Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Andy33

New member
Czasami jest tak,że wiele osób nie zwraca uwagi na jakies bad pixele i inne przypadki, reklamują dopiero jak tv padnie . Możliwe, że mam pecha i tyle, ale wiadomo jak coś kupujesz chcesz, żeby wszystko było ok. Mój model to 49'', może w nich takie problemy z matrycami.
 

Jareku

New member
65ks8000l

Witam wszystkich nowy tu jestem i pierwszy mój post tutaj :) i niestety nie szcześliwym posiadaczem mego modelu 65KS8000L zakupiony pod koniec listopada. W styczniu już się wytarły oznaczenia na pilocie a na ekranie pojawiły się pionowe pasy widoczne przy ciemnych scenach na youtube w kablówce i filmach z dysku. Po reklamacji wymienili mi matryce na nową no i pilota też :). Fajnie zabrali rano koło 8 o 15 już był spowrotem po podłączeniu okazało się że od dołu na długości 10cm było mocne podświetlenie ledów prawie na niebiesko że aż były widoczne no i znów reklamcja. Zamówili znowu matryce i w końcu wymienili na dobra, do maja bo pojawiły się podświetlenia z boku z obu stron równo na wysokości około 30cm od dołu i jeszcze pare podświetleń przy samym dole.Znowu reklamacja zabrali i okazało się że w serwisie ta nowa matryca też jest walnięta i tak byłem 5 dni bez TV. No i tak działał do dziś znowu reklamacja na to samo podświetlenie z boku na wysokości 30cm z obu stron troszke przy dole i wyskoczył jeden badpixell prawie na środku. W poniedziałek mi zabierają cały zestaw i będą się kontaktować z warszawą co w tej sprawie. Dodam że na tą super pechową zabawke mam jeszcze przedłużoną gwarancje na 5 lat a tu nie minął jeszcze rok hehe.

PS:Czasem sobie włączam strone google i na białym tle widzę czy coś się nie pojawiło jak poniżej na zdjęciu.

 
Ostatnia edycja:

sodalit1990

New member
Nic nie zrobisz trzeba reklamować. Samsung niestety często się psuje .
65KS8000L to drogi telewizor powinien działać przynajmniej 8 do 10 lat bez naprawy. Jakość samsunga od dawna stoi pod znakiem zapytania.
Dobrym przykładem jest film tajemnice korporacji.To już dość stary film ale zdanie z tego filmu jest caly czas aktualne czyli jest coś co się nie poprawia . Co to takiego? obejrzyj film.

https://www.cda.pl/video/97545ff
 

Jareku

New member
sodalit1990 Dzięki za filmik bardzo ciekawie się oglądało. Po tym filmiku aż nie chce się kupować to co samsunga. Tną koszty jak się da w poście moim wyżej na zdjęciu tv a obok kolumny samsunga od dvd to górne głośniki to są atrapy :) kiedyś rozebrałem bo mi coś zaczęło trzeszczeć.
 

Andy33

New member
Jareku widzę, że mamy podobne problemy. Można powiedzieć, że nigdy nie wiadomo co nowego pojawi się na matrycy, a te zamawiane przez serwis są w jeszcze gorszym stanie. Daj znać jak się sprawy potoczyły bo ja też czekam na zwrot kaski od ich. Mam wrażenie, że po upływie 2 lat od zakupu to będą się działy jeszcze większe cyrki, nie wiem może będą wybuchały czy coś podobnego.
 

Andy33

New member
A i jeszcze jedno panowie czy warto kupować serię Mu 7000 lub 8000 czy ten tv jest ok? Wiem, że parametrami odbiega nieco nawet od zeszłorocznego ksa.
 

