Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

ChrisB

New member
To jeśli się nie mylę zależy od mkv. Oglądałem kilka filmów w tym formacie i w jednych można było bez problemu zmienić napisy, w innych niestety nie.

Potwierdzam. To samo tyczy się dźwięku. Bywa tak że w jednym filmie widać Dolby Digital, a w innym nie (pomimo że jest w pliku). W takiej sytuacji odtwarzam film nie przez TV a kino domowe które o dziwo widzi DD.
 

blue_voyager

New member
Mnie do szału doprowadza chimeryczność softu odpowiedzialnego za odtwarzanie plików w tym telewizorze. Nigdy nie mozna być pewnym czy jakis plik odtworzy. Czasami jest tak, że bez problemu coś ogladam a gdy chce za kilka dni do tego wrócić już nie rusza. Dziś wrzuciłem na dysk strukturę DVD - pliki VOB. Pierwszy ruszył bez problemu, drugi też, ale już w trzecim pokazuje "nieobsługiwany kodek wideo". Póżniej kolejny odtwarza, kolejne dwa znów nie. Przecież to do licha jest zgrywane z jednej płyty, jednym ciągiem, wiec pierwszy plik sie uruchami to i kolejne powinny. Mieliście taki problem? Jakies lekarstwo na to?
 

slavko80

New member
Czy ktoś z Was kupował Samsunga C650 w Neo24?

Zamierzam kupić w tym sklepie i odebrać w punkcie odbioru osobistego? Pytanie, czy w takim punkcie można sprawdzić matrycę i w przypadku "wylosowania" matrycy CN zwrócić TV odrazu bez podania przyczyny?

I jeszcze jedno - czy w przypadku gdy w domu okaże się że coś jest nie tak (np. telewizor "buczy") czy oddaje się go do tego punktu odbioru czy trzeba go samemu wysłać do sklepu?
 
Ostatnia edycja:

AKA1970

New member
Kupiłem le40c650 w neo 24 wysyłkowo,wtedy jeszcze nie wiedziałem o 3 rodzajach matryc.Trafiła mi się SQO1 chyba najlepsza.Ja bym zadzwonił na infolinie i zapytał co i jak.Pozatym telewizor 1 klasa.Pozdrawiam
 

AKA1970

New member
Mam to samo właśnie z plikami vob.Pokazuje nieobsługiwany format audio albo wideo poczym raz odpala a raz nie.Mam orginalny soft i oprócz problemów z vobami bierze prawie wszystkie kodeki dlatego boje się wfrywać nowy soft.Pozdrawiam
 

Tom69

New member
Czy ktoś z Was kupował Samsunga C650 w Neo24?

Zamierzam kupić w tym sklepie i odebrać w punkcie odbioru osobistego? Pytanie, czy w takim punkcie można sprawdzić matrycę i w przypadku "wylosowania" matrycy CN zwrócić TV odrazu bez podania przyczyny?

Ja tak własnie zrobiłem, zamówiłem w NEO24 i niestety trafiła mi się CN01, nie wziąłem, przed zapłatą pan pozwolił sprawdzić matrycę.
Zamówiłem w elektro market i tam też zgodzili się na sprawdzenie. Mam AA03
 

slavko80

New member
A czy ktoś ostatnio zamówił C650 w NEO.24 i miał "dobrą" matrycę (SQ lub AA)?

Zastanawiam się czy w NEO24 nie ma samych CN-ek :)
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
Jesteś pewien? Jaką masz wersję softu? U mnie nie da się przełączyć ścieżki audio a tym bardziej napisów w pliku mkv.

Jeśli plik ma dwie ścieżki np polską i angielską to można to zmienić tak jak napisałam. W tools jest wybór ścieżki Język1, Język2 itd Na początku też myślałam, że to nie działa ale dzwięk się przełącza po kilku długich sekundach a ja byłam nerwowa i nie czekałam tak długo :D
 
Ostatnia edycja:

darken

New member
witam
ja swojego le40c650 kupowałem w neo24 z odbiorem w Gdansku. Po przyjezdzie do punktu wydan pan przyciągnoł tv dal mi noz i powiedzial ze mozna obejrzec. wiec z zona otworzylem i sprawdzilem matryca sq01 i reszta w porzadku wiec zaplacilem tv na tylne siedzenie i do domu no i ta cena 2435 wtedy najnizsza jaka byla i osobiscie nie widzialem juz w takiej cenie.
 

Frauka

New member
Bez reklam

Tom69

New member
Jeśli plik ma dwie ścieżki np polską i angielską to można to zmienić tak jak napisałam. W tools jest wybór ścieżki Język1, Język2 itd Na początku też myślałam, że to nie działa ale dzwięk się przełącza po kilku długich sekundach a ja byłam nerwowa i nie czekałam tak długo :D

U mnie w TOOLS w ogóle nie ma pozycji język. Mam wersję softu 1014, może to przez to, ale ciągle się waham przed upgradem do 2002.
 

Frauka

New member
Bez reklam
U mnie w TOOLS w ogóle nie ma pozycji język. Mam wersję softu 1014, może to przez to, ale ciągle się waham przed upgradem do 2002.

Włączam film, wciskam Tools. Mam tam pod Ustawieniami Obrazu, Ustawieniami Dzwięku, Dzwięk - Język1 i mogę zmienić.

Pamiętaj, że niektóre opcje pokazują się dopiero po włączeniu filmu. Poza tym jak film ma 1 ścieżkę to zapewne i ta opcja dot wyboru wersji nie będzie widoczna bo i po co :)

Jest tam kilka opcji, których normalnie nie widać a pojawiają się wraz z włączeniem odpowiedniej rzeczy. Wszystko to pewnie po to aby nie zaśmiecać menu. :)

Ja mam wersję softu bardziej archaiczną ale póki w nowszych nie ma nic ważnego to sobie nie motam ;)
 
Ostatnia edycja:

darken

New member
update softu ktory do pobrania jest na stronie samsunga (odpowiedni do modelu TV) nie powoduje utraty gwarancji i jest dozwolona. po 2 skad sklem ma wiedziec jaki soft (versja) byl w danym tv :)
 

squibosh

New member
update softu ktory do pobrania jest na stronie samsunga (odpowiedni do modelu TV) nie powoduje utraty gwarancji i jest dozwolona. po 2 skad sklem ma wiedziec jaki soft (versja) byl w danym tv :)


No właśnie u mnie jest inaczej, następuje utrata gwarancji po samodzielnym aktualizowaniu softu. Sklep nie będzie wiedział, ale "fachowcy" z punktu serwisowego mogą dotrzeć być może do jakiś informacji, w których odnotowane są takie czynności. Podobno wejście do menu serwisowego się odnotowuje, ingerencja w soft teoretycznie też może. Byłem po prostu ciekaw, czy tylko ja mam taką chorą sytuację.
 

blue_voyager

New member
Czytałem gdzieś, że takie zastrzeżenia o utracie gwarancji w wypadku zaktualizowania softu, mają miejsce w sklepach, które sprzedają telewizory spoza polskiej, oficjalnej dystrybucji. Dla mnie jest to trochę naciągane i wygląda na sposób pozbycia się ewentualnych napraw gwarancyjnych. UOKiK musiałby sie wypowiedzieć czy jest to legalne.
 
Do góry