Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Fuldi

New member
Mam pytanie jak ustawić w moim c650 46' aby miał 100hz ? jak podłączam komputer czy xboxa przez hdmi pokazuje mi rozdzielczość i tylko 60hz - czy tak powinno być ?
 

CzarnyElo

Member
Witam wczoraj zakupiłem ten TV w Neonecie.

Oto dane mojej matrycy:

z boku
Model Code: LE40C650L1WXXH
S/N: ...
Version: 01

z tyłu
Made in Slovakia

na matrycy (latarka przez kratki):
LTF400HF15
1048
P7AL
BN07-00801A 7WAK1E29E A02
E-PASS SSDZF6A29GTJ7SZ10C2N0F4 ZB
Made in China


Pilnie proszę fachowców o rozszyfrowanie rodzaju tej matrycy, ponieważ do dzisiaj do 18 mogę odnieść TV bez podania przyczyny...

Czy to jest ta najlepsza, samsungowska matryca dla tego modelu?

Proszę o pomoc, bo już mam mętlik w głowie!
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
na matrycy (latarka przez kratki):
LFT400HF15
[...]
Czy to jest ta najlepsza, samsungowska matryca dla tego modelu?
[...]
Proszę o pomoc, bo już mam mętlik w głowie!
Twój mętlik chyba bierze się stąd, że prawdopodobnie przestawiłeś literki w symbolu ;)
Myślę, że nie masz:
LFT400HF15, lecz
LTF400HF15.
A zgodnie z treścią tego komentarza: http://www.hdtv.com.pl/forum/568218-post1559.html , jest to
Kod:
LE40C650,670  - BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,40,1.07,LTF4   00HF15, 8bit,  16.7M 0.46125(H)*0.46125(W), 0 to 50, 12V, 72%, 40 inch  FHD
czyli 8-bitowa matryca Samsunga.
Informacja o 10-bitowych matrycach SQ jakoby produkowanych przez Samsunga wydaje się być błędna, gdyż według dostępnych w internecie informacji, 10-bitowe matryce produkuje podobno tylko CMO.
Tak więc wszystko wskazuje na to, że to jest najlepsza z dostępnych obecnie matryc Samsunga.
 

piteron

Active member
Bez reklam
według informacji zawartych w internecie można się dowiedzieć o końcu świata,o tym kto jakie majtki założył itp
a matryce 10 bitowe produkuje nadal samsung,ba nawet je odsprzedaje innym producentom,którzy sami o tym mówia
 

CzarnyElo

Member
Chris_M, masz racje zrobiłem literówke...
Właśnie sugerowałem się tamtym postem przy kupnie, ale nazwy mocno się różnią...
LTF400HF15
BN07-00801A 7WAK1E29E A02

BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,40,1.07,LTF4 00HF15, 8bit, 16.7M 0.46125(H)*0.46125(W), 0 to 50, 12V, 72%, 40 inch FHD

Nie mam napisu SAMSUNG i żadnego SQ ani SS, tylko jakiś A02 na końcu i sam już się pogubiłem...
 

Chris_M

New member
Właśnie sugerowałem się tamtym postem przy kupnie, ale nazwy mocno się różnią...
LTF400HF15
BN07-00801A 7WAK1E29E A02

BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,40,1.07,LTF4 00HF15, 8bit, 16.7M 0.46125(H)*0.46125(W), 0 to 50, 12V, 72%, 40 inch FHD
Dokładnie ten sam dylemat co Ty, miał użytkownik Tatu ponad miesiąc temu: http://www.hdtv.com.pl/forum/649997-post3858.html - przeczytaj sobie jego posty.
On na panelu miał oznaczenie:
LTF400HF15 ; BN07-00801A 7WAK2S344F A08, Ty masz:
LTF400HF15 ; BN07-00801A 7WAK1E29E A02

Oznaczenie BN07-00801A oznacza panel Samsunga, 7WAK1E29E prawdopodobnie jest numerem seryjnym panelu (Ty masz o jeden znak mniej niż Tatu).

Nie mam napisu SAMSUNG i żadnego SQ ani SS, tylko jakiś A02 na końcu i sam już się pogubiłem...
Przeczytaj ten wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/65586-samsung-le40c630-matryca-01-bez-literek.html - wygląda na to, że Samsung zmienił sposób oznaczania paneli, widocznie klienci za bardzo grymasili przy kupnie ;)
 

Qterds

New member
Dobra to takie male podsumowanko może. Kupiłem dzisiaj 37" C650, co powinienem wiedziec i co powinienem zrobic najpierw. Głownie bedzie chodził pod Nką i PS3. Aktualizować czy nie? Sprawdzić czy buczy. Sprawdzic jaką matryce posiada? Podłączyć kablem do routera czy lepiej dokupic adapter wifi. W sumie to i tak z kompa bede filmy ogladal przez polączenie kablem HDMI no chyba ze lepiej zgrac na pena i dac telewizorkowi sie wykazac. Napiszcie kilka takich ciekawostek bo 100stron przewertowalem i juz mam mentlik :D Pozdrawiam
 

