Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

spireneusz

New member
Co do wielkości dysku to do 2TB nie powinno być żadnego problemu, ja mam najnowszy firmware i jak na razie wszystkie filmy mi chodzą, i nagrywanie z anteny też.
 

lelusz

New member
W ogole juz nie czaje w takim razie tego motion plusa :| Teatr.... mowcie mi jeszcze;-) Ja u siebie widze jedynie plynny, wyrazny, standardowy, wylaczony i uzytkownika :p A i tak nie wiem ktory kiedy uzywac ;)
 

Wigash

New member
ok dzieki za 1 i 2.
co do 3. Jaki teatr ?;) U mnie nic na temat teatru nie ma.... chyba ze to jakas umowna nazwa okreslajaca jakas rzecz :p
tzw teatr telewizji :) (kiedyś co poniedziałek na TVP1) jest jak masz włączony MotionPlus tzn jest na początku, bo potem się człowiek przyzwyczaja. Obraz jest ostry i nie rozmazuje się bo ma dorobione klatki i w ten sposób z wejściowego sygnału 50Hz otrzymujesz 100Hz.
Niektórym to przeszkadza, ale nie róbmy scen, wszyscy kupili ten TV bo miał mieć te 100Hz!
 

Wigash

New member
W ogole juz nie czaje w takim razie tego motion plusa :| Teatr.... mowcie mi jeszcze;-) Ja u siebie widze jedynie plynny, wyrazny, standardowy, wylaczony i uzytkownika :p A i tak nie wiem ktory kiedy uzywac ;)
masz trzy tryby z roznymi ustawieniami rozmycia i skokow - jakie to sa wartosci w liczbach nie mam pojecia. No i tryb uzytkownika, zeby ustawic tak jak lubisz.
Przez moment mialem calkiem wylaczone, ale przy starszych filmach (moje ulubione jamesy bondy :p) obraz rozmazywal sie niemilosiernie. Zmienilem wiec na plynny bo to chyba najmniej ingerujący w obraz tryb, a teraz mam od jakiegos pol roku wyraźny i jest zajebiscie.
 

lelusz

New member
Czyli jakby to tak ustawic w jakiejs kolejnosci to mozna by powiedziec, ze najpierw jest (idac od najnizszszego szczebla):
-wylaczony (czyli 50hz ?)
-standardowy
-plynny
-wyrazny
Zgadzaloby sie to ?

2 sprawa zeby juz sobie bardziej w glowie nie mieszac i wam nie zawracac tez czterech liter to:
-jaki tryb do gier na konsoli (plynny/wyrazny ?)
-jaki tryb do filmow (standard ?)
-jaki tryb do sportu (wyrazny ?)

I po 3cie:
Mysliscie ze taki dysk sie sprawdzi - MINI DYSK 1,8'' Samsung S1 200GB --WYSYŁKA O ZŁ-- (1419683834) - Aukcje internetowe Allegro ? oczywiscie nie patrzac na rozmiar bo to kwestia wzgledna, bardziej pozostala specyfikacja mnie interesuje. Zakladajac ze bede ogladal filmy >10gb jesli to ma jakies znaczenie.
 

spireneusz

New member
co do gier to aby uniknąć input laga należy jak najmniej wykorzystywać elektronikę TV czyli na OFF
co do dysku jeżeli ma transfer na poziomie 10MB/s to nada się jak najbardziej
 

damiantc

New member
witam wszystkich forumowiczow :)

mam takie pytanie mianowicie jak wlaczyc tryb gry wchodze w
ustawienia --> ogolne --> i tam niby jest ale jest niepodswietlony :( co za tym idzie niemoge go wybrac
 

blue_voyager

New member
Mysliscie ze taki dysk sie sprawdzi - MINI DYSK 1,8'' Samsung S1 200GB --WYSYŁKA O ZŁ-- (1419683834) - Aukcje internetowe Allegro ? oczywiscie nie patrzac na rozmiar bo to kwestia wzgledna, bardziej pozostala specyfikacja mnie interesuje. Zakladajac ze bede ogladal filmy >10gb jesli to ma jakies znaczenie.

Będzie chodził bez problemów. Jednak szybko przekonasz się, że 200 Gb to jest mało. Gdy kupiłem 500 gigowy dysk myślałem, że wystarczy na długo. Jednak szybko się zapełnił i już brakuje mi miejsca (mimo, że w kompie stacjonarnym i laptopie też dyski 500 Gb). Poza tym koszt tego dysku w przeliczeniu na 1 Gb jest dość wysoki.
 

darekhifi

New member
Co roku są nowe modele. I z tym trzeba się pogodzić. Firmy monitorują zapotrzebowanie rynku, czytają fora opinie i wszystko co wiąże się z ich produktami. Analizują i instalują w nowe produkty, a nie w nowy soft do sprzętu bo to już się nie opłaca. Bo co im po tym że aktualizujesz soft i kolejny roczek nie myślisz o zmianie sprzętu. Nie! masz myśleć o nowościach i kupować nowe! Tak było i będzie. LICZY SIĘ EBIT !!! a nie do końca konsument.

niestety masz racje :(, bo złote czasy techniki kiedy o sprzęcie decydował inżynier to jakoś na przełomie lat 80/90 się skończyły, potem przyszli księgowi, marketingowcy i pozamiatane !. Ale teraz złote czasy internetu są.....znane są przypadki zorganizowanych nacisków użytkowników na producenta aby wydusić nowy firmware/system .......bo marketingowcy czytają fora i jak grupa nacisku robi hałas....utrata wizerunku może być większa niż koszt nowego firmware !!!!!
 

lukasz14042

New member
Witam po raz pierwszy.
Mam pytanie do ludzi mających TV LE37C650 + kablówka z Vectry (cyfrowy decoder Technisat Digit MFK4-k)
Otóż jaką macie jakość obrazu w tym połączeniu??
 

okojen

New member
Jestem szczesliwym posiadaczem LE32C650 i zwracam sie do wszystkich z nurtującym mnie pytaniem: czy próbowal ktos zestawu TV + moduł ncam TNK? Interesuja mnie wszystkie informacje w tej kwestii.
 

tommek82

New member
masz trzy tryby z roznymi ustawieniami rozmycia i skokow - jakie to sa wartosci w liczbach nie mam pojecia. No i tryb uzytkownika, zeby ustawic tak jak lubisz.
Przez moment mialem calkiem wylaczone, ale przy starszych filmach (moje ulubione jamesy bondy :p) obraz rozmazywal sie niemilosiernie. Zmienilem wiec na plynny bo to chyba najmniej ingerujący w obraz tryb, a teraz mam od jakiegos pol roku wyraźny i jest zajebiscie.

hej Wigash kurde chciałem Ci podziękować od wczoraj używam tylko i wyłącznie Motion Plus w trybie Wyraźny i jest w końcu tak jak chciałem.

Do tej pory miałem tryb Standartowy ale wkurzało mnie, że podczas oglądania (głównie USB Player, podczas oglądania TV raczej nie) widać było jakby Motion Plus nie wyrabiał, takie jakby ścinki były, dało się oglądać ale na dłuższą metę trochę irytujące. Wczoraj oglądnąłem House w full HD w trybie Wyraźny i ani razu nie wystąpiło powyższe, także polecam :)
 

jarjar82

New member
....no i zakup dokonany LE 40 C650 :))) z przygodami ale warto było!! Zadziwiająca różnica cen w kilku sklepach tego samego miasta MIX ELE. cena szokująco wysoka 3299zł, najniższa w KOMPUTRONIKU 2640zł . Telewizor już tak popularny ze przy słowie samsung sprzedawca sam dopowiada model :) ilość sprzedanych sztuk przekłada sie na ilość opinii a co za tym idzie model ma ogromną historie.....a czy jest tak dobry jak z nich wynika to czas pokaże ;)

By być pewnym jakości słynnej już matrycy tv wybierałem w EURO .... pierwsze 3 pudła zawierały matryce CN 01 już lekko zmartwiony czekałem na zawartość 4 kartonu ....i bingo SQ 01 na pokładzie.

Tak poważnie to nie wiem czy jest jakiś sens w wybieraniu tych matryc ....być może sami siebie nakręcamy a różnic żadnych pomiędzy nimi nie ma ???!!

Proszę tylko jeszcze o litość i podanie sposobu sprawdzenia OS w tym tv. Wydaje mi się że jest tam już ten ostatni z ruchoma animacja ikon menu.
 
Do góry