Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

RHJG

New member
Bez reklam
kod-tv

Dzięęęki chłopaki. Znalazłem mam SQ01. A tak z czystej ciekawosci co oznaczają numerki w kodzie modelu; u mnie jest LE40C650L1KXXU ?
Pozdro

Witam;

How to decipher the model?
Model: LE40C652L2WXXXH
L - means LCD
* U - Led Backlight
E - continental destination
* E - Europa
* A - Asia & Africa, Australia
* N - North America, Korea, South America
* S - Iran
* F -
40 - size in inches
C - Year of Release Model
* C - 2010
* B - 2009
* A - 2008
6 - Series
* 3 - base series
* 4 - budget Series
* 5 - budget Series
* 6 - average series
* 7 - top series
* 8 - Premier Series
* 9 - flagship series
5 - downseries-determined features such care under 5 have a low chassis but with a series of withdrawals Corps
* 2 -
* 3 -
* 4 -
* 5 -
* 6 -
* 7 -
* 8 -
2 - set design and color of the hull, each set is different
* 0 - Platinum Black
* 1 - Rose Black
* 2 - Platinum Black
* 3 - Rose Black
* 4 - Black
* 5 -
* 6 -
* 7 -
* 8 - Black
* 9 - Platinum Black
L - the first letter of the project / chassis /
* L - / LE32C652L2WXZG /
* M - / LE32C678M1SXZG /
* A - / LE40B550A5WXZG /
2 - variation of design (color, body size, etc.) and channels of distribution. Often directly linked to downseries.
* 1 -
* 2 -
* 3 -
* 5 -
* 6 -
* 7 -
WX - responsible for the tuner / by region
* WX - DVB-T / C (MPEG4/AVC) England
* WP - DVB-T / C (MPEG4/AVC)
* WW - DVB-T / C (MPEG4)
* SW - DVB-T / C
* RW - DVB-T / C (MPEG4/HD)
* UW - DVB-T / C
* QF -
* PW - DVB-T / C (MPEG4/HD)
* QW - DVB-T / C (MPEG4/HD)
* VW - DVB-T / C (MPEG4)
* XP - DVB-T / C (MPEG4)
* XS - DVB-T/C/S
* US - DVB-T/C/S2 (MPEG4/HD)
* WS - DVB-T/C/S2 (MPEG4/HD)
* WF - for Korea
X - chassi ? a sign of a finished product (S-SKD and C-CKD)
XH -area code (now two-letter)
* XH - Eastern Europe
* BT - Baltic
* RU - Russiya
* XC - Western Europe
* XU - England
* UA - Ukraine
* CS - Kazakhstan
* XE - Northern Europe
* XN - Benelux
* ZF - France
* ZG - Germany, Austria and Switzerland / LE32C652L2WXZG /
* ZN - Arab Countries
* ZA - USA
* XY - Australia
* XT - India, Thailand
 

verzich

New member
Dla zainteresowany obsługą adapterów wifi. Mój LE40C650 w żaden możliwy sposób nie akceptował D-Linka DWA-140. Natomiast z miejsca przypadł mu do gustu Edimax EW-7718Un.

Też mi się wydaje że ten D-Link to lipa. Jest zbyt tani.
Ale 100% pewności nie mam czy działa, czy nie.
Postaram się go przetestować jak go dostanę.
Co do Edimaxa, też nie miałem z nim najmniejszych problemów.
 

tarinQ

New member
Witam mam pytanie czym (jak) najlepiej przetestowac wspomniany tv??
Glownie matryce itp Polecacie jakies materiały video do tego? Zdjecia czy cos?
 

rappek

Member
zmiana softu

mam pytanie czy istnieje możliwość powrotu z najnowszego softu 3003 na soft np 2xxx, jesli tak to jak to zrobić bo po wgraniu na pena softu 2xxx niestety ale tv go nie wykrywa
 

tomaszf

New member
Ja mam i dziala bez najmniejszych problemow ... dokladnie z LE40C650 ... mam router bez n-ki i najmniejszych problemow ze streamowaniem, zadnych przycinek.

Też mi się wydaje że ten D-Link to lipa. Jest zbyt tani.
Ale 100% pewności nie mam czy działa, czy nie.
Postaram się go przetestować jak go dostanę.
Co do Edimaxa, też nie miałem z nim najmniejszych problemów.
 

Krzysiek_82

New member
Witam,miales racje kol.darken zle wpisalem moj blad juz poprawiam;


W menu serwisowym samsung LE 40"C650
Powinno być;
40A1UF0C jesli panel jest SQ01
40A1UF1C jesli panel jest SQ02
40A1UF0C jesli panel jest SQ02
40L1UF0C jesli panel jest AA01
40L1UF1C jesli panel jest AA02



Mogę prosić o wskazówki jak wejść w menu serwisowe?
 

Krzysiek_82

New member
potwierdzam wypowiedź powyżej
właśnie stałem się posiadaczem le40c650 na matrycy SQ01
i mam porównanie do takiego samego modelu z tym że na matrycy AA01,i modelu 37 calowego również na matrycy AA01
i napisze z pełną odpowiedzialnością że Samsung sam sobie psuje reputację wstawiając matryce firm obcych
jakość obrazu na matrycy SQ01 jest zdecydowanie lepsza,przede wszystkim czerń zachowuje gradację,a nie jet czarnym plackiem,i co dla mnie najważniejsze kąty oglądania zdecydowanie się poprawiły
nie będę sie rozpisywał co i jak jest na plus,bo to jest rzecz subiektywna,ale dwa parametry o których wspomniałem sa zdecydowanie i bezapelacyjnie lepsze,może to zasługa matrycy 10 bitowej(SQ01)a nie jej tańszego 8 bitowego odpowiednika(AA01)
tu chcę serdecznie podziękować koledze RHJG,za pomoc i podesłanie paru linków do poczytania
i sprzedawcy z Euro w centrum Wileńska za pomoc w wyborze(sprawdził 5 pudełek,dopiero w 6 był model z SQ01)
wszystkim niezdecydowanym polecam ten model
w weekend porównam go z plazmą panasonica,i lcd fuul led


Chciałem się zorientować czy sprawdzić matrycę można tylko po naklejce z boku TV czy gdzieś jeszcze jest zdefiniowana matryca w oznaczeniach telewizora?
 

__waldek__

New member
na screenie gdzie masz widoczne aplikacje spójrz na dolny pasek - "A-rejestracja uslugi"
Wcisnij A i wtedy "zalogujesz sie" (wczesniej oczywiscie musisz pozakładac konta i popodawac loginy i hasla w ustawieniach)
Sam sie meczyłem przez parę minut z tym :)
Dzięki!
Tego "A" nie zauważyłem - u mnie jest "A - zaloguj" i rzeczywiście wszystko działa ;-)
Pozdrawiam -
w
 

zdzich1961

New member
Odtwarzanie plików VOB przez Media play TV z pamięci zewnętrznej przez port USB

Witam wszystkich właścicieli TV Samsung LE 40C650. Mam do Was pytanie, które było już poruszane na tym forum 20-09-2010 dotyczyło odtwarzania materiału w formacie DVD pliki VOB z pamięci zewnętrznej , przez port USB TV. Wrzuciłem na dysk film format DVD pliki VOB. Pierwszy ruszył bez problemu, drugi też, ale już w trzecim pokazuje "nieobsługiwany kodek wideo". Później kolejny odtwarza, kolejne znów nie. Na forum była propozycja, żeby połączyć pliki VOB. Próbowałem połączyć je programem DVD Fab, próba nie powiodła się. Wyczytałem na forum, że służy do tego program” VOB Merger” Czy ktoś korzystał z tego programu? Jeżeli tak to jaki był końcowy rezultat, chodzi mi czy TV Player odtwarzał płynnie przerobiony materiał? Rozmawiałem z kolegą, który stwierdził, że w jego TV Samsung 37” seria B problemów z odtwarzaniem pojedynczych plików VOB nie ma. Zastanawiam się, czy wgranie nowego softu, w tym przypadku coś tu pomorze? Proszę o odpowiedź.
Poniżej dane z mojego TV.