CzarnyElo

Member
Dzięki za objaśnienie tej matrycy, już jestem spokojniejszy :)

TV zamiata, przejście z kineskopa 21' jest miażdżące... Filmy i seriale AVI wyświetlają się miodnie, z napisami żadnych problemów, a funkcja DLNA z Samsung Share Manager jest boska :)

Właśnie ściągam film BluRay 1080p i zobaczę jaka będzie jakość, pewnie spadnę z krzesła :)
 

satman777

New member
Dzięki za objaśnienie tej matrycy, już jestem spokojniejszy :)

TV zamiata, przejście z kineskopa 21' jest miażdżące... Filmy i seriale AVI wyświetlają się miodnie, z napisami żadnych problemów, a funkcja DLNA z Samsung Share Manager jest boska :)

Właśnie ściągam film BluRay 1080p i zobaczę jaka będzie jakość, pewnie spadnę z krzesła :)

Spadniesz jak obejrzysz coś z prawdziwego blu-raya. Różnica w jakości pomiędzy sieciowymi mkv, a oryginałami jednak jest spora. To jest dopiero miodzo, np taka kreskówka Disneya - Auta. Jak ktoś ze znajomych chce zobaczyć jakość obrazu samsunga, puszczam i patrzę na szczęki :D
 

endless200

New member
Mam problem odnośnie powrotu do ustawień fabrycznych w modelu samsunga 37c650. Jest dostępna takowa opcja? oraz drugie pytanie. Z jakich ustawień obrazu korzystacie użytkownicy tego modelu. za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Mam problem odnośnie powrotu do ustawień fabrycznych w modelu samsunga 37c650. Jest dostępna takowa opcja? oraz drugie pytanie. Z jakich ustawień obrazu korzystacie użytkownicy tego modelu. za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje
Jedna metod jest przytrzymanie na wlaczonym TV przycisku EXIT na pilocie przez ok 10-15sek.
 

Qterds

New member
Czy można wyeliminować to bzyczenie calkowicie? Posiadam nowy model z nowymi oznaczeniami i bzyczenie w dzien jest praktycznie nie dostrzegalne ale w nocy podczas calkowitej ciszy badz przy jakichscichych dialogach jednak slychac. Jak oddam do serwisu to zlikwidują to?
 

aquariusmax

New member
Jak bzyczenie nie jest donośne, to nie zlikwidują, a napiszą, że w normie, a poza tym jest szansa, że coś porysują.
U mnie też słuchać bzyczenie w nocy i dałem sobie spokój. Trzeba się przyzwyczaić.
Przecież to Samsung. Tania masowa firma. Odpowiednik KIA. Nie wymagajmy zbyt wiele od "tanioszka".
Na niemieckich forach jest opisane jak ich serwisy sobie z tym radzą (wylutowują element zmniejszający generowanie zakłóceń EMI).
U nas tego nie praktykują.


Czy można wyeliminować to bzyczenie calkowicie? Posiadam nowy model z nowymi oznaczeniami i bzyczenie w dzien jest praktycznie nie dostrzegalne ale w nocy podczas calkowitej ciszy badz przy jakichscichych dialogach jednak slychac. Jak oddam do serwisu to zlikwidują to?
 

Qterds

New member
kupilem go w piatek i dzisiaj jade podbic gwarancje i z telewizora jeszcze folii nawet nie zdejmowalem wiec jak sie uda to moze go oddam i wezme jakis inny za doplatą. Szkoda ze mam na raty :D pewnie nie pojdą na to, zobaczymy.
 

Pitbull1988

New member
Witam,
Panowie dziś zakupiłem le37c650 z adapterem i od mam problem z internetem. Otóż łączę się poprzez wi-fi z bezprzewodową siecią. Test neta wypada pozytywnie, tak więc wchodzę do internet@tv i mam nie uaktywnione pola samsung apps i ustawienia, mogę jedynie kliknąć enter co powoduje wyświetlenie ekranu z ikonkami który po jakimś czasie zanika. Nie mogę stworzyć konta, pomocy !:blagam::blagam::blagam::p
 

suchy262

New member
Cześć czy miał ktoś już do czynienia z serwisem Samsunga??
Jutro muszę zadzwonić najpierw na infolinie firmy i zgłosić problem z TV.
TV nie reaguje na sygnał pilota(baterie nowe i też nie reaguje,podświetlenie pilota działa).Ile taka naprawa trwa?


LE40C650 SQ01
 
Do góry