Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

czy w c650 wyjście optyczne przesyła sygnał DD i DTS np do amplitunera. jesli tak jak można ustawić?

Wyjście optyczne przysyła dźwięk DD i DTS pod warunkiem, że taka ścieżka znajduje sie w pliku np. pendrive lub w DVB-T (tutaj zazwyczaj jest stereo lub DD). W kanałach analogowych nie ma takiej opcji :)
Zmienić to można przy pomocy przycisku TOOLS i Ustawienia Dźwięku lub wybierając ściężkę audio (DVB-T) .
 

darekhifi

New member
Posiadam Samsung le40c650 i generalnie jestem zadowolony ale! po podłączeniu telewizora pod kablówkę (ta zaś jest za pomocą dekodera cyfrowego) gdy w telewizorze zwiększam głośność powiedzmy na 20/99 słyszę dość wyraźnie buczenie, rzężenie, przebicie, przester jakiś czy jakkolwiek to nazwać. Rozwiązanie jest prowizoryczne i muszę ściszać do 10/99 zaś w pilocie z dekodera cyfrowego dawać max (wtedy da się normalnie oglądać) ale! czy to się da wyeliminować? Podobnie mam z odtwarzaczem DVD - też słychać rzężenie. Sądzę, że może być to wina sprzętu bowiem dany mi przez operatora dekoder digit jest tani - 100 zł około.... lichy, dvd firmy easy ok. 100zł to samo ale czy na lepszym sprzęcie to zniknie - MIELISCIE TAKI PROBLEM, MACIE ?

muszę Cię zmartwić, ćwiczyłem temat przez 2 lata! tyle że system miałem bardziej rozbudowany (stereo do napędzania głównych głośników spięte z kinem ktore napedzalo centralny satelity i do tego sub ) i miałem ogromne sprzężenia masy ....siała kablówka, po odpięciu kablówki / dowolnego interkonekta ktory odcinał sprzet podpiety do kablówki problem znikał, cwiczyłem wszystkie kombinacje, typu zasilanie z róznych zrodel, kondycjonery, ups-y i nic, tylko wypiecie kablowki (UPC) rozwiazywało problem ...i tak też robiłem. Teeraz już jest na to lekarstwo, szukaj na allegro "separator galwaniczny" im lepszy tym mniej zwali sygnał. niestety nie wiem czy można go uzywac do cyfry (do analoga daje rade)
 

luke3

New member
Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem tv LE40C650, pierwsze wrażenia całkiem pozytywne :)
Telewizor kupiłem w sklepie internetowym z odbiorem osobistym.
Nalepka z boku tv podje tylko : Version 01.
W menu serwisowym jest oznaczenie Type : 40A1UF0C

Ktoś się orientuje jaki to rodzaj matrycy?
 

kipol

New member
Posiadam Samsung le40c650 i generalnie jestem zadowolony ale! po podłączeniu telewizora pod kablówkę (ta zaś jest za pomocą dekodera cyfrowego) gdy w telewizorze zwiększam głośność powiedzmy na 20/99 słyszę dość wyraźnie buczenie, rzężenie, przebicie, przester jakiś czy jakkolwiek to nazwać. Rozwiązanie jest prowizoryczne i muszę ściszać do 10/99 zaś w pilocie z dekodera cyfrowego dawać max (wtedy da się normalnie oglądać) ale! czy to się da wyeliminować? Podobnie mam z odtwarzaczem DVD - też słychać rzężenie. Sądzę, że może być to wina sprzętu bowiem dany mi przez operatora dekoder digit jest tani - 100 zł około.... lichy, dvd firmy easy ok. 100zł to samo ale czy na lepszym sprzęcie to zniknie - MIELISCIE TAKI PROBLEM, MACIE ?
jakim masz to kablem pdłączone HDMI czy EURO ?
 

valgir

New member
Na wstepie powiem, ze uzylem wyszukiwarki, ale odnalazlem 3 posty na haslo motionflow.

Od wczoraj jestem szczesliwy posiadaczem 40C650 ale mam pytanie wlasnie o ilosc HZ 100/200.

Rozumiem ze w opcjach obrazu jest to opcja Motion Plus, jednakze nie ma tam liczb tylko opisy typu standardowy, wyrazy, wylaczony. Rozumiem ze wylaczony to 50Hz, a jak sie odnosi sprawa do 100 i 200? Ktore wyrazenia odpowiadaja za te wartosci.

Przy ustwawieniu 'standardowe' motion jest jak dla mnie zbyt duzy i obraz jest zbyt "szcztuczny" i zastanawiam sie czy jest to 100 czy 200hz
 

User27

New member
Słuchajcie mam zte combo 831 router od tp do neostrady i jestem ciekaw czy da rade oglądać filmy z dysku mojego komputera?
Bo internet w tv mam, zainstalowalem pc share manager samsung i nic mi nie wykrywa.
 

suchy262

New member
Słuchajcie mam zte combo 831 router od tp do neostrady i jestem ciekaw czy da rade oglądać filmy z dysku mojego komputera?
Bo internet w tv mam, zainstalowalem pc share manager samsung i nic mi nie wykrywa.

Włącz pc share manager samsung i wejdź w zakładkę Udostępnij/Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia
Następnie potwierdź.
 

endl3ss

New member
Najbardziej denerwująca rzecz w tym TV to napisy... Powinna być bardziej widoczna obwódka/cień pod nimi, tak to zlewają się często z obrazem przy jasnych scenach... Mówię tu oczywiście o odtwarzaniu filmów z USB.

Druga rzecz... Podłączenie laptopa z grafiką Intel GMA jakąś słabszą przez D-SUB... Ustawienie niższych rozdziałek ok, ale przy nominalnej 1920x1080 ucina pulpit po jednej stronie i w jego miejsce daje błękitne tło, autoregulacja pozycji obrazu nie przynosi skutku.

Wina laptopa czy TV?
 

evolution4

New member
Zauważyliście, że w LE40C650 jest licho zamocowane gniazdo antenowe?
Ma zbyt duże luzy i do tego można zauważyć spadek lub wzrost siły syganłu w NTC poruszając wtyczką antenową...
Zaobserwowałem to już na trzech egzemplarzach...
 
Identyczny problem jest gniazdem wyjścia optycznego. Kiedyś wyciągając światłowód wyrwałem gniazdo. Oczywiście nie skorzystałem z usług serwisu z wiadomych powodów, sam wmontowałem wyrwany "plastyk" - nie było to proste - wymagało manewrów pincetą, ale szczęśliwie za drugim podejściem poprawnie osadziłem. Pierwsze podejście przepuszczało wiązkę światła przez źle osadzone gniazdo, tym samym cała wiązka światła nie przechodziła przez światłowód.
 

gotong

New member
muszę Cię zmartwić, ćwiczyłem temat przez 2 lata! tyle że system miałem bardziej rozbudowany (stereo do napędzania głównych głośników spięte z kinem ktore napedzalo centralny satelity i do tego sub ) i miałem ogromne sprzężenia masy ....siała kablówka, po odpięciu kablówki / dowolnego interkonekta ktory odcinał sprzet podpiety do kablówki problem znikał, cwiczyłem wszystkie kombinacje, typu zasilanie z róznych zrodel, kondycjonery, ups-y i nic, tylko wypiecie kablowki (UPC) rozwiazywało problem ...i tak też robiłem. Teeraz już jest na to lekarstwo, szukaj na allegro "separator galwaniczny" im lepszy tym mniej zwali sygnał. niestety nie wiem czy można go uzywac do cyfry (do analoga daje rade)

Ja też miałem buczenie, wystarczyło wymienić kabel do przesyłania sygnału z dołączanego na jakiś lepszy. Problem zniknoł jak ręką odioł.
 

Singularity

New member
ten tv ma moduł CI czyli można do niego dokupić moduł CAM cyfry+ i będzie działać bez dekodera?
Korzysta ktoś z tej funkcji?
TV mam od piątku dopiero i z każdym dniem coraz bardziej mi się podoba :D
 

hart88

New member
Dzisiaj bawiłem się modułem wifi do internetu i tak..W ulubionych filmach z youtube mam tylko 5 stron ,a faktycznie mam filmów na jakies 30.TV wyświetla tylko 5 ?? Jakoś da się sterować jakością wyświetlanych filmów youtube/vimeo itd między HD i SD ? Mam wrażenie ,że na YT wszystko działa tylko w SD
 

karooluss

New member
Czesc! Pierwszy moj post w tym dziale bo dzisiaj nabylem ten magiczny telewizor, ktory w zasadzie jest komputerem:) zaktualizowalem soft i na aplikacji tuba.fm tv ma ewidentnie jakis blad, obraz sie rozmazuje i tv sie restartuje...;/

Wysłano z HTC HD2 z użyciem Tapatalk
 
G

GroM@g

Guest
Czy mozecie mi powiedziec jaka wersje Firm. macie na swoich TV, ze Wam RMVB odtwarza i czy robicie jakies kombinacje...
Z tego co wiem to na 2002 idzie ogladac, ale czy na 2003 i 2004 tez ten format RMVB odtwarza sie i czy nie trzeba zmieniac rozszerzenia na AVI czy mkv zeby TV widzial jako plik Video..Firm. 3003 blokuje ogladanie filmow RMVB ;( nawet z kombinacja zmiany rozszerzen.

Pozdrawiam ;)
 

valgir

New member
Powtorze sie.

Na wstepie powiem, ze uzylem wyszukiwarki, ale odnalazlem 3 posty na haslo motionflow.

Od wczoraj jestem szczesliwy posiadaczem 40C650 ale mam pytanie wlasnie o ilosc HZ 100/200.

Rozumiem ze w opcjach obrazu jest to opcja Motion Plus, jednakze nie ma tam liczb tylko opisy typu standardowy, wyrazy, wylaczony. Rozumiem ze wylaczony to 50Hz, a jak sie odnosi sprawa do 100 i 200? Ktore wyrazenia odpowiadaja za te wartosci.

Przy ustwawieniu 'standardowe' motion jest jak dla mnie zbyt duzy i obraz jest zbyt "szcztuczny" i zastanawiam sie czy jest to 100 czy 200hz
 
Czy mozecie mi powiedziec jaka wersje Firm. macie na swoich TV, ze Wam RMVB odtwarza i czy robicie jakies kombinacje...
Z tego co wiem to na 2002 idzie ogladac, ale czy na 2003 i 2004 tez ten format RMVB odtwarza sie i czy nie trzeba zmieniac rozszerzenia na AVI czy mkv zeby TV widzial jako plik Video..Firm. 3003 blokuje ogladanie filmow RMVB ;( nawet z kombinacja zmiany rozszerzen.

Pozdrawiam ;)

Wszystkie wersje firmwaru 2xxx.x daja mżliwość odtwarzania pliów RMVB jeśli zmienimy jego rozszerzenie na avi lub mp4. Niestety głoś jest kiepskiej jakości. Jeśli posiadasz "nowy" komputer polecam transkodowanie (kodowanie w locie) poprzez serwer DLNA.
 
Do góry