Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

bojka

New member
...

No to pojechałeś kobiecie... moim zdaniem jednak kobiety podchodzą bardziej praktycznie do tematu - ma grać i to ładnie. A faceci jak wyczytają, że matryca SQ lepsza to nawet jak im się nie będzie obraz podobał to się cieszą bo mają tą "lepszą" ;)

...:bober:

to miał być komplement :) jest dokładnie jak piszesz, widzimy w konkurencyjnym modelu jakieś dodatkowe funkcje zaszyte skrótem i pewnie nic nie wnoszące i już wydaje się lepszy, ale czy faktycznie wpływa to na obraz lub dźwięk -nie zawsze :)
Dlatego też, sprzęt AGD i inne poza audio-video wybiera moja żona (2, 3 modele i z nich wspólnie wybieramy jeden) ile szybciej ;)

wygląd jest ważny dla każdego, ale ten czynnik może zadecydować, jak wahasz się między dwoma modelami, o podobnych parametrach i cenie -wtedy powinien decydować gust -na pierwszym miejscu zawsze funkcjonalność.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Do tego jeszcze biorę pod uwagę opinie innych użytkowników. Rozważam, czy rzeczywiście wymienione przez nich wady będą wadą i dla mnie. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę że ludzie czasem marudzą byle marudzić :)
 
Ostatnia edycja:

gotong

New member
Do tego jeszcze biorę pod uwagę opinie innych użytkowników. Rozważam, czy rzeczywiście wymienione przez nich wady będą wadą i dla mnie. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę że ludzie czasem marudzą byle marudzić :)
Dla mnie również ważne są opinie innych, jednak mam ogromny margines na takich co marudzą.
Bo jak ktoś mi pisze np. że głos w tym LCD Jest słaby to ja i tak uważam, że jak na LCD jest rewelacyjny.
Z matrycą też nie wydziwiałem, a że akurat się SQ01 trafiła. Czy jestem bardziej szczęśliwy? raczej nie, bo nigdy sam nie porównałem.

pozdrawiam
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja jestem ogromnie zaskoczona dzwiękiem, oczywiście na plus. Jedynie szkoda że za mało basów ale jest na prawdę przyzwoicie. Lepiej niz w moim poprzednim TV.
 

garymoore

New member
witam.śledzę to forum od początku.tv le40c650 mam już 3 miesiące. matryca aa03,firmware 2001.na nowszy nie zmieniam celowo. nie chodzi tylko yahoo - mi to nie przeszkadza.
kilka moich uwag i doświadczeń:
matryca - zależy kto ma jakie wymagania. kolega ma sq01 i porównując obie nie ma wielkich różnic. dużo dają odpowiednie ustawienia które zależą od indyw. preferencji.ja ustawiłem po swojemu i kąty widzenia jak dla mnie są eleganckie,podświetlenie również.czerń rzecz gustu ale według mnie bardzo dobra.
odtwarzanie filmów z usb - odtwarza prawie wszystko(wystarczy zmiana formatu na avi lub mkv).nie odtwarza tylko flv i qt.rmvb - zniekształcony dźwięk ale ujdzie.
napisy mogą się czasem rozjeżdżać ale tylko txt. srt mi się nie zdarzyło.
dlna - z samsung pc share manager (laptop,pc)- odtwarza wszystko. z napisami nie ma problemu (najlepiej srt, txt nie zawsze). z dysku lub pendraiva tym bardziej zero problemu. z serwera plików również czyta ale brak napisów (zyxel nas-210). jeśli film ma 2 ścieżki dźwiękowe jest możliwość wyboru ale tylko przy przy odtwarzaniu z usb. napisów wmuxowanych nie widzi. dts 5.1 z usb - tak.inaczej - nie.
zdjęcia, muzyka - brak problemów - źródło obojętne.
sieć - ja mam tylko po wifi na oryginalnej karcie. wszystko idzie bez problemów po dlna z nsa łącznie z mkv full hd. z samsung pc share manager równięż bez problemów ale do 720p włącznie. 1080p strasznie się tnie. zaznaczam że router mam tylko paśmie g.
internet - konfiguracja i użytkowanie - brak problemów, tylko stacje na tubie co 15s lekko się przycinają i to trochę wkurza.
dobra sprawa to prywatny widget netplayer- rozszerzenie tematu dla zainteresowanych w innym miejscu na hdtv.

