Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

MrSadistic

New member
INFO : Nowy update dzisiaj wyszedł jakby kogoś interesowało: 1208.2 (15.11.2017)

Przy tej aktualizacji znów są problemy

-porty się gubią i co jakiś czas wyskakuje mi, że trzeba ustawić na nowo porty

-znikający dźwięk (oprócz systemowego) wtedy trzeba wejść w ustawienia - ustawienia techniczne - diagnostyka - rozpocznij test dźwięku po czym wszystko wraca do normy.
 

piterek45

New member
Ja pierniczę ,poczekam jeszcze chwilę z tą aktualizacją
Czy tylko u mnie nie można ustawiać korektora dźwięku w ustawieniach .
Czy da się to jakoś uruchomić ? Bo funkcja jest niepodswietlona
 

magiks33

Member
no był dzisiaj serwisant i wymienił panel lcd w 55ks7500 podświetla równo:) ale jest jakaś świecąca kropa :( i nie jest to pojedynczy pixel k...m.. znowu się zaczyna:( panel z tego miesiąca i roku
 

krzysb

New member
Obserwując swój 55ks7000 zaczynam odnosić wrażenie, że wraz z mijającym czasem od zakupu zaczynają się robić coraz większe "kwiatki" Kiedyś wspominałem o kilkunastu pikselach ( olałem je bo trzeba je wypatrywać a bałem się że trafię gorzej z nową matrycą), ale teraz zauważam przebarwienia przy ramce matrycy (niebieskie poświaty na czarnym tle czego wcześniej nie było) i oczywiście clouding ( a cieszyłem się że mojego TV ten temat nie dotyczy) Może się mylę ale wydaje mi się, jakby matryca w błyskawicznym tempie się zużywała- słabną i tak słabe fabrycznie kąty boczne. Obraz coraz gorzej szarpie i są przycięcia (pomimo mnóstwa różnych kombinacji ustawień nic nie pomaga, nie da się zminimalizować tej wady)- zauważalne jest to nie tylko już na meczach i serialach polskich zwłaszcza na TVP2 o czym już też pisałem ale nawet na zwykłych programach ( szarpie i smuży). Coraz bardziej irytuje mnie ten TV, a właściwie wypalająca się matryca, choć tak naprawdę nie dostaje w kość bo TV nie gra godzinami w ciągu dnia. Szczytem mojej irytacji było porównanie KS do zakupionego przeze mnie dla rodziców 55MU6172. Kąty w tym niby słabszym i tańszym modelu są o niebo lepsze, obraz z naziemnej naprawdę ładny, i co ważniejsze bez szarpań i rozmyć, podczas gdy ja korzystam z NC+. Teoretycznie wypadałoby złożyć reklamację bo się już nazbierało sporo wad, ale naprawdę boję się, aby sobie nie "polepszyć" obserwując komentarze kolegów, którzy przechodzili już naprawy gwarancyjne i tak naprawdę zaczęli brnąć w 3, 4, 5 matrycę itd...Czy zauważyliście u siebie taki efekt, że matryca zużywa się znacznie szybciej niż powinna? Że wraz z upływem czasu robi się coraz gorszy obraz i pojawia się coraz więcej wad?
 

andrzeej

Member
Mnie najbardziej irytuje to szarpanie obrazu. Ostatecznie wyłączyłem tym motion+ całkowicie. Kąty są faktycznie bardzo słabe. Co do matrycy narazie nie zauważyłem strat tv mam od czerwca 2017. Ogólnie coraz bardziej żałuję że nie kupiłem tv z technologią oled.
 

magiks33

Member
Obserwując swój 55ks7000 zaczynam odnosić wrażenie, że wraz z mijającym czasem od zakupu zaczynają się robić coraz większe "kwiatki" Kiedyś wspominałem o kilkunastu pikselach ( olałem je bo trzeba je wypatrywać a bałem się że trafię gorzej z nową matrycą), ale teraz zauważam przebarwienia przy ramce matrycy (niebieskie poświaty na czarnym tle czego wcześniej nie było) i oczywiście clouding ( a cieszyłem się że mojego TV ten temat nie dotyczy) Może się mylę ale wydaje mi się, jakby matryca w błyskawicznym tempie się zużywała- słabną i tak słabe fabrycznie kąty boczne. Obraz coraz gorzej szarpie i są przycięcia (pomimo mnóstwa różnych kombinacji ustawień nic nie pomaga, nie da się zminimalizować tej wady)- zauważalne jest to nie tylko już na meczach i serialach polskich zwłaszcza na TVP2 o czym już też pisałem ale nawet na zwykłych programach ( szarpie i smuży). Coraz bardziej irytuje mnie ten TV, a właściwie wypalająca się matryca, choć tak naprawdę nie dostaje w kość bo TV nie gra godzinami w ciągu dnia. Szczytem mojej irytacji było porównanie KS do zakupionego przeze mnie dla rodziców 55MU6172. Kąty w tym niby słabszym i tańszym modelu są o niebo lepsze, obraz z naziemnej naprawdę ładny, i co ważniejsze bez szarpań i rozmyć, podczas gdy ja korzystam z NC+. Teoretycznie wypadałoby złożyć reklamację bo się już nazbierało sporo wad, ale naprawdę boję się, aby sobie nie "polepszyć" obserwując komentarze kolegów, którzy przechodzili już naprawy gwarancyjne i tak naprawdę zaczęli brnąć w 3, 4, 5 matrycę itd...Czy zauważyliście u siebie taki efekt, że matryca zużywa się znacznie szybciej niż powinna? Że wraz z upływem czasu robi się coraz gorszy obraz i pojawia się coraz więcej wad?

jak masz 7 martwych lub jeden świecący lub za jasno podświetla na krawędzi to dzwoń do samsunga.ja mam niby jeden wgaszony na nowej ---i pamiętajcie że po wymianie panelu gwarancja na panel liczy się od nowa czyli mam 24 miesące--potwierdzone dziś u samsunga
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Słuchajcie mój 60KS7000 naprawiany w maju ma problem, który zastanawiam się czy jest sens reklamować czy też nie.
Otóż telewizor "strzela" z tylnej obudowy, w trakcie użytkowania. Dźwięk podobny do ściskania jakiegoś urządzenia (ściśnijcie mocno np. pilot. O taki dźwięk mi chodzi :)) Tyle że dzieje się to samoistnie, nawet po kilku godzinach użytkowania dalej słychać trzaski.
Podejrzewam że chodzi o fakt, że obudowa jest na zatrzaski i po jej demontażu i ponownym montażu już nie jest tak precyzyjnie zmontowana.
Myślałem że jak się solidnie wygrzeje to problem minie, niestety tak się nie stało. Przed naprawą problem nie występował.

Czy jest sens to reklamować? Czy fakt że wisi na uchwycie i są pewne naprężenia powoduje że raczej nie uznają reklamacji? Dodam że pierwsza naprawa była z tytułu rękojmi, a telewizor zakupiony w styczniu.

Jest to mocno irytujące. Usterka z gatunku trudniejszych do wykazania, bo wymaga dłuższego użytkowania (czasem dzieje się to po kilu minutach, czasem po kilkudziesięciu).
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Pytanie tylko czy to nie będzie walka z wiatrakami... Że naprężenia itp. są rzeczą naturalną, w związku z czym mogą występować trzaski...

U mnie też przed naprawą nic takiego nie występowało.
 

Rafal7

Banned
Nie wiem czy walka z wiatrakami.
Jak tak na wszystko będziemy się zgadzać to będą robić co chcą
Jest problem to zgłaszaj.
U mnie jak coś się stanie z tv to będę żądał zwrotu gotówki
Kupie Panasonica i tyle.
Co prawda to mój trzeci tv samsung z rzędu, i z żadnym wcześniej nic się nie działa, wymieniałem zawsze na większe i wyższe modele.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Chodzi mi o zapis z instrukcji obsługi:
"Z telewizora wydobywają się
trzaski.
Trzaski może wywoływać rozszerzanie i kurczenie się obudowy telewizora. Nie
jest to oznaką usterki produktu. Z telewizora można bezpiecznie korzystać."
 

thevirusplw

New member
U mnie tez czasami slychac taki trzask, najczesniej jak otworze okno i zmieni sie nagle temperatura w pokoju, ale to samo dzieje sie z ps4 od czasu do czasu.
 

piterek45

New member
Hejka jak puszczam film z dysku taki np 60GB to co jakiś czas potrafi się zaciąć i przeskakuje do przodu o 10-11 sekund
Oglądać się nie da
Czy ktoś się spotkał z takim problemem ?
na mniejszych plikach typu 25-45 gb problem nie wystepuje
Czy to kwestia transferu ?
Myślałem że usb 3.0 nie ma tylko w puszcze ale i w tv go nie ma (ręce opadają)
Jak to możliwe że w tv z przed roku brak 3.0
A może zaktualizować soft ?
 

Artison

New member
Cześć koledzy, zauważyłem właśnie zielonego bad piksela( widać na jasnych tłach). Czy to podstawa do reklamowania?oprócz tego jest kilka martwych ale do tej pory to olewałem ,ten zielony mnie juz osobiście bardzo zdenerwował..samsung odpisał że nie może być świecącego na ciemnym tle..dlatego nie wiem czy dzwonić i próbować coś wskurać...
 
Do góry