SAMSUNGLE40C650

T- VALDEUC – 2001.2
T – VAL8DEUS – 1005
EDID SUCCESS
CALIB-AV O COMP O PC O HDMI O
OPTION : 1a 18 Ob. 10 0009
T – VALDEU – 0101
DTP – SP-VAL – CMN – 1133
RFS : 65 – 1G – 65
2010 – 08 -31
READING : 1024
TYPE : 40A 1 U FOC
MODEL : LE 40 C 650
MAC FAIL
CIP SUCCESS LOCKO
FACTORY DATA VER : 332
EERC VERSION 131
DTP –AP – COMP – 386- 0036
DTP – H II G – 0387 – 28
DTP – BP – 0389 – 32
 

jose13

New member
Witam ,przeglądam ten wątek bo posiadam ten model 40 cali,czytałem "parę stron" i "wiele" ich mówi o wersji matrycy ,tyleż samo stron jest gdzie tego szukać:),chcę opowiedzieć mój przypadek byście wyciągnęli wnioski.Kupiłem model z matrycą S.... tą zajefajną ,obraz lepszy jak w moim starszym lcd 37 cali samsunga -znaczy firma ewoluowała,ustawień mnogo...po czterech dniach telewizor eksplodował :(i nastała ciemność na cudnej matrycy typu S..,jako że nie minęło 7 dni wymieniłem na ten sam model jednak matryca AA,jadąc do domu myślałem no to ładnie w domu odpalam , iii teraz ciekawostka-odbiór mam wrażenie lepszy lub lepiej ustawiłem ,i gra do teraz ....Więc nie wieszajcie się od razu gdy dostaniecie matryce AA ,bo pewnie gdyby postawić obok ,obie to nie stwierdził by przeciętny wzrokowiec ,która jest gdzie ,pozdrawiam serdecznie
PS mam tez soniacza ex500 46 cali i on na pewno nie wypada lepiej(raczej inaczej,wolniej pracuje z plikami zdjęć i filmów itp.)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Witam ,przeglądam ten wątek bo posiadam ten model 40 cali,czytałem "parę stron" i "wiele" ich mówi o wersji matrycy ,tyleż samo stron jest gdzie tego szukać:),chcę opowiedzieć mój przypadek byście wyciągnęli wnioski.Kupiłem model z matrycą S.... tą zajefajną ,obraz lepszy jak w moim starszym lcd 37 cali samsunga -znaczy firma ewoluowała,ustawień mnogo...po czterech dniach telewizor eksplodował :(i nastała ciemność na cudnej matrycy typu S..,jako że nie minęło 7 dni wymieniłem na ten sam model jednak matryca AA,jadąc do domu myślałem no to ładnie w domu odpalam , iii teraz ciekawostka-odbiór mam wrażenie lepszy lub lepiej ustawiłem ,i gra do teraz ....Więc nie wieszajcie się od razu gdy dostaniecie matryce AA ,bo pewnie gdyby postawić obok ,obie to nie stwierdził by przeciętny wzrokowiec ,która jest gdzie ,pozdrawiam serdecznie
PS mam tez soniacza ex500 46 cali i on na pewno nie wypada lepiej(raczej inaczej,wolniej pracuje z plikami zdjęć i filmów itp.)
oczywiście można nazwać to ciekawostka,ale można tez nazwać adaptacja wzrokowa plus nerw na uszkodzony TV,
to że akurat miałeś pecha,lub TV dostał wstrząsu w transporcie,albo pracownik magazynu miał zły dzień nie świadczy o tym ze cała seria matryc jest do niczego
każdy widzi inaczej,i każdego wzrok ma inną tolerancje na słowo "wyraźnie lepszy",ja bym sie skłaniał że lepiej ustawiłeś TV,na róznych matrycach nie ma az takiej roznicy w obrazie,ale jest np w katach oglądania,w głębokości czerni itp
dam przyklad,moj znajomy kupił sobie TV firmy FUNAI 26 CALI,gra to calkiem ciekawie,a powiem ze nawet fajnie(zwykła antena dachowa) jednak po zestawieniu bezpośrednim z C650 Funai poszedł w las na jagody,choc skłanny bylem stwierdzic że czern ma calkiem całkiem jak na odbiornik za 1300 zl to okazało się że on tej czerni nie ma wcale
i tak na koniec,może akurat to nie jest odpowiedni spostrzeżenie ,bo nie miałem mozliwości porównania LE40C650 z rożnymi matrycami,ale miałem możliwość porównania bezpośredniego(telewizor w telewizor w domu nie w sklepie)wersji 40 i 37 calowej,gdzie jak wiadomo 37 ma tylko matryce AA,i wynik był jednoznaczny na kożyść większego brata,nie bede więcej polemizował ze ta jest ok,tamta nie jest ok,bo mozna napisac że wpadłem w sidła sugestii po przeczytaniu kilku wypowiedzi z tego wątku,jednak było zupełnie inaczej,na poczatku zakupiłem 37 a potem sie dowiedziałem o matrycach i innych tego typu sprawach
 
Do góry