Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

josephik

New member
musze ponowic pytanie:
Jak c650 radzi sobie z sygnałem SD i plikami video w porównaniu do sony ex500, czy obsługuje youtube w wysokiej rozdzielczosci?
 

skorpion75

New member
Czy ja dobrze widzę że modem i router mają włączony DHCP?

No i zastanawiają mnie podane przez Ciebie parametry serwera DNS 168.x.x.x.itd

Przyznam że nie "rozkminiałem" dokładnie tego co napisałeś (tylko bardzo pobieżnie) ale te 2 rzeczy przyszły mi na myśl. Może "to" Ci w czymś pomoże.

p.s. Jaki masz tam sprzęt (model)?
 

KaYteck1

New member
...

IP Address : 192.168.0.1 Subnet Mask : 255.255.255.0 DHCP Server : EnabledEnable DNS Relay : TAK

Przy konfiguracji ręcznej sieci w TV:

IP: 192.168.0.120
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

...
Czy adres IP routera nie powinien być taki 192.168.1.1 i odpowiednio przy ręcznej konfiguracji?
 

AKA1970

New member
C 650 odtwarza bardzo dużą ilość plików w tym mkv i h264,nie odtwarza quicktime.Co do youtube nie ma możliwości przejścia na wysoką rozdzielczość a szkoda.Internet to porażka w tym tv ,pobawisz się nim 2 dni i to wszystko,pozatym tv rewelacja
 

juan1p

New member
Do grakowski

Prawdopodobnie masz zle ustawiony router . To są opcje z routera firmy pentagram ale opcje powinny być podobne (nie wszystkie możesz mieć).

1.Otwieramy “wiersz poleceń” (w windowsie XP) (Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz poleceń).

2.Wpisujemy polecenie “ipconfig/all”
Wyskakuje masa liczb, nas interesuje tylko linijka “Adres Fizyczny”
Przepisujemy ten ciąg liczb na kartkę.

3.Wchodzimy na stronę routera przykładowo 192.168.0.1
Podajemy Login i hasło (powinno być podane w instrukcji obsługi).
Pokazuje się nam strona przechodzimy do zakładki “LAN Settings”
w miejscu “clone MAC Adress” wklejamy/przepisujemy liczby i cyfry które wcześniej przepisałeś.
UWAGA! Nie przepisuje się ich tak: 11-O1-T5 - itd. Tylko 11O1T5 … (bez myślników, przerw itd)
Jak już przepiszemy i ustawimy “Disabled” możemy klikać na guzik “Apply Changes“
Następnie przechodzimy do “WAN settings”
Wybieramy “DHCP Client“, następnie zaznaczamy “attain DNS Automatically”
i w miejsce “Clone MAC Address:” po raz drugi wpisujemy/wklejamy cyferki które wcześniej przepisałeś, również bez myślników przerw itp.

Powodzenia :)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Do grakowski

Prawdopodobnie masz zle ustawiony router . To są opcje z routera firmy pentagram ale opcje powinny być podobne (nie wszystkie możesz mieć).
To co opisałeś, to klonowanie mac adresu karty sieciowej kompa i jest potrzebne tylko wtedy, gdy provider filtruje mac adresy i dostęp do netu jest tylko przez jedną kartę sieciową. Więc nie ma to nic wspólnego z problemem jaki opisał grakowski.
 

madrej

New member
do grakowski
Witam to jest moja pierwsza wypowiedź
Telewizorek 40c650 kupiłem w MM za 2580 + talon na 500 zł myślę że nieźle zrobiłem biorąc pod uwagę że od razu wziąłem Routher Pentagrama.
Wracając do tematu mi też internet nie działał od razu tu jest rozwiązanie:
1. Wszystkie opcje w telewizorze odnośnie sieci po kablu na AUTO.
2. Kabel musi być krosowy od rutera do telewizora.
3. Mi działa tylko na 3 wejściu w ruterze na innych nie widzi telewizorka, spróbuj u siebie na wszystkich wejściach jak nie zobaczy na 3, czasami od razu nie widzi i trzeba wyłączyć i włączyć telewizor.

Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Panasonic od 1 września będzie miał w Internet Tv IPLĘ a Samsung śpi...
Nic nowego i ciekawego w @Internet Tv się nie pojawiło...

co racja to racja. Nawet nie ma pakietu programistycznego dla developerów, boją się pewnie, że ktoś sam napisze program PVR, czy coś innego przydatnego. Np taki IPLEX, puszcza filmy za darmo, mogliby zrobić, aplikację na TV.

A jeśli chodzi o problem Grakowskiego, to wszystkie metody są dobre, sprawdzenie kabla też nie zaszkodzi. Może router nie ma automnatycznego krosowania, a kabel jest prosty? Z klonowaniem MAC adresu dałbym sobie spokój.
Ja mam TV podłączony kablem do linksysa nie było problemów przy automatycznym połączeniu. Ale zerknąłem na ustawienia i jeszcze jedno wpadło mi w oko. U mnie w routerze przy ustalaniu DHCP jest opcja: Maximum Number of Users, może ten tv to o jeden za dużo. Pewnie to nie to, ale nie zaszkodzi sprawdzić.
Jest też funkcja DHCP reservation, mozna przypisac adres IP na stale danemu MAC adresowi.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Poratujcie chłopaki. Mam LE40650, czytam o podświetleniu pilota i za Chiny Ludowe nie widzę żadnego przycisku do podświetlania. :( Pomóżcie kobiecie, już mnie od szukania na forum oczy bolą :p
 

BartekS1979

New member
Poratujcie chłopaki. Mam LE40650, czytam o podświetleniu pilota i za Chiny Ludowe nie widzę żadnego przycisku do podświetlania. :( Pomóżcie kobiecie, już mnie od szukania na forum oczy bolą :p

U mnie w pilocie od LE46C650 przycisk jest w górnym prawym rogu. Takie ustrojstwo w kolorze jasnoróżowym i wymalowaną na niem żarówką, trudno niezauważyć.

A ja mam pytanie troszkę tendencyjne i pewnie było, ale nie do końca mogę znaleźć na forum konkretną odpowiedź, albo postępuje u mnie wtórny analfabetyzm. Jakie karty WI-FI pasują do mojego modelu TV ? Wiem, że ta WIS09ABGN za +/- 300 zł, znalazłem jeszcze model WIS09ABGN/XEC za 250 zł i czytałem coś o EDIMAX za około 100 zł, ale nikt nie dał jasnej odpowiedzi czy z serią C650 ten ostatni będzie działać. Czy jest coś jeszcze ? Prosiłbym o konkretne przykłady, niestety nie mam jak podłączyć TV do LAN-u po kablu, a w chwili obecnej jestem na etapie upgrade-u całej sieci do standardu n.
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
No to lipa. Ciekawe dlaczego mój pilot nie ma tego przycisku :( Może w sklepie dali nie ten :p
Gdybym sie nie upomniala to i adaptera wifi by mi nie dali, w promocji dawali za 1.99 PLN :)

Podajcie nr jaki macie na pilocie z podświetleniem.
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Pilot do LE40C650 - BN59-01039A

No to lipa. Ciekawe dlaczego mój pilot nie ma tego przycisku :( Może w sklepie dali nie ten :p
Gdybym sie nie upomniala to i adaptera wifi by mi nie dali, w promocji dawali za 1.99 PLN :)

Podajcie nr jaki macie na pilocie z podświetleniem.


* * Do LE40C650 dostałem pilota (z podświetleniem) BN59-01039A (lewy dolny róg pilota, koło klawisza "Record" - czerwone kółeczko- pod nim mam podany symbol).

http://twojezdjecie.pl/plikinew/8/28/8281283010029.jpg
8281283010029.jpg
 
Ostatnia edycja:

TvWidget

New member
Bez reklam
Dodatkowe widgety

Panasonic od 1 września będzie miał w Internet Tv IPLĘ a Samsung śpi...
Nic nowego i ciekawego w @Internet Tv się nie pojawiło...

Okazuje się, że można uruchomić nie tylko oficjalne widgety. Napisałem nawet testową aplikację. Opis jak ją pobrać znajduję się na stronie TvWidget(kropka)pl [jestem nowym użytkownikiem forum i tylko w takiej formie mogę podać tu link]
Zastanawiam się teraz jaki bardziej użyteczny widget można napisać. Macie jakieś pomysły ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
No to lipa. Ciekawe dlaczego mój pilot nie ma tego przycisku :( Może w sklepie dali nie ten :p
Gdybym sie nie upomniala to i adaptera wifi by mi nie dali, w promocji dawali za 1.99 PLN :)

Podajcie nr jaki macie na pilocie z podświetleniem.
Adapter samsunga WIS09ABGN za 1.99PLN? Ładna promocja. Idź do sklepu, może Ci wymienią tego pilota, jeżeli bardzo Ci zależy. Ja tylko raz użyłem tego przycisku, żeby sprawdzić czy działa.
 

skorpion75

New member
Okazuje się, że można uruchomić nie tylko oficjalne widgety. Napisałem nawet testową aplikację. Opis jak ją pobrać znajduję się na stronie TvWidget(kropka)pl [jestem nowym użytkownikiem forum i tylko w takiej formie mogę podać tu link]
Zastanawiam się teraz jaki bardziej użyteczny widget można napisać. Macie jakieś pomysły ?


Najlepiej widget "przeglądarka internetowa" :)


... Telefony moga "to" mieć a tv "nie da rady"? Pewnie że da! Pewnie w następnym modelu już będzie...
 

Mariu

Member
To jak by sie dąło to fajny byl by widget.np zeby czytal informacje ze strony bokser(kropka)org .Ale to dla mnie ;
Albo np. ze strony PClab... dlao by rade zrobic takie cos ?
 
Do góry