Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

piteron

Active member
Bez reklam
Oczywiście Masz rację
odbieram Multiplex z Raszyna,ale mi chodziło o kablówkę ,i o to jak operator knoci sygnał,faktycznie w poprzednim poście napisałem"nadawca",ale chodziło mi o nadawce końcowego,czyli tego który wpuszcza sygnał w kabel
za nieścisłość przepraszam
 

duber

New member
ufff odpuscilem se testowanie adapterow...tzn nie mial kumpel na sklepie dzialających.zaden tp link i cos tam jeszcze nie poszlo.więc wiertarka w łapy kabel zaciskarka i wtyczki...chula na kablu.moze i dobrze pare zloty w kieszeni.w zamian kupie se lepszego fona :razz:
 

Jericho24

Member
Bez reklam
ufff odpuscilem se testowanie adapterow...tzn nie mial kumpel na sklepie dzialających.zaden tp link i cos tam jeszcze nie poszlo.więc wiertarka w łapy kabel zaciskarka i wtyczki...chula na kablu.moze i dobrze pare zloty w kieszeni.w zamian kupie se lepszego fona :razz:
Po kablu dziala szybciej i bezproblemowo ;)
 

Gazunio

New member
Telewizor wersja LE32C650. Jest problem z podłączeniem przewodowego internetu. Łączę się z internetem za pomocą rutera, tak więc chcę podłączyć też telewizor. Podłączam kable. Wchodzę w sieć, wybieram "Przewodowy", konfiguracja sieci i tutaj jest problem. Mam stałe IP, więc muszę ręcznie wpisać dane. Ale nie mam jak wpisać - chcę zmienić z 'Auto' na 'Ręczn.', ale to noc nie daje, bo i tak wraca do poprzedniego ustawienia. Po kiilku próbach pojawiają się zera w polach IP itd, ale nie zapisują się i po powtórnym wejściu, są puste.
Co tutaj zrobić?
 

tarinQ

New member
Witam mam pytanie do doświadczonych uzytkownikow
Jakie pamieci masowe na USB/Dyski przenosne polecacie??
Glownie filmy 720p , 1080p-czy usb 2.0 pociagnie full HD?? no i sporadycznie muzyka/zdjecia
Musi 100% dzialac z tv
Testował juz ktos z was jakies modele ( z nowszych)
 

Tom69

New member
Wchodzę w sieć, wybieram "Przewodowy", konfiguracja sieci i tutaj jest problem. Mam stałe IP, więc muszę ręcznie wpisać dane. Ale nie mam jak wpisać - chcę zmienić z 'Auto' na 'Ręczn.', ale to noc nie daje, bo i tak wraca do poprzedniego ustawienia.
Ale po co chcesz wpisywać IP, włącz w ruterze DHCP i TV sam sobie przydzieli IP.
 

skorpion75

New member
Witam mam pytanie do doświadczonych uzytkownikow
Jakie pamieci masowe na USB/Dyski przenosne polecacie??
Glownie filmy 720p , 1080p-czy usb 2.0 pociagnie full HD?? no i sporadycznie muzyka/zdjecia
Musi 100% dzialac z tv
Testował juz ktos z was jakies modele ( z nowszych)
Segate FreeAgent Go 320GB - używam od dawna z TV i chodzi jak burza!
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ojciec sprawdzał u mnie swój dysk zewnętrzny 2,5 640 GB Samsunga i śmiga wszystko łącznie z full HD. Też się bałam ze usb nie udzwignie filmów a teraz żałuję ze kupiłam dysk z zasilaniem i musze biegac do pokoju obok z tą cegłą :)
 

tarinQ

New member
Interesuje mnie dysk 500GB i wiecej
Wiec co polecicie w tej opcji/??
Ile na sztywno dostaje Gb w 500 a ile w 600 (wiem ze to sie zmniejszy lekko)
 

kawowy

New member
ja z 500 tracę ~35GB bo mam partycję backup, ale jednak zapełniam go mocno i nie widzę żeby jakoś strasznie miejsca ubywało


Nic się nie zmniejsza, ani nie traci. 1 kB to 1024 B, stąd róznica. Dysk "500 GB" to tak na prawdę 500000000000 bajtów. Ale podają w przybliżeniu 500 GB, żeby się napis miescił na pudełku ;)

Można to sobie policzyć tak: 500000000000 B / 1024 / 1024 /1024 = ok. 465,6 GB
 

pablos84

New member
dekoder hd - vectra

Witam
Kupiłem tv le40c650 w sobotę, przedwczoraj przyszedł technik z vectry z dekoderem hd (5810cd) przez łącze scart wszystko działa sprawnie natomiast przed kabel hdmi (Hama Standard 1,5 za 9.18 w tesco) nie ma żadnej raeakcji na każdym z 4 portów hdmi w tv. Technik stwierdził, że problemem może być kabel. Pożyczyłem od znajomego kabel 3m Lexton Lx HD12 i na nim również nie ma żadnego sygnału poprzez łącze hdmi. Resetowałem dekoder do ustawień fabrycznych, tv również w źródłach sygnału ustawiałem wszystkie 4 porty hdmi i na żadnym nic się nie dzieje ( wyskakuje tylko komunikat brak sygnału sprawdź połączenie). Czy ktoś z Was miał podobny problem z dekoderem vectry, czy może zgłaszać już to zagadnienie do vectry?


