Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

dzisiaj pojawił sie nowy soft, wersja T-VALDEUC-3009.2,
changelog:
1. Title
2010 Model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
LE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3009.2

- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked

polecam zaktualizować telewizorek, zawsze nowsza wersja zawiera oprócz opisanych oficjalnie zmian również unowocześnienia

Nigdy się nie zgodzę z kolegą co do zdania "polecam zaktualizować telewizorek, zawsze nowsza wersja zawiera oprócz opisanych oficjalnie zmian również unowocześnienia", ponieważ wydanie firmware w jakichkolwiek urządzeniach ma za zadanie 99% usunąć znane usterki, a nie dodawać nowe funkcję (unowocześnienia). Niech kolega zauważy, że w przypadku "unowocześnienia" urządzenia należy wydać nową instrukcję, co wiąże się z generowaniem olejnych kosztów.

Jako automatyk wyznaje zasadę, póki urządzenie nie sprawia nam problemów to nie aktualizuje się firmware'a.
 

accu

New member
Bez reklam
Nigdy się nie zgodzę z kolegą co do zdania "polecam zaktualizować telewizorek, zawsze nowsza wersja zawiera oprócz opisanych oficjalnie zmian również unowocześnienia", ponieważ wydanie firmware w jakichkolwiek urządzeniach ma za zadanie 99% usunąć znane usterki, a nie dodawać nowe funkcję (unowocześnienia). Niech kolega zauważy, że w przypadku "unowocześnienia" urządzenia należy wydać nową instrukcję, co wiąże się z generowaniem olejnych kosztów.

Jako automatyk wyznaje zasadę, póki urządzenie nie sprawia nam problemów to nie aktualizuje się firmware'a.

Witam,
W zupełności się z wypowiedzią Kolegi zgadzam!

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

maciejwl

New member
No jest. Czyli nasze złe przeczucia na szczęście się nie sprawdziły.
Jednak bieda na tym onecie. Liczylem na cos lepszego.
Tego euro jednak nie widze
Potwierdzam, na OnetTV nic nie ma, myślałem, że to coś na wzór VOD będzie :( a euro 2012 również nie widzę :(
 
Ostatnia edycja:

adrosx

New member
Witam,
Słówko od siebie dodam w sprawie aktualizowania oprogramowania, a jako informatyk mam doświadczenie pewne w tej materii :

Jeśli sprzęt działa prawidłowo NIE NALEŻY ZMIENIAĆ OPROGRAMOWANIA !
Z całym szacunkiem do kolegi baczek, ale żaden producent sobie nie pozwoli na nie wiadomo jakie nowe cuda wianki typu funkcjonalności, tylko ucząc się np na błędach, wypuści nowy model (w tym miejscu seria seria 7).
Dlatego jeszcze raz apeluje :
Jeśli sprzęt działa prawidłowo NIE NALEŻY ZMIENIAĆ OPROGRAMOWANIA !
 

yanky

New member
Witam,
Słówko od siebie dodam w sprawie aktualizowania oprogramowania, a jako informatyk mam doświadczenie pewne w tej materii :

Jeśli sprzęt działa prawidłowo NIE NALEŻY ZMIENIAĆ OPROGRAMOWANIA !
Z całym szacunkiem do kolegi baczek, ale żaden producent sobie nie pozwoli na nie wiadomo jakie nowe cuda wianki typu funkcjonalności, tylko ucząc się np na błędach, wypuści nowy model (w tym miejscu seria seria 7).
Dlatego jeszcze raz apeluje :
Jeśli sprzęt działa prawidłowo NIE NALEŻY ZMIENIAĆ OPROGRAMOWANIA !

Jestem również informatykiem i twierdzę, że NALEŻY ZMIENIAĆ OPROGRAMOWANIE !!!
Współczesny telewizor potrzebuje do działania oprogramowanie podobnie jak komputer. Mam więc pytanie do "fachowców", czy nigdy nie zmieniacie w swoich komputerach sterowników np. kart graficznych albo np. bios-u, nigdy nie wgrywaliście nowszych wersji edytora tekstu???
 
Ostatnia edycja:

ChrisB

New member
Skoro rozpoczęła się dyskusja informatyków to również się odezwę :D
Aktualizacja softu - oczywiście jestem jak najbardziej ZA jednak w przypadku TV przed jej przeprowadzeniem warto zwrócić uwagę na changelog (który na szczęście SAMSUNG zaczął prowadzić). Jak widać po dzienniku producent naszych telewizorów nie wprowadza do nich nowych - wbudowanych funkcji a jedynie skupia się na poprawieniu błędów które raczej nas nie dotyczą (no może poza "Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked" jeśli ktoś ma aparat SAMSUNGa). Ja póki co wstrzymuję się z aktualizacją bo w nowych wersjach softu nie widzę nic ciekawego.

Zwróćcie też uwagę na post fidodido który napisał że po aktualizacji ma problem z dostaniem się do menu serwisowego. Może ktoś to potwierdzić? W związku z tym że niedługo wprowadzą u mnie DVB-T funkcja PVR mogłaby się przydać.

PS. Przy aktualizacji zawsze istnieje minimalne ryzyko że akurat zabraknie prądu i wtedy TV może czekać serwis :)
 
Ostatnia edycja:

tatu

New member
I to jest włąśnie to - wątek o telewizorze a główne "bóle" uzytkowników to oprogramowanie lub widgety internetowe :))). Po pierwsze primo soft mam 3005, tv odbiera póki co programy tv i działa w połaczeniu z odtwarzaczami. Zakłądam jako "zwykły" uzytkownik iż zmiana softu nie zmieni jakości sygnału przesyłanego do mnie przez np. TVP 1 ale rozumiem, że może poprawić jakieś funkcje związane z np. media play czy internet, wiec jeśli sprawdze iż coś "kuleje" to go zaktualizuje.

Po drugie primo ;) - widgety to jedna wielka lipa z nie licznymi wyjątkami takimi jak TVP VOD bo tu mam jakies seriale cz filmy, które np. przegapiłem i mogę sobie je zobaczyc w bardzo dobrej jakości. Natomiast wszystko w stylu ipla,youtube itd. to jest w takiej jakości, że szkoda sobie oczu psuć aby na to patrzeć na pełnym ekranie, więc jak już nawet jakiś smiesznie zabawny filmik np. na youtubie mam zobaczyć to zdecydowanie lepiej gdy robię to na 22' monitorze podpiętym do kompa.

Dodatki typu informacyjnego jak np. onet.finanse ok jeśli akurat potrzebuję sprawdzic szybko jakiegoś newsa może się przydac z tym ,że reasumując więcej w tym wszystkim szumu i niezdrowego populizmu, nazywajac rzeczy wprost takie dodatkowe bajerki w urządzeniu zwanym telewizor ale nie wyolbrzymiajmy ich znaczenia i funkcjonalności.
 

adamcom

New member
Oczywiście, że należy aktualizować oprogramowanie. W nowych wersjach jest dużo zmian, o których producent nie pisze cichaczem likwidując błędy, jak np. polepszenie działania Motion plus np. w wersji 3008.3. Rozumiem tych, którzy są tego przeciwnikami, bo mają za złe fakt, że producent sztywno dostosowuje funkcjonalność sprzętu do specyfikacji (jak brak odtwarzania formatów nie ujętych w specyfikacji a odtwarzanych po kombinacjach w starych wersjach). Korzyści są jednak większe niż straty z tego wynikające. Ale każdy ma wolny wybór.
 
Ostatnia edycja:

adamcom

New member
Wystarczy poszperać na obcojęzycznych forach lub zaktualizować oprogramowanie i zobaczyć na własne oczy, że funkcja działa o wiele lepiej.
 

tatu

New member
Nie wiem ile masz człowieku lat ale z kulturą to u ciebie na bakier, z iplą zbyt ogólnikowo napisałem część materiałów jest ok ale co do np. youtube chyba polemizował nie bedziesz??

Jesli nie zrozumiałeś mimo swej wybitnej mądrości mojego postu - nie ma większego sensu zasypywanie wątku o modelu telewizora X postami o nowym APP czy nowym sofcie bo to nie wnosi w wątku zasadniczo nic dla uzytkowników gdyż wszystko to każdy uzytkownik sam sprawdza na stronie producenta (soft) lub TV sam zasysa aktualizacje (APP).
Zdecydowanie praktyczniej jest stworzyć nowy wątek dotyczący dotyczący konkretnego tematu.

EOT.
 

adamcom

New member
@ChrisB -ulepszeniami funkcji, które w zasadzie prawidłowo działają, Samsung nigdy się nie chwalił ani nie chwali. Dlaczego? Widocznie taka polityka firmie pasuje. Chwali się tylko naprawą wyraźnych błędów lub niedoskonałości wychwyconych przez znaczącą część użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

ChrisB

New member
Mam prośbę. Czy ktoś kto aktualizował soft do najnowszej wersji mógłby sprawdzić czy menu serwisowe działa normalnie i czy nadal można włączyć PVR?
 

fidodido

New member
Mam prośbę. Czy ktoś kto aktualizował soft do najnowszej wersji mógłby sprawdzić czy menu serwisowe działa normalnie i czy nadal można włączyć PVR?

Niestety ja się pospieszyłem zaktualizowałem i nie mam dostępu do menu serwisowego pełnego jest okrojone nie ma PVR itp
 
Do góry