i to by było na tyle z moich uwag.pozdrawiam.
 

leszek1981

New member
Samsung LE37C650

Witam wszystkich,

Ostatnio zakupiłem Samsunga LE37C60 AA01- na dzień dzisiejszy czekam na podłączanie z UPC kablówki z HD. Dziś próbowałem sprawdzić połączanie TV z internet - niestety nie udało się :(

Nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale starałem się wszystko wykonać zgodnie z schematem podanym w instrukcji + kilka rad podanych na wcześniejszych wątkach bez owocnie.

Mam internet z UPC ze ściany kabelkiem do czarnej skrzyneczki z diodami (ARRIS CM550B/CE) i z niej kabelek do komputer. Więc zamiast do komputera podłączyłem do TV i podczas testu sieci na trybie automatycznym na 2 pkt się "wykrzaczał". Wpisałem ręcznie wszystkie dane i test na 3 pkt się "wykrzaczał".

Czy ktoś możne mi pomóc?

Przy okazji ustawienia TV podawane wcześniej można zastosować do 37?

Z góry wszystkim dziękuje.

P.S Mój buczy ale oddam go do serwisu po podłączeniu i sprawdzeniu na kablówce :bober:
 

verzich

New member
Witam wszystkich,

Ostatnio zakupiłem Samsunga LE37C60 AA01- na dzień dzisiejszy czekam na podłączanie z UPC kablówki z HD. Dziś próbowałem sprawdzić połączanie TV z internet - niestety nie udało się :(

Nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale starałem się wszystko wykonać zgodnie z schematem podanym w instrukcji + kilka rad podanych na wcześniejszych wątkach bez owocnie.

Mam internet z UPC ze ściany kabelkiem do czarnej skrzyneczki z diodami (ARRIS CM550B/CE) i z niej kabelek do komputer. Więc zamiast do komputera podłączyłem do TV i podczas testu sieci na trybie automatycznym na 2 pkt się "wykrzaczał". Wpisałem ręcznie wszystkie dane i test na 3 pkt się "wykrzaczał".

Czy ktoś możne mi pomóc?

Przy okazji ustawienia TV podawane wcześniej można zastosować do 37?

Z góry wszystkim dziękuje.

P.S Mój buczy ale oddam go do serwisu po podłączeniu i sprawdzeniu na kablówce :bober:

Witaj.
Wydaje mi się że bez routera nie rozdzielisz internetu na komputer i TV.
UPC identyfikuje twój MAC adres z komputera. Telewizor nie ma możliwości klonowania MAC adresu, więc internet na nim nie będzie działać. Co innego router, który taką funkcję posiada.
 

Mushasi_

New member
Witam

Witam i tutaj bo jest to pierwszy post na tym forum. Od 3 -ech miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga LE 32C650 przeczytałem cały temat dotyczący tej serii telewizora i jestem pod wrażeniem wiedzy userów tego forum.

Mam internet z UPC ze ściany kabelkiem do czarnej skrzyneczki z diodami (ARRIS CM550B/CE) i z niej kabelek do komputer. Więc zamiast do komputera podłączyłem do TV i podczas testu sieci na trybie automatycznym na 2 pkt się "wykrzaczał". Wpisałem ręcznie wszystkie dane i test na 3 pkt się "wykrzaczał".

Co prawda internet mam z innej sieci ale u mnie internet chodzi tylko przez ruter i to na kablu krótszym niż 20 m jak podłączyłem internet bezpośrednio wyskoczył błąd, na kablu około 10 m chodzi bez problemu, na 20 m wyskakuje błąd.
Teraz przeniosłem ruter do pokoju z TV, a stacjonarny komp podpiąłem 20 m kablem i wszystko chodzi jak należy :bober:
 

leszek1981

New member
Ktoś mi powiedział, aby "oszukać" tą czarną skrzyneczkę mogę wyłączyć z zasilania.
Podłączyć kablem TV z nią i włączyć zasilanie.
Ale i to nie pomogło :(
Rozumiem iż ta czarna skrzyneczka to nie ruter?
To proszę poradę jaki mam zakupić to tego TV - dobry i niedrogi :) w tym przypadku to dobrze aby miał możliwość przesyłania sygnału bez kabelka.
 

