Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

piteron

Active member
Bez reklam
Mam inne pytanie. Kto z was używa funkcji ECO? Nie chodzi mi o to co ona daje bo to jest jasne że dobiera świecenie lamp w zaleznosci od jasnosci w pokoju, ale o sam fakt uzywania. Z jednej strony przy ECO zuzywa mniej pradu i w nocy tak nie wali po gałach, z drugiej strony przy wylaczonym ECO jest duza jasność na ekranie i obraz wygląda zdeko lepiej, nie wiem może przesadzam z tym oszczędzaniem :p
nie używam,i w żadnym nie używałem,Samsung naprawdę ma dobry algorytm czujnika oświetlenia,i to jest to czego potrzebuje user który chce ogladac dobry obraz ,a nie patrzec na zurzycie pradu:wink:
C650,od C630 różnią sie matrycą i w niższym modelu nie ma funkcji Internet TV,i maja inną obudowę
to tyle,ale różnica w cenie jest tak nie wielka że nie wiem czemu 630 istnieje na rynku:wink:
reszta tu
LCD - Telewizory | SAMSUNG
 

ferhin

New member
niedociągnięcia 40C650
Po pierwsze rodzaje matryc podawane przez niektórych na tym forum to klasyczna "ściema"
testowałem TV z matrycami SQ01 i AA01/03 żadnej różnicy o ile AA01/03 nie są lepsze,
kto powiedział, że matryca Samsunga (o ile podział na AUO i Samsunga jest w ogóle prawdziwy bo dowodów poza plotkami - brak) jest lepsza.
Po drugie niezależnie od wersji matryca koszmarnie podświetlona.
Widoczne gołym okiem pionowe pasy jaśniejsze i ciemniejsze na ekranie, najbardziej rzucają się jak oglądamy mecz i jest ruch kamery.
Układ "Motion" to jakaś katastrofa. Jesli ustawimy Motion na "wyłączony" obraz ścina się i smuży!!! 2 razy bardziej niż zwykły TV 50Hz,
jak damy na "płynny" to kanały TV nie HD wyglądają bardzo źle, procesor wyraźnie sobie nie radzi.
Następna sprawa MKV przez USB.
oczywiście sam format działa bardzo poprawnie ALE
Ustawmy obraz na NATURALNY dajmy Motion na płynny (wyłączony jak wspomniałem wcześniej smuży i się tnie) zgaśmy światło w pokoju
... format filmu taki , że mamy 2 czarne pasy na górze i na dole...
co nam się ukazuje - cienki zielony pas przez cały ekran na dolnym czarnym pasku, średnio co kilka minut.
I sprawa najbardziej mnie szokująca - Laptop przez HDMI.
podłączamy laptopa przez HDMI do TV
w ustawieniach karty graficznej dostępne jest wiele rozdzielczości,
jedyne rozdzielczości, które wyświetlają poprawnie obraz ro 1280x720 i 1920x1080, jednak pulpit wykracza poza ekran więc trzeba go sztucznie zmniejszyć co sprawia, że i rozdzielczość widoczna jest mniejsza.
Jak już dostosowujemy wszystko żeby mieściło się w ekranie czeka nas rozczarowanie - włączamy film, a ten co 5 sekund się TNIE.
Na początku załamałem ręce, przeinstalowałem sterowniki w kartach graficznych, zmieniłem softa w TV ale dalej nic.
Zacząłem się bawić ustawieniami obrazu i co - MOTION wyłączony i się nie TNIE , Motion na dowolnej opcji tnie się, wynika z tego że najprawdopodobniej procesor TV nie wyrabia.
Przy wyłączonym "motion plus" obraz skacze jak juz wczesniej wspominałem gorzej niz na tv 50Hz,
wiec filmów z laptopa czy kompa oglądać sie nie da.
Wszystko testowane na 3 modelach TV i dwóch komputerach.
Proszę użytkowników o ewentualne odniesienie się do tych "mankamentów" jakieś pomysły, rozwiązania...
 
