Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Enagem

New member
uzywa ktos tego telewizorka z konsolami do gier (ps3)...jak z ostrasia obrazu i smuzeniem ??

Kupiłem dokładnie ten model synowi do konsoli PS3.Nie ma problemu z ostrością,a smużenie jest na niskim akceptowalnym poziomie.Syn tylko gra na tym TV,również w gry sieciowe i nie ma żadnych problemów.(tv nawet nie przełączam w tryb "game mode"
Ale stawiając ten telewizor przy dużym 40c650 podając sygnał z dekodera N obraz na 37c630 jest wyraźnie gorszy.Duży wpływ ma na to matryca,ponoć gorsza (tak tutaj na forum piszą)ale coś w tym musi być,bo 37c630 ma dużo gorsze kąty,w zasadzie czerń jest tylko przy patrzeniu na wprost tv.Minimalne odchylenie na boki powoduje "fioletowienie"czerni. Matryca jest też matowa co ma wpływ na niższą jakość obrazu.
Jeżeli masz zamiar kupić tylko do konsoli to może być,ale jeżeli też do innych celów to jak możesz to zastanów się i kup 40c650 róznica w cenie praktycznie pomijalna.
 

infi

New member
do intensywnego grania w FPSy online seria c650 jest za wolna i tu nie ma co sie oszukiwac, ktos kto gra "profi" w gry online ten odrazu wychwyci wysokiego input laga. Wiec Ja jako osoba ktora gra na konsoli praktycznie tylko w FPSy i to online, odradzam ten tv jesli osoba, ktora go kupi gra duzo w "strzelanki" przez internet.
 

Szymek_PL

New member
do intensywnego grania w FPSy online seria c650 jest za wolna i tu nie ma co sie oszukiwac, ktos kto gra "profi" w gry online ten odrazu wychwyci wysokiego input laga. Wiec Ja jako osoba ktora gra na konsoli praktycznie tylko w FPSy i to online, odradzam ten tv jesli osoba, ktora go kupi gra duzo w "strzelanki" przez internet.

to trochę lipa bo glownie na konsoli gram w fgs'y...no nic, pozostaje szukac dalej...
obecnie mam samsunga le3287bd ( oprocz smuzenia jest calkiem ok)...ktos sie odniesie do porownania?
 

blue_voyager

New member
Mam pytanie do osób, które posiadają jakiś odtwarzacz plików HD. Czy widzicie jakąś różnicę w jakości odtwarzanych plików MKV pomiędzy zewnętrznym odtwarzaczem, a tym, który maja telewizory serii LE(xx)C650? Myślę o zakupie jakiegoś urządzenia i zastanawiam się czy poza oczywistym zyskiem jakim będzie koniec kłopotów z odtwarzaniem niektórych plików, zyskam coś jeszcze. Na pewno dźwięk HD, ale bardziej interesują mnie kwestie jakości obrazu.
 

tommek82

New member
Ja mam pytanie o wbudowany tuner DVB-T.
Na stronie Samsunga o naszym modelu pisze o wbudowanym tunerze:
System Odbiór DTV DVB - T / C, MPEG4 DVB - T2 / C (UK Only)
Wbudowany tuner DTV Tak
CI+ Tak

Żeby odbierać naziemną telewizję w Polsce trzeba mieć tuner MPEG4 HD. Więc moje pytanie jest następujące. Co oznacza w opisie TV informacja "UK Only", czy będzie miało to związek z odbiorem naziemnej telewizji? Może ktoś potwierdzić działanie naziemnej telewizji (testowej zapewne) na Samsungu C650??
 

infi

New member
to trochę lipa bo glownie na konsoli gram w fgs'y...no nic, pozostaje szukac dalej...
obecnie mam samsunga le3287bd ( oprocz smuzenia jest calkiem ok)...ktos sie odniesie do porownania?
widzisz problem jest tego typu ze im nowszy samsung to tym wiekszy input lag, tna koszty i niestety to co napisalem jest w samsungu juz praktycznie pewniakiem, no chyba ze chcesz miec jakis malo calowy tv to tam sprawa wyglada inaczej.

na twoim miejscu jesli masz mozliwosc zmierz swoj input lag jaki masz aktualnie na le32, bo moze ty nie bedziesz widziec roznicy po przesiadce na c650, ja niestety albo i stety gram na sharpie i input lagu ponizej 30ms wiec przesiadka na 47ms (bo tyle u mnie zmierzylem na 40c650) byla bardzo odczuwalna.
 

Wigash

New member
Ja mam pytanie o wbudowany tuner DVB-T.
Żeby odbierać naziemną telewizję w Polsce trzeba mieć tuner MPEG4 HD. Więc moje pytanie jest następujące. Co oznacza w opisie TV informacja "UK Only", czy będzie miało to związek z odbiorem naziemnej telewizji? Może ktoś potwierdzić działanie naziemnej telewizji (testowej zapewne) na Samsungu C650??
potwierdzam działanie naziemnej telewizji cyfrowej :) Mam zaprogramowane kanały z MUX2 w woj Mazowieckim, bo brakowało mi Polsatu w dobrej jakości (mam dekoder N a tam nie ma Polsatu). Wcześniej miałem ustawiony Polsat analogowy, ale wyglądał bardzo mizernie. Teraz z DTV wygląda zajebiście plus działające funkcje EPG
 

cybertronik

New member
Witam , pytanie do osób korzystających z naszej naziemnej cyfrówki :Czy w C650 jest opcja wzmacniania sygnału antenowego ...widziałem taką opcję w kilku Tv LG i tunerze zewnętrznym DVB-T...Czy jest taka opcja w ogóle w Samsungach a w szczególności C650 ??? Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Szymek_PL

New member
widzisz problem jest tego typu ze im nowszy samsung to tym wiekszy input lag, tna koszty i niestety to co napisalem jest w samsungu juz praktycznie pewniakiem, no chyba ze chcesz miec jakis malo calowy tv to tam sprawa wyglada inaczej.

na twoim miejscu jesli masz mozliwosc zmierz swoj input lag jaki masz aktualnie na le32, bo moze ty nie bedziesz widziec roznicy po przesiadce na c650, ja niestety albo i stety gram na sharpie i input lagu ponizej 30ms wiec przesiadka na 47ms (bo tyle u mnie zmierzylem na 40c650) byla bardzo odczuwalna.

a jak tej sztuki dokonac :)
 

leszek1981

New member
Właśnie sprawdziłem.
Wyłączam TV i wszystko podpinam. Włączam zasilanie do modemu czekam na załadowanie wszystkich diód na modemie, jedna, powinna sie nie świecić gdyż nie wykrywa podpiętego urządzenia pod lanem.
Następnie włączam TV i przeprowadzam ponowną konfigurację sieci w telewizorze.
Sprawdzam test sieci i u mnie wszystko działa.

Pozdrawiam

Niestety nie dział u mnie ten sposób :(
Czy z tyłu TV po podłączeniu kablem powinno się świecić tak jak w komputerze?
 

sp4lvc

New member
Panowie potrzebna konkretna rada. Wiem, że o tym już pisano. Używam routera DI-524 z telewizorem. Internet TV i widgety działają. Za diabła nie mogę opanować Samsung PC Share Manager. Kilka dni już z tym wołuję. Niezliczoną ilość razy zmieniałem ustawienia i resetowałem kompa. Przedwczoraj po południu zaczęło działać, ale nie wiem czemu. Wczoraj rano zapuściłem TV, zapuściłem kompa i nie działa. Dodaję program do wyjątków w firewallu, wyłączam firewalla, wyłączam antywirusa. Niestety nie ma żadnych prawidłowości. Nie działa i koniec. Czy jest potrzebna jakaś inna konfiguracja routera, czy jeżeli chodzi Internet TV to jest wszystko ok? Telewizor spięty z routerem przez kabel. Test sieci w TV jest ok. Zdurniałem juz kompletnie. Chyba, że Samsung PC Share Manager to jakiś bubel, który został stworzony do szargania nerwów biednych uzytkowników. Sorry jeszcze raz, ale przewalić 300 stron żeby znaleźć wątek to trochę jest kawał zajęcia.
 
Ostatnia edycja:

skuska

New member
Mam tv podlaczony do routera. Wszystko ladnie chodzilo, a nagle nie moge sie podlaczyc do internetu oraz tv nie widzi komputera. Tv podczas testu zatrzymuje sie na adresie MAC. Wiecie co sie moglo stac?
 

Mushasi_

New member
Mam tv podłączony do routera. Wszystko ładnie chodziło, a nagle nie mogę się podłączyć do internetu oraz tv nie widzi komputera. Tv podczas testu zatrzymuje się na adresie MAC. Wiecie co się mogło stać?

Sprawdziłbym na początek czy wtyczki się nie wypięły, a potem zmienił gniazdo w ruterze. Może sam kabel uległ uszkodzeniu też bym go sprawdził 8)
 

sp4lvc

New member
a udostępnienie i serwer włączone? :idea:



Jest opcja Przeszukaj ten temat ;)

Udostępnienie i serwer włączone. W kwestii przeszukania chcę trochę odpocząć. 2 tygodnie przed zakupem TV non stop nie wyłaziłem z komputera. Forum, opinie , testy, itp. Litości! TV mam od kilku dni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry