Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Kasio

Member
Hejka jak puszczam film z dysku taki np 60GB to co jakiś czas potrafi się zaciąć i przeskakuje do przodu o 10-11 sekund
Oglądać się nie da
Czy ktoś się spotkał z takim problemem ?
na mniejszych plikach typu 25-45 gb problem nie wystepuje
Czy to kwestia transferu ?
Myślałem że usb 3.0 nie ma tylko w puszcze ale i w tv go nie ma (ręce opadają)
Jak to możliwe że w tv z przed roku brak 3.0
A może zaktualizować soft ?

http://developer.samsung.com/tv/dev...a-specifications/2016-tv-media-specifications

przeskakuje Ci obraz czy dzwiek,czy oby dwa ? ,sprawdz dysk może ma błedy systemu plików? "chkdsk x: /f" w razie awari przełacznik "/R" .Po co Ci USB 3.0 do TV ? tak samo LAN to tylko 100MB/s dlaczego ? bo taniej :razz:
 

piterek45

New member
sprawdzę ten film na innym tv
generalnie to idzie 100% płynnie i nagle jakby pauza na 0.5 sekundy i przeskok o 10 sek i tak co 2-3 minuty

A tak z innej beczki czy jest jakiś kompatybilny pilot ze wskaźnikiem ekranowym ?
 

Kasio

Member
z tego co piszesz to wyglada mi na to ze dysk nie wyrabia ,nie w sensie ze za wolny tylko plik ogromny ,mozesz go zformatowac na NTFS klastry po 64k albo i wiecej chodzi Ci o pilota jak był w starszych modelach TV ,na Tv była kropeczka (kursor) zależna od ruchów pilota ? jesli tak to nie ma,mam taki pilot i taki Tv i niestety z KS9000 niekompatybilny i KS7000 tez na pewno
 
Ostatnia edycja:

piterek45

New member
dzięki za linka ,trochę rozjaśnił sprawę
z tabeli wynika ze tv ma spore ograniczenia, jedynie kodek 265 gwarantuje w miarę płynną prace do 80Mbps czyli 10MB/S co oznacza ze jeśli film który ma 90 minut i ma więcej jak 55GB nie pójdzie prawidłowo
A zakładam ze jak ma niewiele mniej to też nie pójdzie.
Na moim filmie wyszło około 8MB /s i wygląda że tnie

Jeszcze gorzej to wygląda dla kodeka 264 :
7,5MB/s =90min/40GB
pozostałe kodeki wypadają jeszcze gorzej
2,5MB/s =90min/13,5GB

Co do pilota to samsung cofnął się w rozwoju
 

Attachments

  • bit.jpg
    bit.jpg
    35,1 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
wielkosc pliku niema znaczenia dla Tv,sterownik w dysku sobie z tym poradzi i Tv nie ma nic do tego,znaczenie dla szybkosci odczytu pliku z dysku ma format plików i rozmiar klastra ,dla dekodera sprzetowego w Tv znaczenie ma tylko bitrate i rozdzielczosc.Jesli dekoder odczyta wieksze bitrate niz 80Mb/s to i tak obetnie do max dopuszczalnej,mam pliki z GH5 po 100,150,200Mb/s 10bit i wszystko smiga,czasami TV ma problemy przy surowym materiale w 4:2:2
 
Ostatnia edycja:

piterek45

New member
no ale z tego co rozumiem z tabelki to podany jest tam max bitrate żeby prawidłowo odtworzyć pliki więc jeśli jest większy to przecież nie pójdzie
jak podałem chciał nie chciał film musi przepuścić ilość danych jaka wynika z jego wielkości co się przekłada na ilość bitów na sekundę
czyli jeśli będzie więcej to nie będzie działać
tak to rozumiem
 

Jareku

New member
Dziś oficjalnie już mi zabrali mojego 65KS8000L na 4 reklamacje i dostałem papier i udałem się ponowy QE65Q7FAM ale będzie dopiero w niedziele :( wiec moja przygoda z serią KS narazie się kończy.
 

Artison

New member
jaki tryb zalecacie do seriali i filmów hdr z netflixa?W trybie standard mam wrazenie jakby obraz był aż zbyt naturalny,jakis dziwny.W trybie film jest ok...Ktoś wie dlaczego tak jest|?
 

Kasio

Member
jaki tryb zalecacie do seriali i filmów hdr z netflixa?W trybie standard mam wrazenie jakby obraz był aż zbyt naturalny,jakis dziwny.W trybie film jest ok...Ktoś wie dlaczego tak jest|?

Ustaw sobie taki jaki będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy i nie patrz na zalecenia innych że np: Tryb Film jest najlepszy ,bo to kompletna bzdura.Dla UPC mam ustawiony tryb Standard oczywiście zmodyfikowany pod moje preferencje,dla filmów mam HDR i Standard zmodyfikowany pod filmy wg. moich preferencji,tryb Film jest dla mnie nie do przyjęcia.Jest w necie sporo expertów zalecajacych profesjonalne ustawienia dla trybu film po którym obraz wyglada jak sprana szmata.
 

maciek_RMS

New member
Od paru tygodni mam ogromne problemy z osiągnięciem rozdzielczości UHD na Youtubie na moim Samsungu KS7000. Connection Speed w "settings for nerds" waha się od 3mbs do 6-7mbs, co naturalnie nie daje pożądanej rozdzielczości.

Trochę nie wiem już co może być przyczyną, gdyż:
a) mam net od UPC - 120mbs
b) TV jest podłączony do modemu kablem ethernet
c) na tizenowej przeglądarce, fast.com regularnie pokazuje mi 50-70mbs, więc to nie jest chyba problem karty sieciowej TV
d) problem występował jeszcze na starym sofcie, natomiast po aktualizacji do 1208 nadal istnieje
f) na netfliksie osiągniecie rozdzielczości 4k to kwestia kilku-kilkunastu sekund

Czy ktoś z Was miał może podobny problem?
 

Kasio

Member
Masz dwa rozwiązania:
1.przekieruj sobie połączenie internetowe przez kompa/laptopa do TV i sprawdź streaming z YT
2.TV/Ustawienia/Pomoc techn./Diagnostyka Resetuj Smart Hub
3.karta Ethernet w samsungach to marne 100Mb/s ,o ile sie nie myle po Wi-Fi smiga ponad 100Mb/s
 
Ostatnia edycja:

Salah Ad-Din

New member
Ustaw sobie taki jaki będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy i nie patrz na zalecenia innych że np: Tryb Film jest najlepszy ,bo to kompletna bzdura.Dla UPC mam ustawiony tryb Standard oczywiście zmodyfikowany pod moje preferencje,dla filmów mam HDR i Standard zmodyfikowany pod filmy wg. moich preferencji,tryb Film jest dla mnie nie do przyjęcia.Jest w necie sporo expertów zalecajacych profesjonalne ustawienia dla trybu film po którym obraz wyglada jak sprana szmata.


podpisuję się pod tym
 

Salah Ad-Din

New member
Ja mam pytanie odnośnie tego TV. Chodzi mi o to czy jest możliwe aby oglądając neflixa słuchać dźwięku 5.1 na dwóch parach słuchawek bezprzewodowych ? Mam małą Weronikę i nie mogę sobie pozwolić na kino domowe z porządnymi kolumnami. Chcę z żoną pooglądać sobie filmy z dźwiękiem AC3, DTS [ przestrzennym ] nie budząc dzieciaka. Czy jest to możliwe ?
 

magiks33

Member
Ja mam pytanie odnośnie tego TV. Chodzi mi o to czy jest możliwe aby oglądając neflixa słuchać dźwięku 5.1 na dwóch parach słuchawek bezprzewodowych ? Mam małą Weronikę i nie mogę sobie pozwolić na kino domowe z porządnymi kolumnami. Chcę z żoną pooglądać sobie filmy z dźwiękiem AC3, DTS [ przestrzennym ] nie budząc dzieciaka. Czy jest to możliwe ?

ja kombinowałem, bo jedną parę słuchawek podłączysz do tv przez bluetooth(dwóch niestety się nie da bo mogą być aktywne tylko jedne).A drugie to kombinowałem przez adapter do którego podłączałem kabel optyczny z tv(one connect)a wyjście było na dwa chinche do których zaś podłączałem nadajnik bluetooth z którym parowałem drugą parę słuchawek.Mimo że mam nadajnik bluetooth do którego można podłączyć dwie pary słuchawek to nie jest kompatybilny z słuchawkami bluetooth nokii a żona ma philipsy .
Taka kombinacja :) dla stereo.A gdzie dźwięk 5.1 :) ---pewnie duże koszty samych słuchawek i nadajnika
 
Ostatnia edycja:

piterek45

New member
wszystkie słuchawki 5.1 7.1 można miedzy bajki wsadzić nie ma to nic do prawdziwego kina domowego a przez bluetooth to już można całkowicie zapomnieć .
Dobre słuchawki stereo na bluetooth i nie będzie tak źle.
Polecam ten transmiter jeśli masz wyjście słuchawkowe .
Samsung Level Link Transmiter Bluetooth
Obsługuje 2 pary słuchawek ,mam go i jestem bardzo zadowolony
 
Do góry