Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Kris_6

Member
Mnie w sumie Samsung MU7052 dwa tygodnie temu w neonecie wyszedł 4300 zł z przesyłką bo sprzedałem myphone za 250 zł i dobra suma wyszła :)
 

drake7

New member
jak będziesz brał poza allegro i z odbiorem to może byc potraktowane jako zakup stacjonarny i mozesz miec problem z oddaniem, gdyby Ci jednak ten tv nie przypasował.
 
Ostatnia edycja:

Kasio

Member
Panowie ja mam pewien problem. Wcześniej tego nie sprawdzałem ale nadszedł czas na sprawdzenie HDR w moim ue55ks7000. Podłączyłem mój komputer to do amplitunera onkyo tx-nr636 kablem hdmi 2.0 no i z amplitunera do tv też hdmi 2.0. Ogólnie TV działa i jest rozdzielczość 4k 60hz ale w windowsie nie mam opcji włączenia trybu HDR. Nie chodzi o to że jest zaszarzona tylko jej po prostu niema. W komputerze jest karta graficzna geforce 1050 z najnowszymi sterownikami oraz windows 10 creator update. W TV włączyłem opcje dla komputera na wejście PC oraz dla hdmi HDR włączone. Macie jakiś pomysł?

ostatnia aktualizacja KB4038788 September 12, 2017 (OS Build 15063.608) patrz pkt. 2
Dlaczego nie zgrasz pliku na pendrive/hdd itp... odtwarzanie przez kompa stwarza wiele dodatkowych problemów...

 
ostatnia aktualizacja KB4038788 September 12, 2017 (OS Build 15063.608) patrz pkt. 2
Dlaczego nie zgrasz pliku na pendrive/hdd itp... odtwarzanie przez kompa stwarza wiele dodatkowych problemów...
Dzięki za odpowiedź ale to i tak nie rozumiem w 100%. Czy obecnie niema wcale opcji włączenia HDRa w windowsie? Bo ja właśnie nie mam takiej opcji żeby ją włączyć. Na screenach w internecie widziałem opcję HDR w ustawieniach ekranu a u mnie jej po prostu niema fizycznie.
 

Kasio

Member
Bo to jest w skrócie tak... win nie rozpoznaje,nie widzi Twojego monitora,tv, jako matrycy HDR10 i dlatego masz taki problem,jak już pisałem wcześniej " odtwarzanie przez kompa stwarza wiele dodatkowych problemów..."
 
Ostatnia edycja:

thevirusplw

New member
Panowie czym usunąć ślady po muchach ( wydaje mi się, że to są odchody much) lekko wilgotna mikrofibrowa ściereczka niestety nie pomaga, zostają takie malutkie ślady bardzo widoczne pod słońce, coś jakby to miejsce było bardziej "wypolerowane". Jak wy czyścicie swoje ekrany? warto zainwestować w jakąś folie ochronnaą? ( jest w ogóle coś takiego?)
 

makus3

Member
Panowie co maja ks9500 mozecie sie wypowiedziec czy spoko telewizorek ? Czy warto kupic ? Mam na oku 65 cali matryca wypasiona podobno w porownaniu do modeli z tego roku
 

Denis337

New member
Panowie co maja ks9500 mozecie sie wypowiedziec czy spoko telewizorek ? Czy warto kupic ? Mam na oku 65 cali matryca wypasiona podobno w porownaniu do modeli z tego roku

KS9500 to kozak i faktycznie żaden Samsung z tego roku nie ma z nim szans, ale weź pod uwagę słabą dostępność tego modelu i możliwość trafienia na słabą sztukę. Coraz więcej osób zaczyna mieć problemy z tym modelem i nawet Samsung wariuje gdyż posiada braki (tak sądzę po przeczytaniu wielu tematów) części zamiennych. Mam ten tv w salonie i zawsze będę polecał, ale obecnie to trochę tykająca bomba. Oczywiście kupując w Samsung Brand Store przez internet możesz go zwrócić gdyby coś wzbudzało Twoje wątpliwości. Gdybyś oczekiwał jakiś dodatkowych informacji o użytkowaniu to mogę się podzielić na pw :).
 

makus3

Member
W mateixmedia jest dostepny z gwarancja 4lata niby nowka za 8999 wlasnie sie zastanawiam czy zrezygnowac z modeli tego roku i wziasc ks9500 bo wypas premium juz byl obudowa chyba juz srubami skrecana podswietlanie jest swietne dlatego mysle czy go brac a jakie problemy maja ludzie z tym modelem ?
 

Denis337

New member
Głównie problemy z ekranem i serwisem Samsunga. Podobno przy wymianie matryc są problemy z otrzymaniem tych wolnych od wad. Często zdarza się, że pakują matryce z inną wadą. Strzelam, że jest to problem z dostępnością części zamiennych. Mój KS9500 takich wad nie ma, ale ja kupowałem kilka miesięcy po premierze.
 

makus3

Member
To juz nie wiem co robic czlowiek tyle pieniedzy chce dac za TV a obawy czy bedzie dobry czy zly. Za taka kase to juz powinno byc dograne wszystko na ziher a nie :-/ to zostaje q7f z 4 letnia gwarancja albo mu8002 do wyboru jak ks9500 nie cuda :-/
 

Herus

Member
Podpinam PC pod KS7500:

PC HDMI ⟷ TV: HDMI - jest 4K 60 fps
PC: DisplayPort ⟷ HDMI - tylko Full HD

Kabelek Gembird

Czemu tak się dzieje? Co może być nie tak? Przecież DP obsluguje 4k.
Grafika to GTX1060
 

Gratt

New member
Jakie śruby będą odpowiednie do przykręcenia KS8000 do uchwytu. M8 to na pewno, ale jaka długość tak żeby nie przesadzić i nie przekręcić matrycy.
 

peter1819

New member
Powinno być w instrukcji.
Tak bynajmniej jest w przypadku UEXXJ6XXX.
Standard dla M8 to 20, 21, 22 mm długości gwintu.
 
Ostatnia edycja:

Andy33

New member
Dzisiaj zakończyła się moja "przygoda" z ks 7000. Ogólnie tv spoko ale wykonanie oraz kontrola jakości w samsungu to jakaś kpina....Przyjechał serwisant z nową matrycą bo znowu coś się pojawiło, ty razem jakieś przebarwienia w dolnym prawym rogu......Gościu zakłada nową matrycę i znowu kilka bad pixeli, jakieś paprochy, masakra jednym słowem. To była już moja 5 wymiana matrycy, poprzednio bad pixele, banding i wszystkie znajome usterki. Serwisant zabrał tv czekam na zwrot kasy, mam około 5k na wydanie na nowy tv. Panowie co nowego kupić, mam obawy przed serią Mu i wiem, że jej parametry są również gorsze od serii ks. Co polecacie ?
 

AMP

New member
5 razy? :eek:

Mam 60 KS7000, 2 znajomych również ma KS mniejsze i nigdzie nie zaobserwowałem żadnych wad, matryce idealne obudowy również. Nie zamieniłbym na żaden inny TV, znajomi również zadowoleni.

Czyli co poniektórzy po prostu muszą mieć niewyobrażalnego pecha :|
 
Do góry