Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

vqsoft

New member
c650 i serwer dlna

mam problem
serwer dlna zyxel nsa210. tv widzi wszystko ale nie odtwarza skompresowanych plików - avi, mpg itp
odtwarza tylko pliki bez kompresji - zgrane z kamery
jak to obejść?

mp3 i jpg działa ok
 

darken

New member
Witam
podepne sie do tematu. Wczoraj zakupilem tv le40c650 no i pierwsze co zrobilem to podlonczylem do sieci lokalnej i chcialem obejrzec filmy hd jakie mam na dysku i tu niestety rozczarowanie nic nie dziala wywala ze nie obslugiwany format. Dodam ze uzywalem programu samsunga PC share menager (czy trzeba moze zainstalowac jakis kodek??) Czy moze miec na to wplyw wersja softu w tv mam wersje 1006 a wiem ze jest juz 1016??
Pliki w formacie mkv dane z media info i pytanie czy jest sposob zeby to dzialalo po kablu lan czy moze tylko usb i dysk (pendrive)
Wideo
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Tak
Format_Settings_RefFrames/String: 5 klatek
MuxingMode : Container profile=Unknown@4.1
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 37 min.
BitRate/String : 12,1 Mb/s
Width/String : 1.920 pikseli
Height/String : 800 pikseli
DisplayAspectRatio/String : 2,40:1
FrameRate/String : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
ScanType/String : Progresywny
Bits-(Pixel*Frame) : 0.329
StreamSize/String : 13,0 GB (86%)
Title : 2012.2009
Encoded_Library/String : x264 core 80 r1373 4322f63
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.2 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=12100 / ratetol=2.0 / qcomp=0.70 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language/String : Angielski
Audio #1
ID/String : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
CodecID : A_DTS
Duration/String : 2h 37 min.
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 1.510 Kb/s
Channel(s)/String : 6 kanałów
ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE
SamplingRate/String : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
StreamSize/String : 1,66 GB (11%)
Title : DTS-HD MA core 1536k
Language/String : Angielski
Audio #2
ID/String : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
CodecID : A_AC3
Duration/String : 2h 37 min.
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 192 Kb/s
Channel(s)/String : 2 kanały
ChannelPositions : Front: L R
SamplingRate/String : 48,0 KHz
StreamSize/String : 217 MB (1%)
Title : DD2.0 192K Vorbis commentary
Language/String : Angielski
 
Ostatnia edycja:

ferryth

New member
ok dzieki, dostalem od kumpla plakat z samsunga z różnymi rozmiarami ekranów, przyłożę sobie do ściany i zobacze :) ale chyba jednak 40"
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Mam LE32C650 z tyłu jest dwa wejścia SCART oznaczone 1 RGB i 2 AV,
na tym drugim AV jest analogowy sygnał audio przy odtwarzaniu z USB...

Brawa dla kolegi :eek:k: za praktyczny test, w końcu nie będziemy musieli się posiłkować wyszukiwarką google. Wychodzi na to, że koledzy na innych forach, tez tak na prawdę tego nie sprawdzili.
 

rejdzu

New member
mam model 32'' z tego co zauwazylem u siebie to dzwiek na wyjscie optyczne podawany jest ciagle, niezaleznie od zrodla. poniewaz mam glosniki z wejsciem optycznym i dekodowaniem dtsu to sobie podlaczylem je pod telewizor. dzwiek na glosnikach jest zarowno na pc input, share media oraz analogowej kablowce. jedyna niedogodnosc jest taka, ze musialem calkowicie wylaczyc glosniki telewizora, poniewaz bylo opoznienie pomiedzy nimi a glosnikami zewn, a nie chcialo mi sie bawic z ustawianiem tego w tv.
 

pimak

New member
Brawa dla kolegi :eek:k: za praktyczny test, w końcu nie będziemy musieli się posiłkować wyszukiwarką google. Wychodzi na to, że koledzy na innych forach, tez tak na prawdę tego nie sprawdzili.

Ale po co te testy, google itp. ?

Przecież to jest w instrukcji do c650 napisane !
strona 4. w papierowej a 150. w Pdfie.

opis gniazd - pozycja 11. jest tabelka specyfikacja wejść/wyjść i tam w kolumnie 'wyjście' jest dla EXT1 - Dostępny jest tylko sygnał TV lub TV cyfrowej (DTV).
Ext2 - Sygnał z wybranego źródła. - czyli z tego, które aktualnie 'nadaje' na ekran.


EDIT - SORRY !!! sprawdziłem to w instrukcji do B650 nie zwróciłem uwagi na literke 'b' w nazwie pdf'a. Ale obowiązuje - jak widać - także dla c650.
 
Ostatnia edycja:

frezzman

New member
Samsung LE40C650

Witam

Piszę na łamach forum po raz pierwszy. Ale niestety mam problem.
Kupiłem dziś w MM w czeladzi telewizorek LE40C650 na wystawie był wystawiony z matrycą SQ01 byłem pewien że na magazynie mają takie same, okazało się że jednak nie że jest CN02. Więc zadzwoniłem do nich, powiedzieli mi że nie ma możliwości zamiany TV i że nie mogą otwierać kartonów przed zakupem. Co mam w tej chwili zrobić? jestem załamany :/
Wiecie może jak to ugryźć ?

Pozdrawiam Frezzman
 

satman777

New member
A czym ty się stresujesz? Było pisane już że wszystkie matryce stosowane w tej serii trzymają parametry. A to że ktoś trafił na wadliwą akurat produkcji auo lub innej nic nie znaczy. Ja sam mam AA03 i obraz jak marzenie.
 

darken

New member
czy zmieniac soft

witam od 3 dni posiadam le40c650 i mam w nim soft w wersji 1006 wiem ze jest juz wersja 1016 czy jest sens zmieniac i co za soba niesie taka zmiana (gwarancja, i ewentualne korzyści)
 

feromann

Member
niestety powód do zmartwienia jest--matryce auo są na jednym poziomie z matrycami samsunga.
CN-wyrażnie odstają.nie mam pojecia co zrobić--może go sprzedać z małą stratą
 

owsiak22

New member
Witam.
Kupiłem sobie SAMSUNGA c650 i zastanawiam się jak uruchomić w nim odświeżanie 100Hz.
Jestem posiadaczem kablówki UPC pakiet select HD i przy przełączaniu kanałów (przycisk info na pilocie) mam informację o rozdzielczości 1920x1080i @50Hz. Czy da się to podnieś do 100Hz? Wszystcy piszą o Motion Plus u mnie jest ustawione na tryb płynny?
Proszę o informację czy to jest możliwe i jeśli tak to jak mam to ustawić.
Dziękuję.
 

mrq

New member
C650 + AirLive WMU-6500FS

Witam,

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu sieci, w którą włączony jest mój telewizor.

W tym momencie całość wygląda tak:
Internet w domu udostępniany jest bezprzewodowo poprzez LiveBoxa. Pierwszym "odbiornikiem" jest komputer stacjonarny z kartą WiFi na USB. Drugim "odbiornikiem" jest bezprzewodowy serwer plików AirLive WMU-6500FS. AirLive jest spięty skrętką z moim TV C650.

Jak powinienem skonfigurować kartę WiFi w moim komputerze / dysk AirLive / TV tak, żeby:
* PC, oraz dysk AirLive miały dostęp do Internetu (bezprzewodowo)
* TV miał dostęp do Internetu (po skrętce poprzez AirLive)
* TV miał dostęp do zasobów dysku sieciowego AirLive (po skrętce)
* PC miał dostęp do ustawień AirLive (bezprzewodowo)


AirLive to nic innego jak AP Router + HDD w jednej obudowie. Posiada dwa gniazda USB, jedno LAN, klienta BitTorent, FTP i takie tam. Konfiguruje się go poprzez przeglądarkę WWW jak zwykły AP Router- może pracować w trybie AP / Client / WDS Repeter / WDS Bridge.

Jeżeli chodzi o sieci komputerowe jestem laikiem- proszę więc o rzeczową, ale również zrozumiałą pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odzew.
 
Do góry