Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

fenek

Member
Napisy

Koledzy posiadam 40C650 z najnowszym softem i od jakiegoś czasu zauważyłem problemy z napisami. Wcześniej działało wszystko OK. Tzn. oglądam serial ze ściągniętymi napisami z tego samego źródła, jeden odcinek idzie ok z napisami a drugi już nie wyświetla napisów. Napisy o tym samym formacie itd. Miał może ktoś coś podobnego i wie jak zaradzić .Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nasze odbiorniki mają bardzo minimalistyczne opcje dotyczące napisów, a przez to są bardzo wymagające - wystarczy drobny błąd w napisach, aby nie zostały przetworzone i wczytane. Sugeruję przede wszystkim: sprawdzać bardzo dokładnie czy mają tę sam nazwę jak plik filmowy, używać napisów .SRT; sprawdzać przez prostą edycję czy są naprawdę w tym formacie, bo w byle jakich serwisach z napisami bywa, że pliki z rozszerzeniem .SRT są zapisane w mDVD; gdy występuje problem, użyć np. aplikacji SubEdit, która ma opcję sprawdzania napisów i usuwania pospolitych błędów.

Ogólniej rzecz traktując: jeżeli używamy dużo napisów, najlepiej kupić sobie zewnętrzny player, który daje znacznie większe pod tym względem możliwości. Ceny obecnie są niskie, za niespełna 300 zł można kupić coś, co daje duży napisowy komfort...
 

Frauka

New member
Bez reklam
Jadę cały czas na starym sofcie, takim jak przy zakupie telewizora. Nie mam problemu z napisami. Oglądam seriale całymi sezonami i zawsze przed wgraniem plików na zewnętrzny dysk konwertuję napisy programem ToSrtConverter 1.1.5 x64. Prosty, szybki, konwertuje wszystkie napisy w danym folderze, wystarczy jedno kliknięcie. Polecam. :)
 

Wronaavd

New member
Witam,

czy w usłudze INTERNET@TV na Samsungu LE37C650 da się oglądać filmy z YouTube w jakości HD (720p lub 1080p)? Włączając film, mimo, iż na komputerze da się obejrzeć go w HD na telewizorze jakość jest "kiepska". Przypuszczam, że chodzi o to, że na YouTube mamy możliwość wybotu jakości filmu, a telewizor automatycznie odtwarza film w kiepskiej jakości...

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Witam,

czy w usłudze INTERNET@TV na Samsungu LE37C650 da się oglądać filmy z YouTube w jakości HD (720p lub 1080p)? Włączając film, mimo, iż na komputerze da się obejrzeć go w HD na telewizorze jakość jest "kiepska". Przypuszczam, że chodzi o to, że na YouTube mamy możliwość wybotu jakości filmu, a telewizor automatycznie odtwarza film w kiepskiej jakości...

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Poszukaj w temacie nieoficjalnych widgetów sposobu zainstalowania alternatywnego YouTube - jest to również polska wersja instalowana z automatu.
Jedna wadą (może nie wiem jak przełączyć) jest również, że nie ma wyboru jakości odtwarzanego materiału. W tej wersji jakość jest ustawiona na maksymalnie najlepszą oraz filmy 3D ustawione są pod TV 3D (nie ma opcji wyboru dla okularów czerwono niebieskich itp.)
 

Wronaavd

New member
A możesz podrzucić link do strony w temacie/postu lub IP skąd widget pobrać? Bo sporo już czasu poświęciłem na przeglądniecie tego tamtego tematu, ale końca nie widać, a YouTube HD też nie..
 

mover2002

New member
Witam mam pytanko odnośnie filmów HD w mkv, mam film z DTS eng i AC-3 pl ( lektor ). W kmplayer mogę lektora wyłączyć i oglądać z oryginalnym dźwiękiem angielskim bez lektora a w TV nie mogę tego zrobić, muszę oglądać z lektorem, pytanie brzmi czy mogę jakoś wyłączyć te ac3 lektor) i pozostać tlylko z DTS-em ??
 
Witam mam pytanko odnośnie filmów HD w mkv, mam film z DTS eng i AC-3 pl ( lektor ). W kmplayer mogę lektora wyłączyć i oglądać z oryginalnym dźwiękiem angielskim bez lektora a w TV nie mogę tego zrobić, muszę oglądać z lektorem, pytanie brzmi czy mogę jakoś wyłączyć te ac3 lektor) i pozostać tlylko z DTS-em ??

Wybierasz TOOLS a tam w ustawieniach dźwieku zmienia scieżke dźwiękową:)
 

mover2002

New member
Wybierasz TOOLS a tam w ustawieniach dźwieku zmienia scieżke dźwiękową:)


o to chodzi ze w TOOLS nie mam takiej możliwości jak wybór ścieżki dźwiękowej na inną :/

specyfika filmu :


Audio #1
poland.gif

ID : 2
Format : AC-3
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Language : Polish

Audio #2
USA.gif

ID : 3
Format : DTS
Bit rate mode : Constant
Bit rate: 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Language: English
 
W takim razie trudno mi pomóc, pliki które posiadam, są trailery, posiadają wybór pomiędzy np. PCM, Dolby Digital, DTS. Możliwe, że jeśli są dwie ścieżki DD lub DTS to można tylko priorytetową wybrać.
 

robig

New member
Witam mam pytanko odnośnie filmów HD w mkv, mam film z DTS eng i AC-3 pl ( lektor ). W kmplayer mogę lektora wyłączyć i oglądać z oryginalnym dźwiękiem angielskim bez lektora a w TV nie mogę tego zrobić, muszę oglądać z lektorem, pytanie brzmi czy mogę jakoś wyłączyć te ac3 lektor) i pozostać tlylko z DTS-em ??

Jeżeli odtwarzasz film przez DLNA to nie będziesz miał możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej. Zostanie odtworzona pierwsza ścieżka umieszczona w kontenerze mkv. Zmiany mozna dokonać programem mkvmerge przesuwając odpowiednią ścieżkę na pierwszą pozycję. Trwa to ok 3-5 min.
Przy odtwarzaniu pliku z dysku lub pendriva podłączonego do tv zmianę ścieżki audio masz pod przyciskiem TOOL.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Musi być wybór w Tools. Działa po załączeniu filmu, inaczej nie zobaczysz. Nie pisze ze jest to sciezka pl czy eng, sa tylko oznaczenia Język1, Język2 itd. Nowa sciezka zalapuje czasem po 2-3 sekundach :)
 

mover2002

New member
Dzięki za pomoc, zapomniałem napisać że filmy oglądam przez DLNA, gdy sprawdziłem film po przez usb wszystko było dobrze i pojawiła się możliwość wyboru dźwięku :)
 

zibiszew

New member
Będzie ktoś uprzejmy podpowiedzieć w jaki sposób można regulować obraz w momencie oglądania czegokolwiek z "internet tv" albo z jakich ustawień obrazu korzysta "internet tv".Nie umiem tego zrobić już 3 dni Szukałem na forum iii totalna klapa Z góry dziękuję
 
Będzie ktoś uprzejmy podpowiedzieć w jaki sposób można regulować obraz w momencie oglądania czegokolwiek z "internet tv" albo z jakich ustawień obrazu korzysta "internet tv".Nie umiem tego zrobić już 3 dni Szukałem na forum iii totalna klapa Z góry dziękuję

Brak takiej opcji (przynajmniej w firmware 2xxx.x). Tylko w YouTube jest opcja TOOLS i tam można wtedy uzystać ustawienia obrazu i dźwięku.
 

Chris_M

New member
Na stronie jeszcze innego sklepu znalazłem podobną opcję oraz dodatkowo system oznaczania paneli:

WARIANT MODELU Z NAJNOWSZĄ MATRYCĄ 10bit SAMSUNG SQ01
40A1UF0C panel SQ01



oto znaczenia ciągu liter :
40 — inches, the screen size
A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)
OZNACZENIA MATRYCY SĄ SPRAWDZANE W FIRMIE PRZED WYSYŁKA/ODBIOREM
(OZNACZENIE NA TABLICZCE ZNAMIONOWEJ Z BOKU TELEWIZORA -> "01")

Telewizor LCD o przekątnej 40 cali i rozdzielczości 1920 x 1080. Wyposażony jest w technologie 100 Hz Motion Plus, Internet TV, Anynet+ Wide Color Enhancer. Posiada 4 złącza HDMI oraz złącze USB.
 
Do góry