Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Wesley1

Member
Bez reklam
Czy w KS7000 można zainstalować inną przeglądarkę? TV mam podpięty kablem (100 MB) a jak odpalam kilka zakładek to strasznie się dławi. Ma problemy, żeby np cofnąć stronę, jak przechodzę z jednej zakładki na drugą a potem chcę wrócić do tej pierwszej to czasami ładuję się od początku albo nie ładuje się wcale :(
 

Rafal27b

New member
Ja posiadam swojego ks7000 w wersji 49 cali od stycznia. Poza jednym jedynym malutkim pikselem, którego tak naprawdę nie widać tv działa świetnie. Od początku dobrze spasowana obudowa, system chodzi szybko i stabilnie. Pomimo, że mam ustawienia dynamiczne i podświetlenie max 20 to nawet nie zauważyłem cloudingu, który w tych egzemplarzach występuje. Czytałem wcześniej na forum o dziwnych przycinkach obrazu, natomiast też się tego u mnie nie doszukałem podłączając nc+ a obecnie korzystam z orange tv.
Jedyne co mnie nie raz irytuje, to pilot, który nie zawsze załapuje za pierwszym razem, ale takto jest ok.
Ale żeby nie było tak kolorowo to do minusów mogę zaliczyć napewno problem z czyszczeniem matrycy na której lubią zostawać tłuste plamy i ciężko się później tego pozbyć.
 

Andy33

New member
Albo klatkowania na kanalach takich jak national geographic, kilka osob o tym pisalo. Jezeli nie przeszkadza tobie pixel to spoko. Ja mialem ich nieco wiecej niz jeden i mnie osobiscie bardzo to wnerwialo szczegolnie jak placisz za tv 5k.
 

Andy33

New member
Osobiscie to mnie najbardziej wnerwial w nim ten okropny banding zwany przez samsunga murami na ekranie,ktore niby sa norma.ale takie 10 pasow podczas meczu pilkarskiego potrafi wkurzac konkretnie. I pamietam ze serwisant powkedzial ze ten tv to mozna tylko na wprost ogladac inaczej to widac takie kwiatki.
 

Rafal27b

New member
Albo klatkowania na kanalach takich jak national geographic, kilka osob o tym pisalo. Jezeli nie przeszkadza tobie pixel to spoko. Ja mialem ich nieco wiecej niz jeden i mnie osobiscie bardzo to wnerwialo szczegolnie jak placisz za tv 5k.

Akurat nie przeszkadza mi to, bo tak naprawdę oglądając tv z odległości około 2-3m jest to niezauważalne, mimo, że mam bardzo wyostrzony wzrok.
 

Herus

Member
co do przyciec to jak kupilem TV - jakos kolo lipca to je mialem gdy ogladalem pilke nozna... ale ostatnio (z 3 tygodnie?) od chyba jakiejs aktualizacji tego nie zauwazylem... a wczesniej strasznie mnie to irytowalo
 

rafaell68

Member
Nie mogę podpiąć po bluetooth pada od Xboxa One S. Telewizor nie widzi pada. Pad 100% najnowsza wersja. Próbowałem z dwoma padami - cały czas problem. Chciałem wykorzystać pada w aplikacji Steam Link - łączy TV ze Steamem w Big Picture - POLECAM. Ktoś sobie z tym poradził?
 

skopek69@wp.

New member
Może ktoś pomoże :)

W zeszłym roku pełen obaw kupiłem 65KS8000. Tv, bez wad, przynajmniej wg mnie. Brak bad pixeli, brak odchodzącej obudowy itp. W zeszłym tygodniu zgłosiłem problem z pilotem, nie zawsze komunikował się z Tv. Przyjechał serwisant i oprócz pilota zabrał mój TV, ponieważ miał jakieś prześwity po lewej stronie. No może coś tam było, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Cała sytuacja wyglądała tak, że to serwisantowi chyba bardziej zależało na naprawie niż mi, bo ja tu zgłaszam sam pilot, a oni przyjeżdżają, zabierają TV i wymieniają niemal połowę rzeczy, heh, chyba wszystko oprócz tylnej obudowy.
Wczoraj przyjechał TV z wymienioną matrycą, płytą główną, modułem BT, WIFI i nowym pilotem. Na dzień dobry, obudowa odstaję i widać podświetlenie, no mówię extra. Ale ok, serwisant docisnął obudowę, było słychać jak zastrzask złapał i cacy. ( Co prawda myślałem, że obudowa jest na klej)
Wieczorem włączam spidermana, no i kurde sam nie wiem. Zdjęcia poniżej. Nadmieniam, że przed wymianą matrycy na 100% nie było takiego defektu. Widoczność tylko wieczorem na ciemnym tle. Najlepsze jest to, że już przy serwisancie widziałem plamy, co prawda, był dużo mniej widoczne, bo to był środek dnia, ale dostałem odpowiedź, że ponoć to urok podświetlenia edge - poprzednia matryca nie miała takiego objawu. Jakby ktoś nie wiedział o jaki defekt chodzi to mam na myśli plamy po bokach w kolorach niebiesko fioletowy i zielonkawy :fool:









669_20171009_235127.jpg


547_20171009_233837.jpg - Darmowy hosting obrazków, zdjęć
view.php

669_20171009_235127.jpg - Darmowy hosting obrazków, zdjęć
 
Ostatnia edycja:

JasiQ87

New member
No i pewien drobiazg pojawił się i u mnie :) a mianowicie oglądam sobie film z dusku twradego podlaczonego do one connecta i nagle wychodzi do glownego menu. Myslalem ze moze wada filmu ale jednak nie. Czasem moze to byc 15 min czasem 2 min , nawet raz udało mi się cały film obejrzeć ( myslalem ze wina dysku i przy zmianie pozycji zaczal dzialac) problem jednak powrocil a ze na innym tv nic takiego sie nie dzieje więc dysku twwardego juz nie podejrzewam, co moze byc problemem? i jak to naprawić ?:)

Nie chce przywracać ustawień fabrycznych bo mam tv po kalibracji , niestety dostęp mam tak trudny , że nie wiem czy po podłaczeniu bezposrednio do tv usb by działało mimo wszystko wczesniej było dobrze. Macie jakieś pomysły ?:)
 

Andy33

New member
Skopek69 masakra to podświetlenie, serwisant powinien zabrać ten tv od razu. Wstyd, że takie gówno zakładają i próbują wciskać ludziom. Skąd oni taką matrycę wytrzasnęli.
 

Andy33

New member
i czy ta cała kontrola jakości to jest nawalona jak to sprawdza czy jak? Zaczynam rozumieć kogoś kto pisał o tym wcześniej, że to może na nasz wschodnioeuropejski rynek dopuszczają takie padaki.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Czy w KS7000 można zainstalować inną przeglądarkę? TV mam podpięty kablem (100 MB) a jak odpalam kilka zakładek to strasznie się dławi. Ma problemy, żeby np cofnąć stronę, jak przechodzę z jednej zakładki na drugą a potem chcę wrócić do tej pierwszej to czasami ładuję się od początku albo nie ładuje się wcale
 

Kasio

Member
Czy w KS7000 można zainstalować inną przeglądarkę? TV mam podpięty kablem (100 MB) a jak odpalam kilka zakładek to strasznie się dławi. Ma problemy, żeby np cofnąć stronę, jak przechodzę z jednej zakładki na drugą a potem chcę wrócić do tej pierwszej to czasami ładuję się od początku albo nie ładuje się wcale

Można ,tu masz wszystko na ten temat ---> Samsung TV SDK IDE

Ja tez mam na kablu i mi nic nie muli... (karta ethernet w samsungach to 100Mbps)
 
Ostatnia edycja:

_Holdfast1_

New member
Pomóżcie, mam KS7000 do tego podpięte starsze kino LG nie wiem jaki jest symbol, podpięte to jest przez wejście optyczne, wszystko śmiga jak powinno ale chciałbym podłączyć słuchawki do tv ( słuchawki z kabelkiem ) jak podpinam pod kino LG to nie działa a w tv chyba nie ma wejścia słuchawkowego, więc jak to podpiąć ?
 
Do góry