Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
Witajcie,
trochę trudu wymagało, aby móc coś napisać ;)
Od dłuższego czasu czytam tą część regularnie i zastanawia mnie tylko jedna rzecz.
Dlaczego wybraliście 40 cali a nie 46?
Czy były to czynniki pieniężne, czy może wielkość pokoju (odległość od tv)?
Pytam, bo jestem przed wyborem i wciąż zastanawiam się czy warto dopłacać 1000 zł za 6 cali (boję się że tv 40" będzie za mały, a 46" za duży).
Znam część odpowiedzi, żeby porównać w sklepie :>) tam to 46 to naprawdę mały TV a w pokoju będą inne wrażenia.
[dodam, że przeczytałem całość]
hehe dobre, a dlaczego nie 60 tylko 46?
Ja mam akurat 37 cali, bo nie lubię kręcić głową żeby widzieć co się dzieje na ekranie. :)
...ale Panisko....i wszystko git....i nie oglądam juz telewizji, bo to strata czasu, bo: "do momentu jego zwrocenia do sklepu - kiepska matryca"......

P.S. Myślę, że już więcej nie będę tu na forum nikomu zawracać głowy swoimi problemami...
Zawsze się znajdzie jakiś super fachowiec wpieprzający innych, a już na pewno mnie!
hehe za bardzo bierzesz to do siebie :) Po tym co napisałeś widać, że to nie Ty masz problem z podłączeniem TV do LAN (bo w nbox działa net) tylko problemem jest niedziałająca karta sieciowa w TV! Zgłoś to do serwisu. Niestety prawdopodobnie przyjadą zabrać TV. Chyba, że to jest problem softwareowy to może zrobią jakiś flash firmware i będzie ok.
A tak w ogóle to ty masz dekoder n-tv czy jakiś inny? Bo ja mam N i nie mam youtube :( ??
...
1. Jedyna rzecz jak mnie wkurza to w pilocie przycisk potwierdzenia. Nie mam specjalnie grubych paluchów, ale zamiast OK wciskam jedną ze strzałek - góra, dół, rzadko lewa prawa. Czy gdzieś są w sprzedaży takie półkulowe gumki w kolorze czerwonym, abym mógł je przykleić na ten przycisk?

2. Czy ktoś się spotkał z adaptacją Media Play pod linuksa. Konkretnie Ubuntu. Z win mam tylko 2000 a Sam obsługuje tylko XP i Vistę.

3. W pytaniu 2 jest pytanie kolejne. W TV w "menu łącza", mam oprócz HDMI i itd. dwóch użytkowników/użytkowniczkę po lan i moge przeglądać ich zdjęcia filmy... internet mam bez urządzenia typu modem, jest dostarczana bezpośrednio po skrętce (kabel internetowy). Czy to jest wina oprogramowania Samsunga, czy raczej (tak przypuszczam) braku odpowiedniej ochrony w sieci.
...
5. Czasami jak zbyt szybko operuję pilotem np. w menu zawiesza sie i restartuje. Też tak mieliście?
ad1. w meblowym kupisz takie żelowe samoprzylepne gluty. Może to ci pomoże :D
ad2. chodzi ci zapewne o PC Share Manager, ale żeby udostępniać filmy nie musi być ten program. Poszukaj na forum DLNA jakiegoś media serwera kompatybilnego z DLNA i powinno śmigać bez tego programu samsunga. Chyba nawet w temacie coś było o alternatywnych programach, ale mi PCSM działa dobrze więc nie zapamiętałem nazw tych aplikacji.
ad3. Prawdopodobnie osoby w tej sieci mają WMP, który także działa jak PCSM (na pewno na Windows VISTA, czy na XP też tego nie wiem), czyli udostępnia w sieci pliki które znajdują się w tzw. Bibliotece Mediów. Zazwyczaj trzeba dodać odbiornik (w tym przypadku twój TV) do zaufanych, ale może ktoś to olał i masz teraz dostęp do jego zasobów. Nawiasem to dziwna ta sieć...
Ad5. nigdy tak nie miałem
 
Ostatnia edycja:

leo_rex

New member
"A tak w ogóle to ty masz dekoder n-tv czy jakiś inny? Bo ja mam N i nie mam youtube :( ?? "

Mam turbodekoder nki z twardym dyskiem 500 GB - z promocji listopadowej.


