Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

czarnulka007

New member
Witam :)
Mam pewien problem z TV le40c650.
Wczoraj podłączyłam TV z routerem TP-Link poprzez kabel.
Wszystko działało jak należy (mam telewizor dopiero od wczoraj) , dzisiaj rano włączyłam TV i niestety nie mogłam się połączyć z internetem i wyskakuje "Usługa niedostępna z powodu zakłóceń w pracy sieci"
Wszystko działało dobrze do momentu wyłączenia TV a po włączeniu klapa :(
Nieraz udało mi się połączyć z internetem ale musiałam telewizor odłączyć od zasilania.Ale nie zawsze to skutkuje.
Może wiesz co może być przyczyną ?
Dodam ,że mam internet podłączony do komputera i wszystko jest ok.
Czy ktoś może mi pomóc , bo już sama rozkładam ręce :(
Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam serdecznie :)
 

djm@gic

New member
Witam,
ja także posiadam router TP-LINK podłączony kablem do telewizora i bezprzewodowo do innego AP ze skutkiem pozytywnym, działa :). Spróbuj czarnulka007 wejść w telewizorni w Ustawienia -> Sieć -> Typ sieci ustaw na kablowa, następnie -> Konfiguracja sieci -> Konfiguracja IP na Auto i DNS na Auto. Następnie w routerze sprawdź czy jest włączony serwer DHCP. Tylko wtedy telewizor pobierze sobie wszystkie potrzebne parametry z routera i powinno ruszyć. Oczywiście po włączeniu telewizora trzeba nieco odczekać, tak na wszelki wypadek do 1 min.

pozdrawiam
 

czarnulka007

New member
Dziękuję za odpowiedź :)
Mam jeszcze małą prośbę możesz mi napisać krok po kroku jak zmienić te ustawienia na routerze bo jestem zielona w tych sprawach :)
Dziękuję z góry :)
 

czarnulka007

New member
Sprawdziłam serwer DHCP mam ustawione na enable więc wszystko powinno być ok. W TV też ustawione: IP na Auto i DNS na Auto.Więc nie wiem czemu po wyłączeniu telewizora i po ponownym włączeniu nie chce połączyć z netem :(
Może jeszcze jakieś inne ustawienia na routerze ?
 

anni

New member
Miałem podobny komunikat po włączeniu telewizora pewnego dnia - wszystkie ustawienia OK , internet w komputerze hulał a telewizor nie miał dostępu do netu. Przyczyna okazała się prozaiczna- po wyjęciu i ponownym włożeniu wtyczki kabla sieciowego w Tv wszystko ruszyło. Cos tam nie łączyło
:( Ale pewnie to jako pierwsze sprawdziłaś...
 

czarnulka007

New member
Tak , masz rację , wtyczki były już parę razy wyciągane z routera i TV.
Ale nie wiem czy się powinnam cieszyć bo wsadziłam teraz wtyczkę w 2 gniazdo w routerze i na razie 3 razy wyłączyłam TV i za każdym razem miałam necik :) Wszystkie gniazda sprawdzałam właśnie oprócz 2.
Ale to może tylko chwilowa naprawa , zobaczymy rano po dłuższym postoju TV (bo właśnie po dłuższym postoju telewizora nie miałam połączenia z netem)
 

tomatow

New member
Pojechałem z telewizorem do sklepu, żeby wymienić na cichy egzemplarz i dopiero 4 trzydziestka siódemka bzyczała na tyle cicho, że da się ją oglądać :) (tutaj wyrazy uznania dla sprzedawców z av.. .. za poświęcony czas i cierpliwość). Okazuje się, że to cała seria ma taki problem. W każdym razie cieszę się, że już mogę spokojnie oglądać i wreszcie zobaczyć jak to cudo świeci. A póki co mam pytanie czy da się wyświetlać filmy z napisami przez DLNA?
 
Ostatnia edycja:

marwat

New member
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem LE40c650. Musze powiedzieć, że z lekko niepewnością kupowałem model 40 calowy(wydawał mi się za duży) ale po kilku dniach nie zamienił bym go na mniejszy:].
Mam aktualnie cyfrowy polsat sd (tuner Echostar ze złączem Scart) i nie ukrywam, że zmiany będą konieczne. Jakość niektórych kanałów SD jest .. taka sobie np kanały TVP. Zastanawiam się czy jeśli miałbym przykładowo dekoder ze złączem HDMI to jakość kanałów SD poprawi się (tzn. czy telewizor inaczej przetwarza sygnał dostarczany złączem cyfrowym). Oczywiście nie wszystkie kanały SD sa bardzo kiepskie ale w Polsacie kanały TVP wyróżniają się in minus ( nie wiem jak to jest w innych platformach);] Ciekawe jest to o tyle, że przykładowo gdy oglądam filmy divx z dysku o zbliżonej rozdzielczości do kanałów SD to prezentują się one znacznie lepiej.
Jeśli ktoś z Was porównywał tuner ze złączem Scart i HDMI to proszę o uwagi.

Zauważyłem również ciekawą rzecz jeśli chodzi o napisy do filmów. Napisy odtwarzane w formacie klatkowym w komputerze na odtwarzaczu All Player wyglądają prawidłowo natomiast w tv nie są zsynchronizowane z filmem ( takich przykładów miałem kilka) pytanie czy ktoś z was spotkał się z czymś takim?? Oczywiście nie jest to wielki kłopot tylko raczej ciekawostka, zazwyczaj i tak przed wgraniem napisów konwertuje sobie je na format .sub.
Proszę o wasze uwagi jeśli ktoś z Was miał podobne przypadki.

Mam jeszcze pytanko czy jest jakaś stronka z informacjami jakie zmiany wnosi aktualna wersja firmware. Aktualnie mam wersje z początku kwietnia. Zastanawiam się nad zmianą, ponieważ czasem gdy oglądam Tv z opcją Motion Plus widzę lekkie zacięcia obrazu.

Pozdrawiam
 

atase

New member
Witam
mam samsunga le 37 c 650 oraz do tego n ke po ustawieniu w dekoderze najwiekszej resolucji 1080i (hdmi) wciskam w pilocie od telwizora INFO i wyskakuje mi hdmi/dvi 1920x1080i @50Hz mam pytanie dlaczego jest tylko 50 Hz a nie 100 Hz czy mozna to zmienic? czy jest to wada tv czy ustawien ?. Moglby ktos sprawdzic czy ma tak samo ? Jak podlaczam lapka do telewizora to moge zmienic jeszcze na 60 HZ ale nie wiecej.
 

OSP110233

New member
Witam
mam samsunga le 37 c 650 oraz do tego n ke po ustawieniu w dekoderze najwiekszej resolucji 1080i (hdmi) wciskam w pilocie od telwizora INFO i wyskakuje mi hdmi/dvi 1920x1080i @50Hz mam pytanie dlaczego jest tylko 50 Hz a nie 100 Hz czy mozna to zmienic? czy jest to wada tv czy ustawien ?. Moglby ktos sprawdzic czy ma tak samo ? Jak podlaczam lapka do telewizora to moge zmienic jeszcze na 60 HZ ale nie wiecej.

Tak ma być. Taki sygnał TV dostaje na wejściu HDMI. 100 Hz w TV to całkiem inna historia i dotyczy tego jak TV wyświetla obraz (wstawia dodatkowe klatki stąd te 100 Hz).
 
Ostatnia edycja:

OSP110233

New member
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem LE40c650. Musze powiedzieć, że z lekko niepewnością kupowałem model 40 calowy(wydawał mi się za duży) ale po kilku dniach nie zamienił bym go na mniejszy:].
Mam aktualnie cyfrowy polsat sd (tuner Echostar ze złączem Scart) i nie ukrywam, że zmiany będą konieczne. Jakość niektórych kanałów SD jest .. taka sobie np kanały TVP. Zastanawiam się czy jeśli miałbym przykładowo dekoder ze złączem HDMI to jakość kanałów SD poprawi się (tzn. czy telewizor inaczej przetwarza sygnał dostarczany złączem cyfrowym). Oczywiście nie wszystkie kanały SD sa bardzo kiepskie ale w Polsacie kanały TVP wyróżniają się in minus ( nie wiem jak to jest w innych platformach);] Ciekawe jest to o tyle, że przykładowo gdy oglądam filmy divx z dysku o zbliżonej rozdzielczości do kanałów SD to prezentują się one znacznie lepiej.
Jeśli ktoś z Was porównywał tuner ze złączem Scart i HDMI to proszę o uwagi.

Zauważyłem również ciekawą rzecz jeśli chodzi o napisy do filmów. Napisy odtwarzane w formacie klatkowym w komputerze na odtwarzaczu All Player wyglądają prawidłowo natomiast w tv nie są zsynchronizowane z filmem ( takich przykładów miałem kilka) pytanie czy ktoś z was spotkał się z czymś takim?? Oczywiście nie jest to wielki kłopot tylko raczej ciekawostka, zazwyczaj i tak przed wgraniem napisów konwertuje sobie je na format .sub.
Proszę o wasze uwagi jeśli ktoś z Was miał podobne przypadki.

Mam jeszcze pytanko czy jest jakaś stronka z informacjami jakie zmiany wnosi aktualna wersja firmware. Aktualnie mam wersje z początku kwietnia. Zastanawiam się nad zmianą, ponieważ czasem gdy oglądam Tv z opcją Motion Plus widzę lekkie zacięcia obrazu.

Pozdrawiam


Tunery HD ze złączem HDMI (może być też Component) podnoszą jakość wyświetlanego obrazu SD. Jest to widoczne na ekranie, niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Co do CP to może być problem ze zmianą dekodera na HD.
 

Horhe Ortega

New member
Zastanawiam się czy jeśli miałbym przykładowo dekoder ze złączem HDMI to jakość kanałów SD poprawi się (tzn. czy telewizor inaczej przetwarza sygnał dostarczany złączem cyfrowym).
Miej jednak świadomość że na parszywą jakość części kanałów SD(czy poszczególnych materiałów nań emitowanych)nie pomoże zbytnio żaden skaler.Czy to ten z tunera HD ,czy z najlepiej skalującego telewizora.Różna jakość też na poszczególnych platformach.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Skoro na kiepską jakość Tv nie pomoże żaden skaler, to dlaczego ten sam sygnał z anteny pokojowej na Sonym, Toshibie i Sharpie wygląda o niebo lepiej niż na Samsungu czy LG?
 

OSP110233

New member
Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review
Czy ktoś testował te ustawienia ?
Ustawiłem tak w opcji FILM i jest delikatnie mówiąc kicha , obraz jest ciemny ,mało ostry nie do przyjęcia.
Czy jest jakaś opcja, aby LE46C650 czytał - widział plik bluray na dysku USB ?
Ponoć modele Sony radzą sobie z tym ?

O tych mówisz ?

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)
Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off
CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55
White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24
10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3
Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2

Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0

Ja swego czasu ustawiłem TV wg. tego i podobało mi się ... ale każdy ma inna percepcję więc ... trzeba kombinować skoro nie pasuje :)
 

OSP110233

New member
Skoro na kiepską jakość Tv nie pomoże żaden skaler, to dlaczego ten sam sygnał z anteny pokojowej na Sonym, Toshibie i Sharpie wygląda o niebo lepiej niż na Samsungu czy LG?

Nie chciałbym wchodzić w niepotrzebną dyskusję bo na pewno Kolegi nie przekonam ale może niech każdy sam oceni na jakim TV sygnał wygląda lepiej. Modeli TV jest wiele, różnią się funkcjami, cenami, wykonaniem.

Swego czasu w moim odczuciu przy bezpośrednim porównaniu Samsung 40C650 lepiej wyświetlał sygnał niż Sony 40EX500 (DTV), ale nikomu tego nie będę wciskał na siłę, bo nie ma takiej potrzeby. Najważniejsze by każdy był zadowolony z tego co ma.
 

Balik

New member
Współpraca z LAN

Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępie chcę się przywitać i podziękować wszystkim forumowiczom za wiedzę, którą czytając to forum zdobyłem - Witam i dziękuję:)

Wracając do wątku toczonej tu dyskusji:
Czy TV z serii LEC650 po podłączeniu do sieci LAN będzie w stanie przeglądać zasoby np. NAS (Samba lub inny protokół) i czy jeśli tak to czy można będzie odpalić film bezpośrednio z dysku sieciowego. Innymi słowy czy ten TV może zastąpić multimedialny odtwarzacz sieciowy? Jeśli nie potrafi tego zrobić to czy na rynku są jakieś telewizory z taką funkcjonalnością?

Pozdrawiam
 
Do góry