niedociągnięcia 40C650
Po pierwsze rodzaje matryc podawane przez niektórych na tym forum to klasyczna "ściema"
testowałem TV z matrycami SQ01 i AA01/03 żadnej różnicy o ile AA01/03 nie są lepsze,
kto powiedział, że matryca Samsunga (o ile podział na AUO i Samsunga jest w ogóle prawdziwy bo dowodów poza plotkami - brak) jest lepsza.
Po drugie niezależnie od wersji matryca koszmarnie podświetlona.
Widoczne gołym okiem pionowe pasy jaśniejsze i ciemniejsze na ekranie, najbardziej rzucają się jak oglądamy mecz i jest ruch kamery.
Układ "Motion" to jakaś katastrofa. Jesli ustawimy Motion na "wyłączony" obraz ścina się i smuży!!! 2 razy bardziej niż zwykły TV 50Hz,
jak damy na "płynny" to kanały TV nie HD wyglądają bardzo źle, procesor wyraźnie sobie nie radzi.
Następna sprawa MKV przez USB.
oczywiście sam format działa bardzo poprawnie ALE
Ustawmy obraz na NATURALNY dajmy Motion na płynny (wyłączony jak wspomniałem wcześniej smuży i się tnie) zgaśmy światło w pokoju
... format filmu taki , że mamy 2 czarne pasy na górze i na dole...
co nam się ukazuje - cienki zielony pas przez cały ekran na dolnym czarnym pasku, średnio co kilka minut.
I sprawa najbardziej mnie szokująca - Laptop przez HDMI.
podłączamy laptopa przez HDMI do TV
w ustawieniach karty graficznej dostępne jest wiele rozdzielczości,
jedyne rozdzielczości, które wyświetlają poprawnie obraz ro 1280x720 i 1920x1080, jednak pulpit wykracza poza ekran więc trzeba go sztucznie zmniejszyć co sprawia, że i rozdzielczość widoczna jest mniejsza.
Jak już dostosowujemy wszystko żeby mieściło się w ekranie czeka nas rozczarowanie - włączamy film, a ten co 5 sekund się TNIE.
Na początku załamałem ręce, przeinstalowałem sterowniki w kartach graficznych, zmieniłem softa w TV ale dalej nic.
Zacząłem się bawić ustawieniami obrazu i co - MOTION wyłączony i się nie TNIE , Motion na dowolnej opcji tnie się, wynika z tego że najprawdopodobniej procesor TV nie wyrabia.
Przy wyłączonym "motion plus" obraz skacze jak juz wczesniej wspominałem gorzej niz na tv 50Hz,
wiec filmów z laptopa czy kompa oglądać sie nie da.
Wszystko testowane na 3 modelach TV i dwóch komputerach.
Proszę użytkowników o ewentualne odniesienie się do tych "mankamentów" jakieś pomysły, rozwiązania...

Nie testowałem takich opcji, ale chciałbym zachęcić kolegę do wysłanie swojej opinii do Samsunga wraz z pytaniem jakie działania podejmą w tej sprawie :)
 

w@riat

New member
Pytanko mam jak mozna "ułozyc" kanały TV po swojemu , bo taki misz masz jak mam mnie irytuje.
Przewertowałem instrukcję i nie znalazłem , chodzi mi o to żeby np program z piątego kanału przesunąć na pierwszy .itp.
 

tommek82

New member
w nawiązaniu do posta ferhin

- jeśli chodzi o matryce nie wypowiadam się (mam SQ01 i jest ok)

- motion plus, no cóż mam ustawione na normalny bez żadnego kombinowania i w czasie oglądania telewizji z anteny jest ok, natomiast w czasie oglądania z USB widać że ten motion plus nie wyrabia czasami, wygląda to tak jakby na krótką chwilę zgubił parę klatek (tak jak podczas grania na kompie jest mało fps'ów) i mnie to czasami irytuje nie powiem (jak to u was wygląda????). Z drugiej strony bardzo lubie ten efekt płynności i z niego korzystam cały czas.

