Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
a co myslisz o tym TP-Link TL-WR741ND (cena ta sama co wr5436g) będzie współpracował z d-linkiem dir300
sam router jak na taką cenę bardzo przyzwoity. Ma to co powinien i dodatkowo smiga w standardzie N, ale juz nie wiem jaki schemat połączeń kombinujesz? Opisz schemat jaki chcesz uzyskać.
 

rappek

Member
sam router jak na taką cenę bardzo przyzwoity. Ma to co powinien i dodatkowo smiga w standardzie N, ale juz nie wiem jaki schemat połączeń kombinujesz? Opisz schemat jaki chcesz uzyskać.

to po kolei w małym pokoju mam internet z kablówki i router dir 300 i komp stacjonarny podłączony
w duzym pokoju laptop który działa bezprzewodowo z routerem i jest ok
i chce teraz podłączyć i tv le40c650 i nbox do sieci bezprzewodowej na dzień dzisiejszy laptop i tv połączone sa kablem i wszystko śmiga a chce się pozbyć kabla i żeby było bezprzewodowo i bez kabla bo troszkę przeszkadza aha i żeby nie musiał być właczany laptop żeby przeglądać internet w tv czy nboxie a tylko router w małym pokoju

i jeszcze jedno pytanko bo nie mogę znaleźć czy ten router działa jako access point client bo nie wiem cy to nie jest wymagane w połaczeniu z tv żeby działało bo ten model wr543g działa na pewno jako access point client
 
Ostatnia edycja:

gold_mp

New member
P.S Takie pytanie do Szanownych Forumowiczów: czy widzieliście w jakimkolwiek sklepie na wystawie telewizor LE40C650 z inną matrycą, niż SQ? Powiem tylko tyle, że ja z ciekawości sprawdziłem w ok. 10 sklepach i z inną matrycą nie spotkałem. I nie sądzę, że jest to przypadek.

Miałem okazje widzieć CN02 w "Lider Rynku"
 

leo_rex

New member
aaa turbodekoder. No ja mam bez turbo :) To powiedz mi jak wyglada allegro przez dekoder? Tylko się przegląda oferty czy można dodawać do uluionych, kupować itd?

W dniach 15-16 Samsung robi jakieś czary mary z I@TV - przynajmniej takie info pojawialo sie u mnie od jakiegos czasu. Co prawda u mnie na razie wszystko dziala, ale kto ich tam wie.
Tv nie ma możliwości nagrywania. Nawet nie wiem czy przez SamyGO byś coś nagrał, bo on chyba przechwytuje strumień z tunera (nie wiem nie potrzebowalem samyGO). Tylko tak na dobra sprawe czy w IPLA cos znika? tzn jakies stare odcinki? Bo z tego co sie zorientowalem to kazdy serial jest praktycznie od pierwszego odcinka.

Cześć.W tym allegro z turbodekodera można tylko kupić przez opcję "kup teraz" i dodac do obserwowanych.Nie znalazłem możliwości licytowania.Można wejść w "moje allegro".
Zaktualizowałem oprogramowanie w samsungu ze strony firmowej i teraz po restarcie TV nie gubi MAC'a.Wielkie dzięki za pomoc.
Niestety w samsungu nie mogę uruchomić you tube - TV podpowiada restart i potem upgrade.Nie wiem jak to zrobić....
W turbodekoderze też mam problem, ale tu z kolei chodzi o odtwarzanie filmow you tube, miniatury są widoczne.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
to po kolei w małym pokoju mam internet z kablówki i router dir 300 i komp stacjonarny podłączony
w duzym pokoju laptop który działa bezprzewodowo z routerem i jest ok
i chce teraz podłączyć i tv le40c650 i nbox do sieci bezprzewodowej na dzień dzisiejszy laptop i tv połączone sa kablem i wszystko śmiga a chce się pozbyć kabla i żeby było bezprzewodowo i bez kabla bo troszkę przeszkadza aha i żeby nie musiał być właczany laptop żeby przeglądać internet w tv czy nboxie a tylko router w małym pokoju

