Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Panowie ,albo mnie miernik oszukuje,albo wszystko jest uzależnione od samego miernika
u mnie minimum 98W,max 183W,korzystając z trybów oszczędzania energii,ale do 50W nigdy się nie zbliżył
poziom poboru przy moim ustawieniu i załączonym czujniku ECO z minimalnym podświetleniem ustawionym na 4 pobór się waha od 110 do 138W
pobór w stand-by to ok 3 W
Z tylu TV masz napisane maxymalny pobor pradu. Moze do tej wartosci sie zbliz?
 

piteron

Active member
Bez reklam
ale ja nie chce wyłączać czujnika,bardziej mi pasuje opcja automatycznej regulacji
max pobór to 190W,u mnie pokazał 183,więc prawie producent się dobrze zdeklarował
oczywiście nie mam ochoty ani zamiaru liczyć obrotów,albo kupować miernika za grube pieniądze,wiem że ten co miałem jest w miarę dokładny,żarówka 40W po ok 30 min świecenia pokazywał 41W
jak dla mnie wynik średnio 120 W przy MOICH ustawieniach obrazu jest wynikiem bardzo dobrym,kupiłem TV żeby go oglądać w najbardziej komfortowy sposób ,a nie po to żeby się martwic że zapłacę 3 zł więcej za prąd
p/s
moze190W pokazuje w trybie sklepowym,i wszystkich parametrach obrazu na max?
 

piteron

Active member
Bez reklam
w instrukcji jest napisane jak włączyć/wyłączyć tryb sklepowy
a co on daje
nic poza tym ze wyświetla funkcje TV na ekranie(taka reklamówka,demonstracja),i świeci jak wariat po oczach
 

darken

New member
tryb sklepowy co 30 min resetuje all ustawienia tv i wlancza tryb dynamiczny. Na dzien dobry przy 1 urchomieniu tv sie pyta czy ma byc tryb sklepowy czy domowy.
 

slimak

New member
Bez reklam
wiem że ten co miałem jest w miarę dokładny,żarówka 40W po ok 30 min świecenia pokazywał 41W

Zwykła żarówka ma cos fi 1. Sprawdź świetlówkę lub żarówkę energooszczędną, w której cos fi będzie około 0,6. Przy takiej żarówce Twój miernik poda zamiast np. 20W (opis na żarówce) wartość większą o około 0,4 czyli około 28W.

W przypadku Plazm Panasonica z bardzo niskim cos fi, pomiar w stand-by zwykłym watomierzem wykazywał 30W zamiast 0,3W. :lol:
 
Ostatnia edycja:

Pegaz123

New member
Witam, przymierzam się do zakupu telewizorka Samsung LE40C650. Wszystko było fajnie do dzisiaj. Trochę zgłupiałem, jak odwiedziłem jeden ze sklepów sieciowych sprzedających elektronikę. Nazwa na S. Otóż do S. przyszła nowa dostawa LE40C650 i na opakowaniu jest 200Hz, czy nowa dostawa się zmieniła, czy producent na opakowaniu pisze to co mu wygodnie. W specyfikacji wszędzie jest 100Hz, a tu nagle 200Hz. Wiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale wprowadzanie klienta w błąd jest już nie fair. Może ktoś ma jakieś info na ten temat.... Byłbym wdzięczny za konkretną info. Drugim TV jaki biorę pod uwagę to Sony KLD 40EX501 i nie wiem co i jak. Z info w sony center dowiedziałem się, że dla sony'ego matryce teraz zrobi sharp a nie samsung, jak to jest w rzeczywistości?
Pozdrawiam
Pegaz123
 