- sprawa zielonego paska na czarnym pasie na dole podczas oglądania - nie zauważyłem nigdy czegoś takiego

- oglądanie filmów z laptopa przez DVI/HDMI nie wypowiem się bo nie mam jak sprawdzić
 

tommek82

New member
Pytanko mam jak mozna "ułozyc" kanały TV po swojemu , bo taki misz masz jak mam mnie irytuje.
Przewertowałem instrukcję i nie znalazłem , chodzi mi o to żeby np program z piątego kanału przesunąć na pierwszy .itp.

wcisnij zielony przycisk menu i tam najedz na ikonke satelity i wejdz w menedzer kanałów (lub lista kanałów)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kolego ferhin bez urazy ale jestes zielony jak moja trawa w ogrodzie na wiosne,trudno nawet komentowac te Twoje rewelacje!!!Napisz jeszcze,ze pracujesz w sieci Avans,to rece opadaja,wspolczuje potencjalnym klientom.pozdr.kolego i nauki czas zaczac!!!.
 

tommek82

New member
Witam,kolego ferhin bez urazy ale jestes zielony jak moja trawa w ogrodzie na wiosne,trudno nawet komentowac te Twoje rewelacje!!!Napisz jeszcze,ze pracujesz w sieci Avans,to rece opadaja,wspolczuje potencjalnym klientom.pozdr.kolego i nauki czas zaczac!!!.

RHJG

fakt koleś trochę bredzi, ale przyznaj motionplus troszke kuleje przy normalnych ustawieniach (czytaj mój post wyżej), chyba że są ustawienia użytkownika eliminujące przypadłość gubienia klatek podczas oglądania np z USB
 

