Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

min

New member
ja mam c650 podłączony do routera tp-linka i DNS mam ustawiony 208.67.222.222
ale ja nie napisałem, że podanie innego DNSa nie będzie działać. Tylko po co się męczyć i zapamiętywać DNS operatora jak wystarczy wpisać DNS routera. Zresztą jak włączysz sobie DHCP i ustawisz C650 na automat to on dostanie DNS właśnie w postaci adresu IP bramy i będzie działać.
Zresztą często w routerach można wpisać dwa adresy serwerów DNS operatora: podstawowy i zapasowy. Wtedy gdy w urządzeniu LAN jako DNS masz ustawiony DNS routera i padnie podstawowy DNS operatora to router automatycznie zacznie korzystać z zapasowego DNS operatora i Twój TV nadal będzie poprawnie rozpoznawał nazwy internetowe a jak masz w nim wpisany na sztywno jeden adres DNS operatora to będziesz go musiał zmienić gdy padnie podstawowy DNS operatora. Mało prawdopodobne ale bywa.. ;)
 

gotong

New member
A reasumując, najlepiej to zrobić w routerze filtrowanie po macach 'DHCP-reserwation' i ręcznie poprzydzielać adresy.
Wszystkie urządzenia na auto i śmiga jak talala.

No chyba że router nie ma.
 

tarinQ

New member
Witam mam takie pytanie-tv ładnie wszystko działa nie narzekam :)

Ale postanowiłem go podłączyć do internetu a co! Jak jest to czemu nie ...
Wiec tak w przedpokoju mam gniazdko tel z niego idzie kabel do pokoju z komputerem, tam łączy się z liveboxem i dalej ethernet do PC
Tv jest jakies 3-4 no moze 5 metrow dalej..

Jakimi sposobami polecacie podlaczyc tv do internetu aby działał?
Wypiscie wszystke dostepne sposoby jakie najlepsze:)
A ja sie na cos zdecyduje...
Bo ten usb stick samsunga to ponad 200zl!
 

min

New member
A reasumując, najlepiej to zrobić w routerze filtrowanie po macach 'DHCP-reserwation' i ręcznie poprzydzielać adresy.

A dlaczego najlepiej? Na jakiej podstawie wysuwasz takie twierdzenie?

Moim zdaniem przy normalnych urządzeniach szkoda roboty. Rezerwację adresów warto stosować gdy zależy Ci, żeby dane urządzenie miało zawsze ten sam adres IP (na przykład w przypadku uruchomienia na urządzeniach jakichś usług udostępniających coś w sieci). Jednak w praktyce to i tak serwer DHCP (w tych domowych routerach) przydziela adresy na 7 dni. Gdy używasz jakiegoś urządzenia codziennie albo nawet raz na tydzień to ono i tak dostanie zawsze ten sam adres IP. Więc po co się męczyć?
 

1Saracen

New member
modem cisco

witam .posiadam modem kablowy wifi cisco epc2425 .Jakiego routera mam szukać aby mi to wszystko hulało jak trzeba tzn żebym miał internet w tv za pomocą skrętki ,internet wifi w mieszkaniu oraz internet stacjonarny , żeby mój tv łączył się po skrętce rj-45 z kompem i za pomocą PC samsung Share manager mogł oglądać udostępnione pliki.
Czy wystarczy coś taniego np TP-link TL-wr340g lub model edimax br 6204 czy też szukać czegoś innego
proszę pokierujcie mnie bo nigdy nie robiłem sieci
 

min

New member
Kurcze, straszny offtop tu się zrobił z tymi sieciami.
Odpowiedź jest prosta:
TV podłączamy do sieci domowej tak samo jak komputer: albo przez kabel ethernet (tzw. skrętka komputerowa) albo dokupujemy adapter WiFi na USB i łączymy przez WiFi. Z tego co mi wiadomo to w tej serii TV samsunga możliwe jest zastosowanie innego (tańszego) dongla WiFi a nie tylko oryginalnego Samsung. Nie wiem natomiast dokładnie jakiego (bo nie każdy może być) ale też gdzieś to było tu opisywane. Szukać!
Drobna uwaga co do WiFi: jeśli ktoś chce oglądać filmy HD przez sieć to po WiFi 54Mbs filmy będą się haczyć - za mała przepustowość. Z filmami SD nie będzie problemów. Z internetem również.

Jaki router kupić i jak podłączyć to już w tym wątku zostało opisane wielokrotnie. Mogą to być najtańsze urządzenia typu TPlink.
 
Ostatnia edycja:

sqizzy

New member
Panowie używacie dysków zewnętrznych pod USB bez dodatkowego zasilania? Czy telewizor z portu USB HDD zasili dysk zewnętrzny, tak aby nie było problemów z oglądaniem filmów?

