Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

gutekbull

Member
Pliki video z aparatu - kamery Panasonic Lumix DMC TZ5 nie chciały chodzić ,ale zmieniłem tylko rozszerzenie na mkv. i poszły bez najmniejszego problemu ;-)


Zastanawia mnie fakt ,że LCD wyświetla mi po naciśnięciu INFO ,że obraz z satelity -" N" TV jest 50 Hz ???
Jak zrobić ,aby wykorzystać 100Hz tego TV ?
Co jest nie tak ?
 

satman777

New member
Wszystko jest tak jak trzeba. Informacja jest o źródle sygnału, które zawsze w przypadku telewizji będzie miało 50Hz, które są w telewizorze podbijane do 100Hz.
 

skorpion75

New member
A mnie się wydaje że kolega skorpion75 ma trochę racji. Patrząc tutaj Samsung - HDforum nie można jednoznacznie stwierdzić, że to jest główny temat o C650. Można by poprosić admina o przyklejenie tematu i zmianę tytułu, wtedy będzie się wyświetlać razem z tematami o innych modelach.
Jericho24 to raczej Ty nie przeczytałeś pytania skorpiona75 ze zrozumieniem.


No! I moderator zrobił porządek (z postami jerycho24 też). I prawidłowo!
 

zygmunt55

New member
WITAM.
Na stronie lesnumeriques.com/samsung-le40c630-p303_9268_36.html opisane są matryce z C650 i wynika że te z AA01 ma dwukrotnie mniejszy kontrast od SQ
 

feromann

Member
Może macie jakieś rady i doświadczenia jak upolować TV z matrycą SQ.
Ja byłem bardzo zdesperowany,żeby mój nowy Tv miał właśnie matryce samsunga.
Próbowałem jakoś podejść sprzedawce-----pytałem się czy mógłbym sprawdzić, przed kupnem,
czy Tv nie jest uszkodzony itd.Sprzedawca odpowiedział mi,że tak oczywiście,ale już po zakupie w dziale obsługi klienta i jak będzie uszkodzony wymienią mi na inny.
Akurat był dzień bez vatu w Saturnie,telewizorki zaczeły znikać momentalnie i powstało spore zamieszanie.Zdecydowałem się na Tv wiszący na ścianie ,w którym dodatkowo sprawdzłem sobie matryce czy nie ma martwych piseli czy sub pikseli-miał matryce SQ.Przyszedł kierownik i z tytułu,że telewizor jakiś czas wisiał na scianie dostałem dodatkowo 200zł rabatu.Kupowałem model 40c750.
Pytałem się kierownika o 40c650 i w tym przypadku proponował rabat 100zł z racji tego,że jest tańszy.
Dodam tylko że c650 też miał matryce SQ.Przypadkowo dostałem dodatkowy bonus w posaci bayeranckiego srebnego pilota chyba z serii 7000,bo w tym całym zamieszaniu tv pakowali mi mniej kumaci sprzedawcy.
 

Wigash

New member
No! I moderator zrobił porządek (z postami jerycho24 też). I prawidłowo!
a co zmienil, a co napisal?? nie bylo mnie dwa dni i juz cos sie dzieje :)

skorpion75 - zrobiles zamieszanie, a nie zadales nawet pytania dotyczacego tv?

a juz wracajac do tematu dwie sprawy pozytywna i negatywna

Pozytyw - pozyczylem lapka z Vista i jak juz dalem mu dostep do sieci to zglosil ze rozpoznal odbiornik TV. Polaczylem oba urzadzenia co trwalo sekunde. Sprawdzam na tv w all-share pojawil sie lapek i jako zawartosc wyswietlil biblioteke WMP. Bardzo miło, bo trwalo to szybciej niz dodanie zasobow w programie od Samsunga.
Negatyw - dzis po pracy mimo ze widzi chyba ze 4 urzadzenia nazywajace sie LE37C650 to z zadnym nie moze sie polaczyc i w All-share nie widzi juz lapka
:fool: kto to wymyslil??

ps. z Vista nie ma do czynienia i nie wiem jak przywrocic lacznosc lapka z TV. Mam czas na rozkminke do soboty bo wtedy musze oddac lapka :D
 

skorpion75

New member
a co zmienil, a co napisal?? nie bylo mnie dwa dni i juz cos sie dzieje :)

skorpion75 - zrobiles zamieszanie, a nie zadales nawet pytania dotyczacego tv?


Cytat:
"Napisał pedro_78 A mnie się wydaje że kolega skorpion75 ma trochę racji. Patrząc tutaj Samsung - HDforum nie można jednoznacznie stwierdzić, że to jest główny temat o C650. Można by poprosić admina o przyklejenie tematu i zmianę tytułu, wtedy będzie się wyświetlać razem z tematami o innych modelach.Jericho24 to raczej Ty nie przeczytałeś pytania skorpiona75 ze zrozumieniem."

Zadałem pytanie ale Jericho24 (swoim starym zwyczajem) zamiast odpowiedzieć na temat lub milczeć "pokazał swój poziom". Na szczęście moderator na moją prośbę zrobił porządek i usunął całą "pyskówkę". Czekam jeszcze na "przyklejenie" wątku o serii C650 - tak jak to ma miejsce z innymi seriami.



I jeszcze 2 słowa do jerycho24 - fora oparte o vBulletin, SMF, PHPBB i inne zakładałem kiedy Ty na chleb mówiłeś "beb". Więc nie ucz mnie jak korzystać z opcji "szukaj".
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
WITAM.
Na stronie lesnumeriques.com/samsung-le40c630-p303_9268_36.html opisane są matryce z C650 i wynika że te z AA01 ma dwukrotnie mniejszy kontrast od SQ

"Srały muchy będzie wiosna" - sorry za ten wstęp ale w np. teście Samsung LE37C650 (37-Zoll-LCD-TV) - Test - CHIP Online panel amva3 ma kontrast 4364:1 czyli wyższy od spva z testu żabojadów. Ja wiem że jest fama że sq spva najlepsze i nie da się nikomu wytłumaczyć ale spróbuję jeszcze raz: porównywałem WIELE razy samsungi na panelach spva z tymi na amva3 (np dwa 40c650) i sorry ale w ciemnym pomieszczeniu oba panele świecą dla mnie identycznie, czerń, biel, kolorki...toćka w toćkę. Jedyna różnica to taka że spva ma z dużego kąta purpurową czerń a amva3 granatową. Ale co ja tam się będę produkował - nigdy nikt nie zrobił porównania online obu paneli ale każdy wie że sq jest najlepsze....amen:blagam:
 

grakowski

New member
LE40C650 - problem z podłączeniem do internetu

Witam,

Przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym forum o podobnym temacie ale jakoś mój problem pozostaje dalej nierozwiązany. Sprawa wygląda tak:

TV: Samsung LE40C650
Internet: z kablówki UPC
Router D-link DIR-300 (wcześniejsze próby na linksysie)

Internet w TV działa jeśli podłączę kabel bezpośrednio do modemu UPC. (Konfiguracja sieci w TV - automatyczna. Test - OK. Internet działa).
Problem zaczyna się kiedy podłączam kabel sieciowy TV - > router.
W routerze oczywiście włączone DHCP i NAT.

Typ sieci: Kablowa
Konfiguracja: Automatyczna
Test sieci:
Adres MAC - OK
Ares IP, podsiec, brama, server DNS - NIE OK
I internet nie działa.
Dziwne jest to, że na routerze test połączenia pokazuje tak jakby kabel w ogóle nie był podłączony. Dioda na routerze w ogóle nie mruga.
Porty RJ45 na routerze na pewno są sprawne ponieważ internet na komputerze jest (zarówno przez kabel na każdym z portów jak i WiFi)
Kabel też na pewno w porządku (1,5m) ponieważ jak go włożę bezpośrednio do modemu UPC to działa.

Próbowałem również połączenie bezpośrednio z komputerem kablem zcrossowanym i ping do TV działa po ustawieniu konfiguracji ręcznej sieci.