P.S. Wigash, czy mozna jakos nagrac filmy z ipla w Samsungu - te w internecie ?? /przez chwile mialem dzisiaj sieć w TV do momentu, gdy po aktualizacji jakiegos serwisu dostalem info, ze musze zrestartowac telewizor i potem juz nie mialem sieci/.Mam jednak nadzieje, ze jednak odzyskam sieć i wtedy chcialbym coś nagrać.
 
Ostatnia edycja:

rappek

Member
access point

Witam zastanawiam się nad zakupem Access Pointa do tv samsunga le40c650 i nboxa w rachube wchodzi coś taniego dlatego myślę nad TP-Linkiem TL-Wa500G albo nad Linksysem WRT54G, który z nich będzie się lepiej sprawował z routerem d-link dir 300 do którego mam podłaczony internet w drugim pokoju
 

Wigash

New member
"A tak w ogóle to ty masz dekoder n-tv czy jakiś inny? Bo ja mam N i nie mam youtube :( ?? "
Mam turbodekoder nki z twardym dyskiem 500 GB - z promocji listopadowej.
P.S. Wigash, czy mozna jakos nagrac filmy z ipla w Samsungu - te w internecie ?? /przez chwile mialem dzisiaj sieć w TV do momentu, gdy po aktualizacji jakiegos serwisu dostalem info, ze musze zrestartowac telewizor i potem juz nie mialem sieci/.Mam jednak nadzieje, ze jednak odzyskam sieć i wtedy chcialbym coś nagrać.
aaa turbodekoder. No ja mam bez turbo :) To powiedz mi jak wyglada allegro przez dekoder? Tylko się przegląda oferty czy można dodawać do uluionych, kupować itd?

W dniach 15-16 Samsung robi jakieś czary mary z I@TV - przynajmniej takie info pojawialo sie u mnie od jakiegos czasu. Co prawda u mnie na razie wszystko dziala, ale kto ich tam wie.
Tv nie ma możliwości nagrywania. Nawet nie wiem czy przez SamyGO byś coś nagrał, bo on chyba przechwytuje strumień z tunera (nie wiem nie potrzebowalem samyGO). Tylko tak na dobra sprawe czy w IPLA cos znika? tzn jakies stare odcinki? Bo z tego co sie zorientowalem to kazdy serial jest praktycznie od pierwszego odcinka.
 

ChrisB

New member
Witam zastanawiam się nad zakupem Access Pointa do tv samsunga le40c650 i nboxa w rachube wchodzi coś taniego dlatego myślę nad TP-Linkiem TL-Wa500G albo nad Linksysem WRT54G, który z nich będzie się lepiej sprawował z routerem d-link dir 300 do którego mam podłaczony internet w drugim pokoju

Nie wiem jak TP-Link ale ogólnie mogę powiedzieć że ze sprzętem Linksysa na pewno nie będzie problemu więc wybrałbym WRT54G. Po prostu: Linksys to oddział Cisco, a Cisco to firma produkująca profesjonalny sprzęt sieciowy. Podłączasz, konfigurujesz i zapominasz że istnieje - tak właśnie powinno być ;)

PS. Nie jestem pracownikiem żadnej z w/w firm ;)
 

MarcinM.

New member
Witam.
Temat matryc był już omawiany dość obszernie, aczkolwiek chciałbym dodać moje trzy grosze.
Miałem po kolei w domu 3 sztuki telewizora 40C650 (zakup dokonany w lipcu 2010) przez kilka tygodni każdy (ostatni do dzisiaj). Ustawiałem wszystkie dość dokładnie.

(...)
Reasumując:
- jeśli ktoś twierdzi, że nie widzi różnicy pomiędzy matrycami AA03 a SQ01, to albo jest ślepy, albo nie wiedział obu tych matryc w akcji w porównywalnych warunkach przez dłuższy czas.

