Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

photomasz

New member
witam mam szybkie pytanko,czy spotkaliście się z sytuacją gdy podczas oglądania obraz minimalnie się ściemnia i znów rozjaśnia dzieje się to co jakiś czas tv LE40C650 sygnał z enki.Telewizor ma miesiąc i nie wiem czy mu matryca siada czy coś się z ustawieniami porobiło. Dodam że matryca niestety CN:((
pozdrawiam Paweł

Hej u mnie było podobnie, zaraz po otwarciu pudełka i włączeniu LE40c650 SQ01. Po wizycie serwisu, najpierw wymieniono moduł zasilający, bez zmiany. Na niskokontrastowym obrazie podświetlenie minimalnie drgało jak uszkodzona świetlówka w łazience. Tv pojechał do serwisu, gdzie przez 4 dni technicy próbowali wychwycić problem, ponieważ miganie pojawiało się niespodziewanie. po 4 dniach zadzwonił do mnie technik z informacją, że wymieniają cały panel LCD. I tu zonk, po przyjeździe patrzę na nalepkę z tyłu na matrycy i widnieje na niej AO2... także już nie mruży, ale widać czym "serwisuje" się sprzęt.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

photomasz

New member
zauważalny spadek kontrastu przy spoglądaniu na ekran pod różnym kątem. jak siedzę na wprost obraz jest ok, czernie "czarne". Jak wstaję lub patrzę pod innym kątem czernie tracą głębie. w zależności od tego co wyświetla TV są albo przeniebieszczone albo szare. Wcześniej przy SQ01 tego nie było. Zapewne jak wyżyłuje ustawienia kontrastu to będzie podobnie z SQ01, ale mnie chodzi o to, że takie rozwiązanie nie jest ekonomiczne. Przy lepszej jakości matrycy zużywa się mniej energii. I teraz czuję się z tym trochę niekomfortowo. Bo gdyby w sklepie na obudowie było oznaczenie inne niż SQ01 to nie kupiłbym takiego modelu. A tu... nie dość, że panel był uszkodzony to wymieniono go na gorszej jakości... nie jest to podstawą do wymiany sprzętu na inny z matrycą SQ01 czasem??
 

pp_nt

New member
a ja mam problem troche z innej beczki, bo gdy wchodzę w intrenet@TV to pisze mi że będzie potrzebna aktualizacja, no więc ok ale tu zaczynają się schody. Gdy instaluje tuba.fm zawiesza i wyskakuje 2/1 tuba.fm Da się to jakoś ominąć? bo nie da się nic zrobić w samsung apps.

Mam dokładnie taki sam problem. Da się coś z tym zrobić? Czy może trzeba dłużej poczekać aż mu się uda to ustrojstwo zainstalować?
 

pp_nt

New member
Już sobie z tym poradziłem, wyjąłem wtyczkę zasilającą i powrotnym wejściu do aktualizacji wszystko było ok :)

Rzeczywiście pomogło. Wielkie dzięki za pomoc. Dopiero co stałem się szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu i mam nadzieje, że nie czeka mnie więcej niespodzianek :-D Poza tym wszystko śmiga jak trzeba.
 

revolt1

New member
@revolt1, jeśli Serviio działa to sieć masz dobrze skonfigurowaną.
Czy masz najnowszy firmware w TV?
Czy plik z napisami ma DOKŁADNIE tą samą nazwę co plik z filmem (oprócz rozszerzenia oczywiście)? Musi mieć.
Wybierz w Serviio dla Twojego TV na liście urządzeń odpowiedni profil - Samsung TV / Player (C/D series).
Pokombinuj z włączeniem i wyłączeniem transkodowania (zakładka Transkodowanie). Wydaje mi się, że nie musi być włączone bo Samsung odtwarza prawie wszystko. Jednak transkodowanie potrzebne jest nieraz aby "wpisać" napisy w obraz.
Ostatecznie możesz spróbować odinstalować i zainstalować PC Share Manager - skoro Serviio działa to on też powinien. On na pewno wysyła napisy.
Masz kilka możliwości. Kombinuj. Jak Ci się uda to nie zapomnij opisać tego tutaj, żeby inni mieli z Ciebie jakiś pożytek :)

Witam @min. Próbowałem w Serviio różnych już sposobów i nadal napisów brak. Tak napisy mają taką samą nazwę co film i są w formacie srt. i co dziwne przez dysk zewnętrzny dzałają bez żadnych problemów czyli wynika z tego że ... właśnie, co? Nie mam pomysłu. Trudno jak nie znajdę rozwiązania to pozostaje zawsze dysk zew. lub Player Ariva HD a na których wszystko działa. A dlatego tak "wiercę" ten temat bo jak innym działa a TV ma spełniać takie działanie to dlaczego ja mam tego nie mieć ;-) jak wszystko to wszystko. Pozdrawiam.

P.S: aha soft mam ostatni jaki wyszedł.

Jeszcze jedna edycja; zaskoczyło, ale nie wiem dlaczego zrobołem jak wcześniej pisaleś i nie działało ale później wyłączyłem i włączyłem TV i restart lapka i ...uruchamiam a tu "wsio" działa czyli napisy są. Jeszcze raz dziękuję. Teraz mam wszystko;-)
 
Ostatnia edycja:

hdtsl

Member
panowie, czy dysk zewnetrzny na wlasnym zasilaniu western digital elements desktop 2tb sformatowany ntfs bedzie wykrywany przez 40c650 ?

podlaczalem przesnosny hdd 100gb na usb, ntfs, bez wlasnego zasilania - wykryl, ale co do wiekszych to nie wiem. jak ktos wie na 100% to z gory dzieki za odpowiedz.

pozdro!
 

mckwack

New member
@Razio1 W trakcie CES2011 oficjalnie ogłoszono, że nowy intenet@TV bazujący na Adobe Air będzie dostępny tylko w urządzeniach wydanych w 2011r i ze względów sprzętowych nie będzie możliwości przeprowadzenia aktualizacji starszych telewizorów.
 

nightfaler

New member
Witam.
Posiadam telewizor z tej serii i przymierzam się do kupna zewnętrznego dysku twardego. I mam tutaj pytanie. Będę głównie oglądał pliki video w rozdzielczości 1080p (głownie zapisane w formacie .mkv) i chciałbym wiedzieć jaką minimalną prędkość przesyłu danych powinien takowy dysk mieć tak żebym nie narzekał na spowalnianie obrazu czy jakieś zwiechy.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam.
Posiadam telewizor z tej serii i przymierzam się do kupna zewnętrznego dysku twardego. I mam tutaj pytanie. Będę głównie oglądał pliki video w rozdzielczości 1080p (głownie zapisane w formacie .mkv) i chciałbym wiedzieć jaką minimalną prędkość przesyłu danych powinien takowy dysk mieć tak żebym nie narzekał na spowalnianie obrazu czy jakieś zwiechy.
Kazdy dysk zewn. sprzedawany aktualnie w sklepach wystarczy do twoich potrzeb.
Najtansze obudowy tez.
Mam taka od 2och lat za 15zl i zapis do 27MB/sek.
 

nightfaler

New member
http ://www .pixmania.pl/pl/pl/4906663/art/western-digital/zewnetrzny-dysk-twardy-wd.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui#pix-review
Czyli ten w zupełności wystarczy? Bo cena kusi.
 
Do góry