Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

tarinQ

New member
Przepraszam ze tak prosto z mostu ale mam 1 pytanie moze mi ktos wypisac matryce w kolejnosci (najlepsza-najgorsza )
w Samsungu c650 (czy 32 i 37") ma te same?
Czy wszytkie matryce sa matowe czy inne?
 

grzewoj

New member
pobrałem ładnie zainstalowałem i udostępniłem folder ale gdzie odnaleźć to na telewizorze ?

Na pilocie guzik Content i opcja allshare, jak nie ma nowego urządzenia to znaczy że musisz jeszcze w tym programie pokombinować, nie pamiętam dokładnie już, ja używam mediatomb ale to chodzi tylko na linuxie, poszukaj na google, to na prawdę nie jest trudne, no chyba że utkniesz to pisz :)
 

CEGLA74

New member
niedociągnięcia 40C650
Po pierwsze rodzaje matryc podawane przez niektórych na tym forum to klasyczna "ściema"
testowałem TV z matrycami SQ01 i AA01/03 żadnej różnicy o ile AA01/03 nie są lepsze,
kto powiedział, że matryca Samsunga (o ile podział na AUO i Samsunga jest w ogóle prawdziwy bo dowodów poza plotkami - brak) jest lepsza.
Po drugie niezależnie od wersji matryca koszmarnie podświetlona.
Widoczne gołym okiem pionowe pasy jaśniejsze i ciemniejsze na ekranie, najbardziej rzucają się jak oglądamy mecz i jest ruch kamery.
Układ "Motion" to jakaś katastrofa. Jesli ustawimy Motion na "wyłączony" obraz ścina się i smuży!!! 2 razy bardziej niż zwykły TV 50Hz,
jak damy na "płynny" to kanały TV nie HD wyglądają bardzo źle, procesor wyraźnie sobie nie radzi.
Następna sprawa MKV przez USB.
oczywiście sam format działa bardzo poprawnie ALE
Ustawmy obraz na NATURALNY dajmy Motion na płynny (wyłączony jak wspomniałem wcześniej smuży i się tnie) zgaśmy światło w pokoju
... format filmu taki , że mamy 2 czarne pasy na górze i na dole...
co nam się ukazuje - cienki zielony pas przez cały ekran na dolnym czarnym pasku, średnio co kilka minut.
I sprawa najbardziej mnie szokująca - Laptop przez HDMI.
podłączamy laptopa przez HDMI do TV
w ustawieniach karty graficznej dostępne jest wiele rozdzielczości,
jedyne rozdzielczości, które wyświetlają poprawnie obraz ro 1280x720 i 1920x1080, jednak pulpit wykracza poza ekran więc trzeba go sztucznie zmniejszyć co sprawia, że i rozdzielczość widoczna jest mniejsza.
Jak już dostosowujemy wszystko żeby mieściło się w ekranie czeka nas rozczarowanie - włączamy film, a ten co 5 sekund się TNIE.
Na początku załamałem ręce, przeinstalowałem sterowniki w kartach graficznych, zmieniłem softa w TV ale dalej nic.
Zacząłem się bawić ustawieniami obrazu i co - MOTION wyłączony i się nie TNIE , Motion na dowolnej opcji tnie się, wynika z tego że najprawdopodobniej procesor TV nie wyrabia.
Przy wyłączonym "motion plus" obraz skacze jak juz wczesniej wspominałem gorzej niz na tv 50Hz,
wiec filmów z laptopa czy kompa oglądać sie nie da.
Wszystko testowane na 3 modelach TV i dwóch komputerach.
Proszę użytkowników o ewentualne odniesienie się do tych "mankamentów" jakieś pomysły, rozwiązania...

Witam
Co do matryc Samsung ma 3 fabryki: Matryce SQ produkowane w KOREI a pozostałe w Chinach.
Co do USB Lepiej ustawić tryb standard i w opcjach zaawansowanych masz więcej możliwości, oczywiście nie ma sensu na takich TV oglądać filmów Divx itp. bo to porażka, pliki MKV bajka.
Co do zielonego paska to wina softu. Sam się naciąłem. Mam ten model kilka miesięcy i wszystko działało ok dopóki nie wgrałem softu nowszego od bodajże 2002. Każdy kolejny soft tego nie naprawił.
Co do laptopa podłączonego HDMI to wiadomo że zarywa bo masz gorsze odświeżanie. Co do rozdzielczości to ja zamykam klapę i to co mam na lapie tv ustawia do swojej rozdzielczości i wszystko się mieści nic nie ucinając.

Pozdrawiam
zapraszam do EURO-AGD Rzeszów
 

tarinQ

New member
Kolego badz tak uprzejmy i przeczytaj temat od poczatku, wtedy nie bedziesz musial zadawac tysiace pytan, tym bardziej ze chcesz kupic ten TV. Szanuj czas i cierpliwosc innych ;)

Kolego to nie jest 10 czy 20 postow a az ponad 200 stron ja tu zagladam sporadycznie a przeczytanie całego tematu zajeło by kilka godzinek
Pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Kolego to nie jest 10 czy 20 postow a az ponad 200 stron ja tu zagladam sporadycznie a przeczytanie całego tematu zajeło by kilka godzinek
Pozdrawiam
Fakt, ten temat czytam od poczatku wiec jest mi latwiej. Ale rok temu, gdy chcialem kupic wersje B650 mialem do nadrobienia ponad 300 stron i jakos przebrnalem ;). Oczywiscie po kilkudziesieciu stronach wszystkich postow juz nie czytalem, bo wiekszosc to byly pytania zielonych forumowiczow o to samo, co juz dawno bylo opisane ;) Glownie to z lenistwa innych ludzi, forum przewaznie ma przerost formy nad trescia ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
a może by tak stworzyć jakiś FAQ i podkleić go
TV jest na tyle popularny że może warto
to pytanie oczywiście do administracji/moderacji forum
co do matryc proponuje wbić w wyszukiwarkę(górna belka zakładka "przeszukaj ten wątek") słowo "matryce"
jeśli masz zamiar kupić 32 cale to nie wypowiadam sie bo nie oglądałem tego TV i nie mam pojęcia o zastosowanych tam paneli,jesli wersje 40 calowa stopniowanie wygląda tak SQ01........................i nic więcej,jesli nie zalerzy na internet TV to wersję c630 z matrycą SQ03,matryca jest w półmacie,ma ciut mniejsza głębie czerni,i ciut gorszy kontrast
 
Ostatnia edycja:

pawlak938

New member
Na pilocie guzik Content i opcja allshare, jak nie ma nowego urządzenia to znaczy że musisz jeszcze w tym programie pokombinować, nie pamiętam dokładnie już, ja używam mediatomb ale to chodzi tylko na linuxie, poszukaj na google, to na prawdę nie jest trudne, no chyba że utkniesz to pisz :)

tak więc szukałam po necie ale jednak nie znalazłem rozwiązania problemu mianowicie w zakładce "Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia " powinien być podłączony TV jednak nie ma tam nic
tak to wygląda . Nie wiem co robić dalej może ktoś pomoże kto już miał taki problem.
49650812938d666d05db97e619e599a2.jpg
 

M89

New member
Jestem posiadaczem TV LCD SAMSUNG LE40C650 od 2 dni i mam problem z oglądaniem tv cyfrowej szczególnie przy wartkiej akcji podczas relacji meczów piłkarskich obraz się zamywa czasami nawet zacina próbowałem różnych opcji Motion plus, redukcja zakłóceń cyfrowych. Operator cyfra + dekoder Strong SD w tym dekoderze też próbowałem zmian nic nie pomogło. Pytanie czy da się z tym coś zrobić czy jestem skazany na tv HD lub zmienić dekoder.

napisałem ten post tydzień temu sugerowano mi mi zmiane dekodera z sd na hd lecz jeszcze tego nie zrobiłem wykonałem inny test na skrótach LM w 720p HDTV

dokładne info relasse
Complete name \UEFA Champions League Weekly 2010 10 23 720p HDTV x264 433\433-uclw101023.720p.hdtv.x264.mkv
Format : Matroska
File size : 558 MiB
Duration : 24mn 5s
Overall bit rate : 3 240 Kbps
Encoded date : UTC 2010-10-23 11:34:24
Writing application : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@3.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 24mn 5s
Bit rate : 2 855 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.124
Stream size : 481 MiB (86%)
Writing library : x264 core 98 r1649 20cbe10
Language : English

odtwarzane było z pen-drive i czytnika kart pamięci a efekt zamywania podczas szybkiej akcji był taki sam ja w dekoderze SD oczywiści obraz lepszy. Zaktualizowałem także oprogramowanie nic n nie pomogło.Może ktoś ma jakieś inne pomysły bo mi się już powoli kończą najprawdopodobniej spróbuje go wymienić lub odzyskać pieniądze może ktoś z was wie jakie są procedury w sieci sklepów avans.
 

darken

New member
witam
M89 podaj skad masz ten plik to zassam i sprawdze jak dla mnie troche ma niski bit rate 2.8k to malo jak na 720p - a przynajmniej mi sie tak wydaje. Ja u siebie mam w all mkv 720p minimum 5k a w 1080 mam po 11-15k. niski bit rate moze dawac efekt rozmazania lub inne bledy zwiazane z kompresja czy jakos tak.
 

slimak

New member
Bez reklam
SAMSUNG PC Share Manager mi zwariował ; -)

Zaczął czytać napisy do filmów, wyświetlać miniaturki, w menu TV pojawiła się opcja zmiany kodowania napisów itp. Ostatnio używałem TVMOBiLi i nie wiem, kiedy nastąpiła ta pozytywna zmiana, ale to chyba dzięki zmianie fw. Teraz mam 3003 w TV.

SAMSUNG PC Share Manager 4.2 + Vista 64 +c650 fw3003
 

rappek

Member
problem z internetem

witam mam taki problem z internetem pomoże ktoś (model tv le40c650)
w pierwszym pokoju mam internet z kablówki i router dir 300
w drugim pokoju tv + n-telewizję i laptopa
internet na laptopie działa bezprzewodowo i na n połaczonym kablem lan także wszystko ok nie ma problemów a nie chce zadziałać połączenie kablem lan na tv
ustawienia sieci pobiera automatycznie i mówi że połączenie jest skonfigurowane poprawnie ale po wejściu dalej w internet nie łaczy się z internetem i po jakieś 1 minucie wraca z powrotem do oglądania programu
w czym problem gdzie popełniam bład że nie łaczy się z internetem?
pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kolego M89 slusznie Tobie doradzaja,zmien dekoder,serwujesz swojemu TV badziewiasty sygnał z pena itd..sam sobie utrudniasz zycie kolego.Nic nie da zmiana TV nawet TV za 20tys. bedzie cienki przy slabym sygnale.Zawołaj fachowca od anten;dobra antena min.80cm,dobry konwerter,kable,dekoder HD+kabel HDMI + poprawne ustawienia w TV.Dobry Sygnał=Dobry Odbiór A Ty sie katujesz od d...strony...powodzenia.
 
Do góry