Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

jayjay_mchw

New member
Witam.
Czy jest możliwość aby w tym TV ustawić gdzieś, aby automatycznie był uruchamiany z filmem dźwięk DTS lub Dolby Digital jeśli jest dostępny? Mam ten TV oraz kino domowe również Samsunga i za każdym razem jak odpalam film przez USB (najczęściej .mkv) muszę ręcznie wybierać DTS lub DD - standardowo jest uruchamiany dźwięk PCM. Trochę grzebałem i nigdzie nie znalazłem opcji aby ustawić to na stałe, a jest to trochę denerwujące. Jest na to jakieś lekarstwo? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Wojtaas

New member
Witam
Mam taki problem posiadam TV LE40C650, telewizor jest podłączony do internetu i świetnie współpracuje w sieci DLNA. Bardzo dużo oglądam na nim filmów HD mkv, wszystkie filmy TV odtwarza bez problemu. Jak wiadomo filmy mkv bardzo często maja dźwięk w formie DTS i tu pojawia się problem. Dźwięk z telewizora wyprowadzam za pomocą kabla optycznego do kina domowego. Gdy odtwarzam film z DTS a dźwięk leci przez głośniki od TV wszystko jest OK natomiast gdy dźwięk leci przez kino domowe i w ustawieniach dźwięku zmienię z PCM na DTS to dźwięk zanika. Jeżeli wie ktoś w czym może tkwić problem to proszę o pomoc.
 

sonlar

New member
Robiłem takie testy ze zwykłą (tanią) przejściówką z dyskami ATA i SATA. Przy zasilaniu zewnętrznym czyli z zestawu nie robił Samsung żadnego problemu z działaniem. Czy to były dyski 2.5 czy 3.5.
Tak na marginesie DVD z USB 2.0 tez nie robił żadnego problemu.

Czy to znaczy, że można do USB HDD w Samsungu podłączyć DVD i TV będzie czytał pliki ?
 

sonlar

New member
Witam
Mam taki problem posiadam TV LE40C650, telewizor jest podłączony do internetu i świetnie współpracuje w sieci DLNA. Bardzo dużo oglądam na nim filmów HD mkv, wszystkie filmy TV odtwarza bez problemu. Jak wiadomo filmy mkv bardzo często maja dźwięk w formie DTS i tu pojawia się problem. Dźwięk z telewizora wyprowadzam za pomocą kabla optycznego do kina domowego. Gdy odtwarzam film z DTS a dźwięk leci przez głośniki od TV wszystko jest OK natomiast gdy dźwięk leci przez kino domowe i w ustawieniach dźwięku zmienię z PCM na DTS to dźwięk zanika. Jeżeli wie ktoś w czym może tkwić problem to proszę o pomoc.

Dlatego, że Samsung nie wysyła po SPDIF'ie sygnału zakodowanego w DTS'ie - niestety.
Jeżeli jest Dolby Digital to dźwięk po optyku leci w AC3, w innych przypadkach (Stereo i DTS) po PCM'ie.
Ja mam ustawione w kinie domowym, tak, że jak leci dźwięk z TV w PCM'ie to kino otwarza to w Dolby Surround Pro Logic i jest przyzwoicie... chociaż czasem warto przekonwertować DTSa do AC3.
Pozdrawiam
 

Wojtaas

New member
Dlatego, że Samsung nie wysyła po SPDIF'ie sygnału zakodowanego w DTS'ie - niestety.
Jeżeli jest Dolby Digital to dźwięk po optyku leci w AC3, w innych przypadkach (Stereo i DTS) po PCM'ie.
Ja mam ustawione w kinie domowym, tak, że jak leci dźwięk z TV w PCM'ie to kino otwarza to w Dolby Surround Pro Logic i jest przyzwoicie... chociaż czasem warto przekonwertować DTSa do AC3.
Pozdrawiam
Sonlar dzięki bardzo za wyjaśnienie mi tego problemu bo już myslałem że z moim TV jest coś nie tak. Szkoda tylko że jest tak jak mówisz bo miło by było oglądać film w DTS na kinie domowym, no coż ale nic na to nie poradzimy :sad:
Pozdrawiam.
 

jayjay_mchw

New member
Dlatego, że Samsung nie wysyła po SPDIF'ie sygnału zakodowanego w DTS'ie - niestety.
Jeżeli jest Dolby Digital to dźwięk po optyku leci w AC3, w innych przypadkach (Stereo i DTS) po PCM'ie.
Ja mam ustawione w kinie domowym, tak, że jak leci dźwięk z TV w PCM'ie to kino otwarza to w Dolby Surround Pro Logic i jest przyzwoicie... chociaż czasem warto przekonwertować DTSa do AC3.
Pozdrawiam

Hmmm... Nie bardzo rozumiem co znaczy, że nie wysyła dźwięku w DTS po SPDIF'ie. Mam kino domowe Samsunga (5.1) podłączone do tego TV po optyku i DTS działa jak należy, tzn jest dźwięk przestrzenny z wszystkich głośników. Ponadto u mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna do tej, którą opisał Wojtaas - u mnie po przełączeniu z PCM na DTS dźwięk nie zanika, a jest znacznie głośniejszy i bardziej wyrazisty.
 

ghostek69

New member
Dlatego, że Samsung nie wysyła po SPDIF'ie sygnału zakodowanego w DTS'ie - niestety.
Jeżeli jest Dolby Digital to dźwięk po optyku leci w AC3, w innych przypadkach (Stereo i DTS) po PCM'ie.
Ja mam ustawione w kinie domowym, tak, że jak leci dźwięk z TV w PCM'ie to kino otwarza to w Dolby Surround Pro Logic i jest przyzwoicie... chociaż czasem warto przekonwertować DTSa do AC3.
Pozdrawiam


Nie zgadzam się z Tobą "sonlar". Mam LE40C650 i po kablu optycznym na kino domowe idzie DTS - kino automatycznie wykrywa sygnał albo DTS, albo DD. Jedynie nieraz sam TV ma problem z poprawnym odczytaniem AC3 - nie zawsze widzi. Jedne filmy w AC3 poprawnie puszcza w 6 ch, a inne uważa za dźwięk stereo.
Ale na 100% widzi poprawnie DTS, przykład: "avatar.2009.1080p.bluray.x264.mkv
 

dcdead

New member
Czesc,

czy ktos z was ma pojecie, jak w Media Playerze ustawic zaawansowane parametry obrazu (White Balance itd.)? Mam tam tylko podstawowe opcje, jak ostrosc, kontrast itd., a chcialbym przejac moje ustawienia z kalibracji, ktora robilem dla TV i HDMI
 

servuz

New member
Witam,
Wczoraj odebrałem LE40C650 z NEO.24.PL i tu moje wielkie zaskoczenie...matryca jest CM02.
Może mi ktoś napisać czy faktycznie jest różnica porównując ją z SQ01?
Szczerze mówiąc myślałem, że 40 calowe c650 mają tylko mattrycę SQ01 bo takie też zawsze widziałem oglądając dokładnie taki model...
Czy ma ktoś z Was na forum także matryce CMO w 40 calowym modelu C650???

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

janusdel

New member
Witam,
Wczoraj odebrałem LE40C650 z NEO.24.PL i tu moje wielkie zaskoczenie...matryca jest CM02.
Może mi ktoś napisać czy faktycznie jest różnica porównując ją z SQ01?
Szczerze mówiąc myślałem, że 40 calowe c650 mają tylko mattrycę SQ01 bo takie też zawsze widziałem oglądając dokładnie taki model...
Czy ma ktoś z Was na forum także matryce CMO w 40 calowym modelu C650???

Z góry dziękuję za odpowiedzi

A w czym Ci przeszkadza, że jest CM02?? Obraz jest zły, czy co?
Bo wydaje mi się, że na siłę szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Samsung raczej nie montowałby matryc, które nie spełniają określonych wymagań.
 

servuz

New member
A w czym Ci przeszkadza, że jest CM02?? Obraz jest zły, czy co?
Bo wydaje mi się, że na siłę szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Samsung raczej nie montowałby matryc, które nie spełniają określonych wymagań.


czytałem, że matryce CN02 mają najgorsze kąty i słaby kontrast...

czy faktycznie widać różnicę w porównaniu z matrycami AUO czy Samsunga??
 

sonlar

New member
Nie zgadzam się z Tobą "sonlar". Mam LE40C650 i po kablu optycznym na kino domowe idzie DTS - kino automatycznie wykrywa sygnał albo DTS, albo DD. Jedynie nieraz sam TV ma problem z poprawnym odczytaniem AC3 - nie zawsze widzi. Jedne filmy w AC3 poprawnie puszcza w 6 ch, a inne uważa za dźwięk stereo.
Ale na 100% widzi poprawnie DTS, przykład: "avatar.2009.1080p.bluray.x264.mkv

Widocznie masz lepszy telewizor.
W instrukcji na stronie 17-tej w sekcji Dźwięk, akapit: Ustawienia dodatkowe przy
Wyjście SPDIF jest napisane iż format dźwięku można wybrać bądź PCM bądź Dolby Digital.
Rzecz dotyczy LE32C650
 

mg147

New member
Pocisłem dziś 1013.2. Zauważyłem wyraźnie szybsze działanie wchodząc do allshare , pliki filmowe mvk,avi tylko wersje HD i FullHD 46 sztuk działa 44. Te 2 felerne to FullHD-ki, które powinny działać, nawet wydaje mi się, że wcześniej na starszym sofcie, jeden z nich działał. Aha i pojawił się widok katalogów jakie udostępniamy, a nie wszystkie pliki na raz.
 

davidsx

New member
Jeżeli korzystasz z odtwarzacza filmów wbudowanego w TV to dźwięk przez optyka można pościć
na ampli w DD jak i DTS ( w zależności w jakim formacie jest zakodowana ścieżka w filmie ) .

W innym przypadku np: jeżeli masz coś podłączone przez HDMI jak ps3 itp , to dźwięk przez optyka może wyjść jedynie w formacie DD .
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
czytałem, że matryce CN02 mają najgorsze kąty i słaby kontrast...

czy faktycznie widać różnicę w porównaniu z matrycami AUO czy Samsunga??

Ale wiesz co teraz robisz? Nakręcasz nie negatywnie na swój zakup. Być może długo oczekiwany.
Pytasz się czy powinieneś gorzej odbierać obraz bo masz inna matryce niż myślałeś.
Nie tędy droga. Sam oceń czy wszystko jest ok. Celowo nie wspomnę jaką mam matrycę - po prostu nie wpadam na pomysły by oglądać TV ze skrajnych kątów.
 

Ziolo87

New member
Pocisłem dziś 1013.2. Zauważyłem wyraźnie szybsze działanie wchodząc do allshare , pliki filmowe mvk,avi tylko wersje HD i FullHD 46 sztuk działa 44. Te 2 felerne to FullHD-ki, które powinny działać, nawet wydaje mi się, że wcześniej na starszym sofcie, jeden z nich działał. Aha i pojawił się widok katalogów jakie udostępniamy, a nie wszystkie pliki na raz.

Dzięki za info, obecna szybkość odczytu allshare mi nie przeszkadza, w sumie wszystkie mkv jakie mam czyta, a co do "widoku katalogów" o którym piszesz to nie rozumiem co masz na mysli...:???:
Generalnie na razie nie zmieniam zatem softu...:grin:
 

ChrisB

New member
Tez wrzucilem najnowszy soft i po dzisiejszym seansie filmowym (mkv HD 720p) mam wrazenie ze poprawili dzialanie Motion Plus tzn. praktycznie nie zauwazylem miejsc w ktorych film tracil plynnosc (w poprzedniej wystepowalo to czesto i bylo bardzo widoczne nawet w malo dynamicznych scenach), choc do konca nie wiem czy to nie kwestia samego filmu...
 
Do góry