Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

grzewoj

New member
Ja mam dysk 500GB WD Mybook. który jest podłączany przez USB, działa bez zarzutu, wnioskuję więc że każda przejściówka SATA-USB która działa bez potrzeby instalowania sterowników na PC będzie śmigać na tym TV
 

grzewoj

New member
Nie, mam dysk WD w fabrycznej obudowie WD. Tak jak mówię, jeżeli komputer wykrywa takie coś jako standardowe urządzenie pamięci masowej to będzie działać.
 

Frauka

New member
Bez reklam
A macie jakiś pomysł odnoście zewn dysku WD czy jest coś, jakaś przejściówka z wyłącznikiem zasilania? Dysk ma zewn zasilanie i po skończonym oglądaniu filmu wyciągam wtyczke z gniazdka. Wolałabym gdyby był przycisk POWER i miałabym święty spokój :)
 

grzewoj

New member
A macie jakiś pomysł odnoście zewn dysku WD czy jest coś, jakaś przejściówka z wyłącznikiem zasilania? Dysk ma zewn zasilanie i po skończonym oglądaniu filmu wyciągam wtyczke z gniazdka. Wolałabym gdyby był przycisk POWER i miałabym święty spokój :)

Mój ma przycisk, którym można go wyłączyć. Poza tym po wyłączeniu TV sam się on wyłącza, tzn. zatrzymuje się i gasną diody. Zresztą na komputerze jest tak samo.
 

northernlite

New member
A macie jakiś pomysł odnoście zewn dysku WD czy jest coś, jakaś przejściówka z wyłącznikiem zasilania? Dysk ma zewn zasilanie i po skończonym oglądaniu filmu wyciągam wtyczke z gniazdka. Wolałabym gdyby był przycisk POWER i miałabym święty spokój :)

Kup sobie listwę w stylu acar i wepnij tam dysk oraz tv. Wyłączasz listwę włącznikiem i tym samym oszczędzasz 15W, które tv bierze na stand-by.
 

Frauka

New member
Bez reklam
I chyba rzeczywiście kupię listwę do tego dysku. Dobra myśl :) TV to wolę nie na listwie bo po oglądaniu TV zwykle chcę luknąc jeszcze coś w TV :p
 

satman777

New member
Le40C650 bierze poniżej 1W w standby. A wszystkim polecam listwy typu master-slave. W gniazdo master TV i automatycznie po przejściu TV w standby, reszta urządzeń jest odcinana całkowicie. Listwa bierze około 0,5W. W moim przypadku odeszło 15W na tuner sat hd, 8W na wieżę pod TV, i "cośtam" na blu-ray. Zaleta też taka że TV wieczorem na sleep i reszta się sama wyłączy.
 

Tom69

New member
Właśnie sprawdziłem i faktycznie jest:)
Wcześniej próbowałem guzikiem DUAL II na pilocie.

No i kiszka, zrobiłem upgrade softu do 2002 i opcja zniknęła:/
Ogólnie dziwna sprawa, ten film mkv odtwarzany przez LAN można przewijać, a przez USB już nie.
Ponadto połowa plików mkv u mnie strasznie się tnie, tzn dzwięk leci normalnie a obraz jest o połowę wolniejszy niż normalnie.
 

karhan

New member
siema
mam pytanie odnosnie ustwien obrazu... czy jezeli wybiore tryb Movie, skalibruje go wg wlasnych preferencji, to czy na kazdym wejsciu po wybraniu trybu Movie bede mial wlasnie swoje ustawienia? czy trzeba na kazdym wejsciu ustawiac oddzielnie? np. hdmi1 ustawiam movie wg siebie, wchodze na hdmi2 i ustawiam tryb movie wg siebie czy juz mam pod Trybem Movie owe wlasne ustawienia dostepne wszedzzie(hdmi1,2,3 usb, tv itp)?
a i jeszcze jedno:
jak moge zapisac ustawienia w tv aby na kazdym wejsciu byly inne? jest opcja Save?
 

Frauka

New member
Bez reklam
No i kiszka, zrobiłem upgrade softu do 2002 i opcja zniknęła:/
Ogólnie dziwna sprawa, ten film mkv odtwarzany przez LAN można przewijać, a przez USB już nie.
Ponadto połowa plików mkv u mnie strasznie się tnie, tzn dzwięk leci normalnie a obraz jest o połowę wolniejszy niż normalnie.

Masz problemy z mkv po wgraniu nowego softu czy od początku?
Bo ja mam stary soft jeszcze 1007 z 23 marca ( z takim kupiłam) i wszystko śmiga a tez zastanawiam sie nad aktualizacją i trochę mam cykora.
 

Tom69

New member
Masz problemy z mkv po wgraniu nowego softu czy od początku?
Bo ja mam stary soft jeszcze 1007 z 23 marca ( z takim kupiłam) i wszystko śmiga a tez zastanawiam sie nad aktualizacją i trochę mam cykora.


Miałem 1014, wgrałem nowy bo myślałem że mkv się przestaną ciąć, nic poza brakiem wyboru języka w mkv się nie zmieniło. Albo nie zauważyłem żadnej znaczącej zmiany.
 
Do góry