Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

darken

New member
Mam od kilku dni problem z LE40C630.
Co kilka-kilkadziesiąt minut tv dostaje czkawki z dźwiękiem gdy sygnał jest podawany z tunera SAT. I nie ma znaczenia czy po HDMI czy po SCART.
Po kilkunastu sekundach następuje restart sygnału z tunera i wszystko na jakiś czas wraca do normy.
Po kilkunastu sekundach sytuacja się powtarza.
Nagrałem filmik. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Kanał użytkownika mmm4738 - YouTube

Mam pytanie czy tv sie wyłancza czy tylko tuner sat sie resetuje - bo mi to wyglada na problem z tunerem a nie na problem z tv podłącz tuner jak mozesz pod inny tv, a po 2 czy jak ogladzasz cos z dvd lub innego zrodła niz tuner jest to samo?
 

bensoftex

New member
Macie w mojej sygnature chomika a na nim zdjecia menu B650 i C650.
Powodzenia

Z tego co widzę nie ma tam kompletnego menu serwisowego plus zrzuty dla serii B i C są wymieszane.
Które ustawienie może być odpowiedzialne za pojawienie się na ekranie wyraźnej pikselozy nawet na kanałach HD?

Jak można przywrócić całe menu serwisowe do ustawień fabrycznych. Widzę że ten Factory reset wcale nie przywraca wszystkiego.
 

darken

New member

SATAn_

New member
Bez reklam
Z tego co widzę nie ma tam kompletnego menu serwisowego plus zrzuty dla serii B i C są wymieszane.
Które ustawienie może być odpowiedzialne za pojawienie się na ekranie wyraźnej pikselozy nawet na kanałach HD?

Jak można przywrócić całe menu serwisowe do ustawień fabrycznych. Widzę że ten Factory reset wcale nie przywraca wszystkiego.

o ile pamietam jest komplet zdjec i nie sa wymieszane mioedzy B a C
 

kenny5

New member
Zauważyłem, że podczas oglądania filmów z pena słychać takie jakby pierdzenie dźwięku. Nie odbywa się to cały czas, tylko w niektórych momentach. Już w kilku filmach tak miałem. Na kompie jest OK. Dźwięk w tym filmie był w AC3 @ 640 kbps. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem?
 

dadd

New member
Witam
Coś niedobrego dzieje się z moim samsungiem. Pogra chwilę robi stop klatkę ( mrozi obraz) wyłącza się i za chwilę włącza i tak w kółko. czy ktoś się z czymś takim spotkał i co to może być? ( tylko naprawa?)
 

tymek22

New member
Witam
Coś niedobrego dzieje się z moim samsungiem. Pogra chwilę robi stop klatkę ( mrozi obraz) wyłącza się i za chwilę włącza i tak w kółko. czy ktoś się z czymś takim spotkał i co to może być? ( tylko naprawa?)

To nie jest chyba przypadek. To samo mi sie dzisiaj przydarzyło. Odłączyłem go na pare minut od prądu i zaczął normalnie chodzić. Chociaż mam wrażenie jakby reagował wolniej na komendy z pilota.
 

maciejwl

New member
U mnie dzisiaj również

To nie jest chyba przypadek. To samo mi sie dzisiaj przydarzyło. Odłączyłem go na pare minut od prądu i zaczął normalnie chodzić. Chociaż mam wrażenie jakby reagował wolniej na komendy z pilota.
To chyba jakaś zmowa samsunga i może w któreś aktualizacji zaszył jakiś błąd na dzisiejszy dzień :(( Wyłączyłem z prądu tv i mam nadzieję, że za chwilę zacznie działać :(
 

BadBoy475

New member
Witam
Coś niedobrego dzieje się z moim samsungiem. Pogra chwilę robi stop klatkę ( mrozi obraz) wyłącza się i za chwilę włącza i tak w kółko. czy ktoś się z czymś takim spotkał i co to może być? ( tylko naprawa?)

Takie rzeczy działy się już jakieś 2-3 tygodnie wcześniej. Jest to wina Samsunga, mają jakieś problemy z serwerami czy coś. Wystarczy odłączyć internet od TV i wszystko powinno wrócić do normy.
 

pavio

New member
Zauważyłem, że podczas oglądania filmów z pena słychać takie jakby pierdzenie dźwięku. Nie odbywa się to cały czas, tylko w niektórych momentach. Już w kilku filmach tak miałem. Na kompie jest OK. Dźwięk w tym filmie był w AC3 @ 640 kbps. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem?

Też tak miałem ale jakos samo przeszło. Tez mnie to strasznie denerwowało, ale juz jest ok :)
 

Walkero

New member
Zauważyłem, że podczas oglądania filmów z pena słychać takie jakby pierdzenie dźwięku. Nie odbywa się to cały czas, tylko w niektórych momentach. Już w kilku filmach tak miałem. Na kompie jest OK. Dźwięk w tym filmie był w AC3 @ 640 kbps. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem?
W moim przypadku jest bardzo podobnie, tj. "pierdzący" dźwięk, zatrzymujące się filmy i samoistny restart telewizora z tą różnicą, że nie mam podłączonego internetu. Dzieje się tak głównie przy oglądaniu filmów HD, czy ktoś obserwował podobne zachowanie swojego tv?

W odpowiedzi na mój problem samsung stwierdził, że powinienem zainstalować oprogramowanie w wersji 3010.1, co nie pomogło :(

Wszelkie pomysły mile widziane :)
 

kenny5

New member
U mnie jest tylko pierdzący dźwięk, żadnych zwiech i restartów. Czy tylko na filmach HD to nie wiem, bo tylko takie oglądam. Postaram się sprawdzić coś w SD. Dodam, że ma to miejsce tylko przy oglądaniu filmów z pena. Gdy oglądam TV to wszystko jest OK. Internetu tez nie mam podpiętego, a soft nie wiem jaki mam, w każdym razie TV kupiłem w zeszłym roku w październiku i od tego czasu nie aktualizowałem softu, bo wszystko działa.
 

slawex1983

New member
Witam
Odblokowałem w moim C650 funkcję PVR i byłoby wszystko pięknie, ładnie, lecz podczas nagrywania non stop w lewym górnym rogu widoczny jest napis 'nagrywanie'. Czy da się go jakoś wyłączyć? Druga sprawa, to opcja timeshift ręczny/automatyczny - w czym tkwi różnica?
 

mirsie

Member
Witam
Odblokowałem w moim C650 funkcję PVR i byłoby wszystko pięknie, ładnie, lecz podczas nagrywania non stop w lewym górnym rogu widoczny jest napis 'nagrywanie'. Czy da się go jakoś wyłączyć? Druga sprawa, to opcja timeshift ręczny/automatyczny - w czym tkwi różnica?
Ad1. Nie sądzę żeby dało się wyłączyć ale przy odtwarzaniu nie widać napisu.
Ad2.Różnica taka , że w trybie automatycznym nagrywa zawsze i w każdym momencie oglądania możesz zapauzować i iść odcedzić kartofelki po czym dalej oglądać program, w trybie ręcznym najpierw zapyta się o włączenie time shift.
 

mirsie

Member
U mnie jest tylko pierdzący dźwięk, żadnych zwiech i restartów. Czy tylko na filmach HD to nie wiem, bo tylko takie oglądam. Postaram się sprawdzić coś w SD. Dodam, że ma to miejsce tylko przy oglądaniu filmów z pena. Gdy oglądam TV to wszystko jest OK. Internetu tez nie mam podpiętego, a soft nie wiem jaki mam, w każdym razie TV kupiłem w zeszłym roku w październiku i od tego czasu nie aktualizowałem softu, bo wszystko działa.
Ten problem wynika chyba z małej prędkości odczytu danych z pena.
 

mirsie

Member
Witam
Coś niedobrego dzieje się z moim samsungiem. Pogra chwilę robi stop klatkę ( mrozi obraz) wyłącza się i za chwilę włącza i tak w kółko. czy ktoś się z czymś takim spotkał i co to może być? ( tylko naprawa?)
Samsung włamuje się nam do telewizorów aby sprawdzić czy mamy włączony time shift?
 
Do góry