PionierS

New member
Witam. Chcialbym kupic Samsunga 40C650 z matryc SQ01. Moje pytanie jest takie czy sprzedawca moze sprawdzic rodzaj matrycy ? chcialym kupic w Redcoon
 

bratekkk

New member
Mam problem. Posiadam LE40C650, podłączyłem do niego optykiem amplituner - przełączyłem w ustawieniach na zewnętrzne głośniki i cisza... Kombinowałem i nie mam pojęcia co się dzieje, dźwięku nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł?
Jakby co to jeszcze pod HDMI jest odtwarzacz DVD podłączony, nic więcej.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Witam, przymierzam się do zakupu telewizorka Samsung LE40C650. Wszystko było fajnie do dzisiaj. Trochę zgłupiałem, jak odwiedziłem jeden ze sklepów sieciowych sprzedających elektronikę. Nazwa na S. Otóż do S. przyszła nowa dostawa LE40C650 i na opakowaniu jest 200Hz, czy nowa dostawa się zmieniła, czy producent na opakowaniu pisze to co mu wygodnie. W specyfikacji wszędzie jest 100Hz, a tu nagle 200Hz. Wiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale wprowadzanie klienta w błąd jest już nie fair. Może ktoś ma jakieś info na ten temat.... Byłbym wdzięczny za konkretną info. Drugim TV jaki biorę pod uwagę to Sony KLD 40EX501 i nie wiem co i jak. Z info w sony center dowiedziałem się, że dla sony'ego matryce teraz zrobi sharp a nie samsung, jak to jest w rzeczywistości?
Pozdrawiam
Pegaz123

Motion Plus 100Hz

a to co masz na pudełku tyczy się Clear Motion Rate 200 Hz [50x4]
 

tommek82

New member
w instrukcji jest napisane jak włączyć/wyłączyć tryb sklepowy
a co on daje
nic poza tym ze wyświetla funkcje TV na ekranie(taka reklamówka,demonstracja),i świeci jak wariat po oczach

ok dzieki okazalo sie ze mam tryb domowy.

Mam inne pytanie. Kto z was używa funkcji ECO? Nie chodzi mi o to co ona daje bo to jest jasne że dobiera świecenie lamp w zaleznosci od jasnosci w pokoju, ale o sam fakt uzywania. Z jednej strony przy ECO zuzywa mniej pradu i w nocy tak nie wali po gałach, z drugiej strony przy wylaczonym ECO jest duza jasność na ekranie i obraz wygląda zdeko lepiej, nie wiem może przesadzam z tym oszczędzaniem :p
 

tommek82

New member
Mam problem. Posiadam LE40C650, podłączyłem do niego optykiem amplituner - przełączyłem w ustawieniach na zewnętrzne głośniki i cisza... Kombinowałem i nie mam pojęcia co się dzieje, dźwięku nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł?
Jakby co to jeszcze pod HDMI jest odtwarzacz DVD podłączony, nic więcej.

a masz ustawione PCM czy SPDIF w ustawieniach TV?
 

tommek82

New member
Oszczędzanie jest, zmniejszanie podświetlenia też, ale całkowitego wyłączenia ekranu niestety nie ma.
Taka opcja powinna być możliwa dla dowolnego sygnału, a nie tylko USB. Pamiętam, że kiedyś po DVB-T były nadawane jakieś stacje radiowe (może kiedyś to wróci) i wtedy wyłącznie ekranu też byłoby dobrym pomysłem.

Napisałem maila do wsparcia technicznego Samsung Polska o tej treści:
WitamProszę mi napisać czy będzie w najbliższej aktualizacji softu do
Samsunga C650 możliwość dodania funkcji wyłączania ekranu (jak podczas
oglądania TV z anteny) podczas słuchania MP3 z USB??Piszecie w
instrukcjach żeby unikać statycznych obrazów, a taki podczas słuchania
MP3 jest. Z gory dziękuje za odpowiedź

Odpowiedź przyszła następująca
Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:

Pana sugestię skieruję do odpowiedniego działu. Tworzeniem
oprogramowania zajmują się inżynierowie z centrali.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem

Fajnie by było jakbyście pisali do nich też maile im więcej osob zgłasza problem to pewnie potraktuja to powazniej.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
ok dzieki okazalo sie ze mam tryb domowy.



Mam inne pytanie. Kto z was używa funkcji ECO? Nie chodzi mi o to co ona daje bo to jest jasne że dobiera świecenie lamp w zaleznosci od jasnosci w pokoju, ale o sam fakt uzywania. Z jednej strony przy ECO zuzywa mniej pradu i w nocy tak nie wali po gałach, z drugiej strony przy wylaczonym ECO jest duza jasność na ekranie i obraz wygląda zdeko lepiej, nie wiem może przesadzam z tym oszczędzaniem :p

Ja ECO uzywalem tylko niskiego, bo faktycznie za bardzo dziwnie sciemnial obraz.





