Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Tom69

New member
Czy Samsungi z serii C (np LE40C650) "podają" na wyjściu EURO-SCART obraz VIDEO?
Bo że audio jest na tym porcie to wiem ale czy sygnał video - tego nie wiem :)

Sygnał audio-video jest na scarcie jeśli wybrane jest źródło: TV, złącze1, złącze2 i AV.
Na wszystkich innych jest tylko audio.
 

Wigash

New member
No właśnie a ja mam dwa urządzenia pod HDMI i jak wyłączam jedno włączam drugie to TV nie kuma o co chodzi i muszę ręcznie przełączyć.

No nic szkoda bo z poprzedni tv z euro sam przełączał.

Pozdrawiam
a to już jest inna kwestia niestety. Też nad tym ubolewałem. Tu problem polega na tym, że w starym dobrym eurozłączu był pin odpowiedzialny za nadawanie sygnału który mówił o tym, że dane urządzenie jest włączone - niezależnie od producenta, bo był jeden standard. Teraz w HDMI zarządzane jest wszystko cyfrowo i działa tylko na urządzeniach tego samego producenta (jeśli urządzenie obsługuje funkcję takiego powiązania). W samsungu nazywa się to Anynet+. Wymyslone po to, żeby zmusić użytkownika do zakupu sprzętu tej samej marki.
I śmiesznie to wygląda jak stare DVD przełącza mi źródło, a dekoder tego nie potrafi.
A nie prawda, bo w linku nastepuje przekierowanie na http://hollex.pl/zdjecia/kradziej.gif i jest takie zdjecie:
hehe, slaba macie przegladarki, bo u mnie jest to:
2764.jpg
 

beni

New member
Witam!
Mam pytanie odnośnie słuchawek z wtykiem USB. Czy teoretycznie jest możliwość podpięcia do TV. A praktycznie może ktoś używał już?
Dziękuję.
 

kenny5

New member
Czy u Was działa przewijanie na plikach mkv? Mam TV od 3 miesięcy, ale dopiero wczoraj zauważyłem, że nie działa mi przewijanie na tychże plikach. Sprawdzałem to na 2 epizodach BBC Wonders of the solar system. Sprawdzę to jeszcze na jakimś filmie.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Czy u Was działa przewijanie na plikach mkv? Mam TV od 3 miesięcy, ale dopiero wczoraj zauważyłem, że nie działa mi przewijanie na tychże plikach. Sprawdzałem to na 2 epizodach BBC Wonders of the solar system. Sprawdzę to jeszcze na jakimś filmie.

Mnie się trafił jeden taki film. Musiało być coś z tym plikiem nie tak bo inna wersja działa dobrze.
 

tommek82

New member
Czy u Was działa przewijanie na plikach mkv? Mam TV od 3 miesięcy, ale dopiero wczoraj zauważyłem, że nie działa mi przewijanie na tychże plikach. Sprawdzałem to na 2 epizodach BBC Wonders of the solar system. Sprawdzę to jeszcze na jakimś filmie.

jesli nie dzialalo mi przewijanie zmienialem nazwe pliku na krotka np. Film.mkv i działa. Pisałem o tym wcześniej.
 

lochoo

New member
40c530 37ms wiec lepiej niz seria c650

no i po tym co zobaczylem u sasiada jak on gra na 55c650 z odpalonym motionplus.. gdzie to jest praktycznie wiecznosc opoznienia i artefakty... a on twierdzi ze nie widzi zadnych opoznien to zaczynam miec watpliwosci czy jest wogole sens podawania wartosci inputlag skoro przecietny gracz i tak pewnie tego nie widzi

i pytanie czy masz takich znajomych jak ja ze potrafisz kupic podkladke pod mysz za 300zl bo ma lepszy wspolczynnik odbicia itp bo chyba tylko ludzie o takim podejsciu do fps online beda zwracac uwage na te lekkie opoznienie, to co widze ja dla mojego brata jest wogole nie widoczne a tez ma swoja konsole i gra dosc duzo... wiec jesli podoba ci sie np seria c650 to wez konsole do plecaka do media markt i podlacz, skoro mi pozwalali sobie podlaczac lapka pod tv i sie bawic to z konsola tez nie powinno byc problemow. a moze dzieki temu stwiedzisz ze opoznienia nie widzisz i kupisz tv ktor podoba ci sie i wizualnie i bedzie dobrze "gral"

No i tu się pojawia problem, bo
po 1 nie mam konsoli tylko PC. Nie uznaje i nie uznam konsoli nigdy chyba że świat mnie do tego zmusi i przestanie wydawać gry na PeCety. Nie wyobrażam sobie grania w FPS na padzie i nikt mi nie udowodni że to jest spoko :)
po 2 nie wydaję 300 zł na podkładki pod myszy ani nie obciązam ich dodatkowymi ciężarkami :) ale gram głownie w fps'y po sieci i obawiam się że nałożenie lagów na serwerach i wysokiego input laga w TV może przełożyc się na komfort i jakość grania szczególnie że w FPS'y fram od czasów Duke Nukem 3d, Wolfensteina i Dooma...
...więc chyba zdecyduję się na c550. MArtwi mnie jedynie tylko te 50MHZ w c550 co prawda sportu nie oglądam jednak powiedz mi czy 50HZ jest jakimkolwiek problemem przy oglądaniu filmów 1080p lub graniem w szybkie gry?
 

piniovox

New member
Witam.
Być może to nie najlepszy dział do mojego problemu, ale mam nadzieję, że nie sprawię kłopotu. Otóż przy wgrywaniu z Samsung Apps widgetu Yahoo po jego zakończeniu (tak mi się wydaje), telewizor zaczął aktualizację internet TV, z tym, że jak po chwili zauważyłem ta aktualizacj polegała na tym, że zaczął usuwać istniejące widgety. Po całym procesie na palecie pozostał tylko jeden właśnie ten z Yahoo. aby było tego mało, po wejściu w tę aplikację pojawia się strona tytułowa i w zasadzie nieaktywna, z komunikatem, że neleży zrobić update tejże aplikacji. Na domiar tego przy próbie wejścia na Samsung Apps po chwili wyskakuje komunikat o zakłuceniach połączenia internetoego, ale jak robię pomiar prędukości łacza to wszystko jest OK.Wchodząc w Menu i parametry i test sieci nie widać niczego złego. I moje pytanie jak mogę przywrócić poprzedni stan internet TV bez wgrywania nowego softu całego telewizora?
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
 
Ostatnia edycja:

Miras33

Member
Witam.
Być może to nie najlepszy dział do mojego problemu, ale mam nadzieję, że nie sprawię kłopotu. Otóż przy wgrywaniu z Samsung Apps widgetu Yahoo po jego zakończeniu (tak mi się wydaje), telewizor zaczął aktualizację internet TV, z tym, że jak po chwili zauważyłem ta aktualizacj polegała na tym, że zaczął usuwać istniejące widgety. Po całym procesie na palecie pozostał tylko jeden właśnie ten z Yahoo. aby było tego mało, po wejściu w tę aplikację pojawia się strona tytułowa i w zasadzie nieaktywna, z komunikatem, że neleży zrobić update tejże aplikacji. Na domiar tego przy próbie wejścia na Samsung Apps po chwili wyskakuje komunikat o zakłuceniach połączenia internetoego, ale jak robię pomiar prędukości łacza to wszystko jest OK.Wchodząc w Menu i parametry i test sieci nie widać niczego złego. I moje pytanie jak mogę przywrócić poprzedni stan internet TV bez wgrywania nowego softu całego telewizora?
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Taki sam numer stał się u mnie. Prosił o aktualizacje,a następnie usunoł wszystkie aplikacje.
Po 2 - 3 minutach ponownie ponownie zainstalował.
Aktualnie od 2 dni też nie mogę się połączyć z samsung aps więc tu może leży problem.
 

infi

New member
No i tu się pojawia problem, bo
po 1 nie mam konsoli tylko PC. Nie uznaje i nie uznam konsoli nigdy chyba że świat mnie do tego zmusi i przestanie wydawać gry na PeCety. Nie wyobrażam sobie grania w FPS na padzie i nikt mi nie udowodni że to jest spoko :)
po 2 nie wydaję 300 zł na podkładki pod myszy ani nie obciązam ich dodatkowymi ciężarkami :) ale gram głownie w fps'y po sieci i obawiam się że nałożenie lagów na serwerach i wysokiego input laga w TV może przełożyc się na komfort i jakość grania szczególnie że w FPS'y fram od czasów Duke Nukem 3d, Wolfensteina i Dooma...
...więc chyba zdecyduję się na c550. MArtwi mnie jedynie tylko te 50MHZ w c550 co prawda sportu nie oglądam jednak powiedz mi czy 50HZ jest jakimkolwiek problemem przy oglądaniu filmów 1080p lub graniem w szybkie gry?

c650 tez nie ma 100hz... . a wracajac do tematu, gralem kilka godzin i absolutnie zadnych problemow nie bylo czy to szybkie sceny czy wolne. filmy tez swietnie sie oglada, jedynie brak motion plus moze byc dla kogos wada, mi akurat efekt teatru wogole sie nie podoba bo wyglada to dla mnie sztucznie ale sa rozne gusta...
Btw - na konsoli gram w fps na myszcze:) tylko uparci ludzie wmawiaja sobie ze pad to jest to samo a myszki to dla oszustow i cieniasow... ale to juz rozmowa na inny wieczor;)

tak wiec powiem tak nie zalezy ci na blyszczacej matrycy i funkcji motion plus to smialo mozesz kupowac ten tv bo jest to bardzo dobry sprzet i to w cenie juz ponizej 2tys.
 

zbynio28

New member
Witam. Posiadam sam-sunga LE40 C630. Zauwazylem ze przy wlaczonym motion plis delikatnie rozjedza mi sie dziek z obrazem przy odtwarzaniu pliku mkc i avi. Czy aktualizacja oprogramowania cos zmieni czy trzeba recznie w ustawieniach pogrzebac?
 
Do góry