Kris_6

Member
Jak na razie nie spotkałem się negatywnymi opiniami jeśli chodzi o jakość wykonania czy jakieś problemami z matrycą. Wydaje się ze jest to poprawione względem serii KS. Sam stałem przed wyborem KS8000 a seria MU i wybrałem MU7052 ze względu na te problemy, które są z KS-ami. Parametry są nieco gorsze ale wolałem iść na taki kompromis niż później się bujać z serwisami tym bardziej że nie jest to jeden przypadek a jest ich masa. Jak na razie jestem zadowolony z TV. Nie zauważyłem żadnych wad odpukać. Zobaczymy co czas pokaże ale jestem dobrej myśli ze po takiej wpadce wyciągnęli wnioski :) Nie jestem jakimś fanem Samsunga czy coś ale w tym roku wybierając TV do kwotu 5k Samsung za 55 cali serii MU wydaje się dobrym wyborem.
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
Mam 40MU6472 i obudowa w nim jest nie typu naleśnik jak w tym ks tylko ma rogi wyprofilowane pod pewnym kątem ,a sam plastik to coś w stylu grubego opakowania . W dotyku jest twardy i sztywny a jedyne ciepło gdzie odczuwam to w okolicach modułu CI a rogi z tyłu są zimne . Bierz chłopie model MU nie ryzykuj z obudową na taśme tylko dla paru lepszych cyferek w testach danego modelu i jakiś głupich wykresów po kalibracji bo mając kablówkę czy satelitę lepsze parametry będziesz widział raz na x czasu .... Oglądam program BAKE OFF NA TVP 2 HD razem z moim juniorem bo go lubi , i jestem pod wrażeniem skalowania do 4k .... jak oni nagrywają ten program to szok , kolory i wyrazistość coś pięknego , niczym filmiki na youtubie w 4k .... to pokazuje tylko ze każdy kanał czy program jest inny TV MU daje rade
 

Andy33

New member
Ok a słuchajcie ktoś wie jaka jest różnica między mu 7002 i mu 7072 coś istotnego? Czarek46 dzięki za opinie, wiadomo korzystając z nc+ różnica miedzy serią ks i mu będzie znikoma.
 

Kris_6

Member
Użytkownik @ges1983 w jednym ze swoich wpisów na forum podał takie porownanie:

Cytuję:
Ostatnia różnica to jeden z systemów podnoszenia jakości obrazu UHD w tych odbiornikach. Telewizor MU7002 posiada funkcję UHD Dimming, natomiast odbiorniki MU7042/52/72 dysponuje funkcją Supreme UHD Dimming, co przekłada się na PQI (Picture Quality Index) większy o 100 punktów w modelach MU7042/72. Daje to ostateczne porównania PQI 2400 w modelach MU7042/52/72 do 2300 w modelu MU7002.


Dodam od siebie jeszcze ze model MU7052/7072 ma inny kolor ramki oraz pilot jest aluminiowy.
 
Ostatnia edycja:

Andy33

New member
Ok i wszystko jasne , dzięki Kris_6. Teraz pytanie czy warto doplacic kilka stówek do lepszego pilota i nieco lepszego współczynnika PQI? Bo widzę, że seria 7002 jest za około 4400 a te 52/72 za jakieś 4900? A i jeszcze jedno rozumiem ze matryce 120 hz za wyjątkiem modelu 49"?
 

Kris_6

Member
Według mnie jakość obrazu będzie taka sama na obu TV także co do wyboru to musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie czy warto. Zgadza się model 49 cali ma jedynie 60 hz zaś 55 cali 120 hz także warto brać minimum 55 cali. Do wczoraj była promocja (sklep neonet), w której MU7052 byl za 4200 zl także się trochę spóźniłeś :(
 

Jareku

New member
Wczoraj mi wzięli na reklamcji telewizor 65KS8000L tym razem cały kompletny zestaw. Podejrzewam że dostanę nowy TV serwisant mi powiedział że już mam sobie przeglądać nowy model czyli co te serie wycofują ze sprzedaży. Jeśli faktycznie by tak było najlepszą wersja jak przeglądałem to parametrami wychodzi Q8C lub Q9C oby dwa żrą więcej prądu. Ogólnie masakra bez telewizora. Wieczorem oglądam na komórce telewizje.
 

padik

New member
Na początek mam sugestię, żeby założyć oddzielny wątek dla serii M i tam pisać o różnicach między MU a MU, bo nie chcę tego czytać w wątku dotyczącym serii na 2016 rok.

