Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jann

New member
Chce podlaczyc kino domowe 5.1 pod TV i moje pytanie brzmi. Czy jak podlacze poprzez HDMI konsole do tv a sygnal dzwieku poprzez optyczne wyjscie do ampli to czy sygnal bedzie 5.1 czy 2.0 ?
 
Chce podlaczyc kino domowe 5.1 pod TV i moje pytanie brzmi. Czy jak podlacze poprzez HDMI konsole do tv a sygnal dzwieku poprzez optyczne wyjscie do ampli to czy sygnal bedzie 5.1 czy 2.0 ?

Jeśli bezpośrednio podłączysz konsole wyjściem optycznym do kina to uzyskasz dźwięk 5.1 (o ile konsola posiada takie wyjście i możliwość wysłania dźwigu 5.1 (Dolby Digital, DTS). Po HDMI podłączony jakikolwiek dźwięk da na wyjściu optycznym dźwięk 2.0. Informuje o tym nawet instrukcja.

Dźwięk 5.1 na wyjściu optycznym można uzyskać tylko z pendrive lub dvb-t (o ile taki dźwięk jest zapisany).
 

KaYteck1

New member
witam czy moze mi ktos powiedziec dlaczego napisy które normalnie działaja i pasują do filmu działają na kompie a na TV zwalniają lub przyśpieszają próbowałem konwersji na inne pliki i to samo
Przekonwertuj napisy do formatu subrip (.srt), będzie śmigać. Napisy rozjeżdżają się jak film ma 25 FPS-ów.:razz:
 
Ponawiam pytanie do użytkowników nowego firmware :)

Jakie są zmiany w firmware T-VALDEUC_3002.1 w stosunku do wersji T-VALDEUC-2004.0?

Czy jest możliwość odtwarzania filmów rmvb i m2ts poprzez zmianę na rozszerzenie mkv?
 

pachol83

New member
to ja mam taka sprawe, moze Wy jakos pomozecie bo mam wrazenie ze nikt mnie nie rozumie ;) - do rzeczy:
otoz posiadam LE40C650 SQ01 - obraz cacy, testowe obrazy pokazuja bardzo rownomierne podswietlenie matrycy nawet na czarnym tle i rogach, ale...
wlasnie - dopoki prezentuje sie spokojny obraz jest ok, jednak jak zdarza sie dynamiczna scena na jasnym tle z ruchem kamery prawo-lewo (np. sceneria morza czy ruchy na tle nieba) pojawiaja sie podluzne ciemniejsze pasy (slabsze podswietlenie) gora/dol jak kamera sie zatrzyma obraz sie wyrownuje. żona twierdzi ze mam troche nierowno pod czaszka, ale uwierzcie dla mnie to masakra ! czy ktos sie z tym spotkal ? czego moze to byc efektem ? slyszalem juz o blendingu, cloudingu itd ale to chyba powinno byc widoczne nawet w statycznych obrazach a nie tylko przy ruchu ? wlaczalem rowniez 100Mhz motion, bawilem sie roznymi opcjami obrazu - nic. pomozcie...
 

ruski99

New member
Twoja żona niestety ma racje. Czytam ten wątek i się zastanawiam po co tyle zadymy z tymi matrycami. Kupiłem TV, włączyłem, skonfigurowałem jak trzeba (dzięki forum) i gra. Jestem zadowolony. Dopiero po paru takich popierdułkowatych postach zobaczyłem jaka mam matrycę. I co? mam oddać tv bo na naklejce jest inny symbol niż ten słuszny? Ludzie, opanujcie się. To już zakrawa na manię...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Banding

Witam,rodzaj matrycy nie ma tu nic do rzeczy.Moim zdaniem jest to banding.

- czyli kłopoty z przejściami tonalnymi (bo taka jest właściwa definicja), odpowiedzialny jest "procesor koloru" TV lub zmniejszona ilość bitów na piksel danej matrycy ?

Kłopoty z przejściami tonalnymi i nieprawidłowa prezentacja kolorów to Color Banding. Określeniem banding (bez przydomku) w matrycach LCD, przyjęło się potocznie określać także łunę od świetlówek, głównie na krawędziach ekranu. Przyjęto takie określenie głównie dla dyskusji na forach.A wracając do "color bandingu" to w 90% współczesnych telewizorów, za to zjawisko odpowiada kompresja cyfrowego sygnału źródłowego (na przykład DVB). Same procesory w telewizorach + matryce wraz z układami do ditheringu, zapewniają wystarczającą możliwość odwzorowania odcieni barw.
Dobry sygnal jest lekarstwem;

Google Tłumacz
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
CYT: wlaczalem rowniez 100Mhz motion, bawilem sie roznymi opcjami obrazu - nic. pomozcie...

Po drugie,byc moze masz po prostu błędne nastawy;wpisz np.te moze pomoze;
Samsung LE C650 40"-46" kalibracja
TRYB STANDARDOWY
podswietlenie 15
kontrast 82
jasnosc 55
kolor 46
odcien (z/c) z50/c50
rozwiazanie EKO wyłącz wszystko
USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
tonacja czerni ciemniejsza
kontr.dynamiczny wysoki/lub wyłacz
głębia czerni 0
gama 0
wzorce zawans. wyłaczone
tylko tryb RGB wyłączone
przestrz.kolor. auto lub uzytk.
BALANS BIELI
przes.C 27
przes.Z 22
przes.N 19
wzmoc.C.19
wzmoc.Z.21
wzmoc.N.22
balans bieli-10p wyłączone
odcien skóry +2
uwydatnianie krawędzi wyłącz
XVYCC wyłączone
OPCJE OBRAZU
ton kolor.normalny
rozmiar 16/9
tryb ekranu 16/9
filtr zakłócen cyfr. auto
red.zakłocen MPEG auto
tryb film auto2
motion plus uzytkownik 9/2do5
czas autom.ochrony wyłączone
 
Ostatnia edycja:

pachol83

New member
@RHJG - wlasnie Twoje nastawy zrobilem na samym poczatku (znalazlem wczesniej w watku) - niewiele to zmienia, mysle ze tak po prostu musi byc ;)
faktycznie szczegolnie rzuca sie to w oczy na materialach SD (z dekodera sat) - na HD jest o wiele mniej zauwazalne. To co pokazales na zdjeciu u mnie jest nieco inne i pionowo gora-dol, jest tego znacznie mniej, ale o wiele szersze (przypomina to jakbym mial przez ekran kilka skurzonych rownomiernych paskow :p) nie wiem jak to uchwycic - moze zorganizuje jakas lepsza kamerke, nagram przy przejsciu i wrzuce gdzies filmik :)
 
Do góry