Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
Pytanie gdzie w tv znajdę informacje o
Siła sygnału i jakość dla NTC?

Dziś odpalili u mnie mux 2, czy mogę ręcznie poustawiać kanały i jak?
Czy ten tv obsługuje DD+ ?? Ponoć mają być kanały w nim to prawda? czy zwykłe AC3?

możesz spróbować nogami jak lubisz.

czy nadawanie cyfrowego sygnału naziemnego ruszyło już oficjalnie? W sensie nie testowo, bo nie śledzę tego tematu z racji posiadania nki.
 

mirsie

Member
Zdecydowałem się na kupno LE40C650 L1WXXH Varsion: 01
"TV jest świetny, ale po 2 latach zacznie Ci obraz ciemnieć, te matryce tak mają. Po 3 latach będzie już mało co widać na tym TV."
A zapytałeś czy te objawy podlegają gwarancji? Bo moim zdaniem raczej nie,jeśli nawet te matryce tak mają , to jest to naturalne zużycie produktu a to nie podlega gwarancji.
 

tarinQ

New member
możesz spróbować nogami jak lubisz.

czy nadawanie cyfrowego sygnału naziemnego ruszyło już oficjalnie? W sensie nie testowo, bo nie śledzę tego tematu z racji posiadania nki.

Ale się wysiliłeś
Ponawiam pytanie gdzie znajdę informacje na temat sygnału odbieranego TV NTC?
Oraz jak ustawić samemu kolejność kanałów? i Czy Tv obiera DD+? czy zwykłe AC3?
 

444luki

New member
A zapytałeś czy te objawy podlegają gwarancji? Bo moim zdaniem raczej nie,jeśli nawet te matryce tak mają , to jest to naturalne zużycie produktu a to nie podlega gwarancji.

Daj spokój z tym naturalnym zużyciem, człowiek płaci ponad 2k zł a nie raz o wiele więcej.
Jeśli to się wydarzy podczas gwarancji to naprawią lub wymienią na nowy TV ( dowiadywałem się )

A szybsze zużycie zależy tylko od Ciebie. Jeśli oglądasz cały czas mając ustawienia na 100% to logiczne. Ja mam max kontrast 50, podświetlenie 7... i jestem zachwycony obrazem. :)
 

evolution4

New member
Ale się wysiliłeś
Ponawiam pytanie gdzie znajdę informacje na temat sygnału odbieranego TV NTC?
Oraz jak ustawić samemu kolejność kanałów? i Czy Tv obiera DD+? czy zwykłe AC3?


Witam.
Wszelkie potrzebne informacje jak i raporty telewidzów z całej Polski znajdziesz na forum:
Emitel Strona główna forum

Harmonogram uruchamiania MUX II i MUX III w Polsce::
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-2
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-3

Mapy zasięgu NTC:
http://www.dvbtmap.eu/


Kolejność kanałów ustawiamy:

MENU/KANAŁ/MENEDŻER KANAŁÓW

Najeżdżasz na interesujący Cię kanał i klikasz na pilocie przycisk TOOLS.
Następnie wybierasz pozycję EDYTUJ NUMER KANAŁU i w kolejnym oknie dokonujesz wyboru pozycji kanału na liście

Telewizor ma w specyfikacji odbiór DD+ czyli E-AC3.
Przed chwilą sprawdziłem i poprawnie odbiera E-AC3 na kanale TVP1 w MUX III.
 
Ostatnia edycja:

Adryjon

New member
Mam pytanie czy można zrobić tak aby nasz TV pamiętał wybraną ścieżkę dźwiękową, chodzi mi konkretnie o TV cyfrową naziemną, żeby za każdym razem nie wybierać DD w np. TVP1
 

evolution4

New member
Niestety ale póki programiści Samsunga tego nie zrobią lub nadawcy (TVP, TVN ) nie oznaczą w innyt sposób ścieżek to będziemy musieli recznie je zmieniać. Obecnie wystepują jako "Nieokreślone".
 

mover2002

New member
Ale się wysiliłeś
Ponawiam pytanie gdzie znajdę informacje na temat sygnału odbieranego TV NTC?
Oraz jak ustawić samemu kolejność kanałów? i Czy Tv obiera DD+? czy zwykłe AC3?


U mnie we Wrocławiu wczoraj uruchomili - na razie testowo ale od końca miesiąca już normalnie. Siła sygnału nie ma wielkiego znaczenia, czytałem że jeżeli złapiesz go to nie chwycą go żadne zakłócenia. Gdy znajdziesz już kanały ( ja wyszukałem po przez opcje automatycznie ) to wchodzi w menu w zakładkę menażer kanałów. Pierwsze będą od telewizji cyfrowej ( one automatycznie są podpisane ). zaznaczasz następnie kanał i w menu tools wybierasz ustaw numer kanału ( albo jakoś tak ). Jak skończysz ustawiać numery to klikasz chyba literę c sortuj i ułożą się tak jak wybrałeś
 

piteron

Active member
Bez reklam
do wszystkich którzy pisali że na najnowszej wersji softu nie działa PVR
PVR działa,osobiście sprawdzałem,dodatkowo dużo szybciej działa time shift,i dodano funkcje przeskoku o ok 5 min w nagraniu trwajacym ponad 15 min(przytrzymanie przycisku przewijania nie zwiększa prędkości przewijania tylko przeskakuje o ok 5 min)
 

piteron

Active member
Bez reklam
jeśli zaktualizował sie do wersji 3009 ta ja takiego problemu nie mam ,mam youtube i to oryginalnego jak i HD
jesli chodzi o aktualizacje samego internet tv to właśnie youtuba aktualizował,więc dlaczego miało by go nie być
 

piteron

Active member
Bez reklam
a zalogowałeś sie do usługi?
coraz więcej jest problemów,jednemu nie działa drugiemu działa cos malo stabilne te oprogramowania są
 

CEGLA74

New member
Wszystko już robiłem. Odinstalowałem Youtube. Ponownie zainstalowałem, zalogowałem i nic. Włączając pokazuje mi tylko niebieską planszę youtobe.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Masz rację
u mnie tez nie działa(sorka sprawdzałem na wersji z HD)
blokuje sie na najczęściej oglądane i kaplica
 

CEGLA74

New member
Do góry