Witam, przymierzam się do zakupu telewizorka Samsung LE40C650. Wszystko było fajnie do dzisiaj. Trochę zgłupiałem, jak odwiedziłem jeden ze sklepów sieciowych sprzedających elektronikę. Nazwa na S. Otóż do S. przyszła nowa dostawa LE40C650 i na opakowaniu jest 200Hz, czy nowa dostawa się zmieniła, czy producent na opakowaniu pisze to co mu wygodnie. W specyfikacji wszędzie jest 100Hz, a tu nagle 200Hz. Wiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale wprowadzanie klienta w błąd jest już nie fair. Może ktoś ma jakieś info na ten temat.... Byłbym wdzięczny za konkretną info. Drugim TV jaki biorę pod uwagę to Sony KLD 40EX501 i nie wiem co i jak. Z info w sony center dowiedziałem się, że dla sony'ego matryce teraz zrobi sharp a nie samsung, jak to jest w rzeczywistości?

Pozdrawiam

Pegaz123

Co siedzi w sonym dowiesz sie w oddzielnym temacie jemu poswieconym.



Napisałem maila do wsparcia technicznego Samsung Polska o tej treści:



Fajnie by było jakbyście pisali do nich też maile im więcej osob zgłasza problem to pewnie potraktuja to powazniej.

Mogles od razu napisac o wylaczaniu ekranu przy sluchaniu muzy z internetu.
 

KaYteck1

New member
Mam problem. Posiadam LE40C650, podłączyłem do niego optykiem amplituner - przełączyłem w ustawieniach na zewnętrzne głośniki i cisza... Kombinowałem i nie mam pojęcia co się dzieje, dźwięku nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł?
Jakby co to jeszcze pod HDMI jest odtwarzacz DVD podłączony, nic więcej.
Głośniki zewnętrzne to pograbek z serii b, w której dawała dźwięk na wyjście chinch. Seria c nie ma już tego wyjścia a funkcja w menu pozostała. Nie wiem jak to jest z optykiem, ale chyba sygnał powinien być cały czas, zmień na głośniki tv i sprawdź.

Funkcji ECO nie używam, tylko jak jest ciemno to przełączam oszczędzanie energii na średnie, bo patrzałki exterminuje :grin:
 
Ostatnia edycja:

loko16

New member
le40c650 a le40c630

Proszę szanownych forumowiczów o info czym oprócz błyszczącej lub matowej matrycy róznią się te modele. Pozdrawiam
 

loko16

New member
le 40c650 a le 40c630

Witam! Proszę Szanownych forumowiczów o info czym różnią się te modele oprócz matrycy(błyszcząca,matowa). Pozdrawiam
 

gold_mp

New member
DLA wszystkich zainteresowanych:
PENTAGRAM HORNET WIFI USB CARD, na pudełku znalazłem jeszcze takie oznaczenie P6132-07. Standard oczywiście N.
Router mam w drugim pokoju ale wszystko śmiga bez problemu, filmy avi z laptopa przesyłane do telewizora po wifi robią wrażenie na znajomych /fajny bajer/

Telewizor to oczywiście LE37C650

Mała uwaga dla osób chcących sprawdzić kartę wifi pentagram P 6132-07.
Jak udało mi sie zauważyć producent wypuszczał karty z chipsetem RT 2770R
W chwili obecnej nowe dostawy mają już chipset: rtl8192SU - NIE DZIAŁA NA C650 ! - sprawdzone.

Informacyjnie instrukcje od 6132-07 ukazujące różnice.

rtl8192SU http://www.pentagram.pl/content/dow...PENTAGRAM+horNET+Wi-Fi+USB+[P+6132-07]+PL.pdf

RT2770R http://www.pentagram.pl/content/dow...5),+USB+(P6132-07),+Cardbus+(P6133-10)+PL.pdf

PS.
Sprzedawcy na necie ciągle podają specyfikacje dla RT2770 - a ich produkty mają nowe chipsety - lepiej upewnić się u sprzedawcy przed zakupem.
Na pudełku brak informacji jaki jest chipset na karcie.
 
Do góry