edekzelian

New member
aby dzialal Ci net na tv musisz miec router,
na routerze klonujesz maca z komputera na ktorym do tej pory dzialales, wtedy router otrzyma sygnal internetowy z modemu kablowego upc - tej czarnej twojej sprzyneczki.
wtedy polaczysz sie albo kablowo, albo bezprzewodowa - w zaleznosci od wersji routera jaka zakpuisz - i bedziesz mial neta i na tv i na kompie. z tym, ze w wersji bezprzewodowej bedziesz musial dokupic adapter wifi do tv. oczywiscie mozesz tez działac bezprzewodowo na kompie, przewodowo na tv - w zaleznosci od wersji routera :)
tak na prawde nie jest trudna konfiguracja tego wszystkiego. trzeba tylko czytac instrukcje i menu w routerze. zwykle wszystko jest przejrzyście wyjasnione.

jezeli nie chcesz miec neta w kompie a tylko w tv, wtedy dzwonisz do upc i podajesz mac tv aby zmienieli u siebie przypisania. ale chyba ta opcja nie wchodzi u Ciebie w gre, czyz nie? :)

edit: jakbys kupowa router z wifi, to bierz koniecznie w standardzie z "n" (b/g/n)
 
Ostatnia edycja:

leszek1981

New member
no to teraz jest to dla mnie jasne z tym internetem :)
Tak chciałbym mieć internet w kompie i na TV :)
Jeśli ktoś teraz miałbym polecić dobry i niedrogi ruter z tym standardem "n" to były ......?
 

leszek1981

New member
A zapomniałem dodać iż ten internet będzie działał w mieszkaniu ok 70 m w bloku :)

Znalazłem takie "coś" Asmax BR-615N - jakieś opinie co do tego ewentualnie wyboru ? :)
 
Ostatnia edycja:

gotong

New member
Kilka kwestii.
- Ta czarna skrzyneczka to modem kablowy.
- UPC przydziela adres IP dynamicznie i nie trzeba im podawać MAC kart sieciowych.
- Kolejną kwestią jest to, że po rozłączeniu modemu z kompem i Internetem, oraz ponownym połączeniu TV z modemem i po około minucie podłączeniu do prądu modem powinien przydzielić adres IP dla MACA obecnie podłączonego urządzenia. Jeżeli nie działa to należy wykonać czynność ponownie.
- Router to bardzo dobre rozwiązanie, ja mam kablowo połączony TV z routerem, ten z modemem kablowym i komputerami i wszystko działa świetnie.
- Router kupiłem za około 75-85 złotych, bo kupowałem dwa jeden dla Telewizji Vectra a drugi dla UPC.
- Model to TP-Link -WR740N, w standardzie n do 150mb/s.

Pozdrawiam
 

leszek1981

New member
Kilka kwestii.

- UPC przydziela adres IP dynamicznie i nie trzeba im podawać MAC kart sieciowych.
- Kolejną kwestią jest to, że po rozłączeniu modemu z kompem i Internetem, oraz ponownym połączeniu TV z modemem i po około minucie podłączeniu do prądu modem powinien przydzielić adres IP dla MACA obecnie podłączonego urządzenia. Jeżeli nie działa to należy wykonać czynność ponownie.

Czy po takim "zbiegu" cały czas sprawdzam test sieci na ustawieniach automatycznych?
 

gotong

New member
Czy po takim "zbiegu" cały czas sprawdzam test sieci na ustawieniach automatycznych?

Właśnie sprawdziłem.
Wyłączam TV i wszystko podpinam. Włączam zasilanie do modemu czekam na załadowanie wszystkich diód na modemie, jedna, powinna sie nie świecić gdyż nie wykrywa podpiętego urządzenia pod lanem.
Następnie włączam TV i przeprowadzam ponowną konfigurację sieci w telewizorze.
Sprawdzam test sieci i u mnie wszystko działa.

Pozdrawiam
 

tompalo

New member
Le37c650

Panowie, jak to jest z tym buczeniem w tej serii? Komuś udało się w końcu wyjaśnić ten problem, albo jakoś rozwiązać? Chce kupić ten model, ale ta jedyna wada mnie zniechęca...
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry