Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

gutekbull

Member
Ja znowu nie rozumie problemu z M2TS o ktorym ciagle piszecie - co za problem zmienic rozszerzenie z M2TS na MKV ? Bez problemu chodzi film po zmianie rozszerzenia. Wiec w czym problem ?"


A co tu do rozumienia ;-)
Po co konwertować każdą zgrana płytę bluray do mkv, przecież to totalna bzdura ,
skoro np. konkurencyjny Sony KDL EX500 w tej samej cenie czyta to bez problemu ,
może po prostu wystarczy wgrać odpowiedni soft i nie robić sobie pod górę !
Jednak M2TS i MKV jest różnica minimalna ,ale jest ;-)
Po drugie nie każdy się na tym wszystkim wyznaje, ale dysk twardy podłączy czy pendriva.
 

horseman

New member
Ja znowu nie rozumie problemu z M2TS o ktorym ciagle piszecie - co za problem zmienic rozszerzenie z M2TS na MKV ? Bez problemu chodzi film po zmianie rozszerzenia. Wiec w czym problem ?"


A co tu do rozumienia ;-)
Po co konwertować każdą zgrana płytę bluray do mkv, przecież to totalna bzdura ,
skoro np. konkurencyjny Sony KDL EX500 w tej samej cenie czyta to bez problemu ,
może po prostu wystarczy wgrać odpowiedni soft i nie robić sobie pod górę !
Jednak M2TS i MKV jest różnica minimalna ,ale jest ;-)
Po drugie nie każdy się na tym wszystkim wyznaje, ale dysk twardy podłączy czy pendriva.

Nie zrozumiales mnie. Nie trzeba konwertowac pliku M2TS do MKV tylko zmienic rozszenienie pliku *.m2ts na *.mkv i film dziala. Sprawdzone u mnie wiele razy. Konwersja przeciez trwa wieki ;)
 

gutekbull

Member
horseman=>
To jest numer roku - świetna informacja !!!!!!!!!!!!!!
Sprawdziłem działa ;-)
Czyli Samsung LE46C650 czyta blu ray zgrane z płyty ! ;-)
 

yanky

New member
horseman=>
To jest numer roku - świetna informacja !!!!!!!!!!!!!!
Sprawdziłem działa ;-)
Czyli Samsung LE46C650 czyta blu ray zgrane z płyty ! ;-)


Po "starym" tunerze sat HD pozostało mi kilka filmów *.rec na twardym dysku. Już myślałem, że to koniec, ponieważ nowy tuner ale też i TV nie chciały tych filmów uruchomić. Wystarczyło zmienić te nieszczęsne *.rec na mkv i wszystkie filmy ponownie mogę oglądać na C650 :-D.
Ten firmware w telewizorze jest cudowny !!!
 

Mateuszw

New member
Czy jest pewne, że skype na tym modelu nie działa ?
W danych kamerki do modeli Samsung jest napisane, że bodajże do serii 7000 i 8000, o C650 nie wspominają. Ale po wejsciu na 'nasz' model na oficjalnej stronie samsunga przy jednym ze zdjęc widnieje logo skype'a:

samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE46C650L1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

Pomyłka ?

Drugie pytanko.. do osób posiadających pakiet Select HD w UPC,
Jak macie ustawione parametry obrazu ? Tak z ciekawości pytam, ponieważ
ustawiłem całkiem nieźle, ale może da się coś lepszego wykrzesać = )))).

Aha, czy to prawda jak ktoś wcześniej napisał, że w LE46C650 są montowane jedynie matryce AA01 (?) ? (osobiście też taką posiadam)
 

Gapeman

New member
Witam . Mam pytanie czy samsung będzie sprzedawał na Polskę model c650 w różnych obudowach c654 , 652 itp ? bo jak pytałem w MM bo jest ten tv na promocji to Pan mi odpowiedział że narazie nie przewidują . Pozdrawiam
 

OSP110233

New member
C

Aha, czy to prawda jak ktoś wcześniej napisał, że w LE46C650 są montowane jedynie matryce AA01 (?) ? (osobiście też taką posiadam)


Chyba do końca nie jest to prawdą bo wczoraj w Saturnie widziałem taki TV na matrycy SQ01. Być może pierwsze modele standardowo były na matrycach Samsunga a następne już na matrycach innych producentów.
 

gutekbull

Member
Ja kupiłem z miesiąc temu LE46C650 i z boku mam taką prowizoryczną naklejkę AA01,
przyjechał chyba ze Słowacji.
przyznam się nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi matrycami,
przecież ,aby porównać dwa LCD to trzeba spełnić kilka warunków co nie jest wcale takie proste.
Przede wszystkim musi być doprowadzony identyczny sygnał antenowy o idealnie takich samych parametrach czego kompletnie nie uda się uzyskać w żadnym sklepie typu M.M, tam jest taka sieć kabli połączeń, to wszystko się krzyżuje,splata, oddziałuje na siebie - czytaj wprowadza zakłócenia itd.
Jeden kabel jest dłuższy ,drugi krótszy ,a to wszystko ma wpływ na sygnał doprowadzony do odbiornika.
Rozumiem ktoś ma oba modele w domku ,te same ustawiania w LCD i ten sam sygnał antenowy - inaczej raz włącza jeden TV po czym zmienia antenę i drugi - trzeba mieć niezłą pamięć ,aby wychwycić różnice ;-)
 

Wigash

New member
Czy jest pewne, że skype na tym modelu nie działa ?
W danych kamerki do modeli Samsung jest napisane, że bodajże do serii 7000 i 8000, o C650 nie wspominają. Ale po wejsciu na 'nasz' model na oficjalnej stronie samsunga przy jednym ze zdjęc widnieje logo skype'a:

samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/lcd-tv/LE46C650L1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

Pomyłka ?

Aha, czy to prawda jak ktoś wcześniej napisał, że w LE46C650 są montowane jedynie matryce AA01 (?) ? (osobiście też taką posiadam)
bardziej naciaganie, albo po prostu oszczednosc i ten obrazek odnosi sie do wszystkich modeli obslugujacych internet@TV. Jesli TV obslugiwalby SKYPE juz mialbys go w appstore. Te serie technologicznie sa juz do siebie tak podobne ze producent musi w ten sposob wprowadzac roznice, zeby ludzie kupowali te drozsze modele. Gdyby ten 650 mial wszystko co seria 7 to pewnie nie sprzedaliby za wiele tych z 7 serii :D
Co do matryc to chyba tylko sila sugestii i indywidualnych upodoban. Ja mam AA01 i jest wszystko ok i jestem zadowolony.

Acha moze mi ktos powiedziec jaka jest najnowasza wersja softu i co sie tam zmienilo, bo ja mam oryginalny soft i nie mam z TV zadnych problemow.
 

gutekbull

Member
Zmieniłem rozszerzenie wszystkich plików M2TS (bluray) na mkv i mam problem który odpala ?
Wprawdzie znalazłem największy plik i poszedł ,
ale nie mam opcji zmiany języka , a wiem ze jest po Polsku ? Jak to się odpala ?
Film 2012 jest coś blisko 400plików ;-(
 

Cybe

New member
mam pewien problem, wcześniej normalnie odtwarzałem filmy z usb lub dysku przenośnego i napisy działały prawidłowo, teraz widzę, że napisy się spóźniają. Na kompie włączam ten sam film i napisy są prawidłowe. Ma ktoś rozwiązanie?

PS. Zaktualizowałem firmware do wersji 1014 i niestety nadal to samo.
 

ChrisB

New member
mam pewien problem, wcześniej normalnie odtwarzałem filmy z usb lub dysku przenośnego i napisy działały prawidłowo, teraz widzę, że napisy się spóźniają. Na kompie włączam ten sam film i napisy są prawidłowe. Ma ktoś rozwiązanie?

PS. Zaktualizowałem firmware do wersji 1014 i niestety nadal to samo.

Skonwertuj napisy do formatu SRT. Można online (Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.) lub np. przy pomocy programu SubEdit (Plik -> Eksportuj).
 

Wigash

New member
no walsnie ja tez ostatnio musialem pare razy konwertowac pliki na SRT, ale wczesniej nie mialem problemu z plikami TXT. Co najlepsze jakos u mnie program Subtitle Workshop kiepsko sobie radzi z konwersja. Tzn konwertujac plik pobieram bitrate z filmu i automatycznie jest on wpisywany do pliku SRT, ale na TV tak samo sie rozjeżdża jak przt txt. Dopiero w tym konwerterze online ladnie sie zrobilo. Tam sam wpisuje liczbe klatek.
Najpierw wydawalo mi sie ze problem jest gdy filmy maja 25 k/s, ale ostatnio plik z innym bitratem tez sie rozjechal.

jak sprawdzic wersje softu w TV??
 

ChrisB

New member
no walsnie ja tez ostatnio musialem pare razy konwertowac pliki na SRT, ale wczesniej nie mialem problemu z plikami TXT. Co najlepsze jakos u mnie program Subtitle Workshop kiepsko sobie radzi z konwersja. Tzn konwertujac plik pobieram bitrate z filmu i automatycznie jest on wpisywany do pliku SRT, ale na TV tak samo sie rozjeżdża jak przt txt. Dopiero w tym konwerterze online ladnie sie zrobilo. Tam sam wpisuje liczbe klatek.
Najpierw wydawalo mi sie ze problem jest gdy filmy maja 25 k/s, ale ostatnio plik z innym bitratem tez sie rozjechal.

jak sprawdzic wersje softu w TV??

Ja od początku miałem problem z rozjeżdżającymi się napisami przy formacie TXT (na wszystkich wersjach firmware) - wszystko zależy od konkretnego filmu (zgaduję że od ilości klatek/sek.); SRT jest formatem czasowym więc dlatego zawsze powinien działać (i póki co u mnie zawsze działał poprawnie).
 

qwazi

New member
Czy podłączając np. x360 lub inny sprzęt przez hdmi do tv a z tv dźwięk przez optyka do kina domowego będę miał dźwięk 5.1
 
Do góry