Czy z USB można oglądać filmy w jakości HD ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Panowie używacie dysków zewnętrznych pod USB bez dodatkowego zasilania? Czy telewizor z portu USB HDD zasili dysk zewnętrzny, tak aby nie było problemów z oglądaniem filmów?

Czy z USB można oglądać filmy w jakości HD ?
Na głupie pytanie masz głupia odpowiedź.
Nie, nie obsłuży, samsung umieścił tam port usb tylko dla jaj.
 

CLL

New member
Na głupie pytanie masz głupia odpowiedź.
Nie, nie obsłuży, samsung umieścił tam port usb tylko dla jaj.

Niestety tylko głupia odpowiedź.
Z portami usb jest różnie, naciąłem się osobiście na Pioneerze, USB było tylko
do ozdoby.

mam 40c650. Są dwa porty. jeden dedykowany do HDD.
Zasila bez problemu 3-4 letni dysk 2,5 cala samsunga.
Drugi dedykowany do pendrive, nie zasili bardziej prądożernego dysku.
Ale ostatnio nabyłem nowy dysk S2 320GB Samsunga i niespodzianka idzie
na porcie dedykowanym do Pendrive :)
Teraz mam podbpięte 2 dyski. Jeden do nagrywania z TV drugi do oglądania filmów z dysku.
Co do HD czasem coś potrafi lekko przyciac.. ale trudno stwierdzić co jest przyczyną,
film, dysk, procesor TV...

pozdrawaim
 

zzzz84

New member
Panowie używacie dysków zewnętrznych pod USB bez dodatkowego zasilania? ...

Kolego, udzieliłem Ci takiej odpowiedzi żeby pokazać że po użyciu opcji "szukaj" komputer wyszukał w ciągu 0,38 sekundy 125 odpowiedzi. Jakby tylko co czwarta dotyczyła Twojego problemu....
ale ja za Ciebie nie będę tego czytał.:hmm:
 

min

New member
Kolego, udzieliłem Ci takiej odpowiedzi żeby pokazać że po użyciu opcji "szukaj" komputer wyszukał w ciągu 0,38 sekundy 125 odpowiedzi. Jakby tylko co czwarta dotyczyła Twojego problemu....
ale ja za Ciebie nie będę tego czytał.:hmm:
No dokładnie. Kilka postów wyżej nawet było napisane o dyskach zewnętrznych.

Co do tego, że to takie oczywiste, że portu USB w TV służy do oglądania filmów: ja mam starszego Sharpa z portem USB. Akurat w tym Sharpie port ten służy tylko jako port serwisowy i jedyne do czego go można użyć to do ładowania oprogramowania.
 

maciejwl

New member
Pilot

Czy ktoś z Was rozbierał pilota od naszego telewizorka? Dziecko wylało trochę coli i te kursory kierunkowe w centrum pilota kiepsko chodzą :( walczyłem by go otworzyć, ale bałem się jakoś mocniej za niego zabrać by nie połamać zatrzasków.
Może ktoś z Was wie od jakiego miejsce zacząć otwieranie tego pilota?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Niestety tylko głupia odpowiedź.
Z portami usb jest różnie, naciąłem się osobiście na Pioneerze, USB było tylko
do ozdoby.
pozdrawaim
No dokładnie. Kilka postów wyżej nawet było napisane o dyskach zewnętrznych.

Co do tego, że to takie oczywiste, że portu USB w TV służy do oglądania filmów: ja mam starszego Sharpa z portem USB. Akurat w tym Sharpie port ten służy tylko jako port serwisowy i jedyne do czego go można użyć to do ładowania oprogramowania.
Panowie, temat dotyczy Samsunga serii C i nie interesują nas wasze wywody na temat innych marek. Nie po to Samsung oznaczył jeden z portów jako HDD,żeby nie można było podłączyć do niego dysku, a jak widać nawet drugi port usb jest w stanie uciągnąć HDD
Zastanawiałem się czy wydajność prądowa portu USB będzie na tyle wysoka, aby obsłużyć dysk zewnętrzny bez dodatkowego zasilania.


A ta twoja odpowiedź... faktycznie na poziomie.
To się nie zastanawiaj, tylko użyj wyszukiwarki, tak jak napisał kolega zzzz84.

PS.
Nie wiem jak inni, ale ja kolejne pytania, które będą wskazywały na to, że forumowicz nie zadał sobie minimum trudu, żeby użyć forumowej wyszukiwarki, będę raportował jako :spam:
 

zzzz84

New member
nie rozbierałem tego pilota ale podejrzewam że po rozebraniu pozostaną brzydkie wgnioty-zadziory na plastiku i będzie to nieładnie wyglądać. ja próbowałbym przemyć tamten rejon klawiszy watką z ciepłą wodą i potem wysuszył. tam nie ma nic takiego co by się mogło uszkodzić od wody.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja kiedyś telefon praktycznie wymyłam cały w spirytusie po tym jak wpadł mi do jeziora. :) Wacik z alkoholem i nie bój się. :p
 
Do góry