Więc może ja również dorzucę moje 3 grosze.
Podobnie jak Kolega, ja również miałem okazje przetestować 3 egzemplarze LE40C650.
Ale po kolei. Wybór telewizora poprzedziłem po prostu przejrzeniem oferty sklepów i porównaniu "na żywo" jakości wyświetlanego obrazu. Samsungi od razu wpadły mi w oko ze względu na kąty widzenia, soczystość kolorów i mocno czarną czerń. Inne telewizory w podobnym przedziale cenowym wypadały jednak sporo gorzej. Wadą było tylko to, że w błyszczącym ekranie odbijały się telewizory stojące za mną - telewizory z matową matrycą nie miały takiej przypadłości. Tyle, że w moim przypadku nie jest to problemem, bo i tak najczęściej telewizor oglądam przy zasłoniętych roletach i do tego stoi daleko od okna.
Telewizor postanowiłem kupić w sklepie pewnej sieci ogólnopolskiej (reklamy nie będę robił), bo tam mój sąsiad jest kierownikiem, więc umówiłem się z nim, że jak coś w ciągu kilku tygodni będzie nie tak (najbardziej obawiałem się bad pixeli), to pomimo, że jako tako nie jest to uważane za usterkę, to bez problemu wymieni mi telewizor na inny egzemplarz.
Przyjechałem do domu, podłączyłem telewizor i... przeżyłem spore rozczarowanie.
Kąty widzenia dużo gorsze jak na egzemplarzach dotychczas oglądanych, czerń pomimo zmniejszenia podświetlenia i jasności do minimum była szara, no i podświetlenie dość nierównomierne.
Wtedy właśnie trafiłem na to forum i dowiedziałem się, co to jest clouding, że w tym modelu są różne matryce itd.
Szybki rzut oka na boczną naklejkę i okazuje się, że moja matryca to CN02.
Skontaktowałem się z sąsiadem, spytałem, czy wymieni - powiedział, że nie widzi problemu. Posprawdzał telewizory, które miał na magazynie i wszystkie niestety były CN02. Jedyny egzemplarz z SQ01 to... telewizor na wystawce :shock:. Tyle, że podobno dość długo już tam grał i głupio byłoby mu wciskać mi taki mocno używany egzemplarz. Ale powiedział, że jak będzie miał nową dostawę, to zadzwoni. Po tygodniu zadzwonił, że mogę przyjechać po telewizor. Od razu w sklepie komisyjnie sprawdziliśmy naklejkę z symbolem matrycy i oczywiście była SQ01. Niestety skupienie się tylko na naklejce było błędem, bo po powrocie do domu i wyjęciu z pudła okazało się, że telewizor ma feler w postaci zacieku na matrycy, a dokładnie na wewnętrznej powierzchni powłoki glare. Wyglądało to szpetnie i dyskwalifikowało całkowicie ten egzemplarz.
Niestety na magazynie znowu nie było więcej egzemplarzy z matrycą SQ i znowu musiałem czekać kilka dni.
Na szczęście trzeci egzemplarz okazał się w pełni sprawny. Obraz ostry, czerń faktycznie czarna, a kąty patrzenia dużo, dużo lepsze. Fakt, że przy ekstremalnych kątach kolor czarny zmienia się na lekko bordowy lub granatowy (w zależności, czy patrzymy pod katem pionowym, czy poziomym), ale nie jest to widoczne przy kątach pod jakim zazwyczaj ogląda się telewizor. Niestety przy matrycy CN trzeba było patrzeć idealnie prostopadle do ekranu, bo nawet delikatne odchylenie od osi powodował, że czarne stawało się po prostu szare.
Dlatego przychylam się do zdania Kolegi, że trudno jest nie zauważyć różnic miedzy matrycami, tyle, że w moim przypadku dotyczy to matryc CN i SQ.
Dodam tylko, że u mnie nic nie buczy, nic nie piszczy i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Szkoda, że dopiero za trzecim podejściem, ale może po prostu "do 3 razy sztuka" :razz:.

P.S Takie pytanie do Szanownych Forumowiczów: czy widzieliście w jakimkolwiek sklepie na wystawie telewizor LE40C650 z inną matrycą, niż SQ? Powiem tylko tyle, że ja z ciekawości sprawdziłem w ok. 10 sklepach i z inną matrycą nie spotkałem. I nie sądzę, że jest to przypadek.
 

Wigash

New member
Witam zastanawiam się nad zakupem Access Pointa do tv samsunga le40c650 i nboxa w rachube wchodzi coś taniego dlatego myślę nad TP-Linkiem TL-Wa500G albo nad Linksysem WRT54G, który z nich będzie się lepiej sprawował z routerem d-link dir 300 do którego mam podłaczony internet w drugim pokoju
jesli ma wszystko smigac po WIFI (czyli masz nbox i Tv z adapterami WIFI) to jednak radzilbym ci cos z transmisja N. Straszne starocie żeś wygrzebał. Jak będziesz chciał coś w 1080 obejrzeć to standard G nie wystarczy.
 

slimak

New member
Bez reklam
T-VALDEUC-3005.1 15 Dec, 2010

http://www.samsung.com/pl/support/d...d_mdl_name=LE40C650L1W&prd_ia_sub_class_cd=P#


. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)
 

Wigash

New member
T-VALDEUC-3005.1 15 Dec, 2010

Wsparcie dla LE40C650 SAMSUNG

. Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)
W koncu jakies sensowne poprawki. Akurat ja nie mam zadnych problemow (oprcz jednego o czym za chwile), ale leo_rex miał problemy z MAC adresem właśnie.

No a mój problem to czy instalowac poprawkę zeby miec Yahoo? Po pojawieniu się widgetu mam info ze powinienem zainstalowac poprawke. Jakos nie śpieszno mi do tego, bo wszystko bardzo dobrze mi chodzi. Czy ktoś już uruchomił Yahoo widget i potrafi zrecenzować jego zalety/wady??
 

User27

New member
Niżej w temacie o naszych samsungach wyczytałem że, wbudowany odtwarzacz mkv w tv daje gorszy obraz niż zewnetrzny podłączony przez hdmi.
Czy to prawda? TV mam dopiero od 5 dni
 

tommek82

New member
Witam zastanawiam się nad zakupem Access Pointa do tv samsunga le40c650 i nboxa w rachube wchodzi coś taniego dlatego myślę nad TP-Linkiem TL-Wa500G albo nad Linksysem WRT54G, który z nich będzie się lepiej sprawował z routerem d-link dir 300 do którego mam podłaczony internet w drugim pokoju

jak kupisz AP to daj znac jak sie sprawuje tzn czy dziala Internet@TV
 

tommek82

New member
Niżej w temacie o naszych samsungach wyczytałem że, wbudowany odtwarzacz mkv w tv daje gorszy obraz niż zewnetrzny podłączony przez hdmi.
Czy to prawda? TV mam dopiero od 5 dni

trudno powiedzieć gdyż nie używałem innego playera mkv jak ten wbudowany w C650. Ogólnie jak oglądam mkv (720p,1080p) to jest opad szczeny, tak bym to opisal.
 

tommek82

New member
jesli ma wszystko smigac po WIFI (czyli masz nbox i Tv z adapterami WIFI) to jednak radzilbym ci cos z transmisja N. Straszne starocie żeś wygrzebał. Jak będziesz chciał coś w 1080 obejrzeć to standard G nie wystarczy.

No właśnie miałem zapytać. Czy w warunkach domowych (mieszkanie 3pokojowe) wysyłając sygnał z Internetem z routera WIFI w systemie G (54Mbit/s), nie jest to wystarczająca do oglądania mkv z wysokim bitrate (do 10 Mbit/s) ???
 

rappek

Member
jesli ma wszystko smigac po WIFI (czyli masz nbox i Tv z adapterami WIFI) to jednak radzilbym ci cos z transmisja N. Straszne starocie żeś wygrzebał. Jak będziesz chciał coś w 1080 obejrzeć to standard G nie wystarczy.

a co myslisz o tym TP-Link TL-WR741ND (cena ta sama co wr5436g) będzie współpracował z d-linkiem dir300
 

Wigash

New member
No właśnie miałem zapytać. Czy w warunkach domowych (mieszkanie 3pokojowe) wysyłając sygnał z Internetem z routera WIFI w systemie G (54Mbit/s), nie jest to wystarczająca do oglądania mkv z wysokim bitrate (do 10 Mbit/s) ???
Ja się opieram na opinii kolegi, u którego zawsze wszystko jest zajebiście a tu niestety przyznał że kiepsko to chodzi. Na dodatek odbierał strumieniowo przez maca mini z aplikacją dostosowaną właśnie do tego typu zadań i niestety przycinało. Jakie odległości były pomiędzy urządzeniami nie wiem, ale mieszkanie ma około 50 m2 a sprzęt był w jednym pokoju.
Niżej w temacie o naszych samsungach wyczytałem że, wbudowany odtwarzacz mkv w tv daje gorszy obraz niż zewnetrzny podłączony przez hdmi.
Czy to prawda? TV mam dopiero od 5 dni
to chyba lobby producentów odtwarzaczy napisało ten artykul. Bo u mnie Avatar w 1080 wygląda zajebiście.
 
Do góry