Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Korniszon

New member
icon1.gif

Czy jest jakies lekarswto.- Wczoraj podpiałem dysk samsung 2,5 500GB do USB tunera satelitarnego HD - chciałem cos na niego nagrać.Tuner satelit. pokazał mi ,że nie widzi tego dysku. Wyłączyłem go.Dziś po podłaczeniu go do USB samsunga 650 40' pokazuje mi ,że dysk jest pusty (miałem na nim ok100 GB" .
Nie mogę na niego nagrywac żadnych plków. Chaciałem dograć też pliki z komutera - pokazuje mi " Dysk w stacji dysków jest nie sformatowny - czy chcesz sfmortowac ten dysk" we właściwościach dysku pokazuje mi "ZAJETE miejsce 0" PUSTE miejsce też 0" -system plików RAW.Co się stało -czy jest jakies lekarstwo na to.Dziei i pozdr
 

FivePoints

New member
icon1.gif

Czy jest jakies lekarswto.- Wczoraj podpiałem dysk samsung 2,5 500GB do USB tunera satelitarnego HD - chciałem cos na niego nagrać.Tuner satelit. pokazał mi ,że nie widzi tego dysku. Wyłączyłem go.Dziś po podłaczeniu go do USB samsunga 650 40' pokazuje mi ,że dysk jest pusty (miałem na nim ok100 GB" .
Nie mogę na niego nagrywac żadnych plków. Chaciałem dograć też pliki z komutera - pokazuje mi " Dysk w stacji dysków jest nie sformatowny - czy chcesz sfmortowac ten dysk" we właściwościach dysku pokazuje mi "ZAJETE miejsce 0" PUSTE miejsce też 0" -system plików RAW.Co się stało -czy jest jakies lekarstwo na to.Dziei i pozdr
Jak pokazuje że masz system plików RAW czyli już po danych które tam miałeś. W tej chwili dysk nie jest sformatowany, musisz to zrobić.
Mi też tak się kiedyś zrobiło z dyskiem - mam podłączony do USB Playera Philipsa. Stało się tak gdy wyłączyłem dysk a wcześniej nie zmieniłem źródła w Philipsie :( teraz już tego unikam i od bardzo długiego czasu wszystko jest OK.
 
Ostatnia edycja:

grzewoj

New member
Jak pokazuje że masz system plików RAW czyli już po danych które tam miałeś. W tej chwili dysk nie jest sformatowany, musisz to zrobić.

Niekoniecznie, kolego spróbuj użyć jakiegoś narzędzia do odzyskiwania danych, np. R-LInux lub Test Disk

Spróbuj zrobić coś takiego:

sciagamy z neta programik TESTDISK
odpalamu go
menu wyswietli dyski jakie mamy w komputerze
wybieramy dysk na ktorym jest zepsuta partycja i klikamy ANALIZE
nastepnie wybieramy Q czyli QUIT
powinien wyswietlic liste partycji, jezeli nie ma wszytkiego klikamy SEARCH!
u mnie w tym momencie znalazl wszystkie partycje lacznie z ta zaginieta
nastepnie wybieramy WRITE potwierdzamy i wybieramy BACKUP BS i potwierdzamy
restartujemy komputer i sprawdzamy czy dane wróciły :)
 

grzewoj

New member
Zarejestrowałem TV dzisiaj nic nie ma na temat jakichkolwiek prezentów od Samsunga :(

Ludzie czemu dajecie się tak nabijać w butelkę? Słyszeliście oficjalnie o takim prezencie? Widzieliście jakieś reklamy? Jest jakieś info na stronie Samsunga? Ktoś puścił plotkę i zaczęła żyć własnym życiem, a wy ją tylko jeszcze bardziej nakręcacie.
 

BartekS1979

New member
Niczego nie nakręcam, nigdzie nie pisałem że wierzę w "prezent", po prostu przypomniałem sobie o zarejestrowaniu TV na stronie Samsunga i zdementowałem plotkę.
 

spireneusz

New member
icon1.gif

Czy jest jakies lekarswto.- Wczoraj podpiałem dysk samsung 2,5 500GB do USB tunera satelitarnego HD - chciałem cos na niego nagrać.Tuner satelit. pokazał mi ,że nie widzi tego dysku. Wyłączyłem go.Dziś po podłaczeniu go do USB samsunga 650 40' pokazuje mi ,że dysk jest pusty (miałem na nim ok100 GB" .
Nie mogę na niego nagrywac żadnych plków. Chaciałem dograć też pliki z komutera - pokazuje mi " Dysk w stacji dysków jest nie sformatowny - czy chcesz sfmortowac ten dysk" we właściwościach dysku pokazuje mi "ZAJETE miejsce 0" PUSTE miejsce też 0" -system plików RAW.Co się stało -czy jest jakies lekarstwo na to.Dziei i pozdr

Mam dla Ciebie złe informacje, nawet jak użyjesz narzędzi podanych wcześniej to i tak nie będziesz w stanie odzyskać plików które były większe niż 4GB (pomimo partycji NTFS). Ostatnio szukałem softu bo dla znajmoego wcięło 1,5TB filmów mkv i żadnego nie znalazłem który odzyskałby pliki >4GB.
 

muzycom

New member
Wie ktos gdzie mozna kupic telewizor LE46C650 na matrycy SQ, ewentualnie gdzie sprzedawca/magazynier ma mozliwosc sprawdzenia co siedzi w pudle? Dzwonilem po kilku sklepach i odpowiadaja, ze oni nie znaja wersji poniewaz sprzet jest fabrycznie zapakowany i pozniej nikt im go nie kupi w otwartym opakowaniu :/ Jedynie w mm widzialem wersje z sq, ale tam z kolei maja ponad 400 zl drozej...

ps. najlepiej Kraków ;)

Trochę szukałem jak swój kupowałem.

Tutaj bez problemu Ci sprawdzą jakie mają matryce:

2bis.pl
aletanio24
AFG Computers


Tak nawiasem mówiąc nie wiele tych sklepów.
 

robig

New member
Mam dla Ciebie złe informacje, nawet jak użyjesz narzędzi podanych wcześniej to i tak nie będziesz w stanie odzyskać plików które były większe niż 4GB (pomimo partycji NTFS). Ostatnio szukałem softu bo dla znajmoego wcięło 1,5TB filmów mkv i żadnego nie znalazłem który odzyskałby pliki >4GB.
Do odzyskania danych użyj programu R-Studio pozwala on na odzyskanie plików powyżej 4GB. Niestety jest płatny. Odzyskiwałem tym programem ok 400GB filmów w mkv i wszystkie udało się odzyskać.
 

BadBoy475

New member
Jakby ktoś nie zauważył pojawił się widget V-tuner dzięki któremu możemy słuchać tysięcy różnych stacji internetowych. Działa bdb i w przeciwieństwie do Tuby nic się nie zacina.
 

rage6

New member
Posiadam Samsung le40c650 i generalnie jestem zadowolony ale! po podłączeniu telewizora pod kablówkę (ta zaś jest za pomocą dekodera cyfrowego) gdy w telewizorze zwiększam głośność powiedzmy na 20/99 słyszę dość wyraźnie buczenie, rzężenie, przebicie, przester jakiś czy jakkolwiek to nazwać. Rozwiązanie jest prowizoryczne i muszę ściszać do 10/99 zaś w pilocie z dekodera cyfrowego dawać max (wtedy da się normalnie oglądać) ale! czy to się da wyeliminować? Podobnie mam z odtwarzaczem DVD - też słychać rzężenie. Sądzę, że może być to wina sprzętu bowiem dany mi przez operatora dekoder digit jest tani - 100 zł około.... lichy, dvd firmy easy ok. 100zł to samo ale czy na lepszym sprzęcie to zniknie - MIELISCIE TAKI PROBLEM, MACIE ?
 

yanky

New member
Miałem podobny problem, ale z innym modelem Samsunga. Problem polegał na braku "uziemienia" masy od kablówki, to znaczy tuner SAT i DVD nie trzeszczały w głośnikach po wyjęciu kabelka od TV kablowego.
 

rage6

New member
Miałem podobny problem, ale z innym modelem Samsunga. Problem polegał na braku "uziemienia" masy od kablówki, to znaczy tuner SAT i DVD nie trzeszczały w głośnikach po wyjęciu kabelka od TV kablowego.

Troszkę mało zrozumiałe prosił bym o dokładniejsze jeśli możesz wytłumaczenie :)
 
Do góry