PS. Co jakiś czas na ekranie pojawia się komunikat "Telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem, odłącz kabel HDMI". (Podłączone są dwa kable: Scart i HDMI).

Pozdrawiam
Paweł
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Witam
Kupiłem tv le40c650 w sobotę, przedwczoraj przyszedł technik z vectry z dekoderem hd (5810cd) przez łącze scart wszystko działa sprawnie natomiast przed kabel hdmi (Hama Standard 1,5 za 9.18 w tesco) nie ma żadnej raeakcji na każdym z 4 portów hdmi w tv. Technik stwierdził, że problemem może być kabel. Pożyczyłem od znajomego kabel 3m Lexton Lx HD12 i na nim również nie ma żadnego sygnału poprzez łącze hdmi. Resetowałem dekoder do ustawień fabrycznych, tv również w źródłach sygnału ustawiałem wszystkie 4 porty hdmi i na żadnym nic się nie dzieje ( wyskakuje tylko komunikat brak sygnału sprawdź połączenie). Czy ktoś z Was miał podobny problem z dekoderem vectry, czy może zgłaszać już to zagadnienie do vectry?

Pozdrawiam
Paweł
niech technik vectry przyniesie działający kabel hdmi i sprawdzi czy jest ok. Jesli nie to znaczy ze TV albo sygnal z TV jest BE, jeseli na innym TV jest ok to znaczy ze TV samsung jest be itd
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam
kabel hdmi (Hama Standard 1,5 za 9.18 w tesco) nie ma żadnej raeakcji na każdym z 4 portów hdmi w tv. Technik stwierdził, że problemem może być kabel. Pożyczyłem od znajomego kabel 3m Lexton Lx HD12 i na nim również nie ma żadnego sygnału poprzez łącze hdmi.
Ja lapka podlaczalem przez 5m kabel HDMI za 12 zl z aledrogo i wszystko dzialalo OK. Dzwiek i obraz.
 

darken

New member
Witam
Kupiłem tv le40c650 w sobotę, przedwczoraj przyszedł technik z vectry z dekoderem hd (5810cd) przez łącze scart wszystko działa sprawnie natomiast przed kabel hdmi (Hama Standard 1,5 za 9.18 w tesco) nie ma żadnej raeakcji na każdym z 4 portów hdmi w tv. Technik stwierdził, że problemem może być kabel. Pożyczyłem od znajomego kabel 3m Lexton Lx HD12 i na nim również nie ma żadnego sygnału poprzez łącze hdmi. Resetowałem dekoder do ustawień fabrycznych, tv również w źródłach sygnału ustawiałem wszystkie 4 porty hdmi i na żadnym nic się nie dzieje ( wyskakuje tylko komunikat brak sygnału sprawdź połączenie). Czy ktoś z Was miał podobny problem z dekoderem vectry, czy może zgłaszać już to zagadnienie do vectry?


PS. Co jakiś czas na ekranie pojawia się komunikat "Telewizor nie posiada ochrony przed kopiowaniem, odłącz kabel HDMI". (Podłączone są dwa kable: Scart i HDMI).

Pozdrawiam
Paweł


Wydaje mi sie ze najwazniejsze jest to co napisales w PS a mianowicie fakt ze istnieje problem z zabezpieczeniem HDCP albo w tv albo w dekoderze cos padlo (wedlug mnie to wina dekodera) najlepiej podlacz dvd lub inne uzadzenie po hdmi i jak dziala to port jest ok i wina po stronie dekodera.
Problem jest taki ze jezeli nie dziala HDCP to nie bedzie sygnalu po hdmi to wynika z instrukcji dekodera vectry (zreszta inne urzadzenia tez odmowia dzialania) zabezpieczenie przed kopiowaniem.
Moze jak odloczysz scarta i zostawisz samo hdmi to zadziala (dekoder widzi oba polaczenia i uznaje ze istnieje mozliwosc kopiowania -nagrywania) - coprawda malo prawdopodobne ale moze (nie znam tego dekodera)

pozdrawiam
 
Do góry