Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

waldi12

New member
Udostępnienie i serwer włączone. W kwestii przeszukania chcę trochę odpocząć. 2 tygodnie przed zakupem TV non stop nie wyłaziłem z komputera. Forum, opinie , testy, itp. Litości! TV mam od kilku dni.

Jeszcze jedna istotna rzecz,
Ustaw sobie w zakładce Udostępnij "Ustaw zabezpieczenie dla urządzenia" wybierz TV na stan "potwierdź", ok i odśwież czyli "ustaw zmieniony stan" i musi śmigać.
 

Wigash

New member
Może nie potwierdziłeś IP telewizora w opcji "Udostępnij/Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia

Jeszcze jedna istotna rzecz,
Ustaw sobie w zakładce Udostępnij "Ustaw zabezpieczenie dla urządzenia" wybierz TV na stan "potwierdź", ok i odśwież czyli "ustaw zmieniony stan" i musi śmigać.
potwierdzam!
Też mi się ta opcja zagubiła po zainstalowaniu nowszej wersji PCSM :)
teraz mam 4.2 i jestem zdziwiony, że tak szybko odświeża katalogi.
 

sp4lvc

New member
No i chyba złapałem byka za rogi. Pomogło wyłączenie i włączenie TV z pilota. Po chwili Samsung PC Share Manager odnalazł się na ekranie TV.
 

marek86

New member
Witam
Telewizorek mam od soboty, jestem bardzo zadowolony i matryca mi się trafiła ta lepsza :)
Ale nie obeszło się bez małego problemu. Samsung Pc Share Manager mi nie wykrywa telewizora, nie widać go "Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia"
Próbowałem innego programu do DLNA i Serviio działa normalnie, ale bardzie mi zależy na tym samsungowym.
Tak dla informacij:
Le40C650
Windows 7
Router Linksys WRT54GC

Może ma ktoś jakiś pomysł :)

PS. Internet Tv działa bez problemu :)
 

robig

New member
Sprawdź czy firewall-u nie masz zablokowanego jednego z poniższych programów:
WiselinkPro.exe
SAMSUNG PC Share Manager.exe
http_ss_win_pro.exe

Jeżeli są zablokowane to je odblokuj i powinno działać.
 

User27

New member
Słuchajcie nasz telewizor wyłącza sie tylko pilotem i kontrolka czerwona cały czas świeci jak jest wyłączony?
Matka mnie sie pyta czemu nie można telewizora wyłączyć bez pilota.
 

marder

Member
Ja mam pytanie o wbudowany tuner DVB-T.
Na stronie Samsunga o naszym modelu pisze o wbudowanym tunerze:


Żeby odbierać naziemną telewizję w Polsce trzeba mieć tuner MPEG4 HD. Więc moje pytanie jest następujące. Co oznacza w opisie TV informacja "UK Only", czy będzie miało to związek z odbiorem naziemnej telewizji? Może ktoś potwierdzić działanie naziemnej telewizji (testowej zapewne) na Samsungu C650??
Tuner DVB-T2 posiadają tylko modele na rynek brytyjski, bo taki tam obecnie wprowadzają standard nadawania (jeszcze nowocześniejszy niż u nas). Modele sprzedawane w Polsce mają DVB-T MPEG-4, więc spokojnie będziesz mógł odbierać telewizję naziemną.
 

Wigash

New member
Słuchajcie nasz telewizor wyłącza sie tylko pilotem i kontrolka czerwona cały czas świeci jak jest wyłączony?
Matka mnie sie pyta czemu nie można telewizora wyłączyć bez pilota.
można wyłączyć! W dolnym prawym rogu jest dotykowy przycisk wyłącznika (tam gdzie świeci czerwona dioda). Niestety robi to samo co pilot, wiec tylko standby. Oprócz włącznika, znajdziesz tam jeszcze przełączanie kanałów, głośność, wybór źródła i chyba menu.
 

cybertronik

New member
Dvb-t

Witam ,ponowie pytanie ...Czy C650 ma opcję wzmacniania sygnału antenowego DVB-T ???(zdaje się ,że polega to na podaniu napięcia 5V na wejście tunera TV w celu zasilania ewentualnego wzmacniacza) Taką opcję widziałem np. w TV LG i zewnętrznym tunerze DVB-T .
Jeśli ktoś korzysta z NTC - prośba o info . Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
Witam ,ponowie pytanie ...Czy C650 ma opcję wzmacniania sygnału antenowego DVB-T ???(zdaje się ,że polega to na podaniu napięcia 5V na wejście tunera TV w celu zasilania ewentualnego wzmacniacza) Taką opcję widziałem np. w TV LG i zewnętrznym tunerze DVB-T .
Jeśli ktoś korzysta z NTC - prośba o info . Dzięki.


mam identyczna funkcje w sharpie ale jej praktycznie w polsce sie nie uzywa, jest to zasilanie antenty pasywnej a nie widzialem NIGDZIE aby mozna byla taka w Polsce kupic, gdyz wszystkie nawet te malutkie pokojowe maja swoj wzmacniacz, a wlaczenie 5v na wyjsciu moze i tak tez u mnie bylo spowodowac uszkodzenie anteny.
 

cybertronik

New member
mam identyczna funkcje w sharpie ale jej praktycznie w polsce sie nie uzywa, jest to zasilanie antenty pasywnej a nie widzialem NIGDZIE aby mozna byla taka w Polsce kupic, gdyz wszystkie nawet te malutkie pokojowe maja swoj wzmacniacz, a wlaczenie 5v na wyjsciu moze i tak tez u mnie bylo spowodowac uszkodzenie anteny.

No właśnie nie wiem jak to w końcu jest bo zgodnie ze standartem DVB-T (EN 300 744) odbiornik powinien wystawiać na wejściu antenowym napięcie 5V i można się już spotkać na naszym rynku ze wzmacniaczami ,które pracują na tym napięciu a plusem takiego układu jest to iż nie trzeba stosować dodatkowego zasilacza. Mam Samsunga 40c650 i tak się zastanawiam właśnie czy obsługuje on to napięcie 5V bo kurcze nigdzie nie widzę właśnie tej opcji "wzmocnienie" czy może jest tak ,że cały czas owe napięcie jest wystawiane na wejściu antenowym tego Samsunga a opcja "wzmocnienie" w Tv np. LG to jakiś inny "bajer".
Sam się już w tym pogubiłem ,może ktoś zna dobrze temat i się wypowie ?
Dzięki.
 

Enagem

New member
mam identyczna funkcje w sharpie ale jej praktycznie w polsce sie nie uzywa, jest to zasilanie antenty pasywnej a nie widzialem NIGDZIE aby mozna byla taka w Polsce kupic, gdyz wszystkie nawet te malutkie pokojowe maja swoj wzmacniacz, a wlaczenie 5v na wyjsciu moze i tak tez u mnie bylo spowodowac uszkodzenie anteny.

Anteny do zasilania których wykorzystuje się napięcie +5V z wejścia RF,są od dawna szeroko dostępne i instalowane w Polsce:
Antena Megasat 100 DVB-T aktywna - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T
Antena DVB-T ze wzmacniaczem Signal
Antena DVB-T Signal - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T
DVB-T to najlepsze produkty w swojej kategorii - Antena AX TAA3 to najlepsze produkty w swojej kategorii
 
Ostatnia edycja:

avis21

New member
Hey Wszystkim,

Co jakiś czas wchodzę na to forum, na ten temat bo mam ten TV.
Ja np nie mam narazie problemów z moim LCD ale .. no chcialbym sie dowiedzieć o czymś nowym. I zeby to uczynić musze scały czas sledzić i czytac wszystkie wypowiedzi userów.
.. Szczerze szlak mnie trafia jak np po tyg czy dwóch wśród jakiś pierdół znajduje sie konkretna informacja, która każdy użytkownik mógłby użyć. Jednak wyszukanie tej informacji to problem przy tylu stronach tego tematu.
Czy problemem jest stworzenie odrębnego tematu i podtematów z konkretną pomocą, ciekawostką? Wówczas wyszukiwanie byłoby o wiele łatwiejsze jak i "kienów" zawracających gitary mniej.
W tym temacie wiele soob ciągle coś pisze tak jaby nie miały co robić i pomagają innym. Moze zajmiecie sie tym co napisałem?
 

Wigash

New member
Hey Wszystkim,

Co jakiś czas wchodzę na to forum, na ten temat bo mam ten TV.
Ja np nie mam narazie problemów z moim LCD ale .. no chcialbym sie dowiedzieć o czymś nowym. I zeby to uczynić musze scały czas sledzić i czytac wszystkie wypowiedzi userów.
.. Szczerze szlak mnie trafia jak np po tyg czy dwóch wśród jakiś pierdół znajduje sie konkretna informacja, która każdy użytkownik mógłby użyć. Jednak wyszukanie tej informacji to problem przy tylu stronach tego tematu.
Czy problemem jest stworzenie odrębnego tematu i podtematów z konkretną pomocą, ciekawostką? Wówczas wyszukiwanie byłoby o wiele łatwiejsze jak i "kienów" zawracających gitary mniej.
W tym temacie wiele soob ciągle coś pisze tak jaby nie miały co robić i pomagają innym. Moze zajmiecie sie tym co napisałem?
:) Może sam się tym zajmij jeśli masz z tym problem.
ech, wszystko byście chcieli mieć na gotowe i żeby za was zrobili.
 

leo_rex

New member
Witam.

Nie jestem pewien, czy tutaj akurat moge zadac to pytanie, ale spróbuje...Posiadam turbodekoder nki podlaczony do mojego Samsunga LE40C650.Dzisia po wlaczeniu telewizora zauwazylem, ze obraz na kanale 1 /TVP1/ jest zwezony do formatu 4:3 - dawniej byl 16:9.Okazuje sie, ze na tym kanale TVP zaczela nadawac w standardzie HD, stad logo w gornym, prawym rogu ekranu, TVP1 HD - dawniej TVP1.Usilowalem rozszerzyc obraz na 16:9, ale okazuje sie, ze w ust. obrazu taki format juz jest /caly czas taki byl/.Wszelkie proby rozszerzenia w inny sposob obrazu, "powiekszenie", "dopasowanie do ekranu" nie przyniosly zadnego efektu.Czy macie jakies sugestie?
Zaznaczam, ze pozostale kanaly, HD, SD ogladam w normalnym formacie 16:9.
 

Wigash

New member
Witam.

Nie jestem pewien, czy tutaj akurat moge zadac to pytanie, ale spróbuje...Posiadam turbodekoder nki podlaczony do mojego Samsunga LE40C650.Dzisia po wlaczeniu telewizora zauwazylem, ze obraz na kanale 1 /TVP1/ jest zwezony do formatu 4:3 - dawniej byl 16:9.Okazuje sie, ze na tym kanale TVP zaczela nadawac w standardzie HD, stad logo w gornym, prawym rogu ekranu, TVP1 HD - dawniej TVP1.Usilowalem rozszerzyc obraz na 16:9, ale okazuje sie, ze w ust. obrazu taki format juz jest /caly czas taki byl/.Wszelkie proby rozszerzenia w inny sposob obrazu, "powiekszenie", "dopasowanie do ekranu" nie przyniosly zadnego efektu.Czy macie jakies sugestie?
Zaznaczam, ze pozostale kanaly, HD, SD ogladam w normalnym formacie 16:9.
faktycznie nazewnictwo się zmieniło, ale logo nadal jest TVP1. Dopisek HD jest tylko w opisie na pasku INFO. A tak w ogóle co rozumiesz przez zwężony do formatu 4:3? Czy obraz jest ściśnięty a postacie wydłużone? Druga sprawa to jakie masz ustawienia formatu w dekoderze?
 

leo_rex

New member
faktycznie nazewnictwo się zmieniło, ale logo nadal jest TVP1. Dopisek HD jest tylko w opisie na pasku INFO. A tak w ogóle co rozumiesz przez zwężony do formatu 4:3? Czy obraz jest ściśnięty a postacie wydłużone? Druga sprawa to jakie masz ustawienia formatu w dekoderze?

Witam.

Myslalem, ze jak napisze, ze jest to proporcja 4:3, to bedzie jasne...Postacie nie sa znieksztalcone.Na poczatku na ekranie po prostu mialem po lewej i prawej stronie ciemne marginesy.Teraz obraz jest jescze bardziej zmniejszony i pojawily sie marginesy na gorze i na dole, ale w zaleznosci co nadaja, reklamy, czy zwykly program....Pislaem juz, ze format 16:9 mam ustawiony na stale....Co do logo, to nie masz racji...Okolo godz 22 mialem logo TVP1 HD. Teraz rzeczywiscie TVP1.

P.S. Dowiedzialem sie na forum nki, ze TVP w ten sposob testuje sygnal HD...W nocy powinno byc juz OK, tzn obraz panoramiczny bez obcięć - 16:9.
 
Ostatnia edycja:
Do góry