Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

sp4lvc

New member
Jak zmienić ścieżkę dźwiękową w pliku MKV ?

plik to: Video:

MPEG4 Video (H264) 1280x544 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo [Audio]

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 46mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 1.76 GiB (21%)
Title : English_A

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 2h 46mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 224 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 267 MiB (3%)
Title : Polish_A
Language : Polish

General
Complete name Gangs of New York_BluRay_720p.mkv
Format : Matroska
File size : 8.20 GiB
Duration : 2h 46mn
Overall bit rate : 7 045 Kbps
Encoded date : UTC 2010-10-06 09:16:26
Writing application : mkvmerge v4.3.0 ('Escape from the Island') built on Sep 5 2010 10:30:51
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 46mn
Bit rate : 5 317 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.318
Stream size : 6.02 GiB (73%)
Writing library : x264 core 55 svn-663C
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=5317 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.5:15.

Ściągnij program AVI-Mux GUI
Po otwarciu pliku, zaznacz go i kliknij na generate data source from files. Jeżeli uruchomisz program z polskim interfejsem będzie to napis: generuj dane źródłowe z plików. Wybierz ścieżkę audio - prawy klawisz myszy i z menu kontekstowego opcja default track. Twoje default track będzie Audio #2. Dla drugiej ścieżki audio wyłącz default track. Kliknij na start zapisując (muxując) nowy plik. Podczas odtwarzania pliku w TV nie ma możliwości zmiany na bieżąco ścieżki dżwiękowej.
 
Ostatnia edycja:

leo_rex

New member
Ściągnij program AVI-Mux GUI
Po otwarciu pliku, zaznacz go i kliknij na generate data source from files. Jeżeli uruchomisz program z polskim interfejsem będzie to napis: generuj dane źródłowe z plików. Wybierz ścieżkę audio - prawy klawisz myszy i z menu kontekstowego opcja default track. Twoje default track będzie Audio #2. Dla drugiej ścieżki audio wyłącz default track. Kliknij na start zapisując (muxując) nowy plik. Podczas odtwarzania pliku w TV nie ma możliwości zmiany na bieżąco ścieżki dżwiękowej.

Po kliknieciu w 'generate data source from files" program zawiesza sie....Nic sie nie dzieje, błąd systemowy....
 

leo_rex

New member
Może to błąd oprogramowania, spróbuj zainstalować program jeszcze raz, ewentualnie ściągnąć go z innego źródła 8)
Sciagnalem go stad: AVI-Mux GUI 1.16.11 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl
To jakis prosty programik /854kb/, ktory wlasciwie sie nie instaluje, tylko otwiera od razu z instalki...
Jaka pojemnosc powinien miec ten prog.?

Sciagnalem teraz stad: http://www.cdrinfo.pl/download2.php...I-Mux_GUI-1.17.8.3.zip&id=470225918&baza=soft

Cos chyba bedzie, uruchamia zawartosc pliku .mkv.
 
Ostatnia edycja:

leo_rex

New member
W zasadzie zrobilem wszystko co trzeba, ale napisow po polsku nie mam podczas odtwarzania....W ustawieniach tylko pojawila sie opcja: jezyk1, jezyk2, ale w obu prypadkach jest angielski.Nie ma zadnych napisow, chociaz w edycji pliku filmu .mkv widzialem polish lang.Dalem go zreszta jako default.
 

gotong

New member
U mnie w menu TOOLS przy odpalonym pliku z dysku pojawia się zakładka Dźwięk: Język 1, Język 2, Język 3.... Język x i wybierając po kolei zmieniam język na każdy dostępny :hmm:
Z dysku można, nie da się natomiast po sieci.
Co do napisów muszą być osobno bo TV nie czyta w miksowanych.
 

leo_rex

New member
No dobra....a jesli sciagne sobie sciezki dzwiekowe, to, czy Samsung je zobaczy" po wmiksowaniu?
Aa, czym te sciezki dzwiekowe wmiksowac do filmu .mkv?

"
Napisał Mushasi_
U mnie w menu TOOLS przy odpalonym pliku z dysku pojawia się zakładka Dźwięk: Język 1, Język 2, Język 3.... Język x i wybierając po kolei zmieniam język na każdy dostępny :hmm:"
Ja tez tak moge, ale z tym jednym filmem mam problem.
 

olijacek

New member
Ok ja to zrobiłem programem mkvtoolnix-unicode-4.4.0 poprostu zostawilem tylko polską wersję dźwiękową i zmuksowałem.

Oczywiście odtwarzam pliki z sieci.
 

tarinQ

New member
Witam mam pytanko
Mieszkam we wrocławiu
woj. Dolnoslaskie
Dziś dalem wyszukiwanie kanalow NTC i znalazlo mi 4 kanaly+7 radia czeskie
Jednak na ekranie pisze slaby sygnal lub polaczenie kablem (czy cos w ten desen)
Jak wchodzie w ustawienia sygnalu to 1 suwak mam na czerowno i liczba 2000 , zas drugi niebieski skacze od 0 do 50%~~
Co to moze byc??
 

jed1m4ster

New member
U mnie w menu TOOLS przy odpalonym pliku z dysku pojawia się zakładka Dźwięk: Język 1, Język 2, Język 3.... Język x i wybierając po kolei zmieniam język na każdy dostępny :hmm:

Z dysku można, nie da się natomiast po sieci.

Ściślej mówiąc: nie da się po sieci korzystając z DLNA. Jednak po zamontowaniu udziału sieciowego, zgodnie z opisem z wiki SamyGO, odtwarzanie działa jak z dysku usb :)
 

lelusz

New member
Witam. Od jakiegos miesiaca jestem posiadaczem telewizora samsung le40c650. Skoro pisze to nie trudno sie domyslic ze mam jakies pytania ;) Wiec po kolei:

1) Obecna wersja - 2010/09/10_002002 - czy warto zaktualizowac do jakiejs innej czy ta jest w porzadku ?

2) O jakiej pojemnosci dyski zewnetrzne (na zasilaniu z usb, nie dodatkowym czyli 1,8 / 2,5 cala) maxymalnie obsluguje c650 ? W zasadzie mysle ze 500gb to juz taka naprawde maksymalna granica dla mnie wiec pytanie rownie dobrze moze brzmiec - czy 500gb (2,5") obsluguje ?;)
Ewentualnie czy 1,8 tez oczywiscie o mniejszej pojemnosci? Bo jesli nie 2,5" to bylaby odrazu dla mnie alternatywa pendrive ;)

3) Czy ktos moglby laskawie wyjasnic mi kwestie motion plusa... A mianowicie jak rozumiec te poszczegolnie ustawienia: wyrazny, standardowy, plynny. Wylaczony to 50hz, tak ? A pozostale 3 ? Ktory kiedy lepiej stosowac ? I czy mozna im przypisac jakas wartosc w cyferkach ?
 

wrohi

New member
1.Moim zdaniem NIE -po co? Ja korzysram z ver.1003 z marca i wszystko hula jak należy.Szkoda mi tylko ,że nie mogę uruchomić PVR ,ale poczekam jak się gwarancja skończy.
2.Ja kupiłem dysk 2,5'' 640 Gb Samsunga.Ma taki bajer,że jest podłączony na stałe i jak nie korzystasz z niego do po 5 min przechodzi w stan czuwania i nie obraca się (280pln)
3.Uwielbiam efekt teatru,ale to moja opinia.
 

lelusz

New member
1.Moim zdaniem NIE -po co? Ja korzysram z ver.1003 z marca i wszystko hula jak należy.Szkoda mi tylko ,że nie mogę uruchomić PVR ,ale poczekam jak się gwarancja skończy.
2.Ja kupiłem dysk 2,5'' 640 Gb Samsunga.Ma taki bajer,że jest podłączony na stałe i jak nie korzystasz z niego do po 5 min przechodzi w stan czuwania i nie obraca się (280pln)
3.Uwielbiam efekt teatru,ale to moja opinia.

ok dzieki za 1 i 2.
Co do dysku to tak jak pisalem 500gb to mysle, ze spokojnie by mi wystarczylo... a moze nawet taki skromny 200 ale na korzysc tego ze maly i poreczny.

co do 3. Jaki teatr ?;) U mnie nic na temat teatru nie ma.... chyba ze to jakas umowna nazwa okreslajaca jakas rzecz :p
 

pabloski79

New member
ok dzieki za 1 i 2.
Co do dysku to tak jak pisalem 500gb to mysle, ze spokojnie by mi wystarczylo... a moze nawet taki skromny 200 ale na korzysc tego ze maly i poreczny.

co do 3. Jaki teatr ?;) U mnie nic na temat teatru nie ma.... chyba ze to jakas umowna nazwa okreslajaca jakas rzecz :p

Teatr jest i nikt temu nie zaprzeczy, mozna sie go pozbyc na trybie FILM.
 
Do góry