Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Siewicz

New member
zerknij tu po podstawy tworzenia sieci Sieci TCP/IP
telewizor konfigurujesz tak jakby to był komp (adres IP, Maska, Brama, DNS) a żeby mieć tam internet musisz udostępnić połączenie internetowe to z komputera.

Ja też walczę z podłączenie do internetu poprzez komputer z LAN i wifi na XP

Ta instrukcja tworzenia sieci zadziałała - ze strony komputera mam połączenie. (tylko wyskakuje mi konflikt adresów IP??)
niestety ze strony tv C650 nie mogę się połączyć. na auto nie wykrywa parametrów IP,dns.... Kiedy wpisze mu wszystkie dane z TCP/IP które stworzyłem to nie puszcza mnie przez Brame i już nie wiem co robić
aha i jeszcze jak włączę "zezwalaj innym użytkownikom sieci na połączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" to wifi przestaje mi działać.

Podpowiedzcie proszę? napiszcie jak to macie u Siebie??
 

Juzeffy

New member
Zastanawiam sie nad zakupem telewizora LE37C650. Czy moglby mi ktos powiedziec jak sprawdza sie on (z najnowszym firmwarem) z konsolami (XBOX 360, PS3)?
 

ChrisB

New member
Mam mały problem z uruchomieniem testowej aplikacji (z tutoriala) w Samsung TV Apps SDK. Po uruchomieniu projektu w emulatorze (F5) wyrzuca mi 404. Jak stworzę aplikację przy użyciu VisualEditor to uruchamia się normalnie.

Tak na marginesie: Pod koniec instalator pytał mnie o instalację APACHE'a ale odznaczyłem bo mam już zainstalowanego WAMP'a. W sumie nie wiem po co mu APACHE skoro projekty składają się wyłącznie z HTML, CSS i JS i możnaby je otwierać po ścieżce "systemowej" (po logach widać że niektóre pliki są otwierane właśnie w ten sposób).

Edit: OK domyślam się że APACHE jest potrzebny do pobierania paczek z widget-ami, poustawialem chyba wszystko jak należy (wskazałem katalog www, Update address na http://localhost/).

Problem z 404 jednak pozostaje :/

Próbowałem też ściągnąć na emulatorze NetPlayera wg opisu ze strony ale podczas pobierania zatrzymuje się na "Connecting...". Tak samo jest też z moją testową aplikacją kiedy wybiorę ją z listy na emulatorze.
 
Ostatnia edycja:

grzewoj

New member
Mam problem, jestem posiadaczem Le40C650 - wszystko ładnie śmiga, z jednym wyjątkiem - w widget'ie YouTube po zalogowaniu nie mogę zobaczyć swoich ulubionych materiałów z serwisu. Pojawia się komunikat informujący że wystąpił błąd podczas połączenia z serwisem YouTube. Czy koledzy też mają taki problem? Najciekawsze jest to, że dodawanie do ulubionych działa bez problemu.

Spotkał się ktoś już z tym błędem?
 

suchy262

New member
Zauwazyles takie zjawisko jak - Input Lag? Jezeli tak, to czy przeszkadza Ci on? Grasz na Game Mode, czy normalnie?

Ja akurat na Ps3 gdy gram w strzelanki to włączam Game Mode,a jak gram w wolniejsze to gram na normalnym trybie.

Samsung 40" C650 + Kino Domowe LG HT503 + PS3 + Samsung Story Station Plus 1Tb
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Ja też walczę z podłączenie do internetu poprzez komputer z LAN i wifi na XP

Ta instrukcja tworzenia sieci zadziałała - ze strony komputera mam połączenie. (tylko wyskakuje mi konflikt adresów IP??)
niestety ze strony tv C650 nie mogę się połączyć. na auto nie wykrywa parametrów IP,dns.... Kiedy wpisze mu wszystkie dane z TCP/IP które stworzyłem to nie puszcza mnie przez Brame i już nie wiem co robić
aha i jeszcze jak włączę "zezwalaj innym użytkownikom sieci na połączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" to wifi przestaje mi działać.

Podpowiedzcie proszę? napiszcie jak to macie u Siebie??
Ja mam neta z routera po kablu, wiec konfiguracja w TV jest automatyczna.
rozumiem ze udostepniasz polaczenie LAN, a nie WAN z którego ciągniesz neta??
Teoretycznie powinno to wygladać tak (adresy przykladowe, mozesz uzyć swoich):
IP na kompie dla karty LAN: 192.168.1.1
i to połączenie udostępniasz
IP na TV : 192.168.1.2
MASKA: 255.255.255.0
BRAMA i DNS: 192.168.1.1 - czyli taki jak na karcie LAN z kompa

Teoretycznie powinno zadziałać. Na początek sprawdź czy tv widzi zasoby udostępnione przez PC Share Manager z twojego kompa
 

grzewoj

New member
Mam problem, jestem posiadaczem Le40C650 - wszystko ładnie śmiga, z jednym wyjątkiem - w widget'ie YouTube po zalogowaniu nie mogę zobaczyć swoich ulubionych materiałów z serwisu. Pojawia się komunikat informujący że wystąpił błąd podczas połączenia z serwisem YouTube. Czy koledzy też mają taki problem? Najciekawsze jest to, że dodawanie do ulubionych działa bez problemu.

Spotkał się ktoś już z tym błędem?

Czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić czy też nie może odczytać swoich ulubionych w tym widgecie?
 

suchy262

New member
Potwierdzam,że nie działa zakładka Ulubione oraz Historia odwiedzin.Nie wyświetla wszystkich wcześniejszych oglądanych filmików(wywala błąd o rozłączeniu z serwisem).
 

Yossarian

New member
Witam
Od paru dni jestem posiadaczem 40c650. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to bardzo długi czas przełączania kanałów (3-4 s). Wgrałem najnowszy soft Samsunga, ale nie zauważyłem jakiekolwiek zmiany w tej dziedzinie. Czy u Was są też takie opóźnienia?
 

grzewoj

New member
Witam
Od paru dni jestem posiadaczem 40c650. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to bardzo długi czas przełączania kanałów (3-4 s). Wgrałem najnowszy soft Samsunga, ale nie zauważyłem jakiekolwiek zmiany w tej dziedzinie. Czy u Was są też takie opóźnienia?

Nie zauważyłem takiego problemu, mam ten TV od lipca. Programy przełączają się szybko. Może chodzi o to że TV po wciśnięciu przycisku z numerem programu czeka na wprowadzenie drugiej i trzeciej cyfry przez kilka sekund? Przełączaj za pomocą przycisku P+ i P-.
 

grzewoj

New member
Wymień baterie w pilocie :) nowe baterie od Samsunga często powodują że pilot źle działa, jeśli to nie pomoże to chyba coś nie tak z telewizorem. Ewentualnie spróbuj wyzerować ustawienia - w menu bodajże ustawienia i Plug&PLay
 

Tom69

New member
Witam
Od paru dni jestem posiadaczem 40c650. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to bardzo długi czas przełączania kanałów (3-4 s). Wgrałem najnowszy soft Samsunga, ale nie zauważyłem jakiekolwiek zmiany w tej dziedzinie. Czy u Was są też takie opóźnienia?

Takie opóźnienia są tylko na kanałach cyfrowych. I to jest raczej normalne.
 

Yossarian

New member
Ha, no to by wyjaśniało sprawę (mam DVB-T, analoga wywaliłem), ale tak czy siak spróbuje z bateriami.

Przy okazji pytanie do posiadaczy PS3 i C650: czy TV widzi dysk PS3, tak żeby korzystac z niego jak z przenośnego dysku?
 
Do góry