gorsze od SQ? Pytam bo w sklepach nie internetowych ciężko już go spotkać a i to nie daje możliwości sprawdzenia jaka jest matryca. Pytanie - czy jak mi się trafi na najgorsza matryca będę bardzo niezadowolony z obrazu ?
Mialem AA i mam SQ. Rok temu w sklepie widzialem roznice jak staly te dwa modele kolo siebie. AA oddalem po prau dniach z powodu nierownomiernego podswietlenia, beznadziejnych katow i slabej czerni. Ok 3 miesiace temu kupilem z SQ. Podswietlenie rownomierne, czern bdb ale tylko na wprost, bo spojrzenie z malego juz kata powoduje, ze czern wyglada na podswietlona, ale glownie w przypadku gdy film jest panoramiczny i sa czarne pasy na gorze i dole ekranu. Czesto ogladam TV z boku i to podswietlenie tych pasow rzuca mi sie w oczy. Katy tez slabe, blakna kolory, ale idzie sie przyzwyczaic.
Ogolnie jestem zadowolony.

Moze teraz bym kupil jakiegos LED-a 6XXX. No ale po co przeplacac skoro obraz na C650 jest podobny ;)
 

hadetefał

New member
Moze teraz bym kupil jakiegos LED-a 6XXX. No ale po co przeplacac skoro obraz na C650 jest podobny ;)


Ja jeszcze do końca nie zdecydowałem - tak naprawdę nie widziałem na "żywo" jeszcze tego c650. Jakiś rok temu miałem rynek TV "opanowany" i wybrałbym w ciemno 40c650 wtedy ale z różnych względów nie kupiłem wtedy TV - teraz obecny umarł i muszę nadrobić zaległości w wiedzy przez zakupem nowego. Najpierw miał być ten , potem ledowy d6500 teraz znowu zastanawiam się który wybrać. Różnica w cenie obecnie też nie pomaga bo jest to tylko albo aż 500-600 zł (z 2 parami okularów w przypadku d6500). Najważniejszy jest obraz dla mnie i moze jakieś gadżety internetowe troszkę , 3d jeszcze mocno niedopracowany ale modele które spełniają moje oczekiwania z tych nowych to przeważnie już 3d przez co cena też większa.
Inne firmy różnie - kilka lat temu brylował Sony ale teraz nie widzę dla siebie modelu , LG mi się nawet podoba w wersjach nowszych ale wszyscy znajomi odradzają (wiem wiem - nie ma co się oglądać na wszystkich) c650 wydaje się ma najmniej wad obecnych tv - :hmm:
 

mirsie

Member
Czesto ogladam TV z boku i to podswietlenie tych pasow rzuca mi sie w oczy. Katy tez slabe, blakna kolory, ale idzie sie przyzwyczaic.
Ogolnie jestem zadowolony.
;)
Na szczęście jest obrotowa podstawa i tę wadę też można przezwyciężyć. Ztymi ledami to już yak jest - albo mają dobrą czerń na głównych osiach w pionie i poziomie, albo średnią w szerszym zakresie, albo super w centralnej pozycji. C650 ma czerń aż czasami zbyt smolistą.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Rok temu tylko samsung zadowalal mnie jakoscia obrazu. NIe mowie to o filmach FHD, bo TV i tak pracuje na analogowej kablowce, tylko o same wyswietlanie obrazu, miekkosc, ostrosc, rozmazywanie itd.
W zeszlorocznej serii LED nie podobalo mi sie widoczne podswitlenie ekranu w ciemnych scenach. W "D" wyglada to juz lepiej - wszystko zalezy od ceny. 3D dla mnie nie akceptowalne, bo na 40" to musialbym z nosem w ekranie siedziec i jak dla mnie jedynie LG ma najlepsze 3D, w ktorym nie widac zadnego migotania i oczy sie tak szybko nie mecza.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Na szczęście jest obrotowa podstawa i tę wadę też można przezwyciężyć. Ztymi ledami to już yak jest - albo mają dobrą czerń na głównych osiach w pionie i poziomie, albo średnią w szerszym zakresie, albo super w centralnej pozycji. C650 ma czerń aż czasami zbyt smolistą.
Jak sam ogladam TV to z obrotem nie ma problemu, ale przewaznie ogladam TV z zonka, ktora siedzi na kanapie na wprost TV ;)

Co do tej smolistosci, to na poczatku mialem wrazenie ze ten TV za bardzo przyciemnia sceny. Ustawilem tryb obrazu na film i juz jest OK.
 

coolbaczek

New member
tak wiadomo juz czy też ze będzie IPLEX dla naszej serii C 650

OFICJALNA TREŚĆ PONIŻEJ:

Komunikat prasowy
Warszawa, 21 października 2011 r.




Aplikacja iplex dostępna w telewizorach Samsung Smart TV


Do szerokiego grona polskojęzycznych aplikacji dostępnych w Smart Hub dołącza
iplex – widget jednego z najpopularniejszych dostawców materiałów VoD w Polsce.
Iplex znacząco poszerza możliwości wyboru wśród tytułów filmowych, jakie daje
platforma Samsung Smart TV, zwiększając ich ilość o ponad 1500 filmów.


Do najliczniejszego wśród dostępnych na polskim rynku portfolio aplikacji w telewizorach, jakim
może pochwalić się Samsung, dołącza iplex. W repertuarze aplikacji znajdzie się 1500
darmowych filmów oraz dodatkowo 5 superprodukcji z oferty premium: „24 Godziny”,
„Adaptacja”, „Iris”, „Babylon A.D.” oraz „Ziemia Niczyja”. Wśród pozycji dostępnych
nieodpłatnie są również filmy prezentowane na dużych imprezach filmowych, takich jak Festiwal
Filmów Rosyjskich SPUTNIK, Planete Doc Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmów
Dokumentalnych HumanDOC.

Nowy widet iplex dla Samsung Smart TV będzie dostępny nie tylko w telewizorach Smart TV
ale także w modelach wyposażonych w Internet@TV (seria C z 2010 roku). Można będzie
korzystać z szerokiej oferty filmów także za pośrednictwem odtwarzaczy Blu-Ray z serii D i C,
współpracujących z telewizorami bez funkcji Smart TV czy Internet@TV.

--------------------------
Zastanawiam się tylko dlaczego dzisiaj 22 października nie ma jeszcze w naszych tv tego zacnego widetu.... pewno jak zwykle coś ktoś źle zaprogramował i się wsio wysypało, Wg mnie za kilka dni bedziemy cieszyc sie juz nowym widgetem,
POZDRAWIAM ALL :)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Każdy logicznie myślący nabywca kupuje telewizor na kilka lat, a nie na rok. Jeśli po roku wszelki support znika to funkcja Internet@tv jest bezużyteczna. Świadomy nabywca już nie będzie się kierował tym że ten telewizor ma fajny widget a ten nie.

A nie bedzie tak, ze skoro moj model nie ma juz wsparcia, a nowszy nie wiele drozszy ma wiecej bajerow to nie warto zrobic przesiadki?
Przesiadka = zysk dla firmy.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Każdy logicznie myślący nabywca kupuje telewizor na kilka lat, a nie na rok. Jeśli po roku wszelki support znika to funkcja Internet@tv jest bezużyteczna. Świadomy nabywca już nie będzie się kierował tym że ten telewizor ma fajny widget a ten nie.

Doswiadczylem tego na B651, support znikl, IPLA byla obiecana i tyle. Ale musze przyznac, ze i tak kupilbym kolejny TV Samsunga. Niechce Philipsa, ktory konczy z TV czy wybuchajacych Soniakow.
 
Do góry