piteron

Active member
Bez reklam
niedociągnięcia 40C650
Po pierwsze rodzaje matryc podawane przez niektórych na tym forum to klasyczna "ściema"
testowałem TV z matrycami SQ01 i AA01/03 żadnej różnicy o ile AA01/03 nie są lepsze,
kto powiedział, że matryca Samsunga (o ile podział na AUO i Samsunga jest w ogóle prawdziwy bo dowodów poza plotkami - brak) jest lepsza.
Po drugie niezależnie od wersji matryca koszmarnie podświetlona.
Widoczne gołym okiem pionowe pasy jaśniejsze i ciemniejsze na ekranie, najbardziej rzucają się jak oglądamy mecz i jest ruch kamery.
Układ "Motion" to jakaś katastrofa. Jesli ustawimy Motion na "wyłączony" obraz ścina się i smuży!!! 2 razy bardziej niż zwykły TV 50Hz,
jak damy na "płynny" to kanały TV nie HD wyglądają bardzo źle, procesor wyraźnie sobie nie radzi.
Następna sprawa MKV przez USB.
oczywiście sam format działa bardzo poprawnie ALE
Ustawmy obraz na NATURALNY dajmy Motion na płynny (wyłączony jak wspomniałem wcześniej smuży i się tnie) zgaśmy światło w pokoju
... format filmu taki , że mamy 2 czarne pasy na górze i na dole...
co nam się ukazuje - cienki zielony pas przez cały ekran na dolnym czarnym pasku, średnio co kilka minut.
I sprawa najbardziej mnie szokująca - Laptop przez HDMI.
podłączamy laptopa przez HDMI do TV
w ustawieniach karty graficznej dostępne jest wiele rozdzielczości,
jedyne rozdzielczości, które wyświetlają poprawnie obraz ro 1280x720 i 1920x1080, jednak pulpit wykracza poza ekran więc trzeba go sztucznie zmniejszyć co sprawia, że i rozdzielczość widoczna jest mniejsza.
Jak już dostosowujemy wszystko żeby mieściło się w ekranie czeka nas rozczarowanie - włączamy film, a ten co 5 sekund się TNIE.
Na początku załamałem ręce, przeinstalowałem sterowniki w kartach graficznych, zmieniłem softa w TV ale dalej nic.
Zacząłem się bawić ustawieniami obrazu i co - MOTION wyłączony i się nie TNIE , Motion na dowolnej opcji tnie się, wynika z tego że najprawdopodobniej procesor TV nie wyrabia.
Przy wyłączonym "motion plus" obraz skacze jak juz wczesniej wspominałem gorzej niz na tv 50Hz,
wiec filmów z laptopa czy kompa oglądać sie nie da.
Wszystko testowane na 3 modelach TV i dwóch komputerach.
Proszę użytkowników o ewentualne odniesienie się do tych "mankamentów" jakieś pomysły, rozwiązania...
odniosę się
-ja tez testowałem 3 modele w domu,le40c650 z matrycom SQ i AA,i LE37c650 z matrycą AA,różnice swoje opisałem,a czy to ściema,wątpię, przypomina mi się sytuacja z TV Philipsa,tam sam producent się przyznał ze od numeru do numeru seryjnego wstawił matryce inne niż firmy domyślnej czyli LG,i są problemy z podświetleniem ,katami ,tu podejrzewam że mamy sytuacje analogiczną,dam przykład,dzwoniąc do supportu Samsunga i zgłaszając nierównomierne podświetlenie matrycy(rogi) pierwsze pytanie jakie mi zadano to prośba o odczytanie naklejki z boku TV i 3 linijki,PO CO?,skoro serwis twierdzi że matryce są na tym samym poziomie to po co zadawał by to pytanie?
tu tez warto zauważyć że podświetlenie w matrycach AA jest zdecydowanie gorsze,nie wiem czy to wina samej matrycy,czy świetlówek,czy może kiepskiej warstwie rozpraszającej,ale z cała odpowiedzialnością mogę powiedzieć ze SQ podświetlenie ma zdecydowanie lepsze od AA,nie będę stanowczo się opierał czy to wina samej matrycy,czy może konkretnej sztuki,ale pisanie że matryce są koszmarnie podświetlone to juz lekkie nadużycie,widziałeś Kolego podświetlenie matryc Sony,EX500,jak nie to proponuje zestawić sobie oba TV i odpalić jakieś ciemne demo i popatrzeć jak ładnie na około ekranu mamy jaśniejsze placki,a miało być tak cudownie matryce Sharpa i tak dalej,a wyszło jak zwykle,czyli tak sobie
Motion Plus
u mnie na cyfrowej Vectrze mam podobny objaw,jak puszczę sygnał po zwykłym kablu,obraz jest mało akceptowalny,szczególnie widać to właśnie na meczach piłkarskich ,a szczególnie jak piłka leci na tle publiczności,ale zmieniając źródło na euro,i ustawiając w dekoderze opcje RGB nic sienie dzieje,obraz jest ostry i rozmycie nie występuje,ja co prawda nie używam zdefiniowanych ustawień Motion Plus tylko własnych
MKV
właśnie jestem po oglądaniu kilku odcinków serialu i fakt,jak ładuje plik to pojawia się wspomniany pas,ale TYLKO RAZ,dlaczego nie wiem,ale podejrzewam oprogramowanie,nie będę się upierał ale wydaje mi się że na wcześniejszej wersji firmwaru czegoś takiego nie miałem,albo nie chciałem zobaczyć,z tym ze ja nadal korzystam z własnych ustawień ,a nie ustalonych przez producenta
Laptop
podłączyłem sobie i faktycznie są tylko 3 rozdzielczości,u mnie jeszcze pokazał 800x600
po ustawieniu na max rozdzielczość obraz faktycznie wyjechał poza boki ekranu,ale mamy w menu taka funkcje jak auto dopasowanie,fakt że może to nie to samo co piksel w piksel czy 1:1,ale działa i nie zauważyłem zmniejszenia rozdzielczości,zamazania czy ciecia się filmów,może napisz jakim kablem podłączyłeś,czy miał już kabelek obsługę HDMI1.3
i tak na koniec
wszedłem sobie na stronę Avans,i jakoś omawianego modelu znaleźć nie mogę,przypadek?
czy może marketing rodem z sieci "nie dla idiotów",to co mamy na półce jest najlepsze
 
Ostatnia edycja:

tommek82

New member
Motion Plus
u mnie na cyfrowej Vectrze mam podobny objaw,jak puszczę sygnał po zwykłym kablu,obraz jest mało akceptowalny,szczególnie widać to właśnie na meczach piłkarskich ,a szczególnie jak piłka leci na tle publiczności,ale zmieniając źródło na euro,i ustawiając w dekoderze opcje RGB nic sienie dzieje,obraz jest ostry i rozmycie nie występuje,ja co prawda nie używam zdefiniowanych ustawień Motion Plus tylko własnych
możesz napisać jakie własne ustawienia masz motion plus? i czy przy twoich ustawieniach widać czasami jakby niewyrabianie motion plusa w C650 podczas oglądania (głównie z USB)??
MKV
właśnie jestem po oglądaniu kilku odcinków serialu i fakt,jak ładuje plik to pojawia się wspomniany pas,ale TYLKO RAZ,dlaczego nie wiem,ale podejrzewam oprogramowanie,nie będę się upierał ale wydaje mi się że na wcześniejszej wersji firmwaru czegoś takiego nie miałem,albo nie chciałem zobaczyć,z tym ze ja nadal korzystam z własnych ustawień ,a nie ustalonych przez producenta
ten pas to chyba wystepuje w wersji softu 3xxx, ja mam caly czas 2xxx i nigdy żaden zielony pas mi się nie pojawił nigdy
 

piteron

Active member
Bez reklam
możesz napisać jakie własne ustawienia masz motion plus? i czy przy twoich ustawieniach widać czasami jakby niewyrabianie motion plusa w C650 podczas oglądania (głównie z USB)??
jeszcze raz wstawię wszystkie swoje ustawienia,tylko proszę nie traktować ich jak wyroczni ,każdy inaczej widzi w innych warunkach świetlnych ogląda itp i dlatego inaczej powinien sobie skalibrować TV

TRYB: FILM
PODŚWIETLENIE: 8
KONTRAST: 88
JASNOŚĆ: 46
OSTROŚĆ: 50 HD , 0-20 SD
KOLOR: 48

ZAAWANSOWANE:
TONACJA CZERNI: CIEMNA
KONTRAST DYNAMICZNY: NISKI
GŁEBIA CZERNI: +2
Gamma: +2
PRZESTRZEŃ KOLORÓW: UŻYTKOWNIKA

CZERWONY: 50 0 0
ZIELONY: 25 55 0
NIEBIESKI: 0 14 71
ŻÓŁTY: 52 52 0
CYJAN: 24 52 54
PURPUROWY: 43 9 55
ODCIEŃ SKÓRY: 0
UWYDATNIANIE KRAWĘDZI: Off

BALANS BIELI:
PRZESTRZEŃ (C,Z,N): 28, 25, 24
WZMOCNIENIE (C,Z,N): 19, 26, 24

BALANS BIELI 10p:WŁACZONE
1 : 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

OPCJE OBRAZU:
TON KOLORU: NORMALNY

Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off

TRYB FILM: Auto 2
Motion Plus: UŻYTKOWNIKA, ROZMYCIE: 8, SKOKI: 3

pytasz o nie wyrabianie MP,otóż jak oglądam DIVX-a z kiepskim bitrate to czasami faktycznie mam efekt gubienia klatek,ale jak materiał jest dobry ,z dobra kompresją,i co najważniejsze z akceptowalnym poziomem bitratu wszystko się wyrabia,Panowie,nie ma cudów,mamy 40 cali,i jak zapodamy kiepski materiał to potrzeba by nam było z 4 rdzeni żeby to wszystko obrobić i okazać oczom widza tak żeby się nie czepiał,
mam pytanie czy oglądając film z DVD tez Macie efekt nie wyrabiania się MP?,chyba nie,wiec odpowiedź jest jednoznaczna czyja to wina,ściągamy z internetu filmy kompresowane do wielkości max 17 cali laptopa,a potem mamy pretensje do całego świata że na 40 calach widać tandetnie i elektronika TV się nie wyrabia,cytując klasyka "nie podążajcie tą drogą"
u mnie jest tak,zwykły DIVX obraz czasami się przytnie,widać opóźnienia w reakcji procesora obrazowego,czasami widać piksele,plik mkv/divxHD obraz "wypala oczy" i żadne usterki obrazowe sie nie pojawiają,a jeśli się pojawiają to jest to wina tylko i wyłącznie materiału źródłowego
ten pas to chyba występuje w wersji softu 3xxx, ja mam cały czas 2xxx i nigdy żaden zielony pas mi się nie pojawił nigdy
tu jestem się w stanie zgodzić,tak jak napisałem,albo to wina softu,w wersji 3xxx,albo ja nie zwróciłem na to uwagi,choć coś mi się zdaje że na 99% bym zwrócił na to uwagę,co prawda czytałem w tym temacie że efekt taki miał już ktoś na sofcie 2xxx,ale ja osobiście wolał bym nie zajmować kategorycznego zdania w tej kwestii ponieważ nie mam 100% pewności
w tej chwili mam tak
na poczatku odtwarzania pojawia mi się pasek postępu(tak bo to wydaje mi się że to on )na górze ekranu,trwa to ok 0,5 sek, dzieje się to tylko w momencie załadowania pliku,i pojawia się na górze ekranu,dokładnie w miejscu w którym standardowo wyświetlany jest pasek postępu
 
Ostatnia edycja:

darken

New member
Witam
Mam kilka uwag do postu kolegi ferhina:
po 1 mam le40c650 na matrycy sq01 i powiem szczerze, że nie wiem o jakich wadach podświetlenia mówisz - u mnie jest naprawdę super nie ma żadnych plam ani po rogach ani jak sugerujesz pionowych pasów żadnego efektu cloudingu (chociaż po kilku tu postach siedziałem i przyglądałem się tv na rożnych tłach i różnym podświetleniem - zona powiedziała ze mi odbiło :p)
Poruszę przy okazji temat kątów które w tym modelu (le40c650 sq01) są prawie idealne na co zwróciła uwagę moja żona mówiąc ze teraz może siedzieć przed kompem i oglądać TV (jakieś 55stopni od lini środkowej TV) oraz kilku znajomych którzy byli zdziwieni ze mimo iż siedzieli z boku TV to obraz nie tracił na jakości kolorów i nie miał żadnych przebarwień
Co do rożnych matryc i ich jakości to osobiście uważam że są zauważalne różnice które można sprytnie próbować zamaskować w warunkach sklepowych poprzez odpowiednie oświetlenie zewnętrze oraz puszczany materiał jednak w warunkach domowych są widoczne i mogą być przyczyna nie zadowolenia (nie wszyscy też je dostrzegają lub im nie przeszkadzają)
po 2 co do motion plus używam na ustawieniach standardowych bo mi takie pasują najbardziej i powiem szczerze ze nie ma się do czego doczepić mam upc cyfrowe po hdmi (ustawione na 1920/1080)i wszystko wygląda ok mecze na polsacie hd czy na polsacie football po prostu bajka ale wydaje mi się ze dużo zależy od sygnału źródłowego bo ten sam mecz na tv4 juz wygląda zdecydowanie gorzej ale to ewidentnie wina samego kanału i jego jakości pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć (jak to się mówi z pustego nikt nie naleje - czy jakoś tak)
po 3 co do filmów mkv - na początek dodam ze mam w tv stary soft w wersji 1006 (nie wiem czy ma to znaczenie) - obejrzałem juz kilkanaście filmów w formacie MKV (nie wspomnę o avi i innych) i nigdy dodam jeszcze raz nigdy nie miałem żadnego zielonego paska w żadnym momencie nie zależnie czy oglądam z usb czy z dysku czy poprzez dnla - kolejna sprawa płynność obrazu - nie można nic zarzucić żadnych przycięć czy innych dziwnych efektów jestem strasznie zadowolony z tej funkcji i jej możliwości i jakości
I tutaj muszę się zgodzić z kolegą pietronem nie oczekujmy od kiepskich materiałów nie wiadomo czego (to tak samo jak z kiepskim sygnałem TV) słaba rozdzielczość czy bitrate niestety będą się później objawiały pewnymi niedociągnięciami jak odpalacie film ustawcie w tools rozmiar na oryginał i zobaczycie jak to wygląda na starcie jak będziecie mieli film wielkości zdjęcia 9/13 a później TV go powiększa do 40 cali to czego oczekujecie ja staram się wybierać tylko dobre materiały i nie narzekam jak film jest słabej jakości.
po 4 co do podłączania laptopa do tv - to miąłem okazje podłączyć 2 laptopy :
- jeden asusa modelu nie pamiętam z karta grafiki z serii GF m300 (nie pamiętam dokładnie czy 310 czy inna) i nie było żadnych problemów pulpit ok w rozdzielczości 1920/1080 nic nie wystaje i nic nie obcina
- drugi to był stary laptop kolegi (grafika zintegrowana intela) który chciał go podłączyć do swojego sharpa lcd hd redy ale miał problemy z obrazem który drgał i był rozmazany i myślał ze to wina kabla po podłączeniu do c650 zdziwienie obraz żyleta nic nie drga pulpit cały się mieści rozdzielczość jaka ustawiliśmy (max dostępna) 1360/768

Na koniec dodam ze mam pod tv podpiętego xboxa 360 (tryb game) i tutaj tez nie zauważyłem żadnych problemów ani z obrazem ani z jego jakością czy płynnością a nawet z input lagiem jak dla mnie nie zauważalny i nie wpływający na poziom rozrywki (gram w gear of war czy fife 11 single lub z bratem multi i wiele innych gier)

Wiec nie wiem skąd te problemy i tak negatywne opinie - ja będę bronił tego tv do końca i nie dlatego ze go kupiłem wiec musze go bronić - bo zanim dokonałem wyboru obejrzałem i przetestowałem z 20 rożnych tv i wybrałem ten tv - po 2 jak by było cos nie tak to osobiście bym to powiedział ( zresztą tak zrobiłem problemy z lan i routerami opisywane w innym poście)

Rozumiem ze każdy ocenia ten tv według własnych odczuć i spostrzeżeń może jeden jest bardziej wymagający a 2 mniej (ja jestem bardzo wymagający - do granic portfela :p) ale ja nie mogę się zgodzić z tymi zarzutami gdyż w moim egzemplarzu ich nie ma albo są nie zauważalne.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
niedociągnięcia 40C650
Zacząłem się bawić ustawieniami obrazu i co - MOTION wyłączony i się nie TNIE , Motion na dowolnej opcji tnie się, wynika z tego że najprawdopodobniej procesor TV nie wyrabia.
Przy wyłączonym "motion plus" obraz skacze jak juz wczesniej wspominałem gorzej niz na tv 50Hz,
wiec filmów z laptopa czy kompa oglądać sie nie da.
To sie w koncu tnie czy nie na wylaczonym motion? Autor sie chyba pogubil ;)

niedociągnięcia 40C650
I sprawa najbardziej mnie szokująca - Laptop przez HDMI.
podłączamy laptopa przez HDMI do TV
w ustawieniach karty graficznej dostępne jest wiele rozdzielczości,
jedyne rozdzielczości, które wyświetlają poprawnie obraz ro 1280x720 i 1920x1080, jednak pulpit wykracza poza ekran więc trzeba go sztucznie zmniejszyć co sprawia, że i rozdzielczość widoczna jest mniejsza.
Jak już dostosowujemy wszystko żeby mieściło się w ekranie czeka nas rozczarowanie - włączamy film, a ten co 5 sekund się TNIE.
MOj Asus po HDMI doagadal sie z tym TV bez problemu. Wszystko bylo na swoim miejscu. Ogladalem przez laptopa "mam talent" z VDO onet i obraz i plynnosc byla bez uwag.

???????????