Dodam, że próbowałem wcześniej na innym routerze linksysa i było dokładnie tak samo. [FONT=&quot][/FONT]

Ustawienia routera:

IP Address : 192.168.0.1 Subnet Mask : 255.255.255.0 DHCP Server : EnabledEnable DNS Relay : TAK

Przy konfiguracji ręcznej sieci w TV:

IP: 192.168.0.120
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Poprawnie przechodzi tylko weryfikacja MAC oraz IP, brama i DNS.
Pakiet dla bramy juz nie dociera. - komunikat: "Brak połączenia z bramą. Sprawdź czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie. Sprawdź ustawienia sieci i czy bieżąca brama znajduje się w sieci. Więcej informacji można uzyskać od dostawcy usług."

Powoli wyczerpują mi się pomysły. Prośba o wskazówki co robię nie tak :/

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam,
Grzesiek
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To zależy - na amva3 z kąta czerń się robi granatowa ale sporo mniej niż spva się robi purpurowa. Znowu na spva biel z dużego kąta robi się mniej szarawa niż na amva3. Wychodzi na remis imo.

Co ciekawe te granaty i purpury widoczne są pod kątem ale tylko wtedy gdy mamy w pomieszczeniu zapalone światło lub patrzymy na nie pod kątem i lekko z góry.
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
Znajdź w routerze i włącz funkcję UPnP. Wtedy po podłączeniu tv do routera nie będziesz musiał nic sam konfigurować, tv sam rozpozna sieć.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,

Przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym forum o podobnym temacie ale jakoś mój problem pozostaje dalej nierozwiązany. Sprawa wygląda tak:

Dziwna sprawa, jedyne co mi przychodzi na myśl to włączone filtrowanie mac adresów w routerze. Próbowałeś resetować router do ustawień fabrycznych?

EDIT:
Chociaż tak po zastanowieniu, jeżeli router pokazuje że kabel jest odłączony, to tak dla świętego spokoju wypróbowałbym na Twoim miejscu inny kabel.
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Niestety, pokazales ze jednak nie potrafisz z nich korzystac. Pzdr!
Byś się zdziwił co mogę zrobić z tym forum przy pomocy opcji "szukaj" i odpowiedniego slowa/zapytania... Oj bardzo, bardzo byś się ździwił!:shock:



p.s. Wiadomość dla admina - zalecana "Security Patch 3.8.6 PL1"


grakowski - spotkałem się z sytuacjami w kablówkach, w których użytkownik miał prawo do podłączenia tylko jednego kompa. Za więcej musiał zapłacić. A jak admin był sprytny to i z zastosowaniem routera było ciężko to obejść...*
Nie wiem czy taka sytuacja jest u Ciebie ale może zapytaj na infolinii.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Byś się zdziwił co mogę zrobić z tym forum przy pomocy opcji "szukaj" i odpowiedniego slowa/zapytania... Oj bardzo, bardzo byś się ździwił!:shock:



p.s. Wiadomość dla admina - zalecana "Security Patch 3.8.6 PL1"


grakowski - spotkałem się z sytuacjami w kablówkach, w których użytkownik miał prawo do podłączenia tylko jednego kompa. Za więcej musiał zapłacić. A jak admin był sprytny to i z zastosowaniem routera było ciężko to obejść...*
Nie wiem czy taka sytuacja jest u Ciebie ale może zapytaj na infolinii.
Po pierwsze dajcie już spokój, jak chcecie się kłócić to na PW :spam:
Po drugie grakowski wyraźnie napisał, że internet ma w TV jak podłączy bezpośrednio do modemu i w kompie, więc blokady ip ze strony providera nie ma. Zresztą ja też mam neta z upc i ich nie interesuje ile masz kompów w domu.
 

grakowski

New member
Raczej żadnej blokady ze strony UPC nie ma ponieważ mam dwa lapy podłączone i na nich internet działa bez problemów (zarówno wifi jak i kabel).

Kabel tez jest na 100% sprawny ponieważ jak nim łącze bezpośrednio TV -> Modem to internet@TV działa.

Filtrowania na routerze żadnego nie ma. Resetowałem go kilka razy, modem zresztą też.
 
Do góry