Mam UE55KS8000. Mam taki problem (raczej techniczny niż sprzętowy), że polskie aplikacje VOD (wiem, że są do kitu, ale żona czasami coś z nich chce oglądać) typu player, ipla czy vodtvp działają do kitu... a w zasadzie to przeważnie nie działają... Netflix/youtube śmigają bez zarzutu a gdy np włączam iple albo vodtvp to jest czarny ekran i tyle. Próbowałem twardego resetu (wyjęcie wtyczki z gniazdka hehe), czasami pomaga, ale przecież nie będę za każdym razem wtyczki z gniazdka wyciągał. Wersja softu 1201 (nie ma dla mnie nowych aktualizacji). DNS zmieniony ręcznie na 8.8.8.8.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o rady. Trochę to frustrujące, że w telewizorze za 5k nie wszystko śmiga jak powinno...

A wracając do waszej dyskusji to dodam od siebie że mam 55KS8000 od około 4 miesięcy i ogólnie jestem z niego zadowolony. Nie mam problemów z obudową, bad pixelami itp. Owszem, oglądając w nocy TV widzę mocny clouding na czarnych tłach z białymi napisami, ale do licha, wasze problemy chyba są głównie spowodowane tym, że szukacie dziury w całym. Jak ktoś pisze, że wymieniał matrycę 5 razy, to chyba zamiast na oglądaniu TV skupia się głównie na wyszukiwaniu kolejnych wad. Dajcie sobie na luz, bo chyba nie po to kupuje się TV, żeby na siłę szukać defektów i tylko się tym frustrować.

pozdrawiam
 

Kris_6

Member
Ciekawość co byś powiedział jak sam byś miał problem z matrycą czy rozwalajaca się obudową? Wydając 5k na TV ma się prawo wymagać. Lepsza jakość wykonania jest w TV za 2 tysie niż w tak wysokim modelu. To jest nieporozumienie. Jakość obrazu jakością ale wykonanie też ma duże znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Śmieszą mnie tacy ludzie jak ten padik :)) ludzie wykładają ciężkie pieniądze to chcą sprawny sprzęt BEZ SKAZ...to chyba normalne że wymieniają i chcą mieć SPRAWNY SPRZĘT i to nie ma nic wspólnego z wyszukiwaniem problemów tylko TO JEST FAKTYCZNY,ISTNIEJĄCY PROBLEM KTÓRY PRZYSŁUGUJE WYMIANIE NA GWARANCJĘ i z tego oni korzystają więc CO JEST Z TOBĄ NIE TAK?nie zgadzasz się z tym co robią NIE KOMENTUJ...
 

Jareku

New member
Na początek mam sugestię, żeby założyć oddzielny wątek dla serii M i tam pisać o różnicach między MU a MU, bo nie chcę tego czytać w wątku dotyczącym serii na 2016 rok.


A wracając do waszej dyskusji to dodam od siebie że mam 55KS8000 od około 4 miesięcy i ogólnie jestem z niego zadowolony. Nie mam problemów z obudową, bad pixelami itp. Owszem, oglądając w nocy TV widzę mocny clouding na czarnych tłach z białymi napisami, ale do licha, wasze problemy chyba są głównie spowodowane tym, że szukacie dziury w całym. Jak ktoś pisze, że wymieniał matrycę 5 razy, to chyba zamiast na oglądaniu TV skupia się głównie na wyszukiwaniu kolejnych wad. Dajcie sobie na luz, bo chyba nie po to kupuje się TV, żeby na siłę szukać defektów i tylko się tym frustrować.

pozdrawiam

Ja akurat wydałem 10k na tv zeszłym roku i jeszcze go będę spłacał trzy lata ale nie ważne. Ale kupując towar taki to wymagam jak każdy czy za 2,3,5 czy 10tyś towar ma być sprawny i jak najlepszej jakości przynajmniej przez okres gwarancji lub dłużej że ty masz to gdzieś to twój problem. To tak samo z samochodem kupując nowy i po dwóch miechach pada ci wyświeltacz na licznikui nie podświetla całości zaraz byś leciał z podkulonym ogonem do serwisu reklamować.

Moja sugestia to żebyś nie pisał bzdur o frustracji i defektach i nie życzę żeby ci się tv zaczął pierdzielić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry