Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

skrot

New member
Zakupiłem D-LINKA, przyszedł wczoraj, działa idealnie. W końcu mogę korzystać z z wigetów. Teraz tylko instrukcja obsługi i doczytać o PC Share manager, bo mi ustrojstwo plików nie chce po sieci wyświetlać ,ale to pikuś.

Jakiego tego D-LINKa zakupiles? Mozesz podac typ urzadzenia?
 

maciejwl

New member
Co do routera ja mam TP-Linka i jest rewelacyjnie nie ma żadnego problemu z łączeniem TV do netu poprzez przewód LAN, poprzednio miałem pentagram i od czasu do czasu TV się nie łączył ale TP-Link daje radę
Ja mam net i router (ten standardowy czarny - zapomniałem modelu) z Netii i również śmiga wszystko pięknie. Komputery po wifi łączą się z routerem a telewizor z routerem rzecz jasna po kablu - dzięki temu, bez zbędnej karty wifi "samsungowej" do telewizora, wszystko mam dostępne w AllShare ;) Zatem, jak by nie było, komputery z TV łączą się po wifi ;)

Co do samego narzędzia zainstalowanego na komputerze PC share manager do udostępniania plików na TV, pamiętajcie by po wybraniu katalogów które chcemy widzieć na TV należy kliknąć Ustaw zmieniony stan za każdym razem (czy to coś dodajemy czy usuwamy) i sprawdźcie czy w menu Serwer, pozycja pierwsza od góry ma stan Włączony.

Upewnijcie się również czy Telewizor ma zezwolenie na dostęp do naszego komputera - wchodzimy w menu Udostępnij, dalej klikamy ostatnią pozycję Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia i w nowo otwartym oknie powinniśmy widzieć nasz telewizor i w kolumnie Stan powinno być Potwierdzone. Jeżeli jest Odmowa klikamy w kolumnie Ustaw stan na klawisz Potwierdź ;)
 
Ostatnia edycja:

nightfaler

New member
Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego media play nie otwiera(a powinien) mi niektórych plików pokazując błąd o "nie obsługiwanym kodeku video". Załączam screena plik po lewej odtwarza się bez problemu, a ten po prawej już nie...
 

Attachments

  • rotfl.JPG
    rotfl.JPG
    90,8 KB · Wyś: 103

hjc

New member
Kopiowanie nagrań z usb stick na PC

Witam,

próbowałem skopiować nagrany na pendrive film do PC, ale otrzymałem komunikat, że pendrive musi byc sformatowany. Przy próbie otwarcia go w TC wyświetla, że brak takiego napędu. Wygląda na to, że TV sformatował pena w jakimś egzotycznym systemie plików. Czy jest jakaś możliwość skopiowania nagrań z pendrive na PC?
 

aquariusmax

New member
Witam,

próbowałem skopiować nagrany na pendrive film do PC, ale otrzymałem komunikat, że pendrive musi byc sformatowany. Przy próbie otwarcia go w TC wyświetla, że brak takiego napędu. Wygląda na to, że TV sformatował pena w jakimś egzotycznym systemie plików. Czy jest jakaś możliwość skopiowania nagrań z pendrive na PC?

Pendrive jest sformatowany w formacie XFS.
Można go odczytać w dowolnym linuksie.
Pozostaje tylko pytanie po co? Bo nagrania są zakodowane z użyciem klucza, którym jest numer seryjny płyty głównej telewizora.
Na razie dopiero trwają prace nad odszyfrowaniem.
 

hjc

New member
Pendrive jest sformatowany w formacie XFS.
Można go odczytać w dowolnym linuksie.
Pozostaje tylko pytanie po co? Bo nagrania są zakodowane z użyciem klucza, którym jest numer seryjny płyty głównej telewizora.
Na razie dopiero trwają prace nad odszyfrowaniem.

Dzięki za odpowiedź. Ponieważ z naziemnej cyfrówki odbieram Polsat HD, chciałem nagrać i używać potem w NMP Kabareton z festiwalu Top Trendy.

A czy numer seryjny płyty nie jest wydrukowany na płycie, ale chyba nie skoro prace trwają.
 

deywies

New member
Bez reklam
Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego media play nie otwiera(a powinien) mi niektórych plików pokazując błąd o "nie obsługiwanym kodeku video". Załączam screena plik po lewej odtwarza się bez problemu, a ten po prawej już nie...

Za mało danych, użyj kmplayera. On wyświetla więcej danych


Dzięki za odpowiedź. Ponieważ z naziemnej cyfrówki odbieram Polsat HD, chciałem nagrać i używać potem w NMP Kabareton z festiwalu Top Trendy.

A czy numer seryjny płyty nie jest wydrukowany na płycie, ale chyba nie skoro prace trwają.

Klucz jest potrzebny, a nie numer seryjny. Wgraj sobie samygo, tam jest możliwośc nagrywania do TS
 

nightfaler

New member
D:\OBEJRZANE\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 1-12 BD 1080p x264 AAC\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 04 (BD 1920x1080 x264 AAC).mkv
General
Complete name : D:\OBEJRZANE\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 1-12 BD 1080p x264 AAC\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 04 (BD 1920x1080 x264 AAC).mkv
Format : Matroska
File size : 843 MiB
Duration : 23mn 41s
Overall bit rate : 4 974 Kbps
Encoded date : UTC 2011-01-10 23:33:28
Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Cover : Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes
Video #2
ID : 2
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 23mn 39s
Nominal bit rate : 4 700 Kbps
Width : 1 904 pixels
Height : 1 072 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.096
Writing library : x264 core 112 r1834 a51816a
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.05:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=4700 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=25000 / vbv_bufsize=25000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.20 / nal_hrd=vbr
Audio #3
ID : 3
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Format settings, SBR : No
Codec ID : A_AAC
Duration : 23mn 41s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Text #1
ID : 1
Format : ASS
Codec ID : S_TEXT/ASS
Codec ID/Info : Advanced Sub Station Alpha


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxup<- ten działa


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
D:\OBEJRZANE\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 1-12 BD 1080p x264 AAC\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 05 (BD 1920x1080 x264 AAC).mkv
General
Complete name : D:\OBEJRZANE\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 1-12 BD 1080p x264 AAC\[Animan] Hyakka Ryouran Samurai Girls 05 (BD 1920x1080 x264 AAC).mkv
Format : Matroska
File size : 862 MiB
Duration : 23mn 42s
Overall bit rate : 5 082 Kbps
Encoded date : UTC 2011-02-01 18:37:47
Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Cover : Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes / Yes
Video #2
ID : 2
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 10 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 23mn 40s
Nominal bit rate : 4 800 Kbps
Width : 1 904 pixels
Height : 1 072 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.098
Writing library : x264 core 113 r1884 7313bb5
Encoding settings : cabac=1 / ref=10 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.15:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=10 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=4800 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=25000 / vbv_bufsize=25000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.20
Audio #3
ID : 3
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Format settings, SBR : No
Codec ID : A_AAC
Duration : 23mn 42s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Text #1
ID : 1
Format : ASS
Codec ID : S_TEXT/ASS
Codec ID/Info : Advanced Sub Station Alpha
up <- ten nie
 

Wigash

New member
Po drugie primo ;) - widgety to jedna wielka lipa z nie licznymi wyjątkami takimi jak TVP VOD
Ja bym jeszcze dodał vtuner i net player (ten ostatni to nieoficjalny widget), ale ogólnie zgadzam się z tą opinią. Bardziej powinni się chwalić media playerem niż internetem

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
 

hjc

New member
Funkcja PVR

Za mało danych, użyj kmplayera. On wyświetla więcej danych




Klucz jest potrzebny, a nie numer seryjny. Wgraj sobie samygo, tam jest możliwośc nagrywania do TS

Proszę o szczegóły dot. samygo. Nie mogę znaleźć na tej stronie. Jest program PVR+ ale tylko dla serii B. (Nie jestem znawcą Linuxa).
 

Kielu

New member
Posiadam telefon samsung i5800 z funkcja DLNA że można zdjecia i filmy oglądać bezprzewodowo na tv, i jak sie łącze i chce cos obejrzeć wyskakuje niewłaściwy format.Wie ktoś może o co chodzi bo wydawało mi sie jak taka sama firma i foty robione telefonem to powinno działac bez problemów.
 

astra26

New member
problem z dyskiem zewnętrznym

Witam
Mam zamiar kupić sobie telewizor led 32 ue c6500. Dzisiaj byłem w sklepie i niestety zdziwiłem się gdyż gdy podpiąłem do niego dysk zewnętrzny 1TB to go nie widział. Sprzedawca powiedział mi że jest za duży i w dodatku była tylko jedna partycja. W związku z tym bardzo prosiłbym kogoś kto ma taki model o odpowiedź czy podpinał kiedyś dysk zewnętrzny jak tak to jakiej on był pojemności
 

byry007

New member
Dysk zewnętrzny

Wiem jedno że niektóre dyski mają programy do zabezpieczenia plików jak go podpinasz pod kompa to wyskakuje Ci okno żeby wpisać hasło jak jest cos takiego to TV nie będzie widział takiego dysku , druga wersja dyski zewnętrzne muszą miec format NTFS lub FAT ale nie jestem pewnie która dokładnie i trzeba go sformatować do odpowiedniego formatu.
 
Do góry