Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Sokół

New member
Witam. Kojarzycie może taki problem. Jak uruchamiam aplikacje YOUTUBE i przechodzę poniżej na filmiki to robi jak by się taki zrzut ekranu i nic nie dardy zrobić, jeżeli cofnę strzałką znowu mogę śmigać po menu YOUTUB-a zjadę poniżej na filmiki i problem się powtarza. Jest lekkie mrugniecie obrazem i nic nie mogę zrobić. Pomaga wyłączenie z sieci TV ale nie na długo. pozdrawiam

Podobny problem mialem w ks9500.Pomogł update do 1203 oprogramowania,tetaz wszystko śmiga.
 

sp00n

New member
Podpinam PC pod KS7500:

PC HDMI ⟷ TV: HDMI - jest 4K 60 fps
PC: DisplayPort ⟷ HDMI - tylko Full HD

Kabelek Gembird

Czemu tak się dzieje? Co może być nie tak? Przecież DP obsluguje 4k.
Grafika to GTX1060

kabel DP - HDMI to pasywna przejściówka, w zalezności od jej jakości będziesz miał albo FHD albo 4K@30hz maks, aby zrobić z DP fo HDMI 4K@60hz 4:4:4 musisz mieć aktywną przejściówkę

edit: gdzieś mi zniknęło moje pytanie
czym się różni KS7000 od KS7000s ?
 
Ostatnia edycja:

thevirusplw

New member
Witam. Kojarzycie może taki problem. Jak uruchamiam aplikacje YOUTUBE i przechodzę poniżej na filmiki to robi jak by się taki zrzut ekranu i nic nie dardy zrobić, jeżeli cofnę strzałką znowu mogę śmigać po menu YOUTUB-a zjadę poniżej na filmiki i problem się powtarza. Jest lekkie mrugniecie obrazem i nic nie mogę zrobić. Pomaga wyłączenie z sieci TV ale nie na długo. pozdrawiam

pomaga wylaczanie youtube poprzez przytrzymanie przycisku cofania, a nie normalne zamykanie.
 

MrSadistic

New member
Mógłby ktoś wytłumaczyć ponownie z tym HDR, że po włączeniu na przykład w grze wywala z RGB na YUV422 i obraz jest tragiczny. Na pełnym RGB (UHD )wygląda bardzo ładnie (bez HDR) choćby ostatnie Assasin Creed Origins lecz po aktualizacji gdzie jest dostępny HDR w opcjach gra wygląda jakby ktoś wycisnął z niej kolory.

HDR włączony (YUV422)
attachment.php



Opcja HDR wyłączona(RGB)
attachment.php


Gołym okiem widać, że paleta kolorów bez HDR jest o niebo lepsza począwszy nawet od głębi czerni, zaś na HDR YUV422 wszystko jest jasne i wyblakłe. :-/ A to raczej nie powinno tak być.
 

Attachments

  • 20171104_103253.jpg
    20171104_103253.jpg
    297,7 KB · Wyś: 39
Ostatnia edycja:

MrSadistic

New member
Problem rozwiązany.

Na zdjęciu widać jakie formaty są włączane.

Człowiek to całe życie się uczy... :D

15732d1509873547-samsung-seria-ks-na-2016r-wszystko-na-ten-temat-hdmi-color-spaces.jpg
 

Attachments

  • HDMI-color-spaces.jpg
    HDMI-color-spaces.jpg
    8,7 KB · Wyś: 348
Ostatnia edycja:

TK_Robotics

New member
Naprawa youtube

pomaga wylaczanie youtube poprzez przytrzymanie przycisku cofania, a nie normalne zamykanie.

W moim 65KS9000 miałem podobna sytuacje - youtube działał dobrze przez pare tygodni, pozniej było coraz gorzej. W koncu jakby sie "zawieszał" i nawet nie pomogło uzycie przycisku cofania.

Sposobem była... AKTUALIZACJA, której tv nie wykrywał (miałem wówczas wersje 1201) - na stronie samsunga znalazłem 1203.6 i wówczas youtube zaczał działac jak nalezy.
Doszedłem do wniosku ze to nie wina TV tylko youtube,który ciagle zmienia swoje wymagania...a tv wówczas ma "stary sofware"
 

Kasio

Member
W moim 65KS9000 tak jak pisałem wcześniej 1203 tez nie znalazł,instalowałem ręcznie,ale YT działa bezproblemowo i na 1169.2 tak samo na 1201 ,na poczatku sie krzaczyłna FW 1165.0
 
Ostatnia edycja:

piterek45

New member
Pytanie do kolegi Rafał 7 Widzę że masz PS4 Pro powiedz jak tam u ciebie sytuacja z przegrzewaniem wygląda. Czy wcale się nie przegrzewa
Mam zwykłą PS4 Slim i powiem ci że wszystko pięknie
hula z HDR rewelacja
Ciekawi mnie co lepiej upskaluje obraz do 4k czy konsola czy TV
Wydaje mi się że w teorii lepiej powinny wyglądać gry i płynniej chodzić ze zwykłej PS4
Bo konsola Wtedy nie musi przerabiać obrazu na 4K
Całą robotę robi wtedy telewizor który jest do tego w pełni przygotowany
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
U mnie konsola się nie grzeje, jest po prostu ciepła i tyle
Ja na konsoli ustawione mam na wyjściu full HD, jak konsola upscaluje to mi się wydaje ze obraz jej mało ostry.
 

piterek45

New member
No właśnie to może być w takim razie sprawa tego skalowania puszczasz natywnym full HD i konsola bez problemu sobie zamiata
A widzisz jakieś różnice w input Lagu Full HD a 4K
Albo w płynności w jakiejś szybkich scen
 

Kasio

Member
gdzieś na stronie samsunga czytałem ze układy odpowieddzialne za obraz skalują do najwyższej możliwej rozdzielczości w której nie bedzie pixelozy,i tak z FHD nie bedzie 4K tylko cos pomiedzy,ma na to wpływ jakosc strumiemia bitrate itd (model KS9000) jak jest w innych nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Do góry