i jeszcze jedno pytanko bo nie mogę znaleźć czy ten router działa jako access point client bo nie wiem cy to nie jest wymagane w połaczeniu z tv żeby działało bo ten model wr543g działa na pewno jako access point client
No i dobrze kombinujesz. Z opisu tego tp-linka wynika, że działa jako AP a co wazniejsze ma funkcję WDS (wymaganą do tworzenia mostu bezprzewodowego), ale czy będzie współpracował z obecnym routerem to nie wiem. Wydaje mi się, że tylko urządzenie odbierające sygnał WIFI powinno mieć WDS, ale cholera wie jak może być z tym D-linkiem bo nigdzie nie znalazłem, że obsługuje on WDS. No i pojawia się tu kwestia tego transferu. Bo jeśli router masz w standardzie G to chyba nie pomoże, że drugi będzie w standardzie N. Żeby uzyskać transmisję N musisz mieć wszystkie urządzenia zgodne z tym standardem.
Cześć.W tym allegro z turbodekodera można tylko kupić przez opcję "kup teraz" i dodac do obserwowanych.Nie znalazłem możliwości licytowania.Można wejść w "moje allegro".
Zaktualizowałem oprogramowanie w samsungu ze strony firmowej i teraz po restarcie TV nie gubi MAC'a.Wielkie dzięki za pomoc.
Niestety w samsungu nie mogę uruchomić you tube - TV podpowiada restart i potem upgrade.Nie wiem jak to zrobić....
W turbodekoderze też mam problem, ale tu z kolei chodzi o odtwarzanie filmow you tube, miniatury są widoczne.
to i tak całkiem sporo na tym allegro mozna zrobić, myslalem ze mozliwe jest tylko przegladanie.
U mnie z youtube nie ma problemow w TV, a w dekoderze nie mam (bo mam ten zwykly HD z nagrywarka 250 gb)
 

rappek

Member
No i dobrze kombinujesz. Z opisu tego tp-linka wynika, że działa jako AP a co wazniejsze ma funkcję WDS (wymaganą do tworzenia mostu bezprzewodowego), ale czy będzie współpracował z obecnym routerem to nie wiem. Wydaje mi się, że tylko urządzenie odbierające sygnał WIFI powinno mieć WDS, ale cholera wie jak może być z tym D-linkiem bo nigdzie nie znalazłem, że obsługuje on WDS. No i pojawia się tu kwestia tego transferu. Bo jeśli router masz w standardzie G to chyba nie pomoże, że drugi będzie w standardzie N. Żeby uzyskać transmisję N musisz mieć wszystkie urządzenia zgodne z tym standardem.

i dlatego żeby mieć pewność że wszystko będzie grało wezmę tego z transmisją g czyli TP-w543g
 
Ostatnia edycja:

stroozyk

New member
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem LE40C650. Przewertowałem trochę ten temat, ale nie znalazłem absolutnie ani słowa na kilka rzeczy jakie z pierwszych dni kontaktu z tv mnie maksymalnie irytują.

1. po pierwsze i chyba najważniejsze.. nie wiem jak to jest zrealizowane w innych hdtv niż Samsung, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć jak sensownie poukładać listę kanałów korzystając jednocześnie z kanałów cyfrowych dtv oraz analogowych atv?? Chodzi o to, że w mojej kablówce odbieram aż 5 programów dtv, z których rzecz jasna chciałbym korzystać.. reszta to atv. Problem w tym, że po wyszukaniu automatycznych kanałów dtv i atv tworzą się dwie różne listy 1..2..3..4.. dotyczące dtv (gdzie tylko 5 mam niekodowanych) oraz 1..2..3.. atv. Przełączanie pomiędzy listami jest totalnie bezsensowne a ja chciałbym poprostu, żeby była jedna lista w której znajdują się kanały analogowe i cyfrowe. Wiem, że można zrobić liste Moje Kanały, ale to nic nie zmienia i dalej miesza w numeracji bo naciskając dwa razy tą samą cyfre na pilocie można się przełączać pomiedzy atv/dtv co jest dodatkowo strzasznie irytujące. Czy ktoś zna jakiś sposób jak można w normalny i prosty sposób zarzadzac kanałami??

2. telewizor zawsze czeka na wprowadzenie aż 4 cyfr zanim przełączy dany kanał.. pewnie nie można tego zmienić ale sądze, że jest to idiotyczne. Jestem na liście która zawiera dajmy na to 20 programow.. wciskam na pilocie 20.. a on czekan na kolejne cyfry :// przecież kurde niema programu 200 i on dobrze o tym wie ://

3. Elektroniczny przewodnik po programach.. w kazdym tv/ dekoderze dtv ten informacja o aktualnym programie pojawia się na chwile podczas przełączania programu.. da się to jakoś włączyć i w c650?

4. Content.. Czy można tam wrzucić coś swojego?? np folder ze zdjeciami, lub filmami zeby mieć szybki dostep do rzeczy z pena, który jest na stałe podłączony do tv. W jaki sposób można z tej funkcjonalności skorzystać?? W obecnej chwili nie daje nic więcej niż klawisze Internet/p.media na pilocie
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja do dtv mam dekoder podłączony przez hdmi i po prostu wybieram źródło sygnału między analogiem a hdmi. Nie mam pojęcia jak to jest mieć i analog i dtv na jednym kablu.

Mam pilot do dekodera i tam korzystam z przycisku guide czy info, w tv u mnie to nie działa.
TV u mnie nie czeka na 4 cyfry programu. Aż mnie zaskoczyłeś :)

Co do contentu to nawet nie uzywam, od razu klikam w media.
 
Ostatnia edycja:

lemag

New member
Kupiliśmy ten telewizor bo bardzo lubimy tą firmę ,którą często też polecamy ale ten telewizor ma poprostu wady .Podstawową wadą jest dekoder DVB-T czyli naziemnej telewizji cyfrowej ,poprostu na nowym MUX-2 nadawców prywatnych czały czas pojawiają się stop klatki obrazu i dzwieku wyraznie jakiś bład modułu tv cyfrowej ,podobne błędy były w Sharpach gdzie dzwięk był spóżniony 3 sekudy do obrazu ,te same problemy miał Ferguson ze swoimi dekoderami (zrywanie obrazu i dzwięku ) ale to jest przecięż Firma a udaje że nie ma problemu lub pisze że oni robią sprzęt w specyfikacji europejskiej .A która firma tak nie robi a co z samochodami ile jest poprawek ale nikt nie udaje Greka że nić się nie dzieje.Poza tym nie można wyświetlać w PIP zewnętrznego zródła np .podgląd kamery dvd itp,jest tylko podgląd pr.Tv to żenada bo starsze modele (lexx81r)to miały ,PIP ma tylko 2 wielkości poprzednio 3 można było podzielić obraz z dwóch zródeł na dwa po50%.Zaznaczam że jeden tv wymieniliśmy po dwóch dniach bo w sklepie powiedzieli że to możliwa usterka ,ale drugi tv ma to samo kanały TVP działają ok kanały prywatne żle ,W tej chwili z naziemnej cyfrówki działa czternaście pr.docelowa ma być ok25pr.pozdr.
 

aquariusmax

New member
Jakiś czas temu opisywałem 3 sztuki 40C650.
Dzisiaj chciałbym zamieścić fotki wyglądu ich matryc.
a. 2 fotki AA03 (chmurki)
b. 3 fotki AA03 (batman)
c. 2 fotki SQ01 (czerwony) - aktualnie go posiadam

Każdy może wybrać jaką chce mieć matrycę :)
 

Attachments

  • 1a_AA03.JPG
    1a_AA03.JPG
    78,2 KB · Wyś: 121
  • 1b_AA03.JPG
    1b_AA03.JPG
    55 KB · Wyś: 82
  • 2a_AA03.JPG
    2a_AA03.JPG
    76,3 KB · Wyś: 94
  • 2b_AA03.JPG
    2b_AA03.JPG
    121,7 KB · Wyś: 103
  • 2c_AA03.JPG
    2c_AA03.JPG
    106,3 KB · Wyś: 96
  • 3a_SQ01.JPG
    3a_SQ01.JPG
    100,2 KB · Wyś: 93
  • 3b_SQ01.JPG
    3b_SQ01.JPG
    141,3 KB · Wyś: 111
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem LE40C650. Przewertowałem trochę ten temat, ale nie znalazłem absolutnie ani słowa na kilka rzeczy jakie z pierwszych dni kontaktu z tv mnie maksymalnie irytują.

1. po pierwsze i chyba najważniejsze.. nie wiem jak to jest zrealizowane w innych hdtv niż Samsung, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć jak sensownie poukładać listę kanałów korzystając jednocześnie z kanałów cyfrowych dtv oraz analogowych atv?? Chodzi o to, że w mojej kablówce odbieram aż 5 programów dtv, z których rzecz jasna chciałbym korzystać.. reszta to atv. Problem w tym, że po wyszukaniu automatycznych kanałów dtv i atv tworzą się dwie różne listy 1..2..3..4.. dotyczące dtv (gdzie tylko 5 mam niekodowanych) oraz 1..2..3.. atv. Przełączanie pomiędzy listami jest totalnie bezsensowne a ja chciałbym poprostu, żeby była jedna lista w której znajdują się kanały analogowe i cyfrowe. Wiem, że można zrobić liste Moje Kanały, ale to nic nie zmienia i dalej miesza w numeracji bo naciskając dwa razy tą samą cyfre na pilocie można się przełączać pomiedzy atv/dtv co jest dodatkowo strzasznie irytujące. Czy ktoś zna jakiś sposób jak można w normalny i prosty sposób zarzadzac kanałami??

2. telewizor zawsze czeka na wprowadzenie aż 4 cyfr zanim przełączy dany kanał.. pewnie nie można tego zmienić ale sądze, że jest to idiotyczne. Jestem na liście która zawiera dajmy na to 20 programow.. wciskam na pilocie 20.. a on czekan na kolejne cyfry :// przecież kurde niema programu 200 i on dobrze o tym wie ://

3. Elektroniczny przewodnik po programach.. w kazdym tv/ dekoderze dtv ten informacja o aktualnym programie pojawia się na chwile podczas przełączania programu.. da się to jakoś włączyć i w c650?

4. Content.. Czy można tam wrzucić coś swojego?? np folder ze zdjeciami, lub filmami zeby mieć szybki dostep do rzeczy z pena, który jest na stałe podłączony do tv. W jaki sposób można z tej funkcjonalności skorzystać?? W obecnej chwili nie daje nic więcej niż klawisze Internet/p.media na pilocie
Ad.1. Bylo na pewno w temacie o B650. Problemu nie rozwiazano. Pozostaje ci petycja do Samsunga.
Ad2. Zatwierdzic przyciskiem OK, lub wpisywac dwa zera na poczatku. Zreszta jak mialem ten TV to nie przypominam sobie zeby czekal nieskonczonosc (maks 2sek) na wpisywanie wszystkich cyfr i zeby bylo ich az cztery.
Ad3. Przewodnik bedzie dzialal na kanalach cyfrowych sciagnaych bezposrednio z anteny domowej. Na kablowce nie mam pojecia.
Ad.4. Nie.

Jakiś czas temu opisywałem 3 sztuki 40C650.
Dzisiaj chciałbym zamieścić fotki wyglądu ich matryc.
a. 2 fotki AA03 (chmurki)
b. 3 fotki AA03 (batman)
c. 2 fotki SQ01 (czerwony) - aktualnie go posiadam

Każdy może wybrać jaką chce mieć matrycę :)
Masz jeszcze ktorys, czy juz dales sobie spokoj ? :)
 

leo_rex

New member
Jakiś czas temu opisywałem 3 sztuki 40C650.
Dzisiaj chciałbym zamieścić fotki wyglądu ich matryc.
a. 2 fotki AA03 (chmurki)
b. 3 fotki AA03 (batman)
c. 2 fotki SQ01 (czerwony) - aktualnie go posiadam

Każdy może wybrać jaką chce mieć matrycę :)

...czy ktoś tu może pisał, że to super TV.......Ja mam z matrycą AA03 - wole chmurki, bo niby ska ten czerwony kolor?? Żadna matryca nie jest idealna.

P.S. A jak z kątami? Obraz Ci blednie pod innym kątem niz na wprost?
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
stroozyk napisał:
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem LE40C650. Przewertowałem trochę ten temat, ale nie znalazłem absolutnie ani słowa na kilka rzeczy jakie z pierwszych dni kontaktu z tv mnie maksymalnie irytują.

1. po pierwsze i chyba ..........

Ad.1. Atv i dtv zaprogramuj jako kanały kablowe. Będą się wtedy wyświetlać na jednej liście. Możesz też utworzyć swoją listę [ulubione] do której będziesz mógł dodać dowolne kanały dtv i atv.

Ad.3. EPG działa na DVB-T (antena), DVB-C (kablówka).
 

Adrianox360

New member
dzięki za odpowiedz. Pójdę do sklepu i poproszę aby te dwa telewizorki podłączyli pod to samo źródło i porównam sobie obraz. Samsung mnie odpycha tymi matrycami tylko, ze nie wiadomo na jaką trafię i te nierównomierne podświetlenie, dużo czytałem o negatywnych opiniach na ten temat. Sony zaś ma jedną matryce i nie ma problemu.
 

As Kier

New member
Witam,
Jestem tu nowy więc się przedstawię ;)
LE40C640 SQ01 od miesiąca 3003 - wersja oprogramowania.
Śledzę trochę wątek i mam pytanko:

Kupiłem Tp-linka tl-wr543g podłączyłem do niego samsunga i nboxa i wszystko śmiga tak jak chciałem

Jak się sprawuje zestawik przy oglądaniu MKV w HD. Proszę też innych o swoje spostrzeżenia w tym temacie. I jeszcze jedno: Czy działa Ci internet@tv oraz podgląd dysku komputera? Jeżeli tak, to gdzie łączy się Twój komp: pod AP czy router? Pytam, ponieważ znalazłem takie forum:

w w w.elektroda.pl/rtvforum/topic1781146.html]Samsung LE40C650 i TP-Link TL-WR543G jakod APC problem[/url]

tam jest opisany problem z Tp-linka tl-wr543g.
Jedzcze dodam od siebie - testowałem D-link DWA-140 to znaczy chciałem przetestować, ale... telewizor go nie widział :(
 
Do góry