Jakiej muzy z internetu?? Pisze wyraźnie że chodzi o słuchanie mp3 z pendrive (USB Player) !
We wczesniejszych postach forumowiczow byla tez mowa, ze nie mozna wylaczyc ekranu przy sluchaniu ipla, youtube itp. Teledysk moze sobie leciec, ale obraz nie koniecznie ;)
 
Ostatnia edycja:

bratekkk

New member
Mam problem. Posiadam LE40C650, podłączyłem do niego optykiem amplituner - przełączyłem w ustawieniach na zewnętrzne głośniki i cisza... Kombinowałem i nie mam pojęcia co się dzieje, dźwięku nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł?
Jakby co to jeszcze pod HDMI jest odtwarzacz DVD podłączony, nic więcej.

a masz ustawione PCM czy SPDIF w ustawieniach TV?

W pierwszym oknie jest SPDIF, a w następnym PCM - nic nie mogę zmienić.

Wybaczcie, że podbijam, ale nie mogę dojść do tego co z tym zrobić, a strasznie mnie to irytuje :/


EDIT:
Dobra, po problemie - poradziłem sobie :) Małe przeoczenie ;)
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
U mnie nic nie przycina, ani z pendriva ani z hdd. MKV śmigają płynnie. Żadnych przebarwień, rozświetleń i zielonych pasków. Kąty w porównaniu do mojego monitora (24cale LG) to poezja. Nie mam się do czego przyczepić. Soft mam sklepowy i mi odpowiada. Nie będę nic aktualizować chyba że przestaną mi działać jakieś filmy i nie będę miała wyjścia.

Na razie jestem bardzo zadowolona z tego TV.
 

tommek82

New member
pytasz o nie wyrabianie MP,otóż jak oglądam DIVX-a z kiepskim bitrate to czasami faktycznie mam efekt gubienia klatek,ale jak materiał jest dobry ,z dobra kompresją,i co najważniejsze z akceptowalnym poziomem bitratu wszystko się wyrabia,Panowie,nie ma cudów,mamy 40 cali,i jak zapodamy kiepski materiał to potrzeba by nam było z 4 rdzeni żeby to wszystko obrobić i okazać oczom widza tak żeby się nie czepiał,
mam pytanie czy oglądając film z DVD tez Macie efekt nie wyrabiania się MP?,chyba nie,wiec odpowiedź jest jednoznaczna czyja to wina,ściągamy z internetu filmy kompresowane do wielkości max 17 cali laptopa,a potem mamy pretensje do całego świata że na 40 calach widać tandetnie i elektronika TV się nie wyrabia,cytując klasyka "nie podążajcie tą drogą"
u mnie jest tak,zwykły DIVX obraz czasami się przytnie,widać opóźnienia w reakcji procesora obrazowego,czasami widać piksele,plik mkv/divxHD obraz "wypala oczy" i żadne usterki obrazowe sie nie pojawiają,a jeśli się pojawiają to jest to wina tylko i wyłącznie materiału źródłowego

spróbuje manualnych ustawień motion plus takich jakie podałeś, ale od razu mówie materiał źródłowy nie ma nic do tego bo wczoraj zauważyłem to np oglądając House 720p, te leciutkie (powtarzam leciutkie, żona chyba nawet tego nie widzi :) nie wyrabianie motion plus'a mam przy ustawieniu go na "standartowy"
 

Jericho24

Member
Bez reklam
wszedłem sobie na stronę Avans,i jakoś omawianego modelu znaleźć nie mogę,przypadek?

czy może marketing rodem z sieci "nie dla idiotów",to co mamy na półce jest najlepsze

Mi pokazuje ze jest i w to zajeb... przecenie z 3699 na 2850 ;)

,Panowie,nie ma cudów,mamy 40 cali,i jak zapodamy kiepski materiał to potrzeba by nam było z 4 rdzeni żeby to wszystko obrobić i okazać oczom widza tak żeby się nie czepiał,
E no bez przesady, jak TV potrafi zwykly obraz przerobic na 3D, to z tymi klatkami powinien sobie bez problmeu dac rade, tym bardziej ze ta technologia jest rozwijana juz od kilku lat.

---------
A tak naprawde ferhin to gosciu, ktoremu sie nudzi i chcial wprowadzic maly zamet w temacie - co zreszta widac ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry