Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

schwarz

New member
Podstawa to sygnał. Ja z Blu Ray mogę oglądać moje 46 cali z odległości 2,5 m i jest ok. Optymalnie to 3m. Ale jak już mamy DVD to wygodnie się ogląda z 3,5m. A jak masz beznadziejny obraz sd to pewnie trzeba patrzeć z 4,5m.
 

Jajo

New member
Podobnie miała kuzynka z mężem. Zamawiali chyba w Elektro.pl Pytali mailowo konsultanta jaki mają rodzaj matrycy na magazynie. Odpisał że SQ. Telewizor zamówili, gość miał się upewnić że będzie SQ, po tygodniu przysłali i co ? ?Matryca oczywiście inna - chyba AA01. Elektro chyba zgodziło się na zwrot z tego co mówili miesiąc temu. Sam jestem ciekawy czy jest widoczna różnica między matrycami SQ a innymi i czy warto się tym przejmować. Musiałby jednak ktoś mieć oba tv w domu i dłużej potestować.
 

darken

New member
witam ja miałem wiecej szczescia kupowałem tv tydzien temu w neo24 i wtedy nie wiedzialem ze sa rozne matryce ale naszczescie trafila mi sie SQ01 i powiem ze jest super katy i kolory sa poprosty extra mimo ze mam narazie upc sd (w czwartek podłaczenie cyfrowej to zobacze roznice) ale na xbox-ie i na filmach z kompa (mkv, aviitp) poprostu rewelacja
 

darken

New member
pobralem dzisiaj Wild media server i odrazu jest 100% lepiej niz na oprogramowaniu samsunga all mkv i pozostale filmy sa odtwarzane bez problemu dzwiek dts rozpoznawany i wysylany na spdif do amplitunera to samo z dd niestety wersja trial konczy sie 31 sierpnia trzeba bedzie kupic:)
 

mil999

New member
Różnica pomiędzy CNxx a SQxx jest w kątach widzenia. CN ma kąty beznadziejne, wystarczy popatrzeć lekko z boku i obraz robi się szary.
 

darken

New member
Po prawej stronie tv jak patrzysz od przodu z boku obodowy na 1/3 wysokości od góry jest naklejka z modelem, serialem, i versja matrycy
 

Krakuss

New member
Freezman nie łam się, ta cała akcja z matrycami to nic innego jak sianie autosugestii, jeśli dobrze świeci twój TV to zapomnij o tym tych rodzajach matrycy i tyle.

Ja mam pare pytan:
wczoraj kupiłem wspomniany w temacie LCD (podłączony do upc media box), jestem bardzo zadowolony, ale mam kilka pytań:

1. Jak zmusić Youtube do jakości HD? Ustawiłem sobie w moim koncie YT żeby zawsze dawał HD o ile się da, a na TV na HD to raczej nie wygląda, jest nieźle ale na pewno nie jest to HD.

2. Jak nacisnę przycisk info na pilocie to wyskakuje mi w małym okienku takie coś: HDMI 1920x1080i @50hz - czy to znaczy że mam ustawiony Tv w trybie 50hz? Jak tak to gdzie to zmienić na 100hz.

3. Mój poprzedni 9 letni Thomson crt był na tyle mądry że włączenie dekodera UPC włączało też telewizor (tak samo z wyłączaniem), czy tutaj też da się tak ustawić?
 

feromann

Member
mi dały tylko do myślenia słowa przedstawiciela samsunga w saturnie,który stwierdził,że jeśli chodzi o tv 40 cali w serii c650 jest loteria, bo priorytet na matryce sq mają tv 3D.
dlatego nie pozwalaja sprawdzac tv przed zakupem tylko po zakupie w punkcie obsugi klienta.nastepnie dodał,że jesli koniecznie chce mieć maryce sq to lepiej wybrac model 40c750.
 

feromann

Member
mi dały tylko do myślenia słowa przedstawiciela samsunga w saturnie,który stwierdził,że jeśli chodzi o tv 40 cali w serii c650 jest loteria, bo priorytet na matryce sq mają tv 3D.
dlatego nie pozwalaja sprawdzac tv przed zakupem tylko po zakupie w punkcie obsugi klienta.nastepnie dodał,że jesli koniecznie chce mieć maryce sq to lepiej wybrac model 40c750.
 

Wigash

New member
a teraz pytanie z innej beczki.
Czy w tym naszym modelu C650 jest taka opcja wyjscia optycznego, że cokolwiek podlaczymy do TV to on to przesle dalej tym wyjsciem cyfrowym optycznym.

example:
podlaczam dekoder do HDMI1
podlaczam konsole do HDMI2
podlaczam USB z filmami

i optykiem łączę TV z kinem domowym.

Czy podczas korzystania z tych wybranych źródeł, na kinie domowym usłyszę dźwięk bo zostanie on przesłany optycznym łączem?
 

ChrisB

New member
a teraz pytanie z innej beczki.
Czy w tym naszym modelu C650 jest taka opcja wyjscia optycznego, że cokolwiek podlaczymy do TV to on to przesle dalej tym wyjsciem cyfrowym optycznym.

example:
podlaczam dekoder do HDMI1
podlaczam konsole do HDMI2
podlaczam USB z filmami

i optykiem łączę TV z kinem domowym.

Czy podczas korzystania z tych wybranych źródeł, na kinie domowym usłyszę dźwięk bo zostanie on przesłany optycznym łączem?

Z filmami z USB na 100% tak, z dekoderem i konsolą będzie pewnie podobnie.
 

primocezar

New member
Odebralem dzis TV Samsung LE46C650 w Neo 24.pl . matryca AA01 , jak wypada ta matryca w porownaniu do SQ , sa jakies duze roznice ? szczerze mowiacjuz po ptokach , bedzie tak jak jest , trudno

Kto jest producentem tej matrycy ?

i jeszcze jedno

2. Jak nacisnę przycisk info na pilocie to wyskakuje mi w małym okienku takie coś: HDMI 1920x1080i @50hz - czy to znaczy że mam ustawiony Tv w trybie 50hz? Jak tak to gdzie to zmienić na 100hz.

man N-ke, ustawione na 1080 i , kabel HDMI
 
Ostatnia edycja:

feromann

Member
AA-AUO Taiwan--matryca raczej na tym samym poziomie co SQ.W tym przypadku nie ma co się martwić tylko cieszyć się dobrym TV.:)Dobrze że nie trafił się tv z matrycą CN
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dlatego właśnie ja zakupiłem Toshibę 40xv733 - na 100% matryca sq spva (ten sam model co w c650 slcd) a tv gra (sprawdzony bok w bok) identycznie jak c650.

Primocezar - każdy tv lcd "100/200/100000hz" ma nadal odświeżanie 50/60hz a te całe 100hz to tylko system dodający klatki pośrednie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam

Piszę na łamach forum po raz pierwszy. Ale niestety mam problem.
Kupiłem dziś w MM w czeladzi telewizorek LE40C650 na wystawie był wystawiony z matrycą SQ01 byłem pewien że na magazynie mają takie same, okazało się że jednak nie że jest CN02. Więc zadzwoniłem do nich, powiedzieli mi że nie ma możliwości zamiany TV i że nie mogą otwierać kartonów przed zakupem. Co mam w tej chwili zrobić? jestem załamany :/
Wiecie może jak to ugryźć ?

Pozdrawiam Frezzman
A nie mozesz oddac bez podania przyczyny?? W hipermarkecie kupilem kiedys towar i przy zwrocie babka obslugujaca musiala zadzwonic do szefowej po zgode na zwrot kasy, bo podobno zgoda musi byc dwustronna i klienta i sklepu, w przeciwnym razie sklep moze mi wymienic towar na ten sam badz z tego samego dzialu w podobnej cenie - taka informacje uslyszalem od obslugi.
 

feromann

Member
chyba kolega SierzantHarris podsunął dobry pomysł--wymienić ten tv na innego Samsunga chyba raczej nie ma szans,ale na Tośke powinno się udać
 

darken

New member
niestety jak po hdmi jest 5.1 to na optyku jest 2.0 i nawet jest w instrukcji napisane troche lipa moj ampli skonczyl sie z wejsciami cyfrowymi :)
 
Do góry