Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

JasiQ87

New member
Może to wina sygału że jest 1080i ??? Mam tv 1,5 ,miesiąca i na pierwszym sofcie było gorzej niż teraz , może matryca musi trochę się przepalić ? cholera wie . Teraz mam 4 soft z kolei i jest o wiele lepiej , albo nasze telewizory są z przyszłości a sygnał w kablówkach do dupy ..... to tak jak z super autem , na złym paliwie nawet najlepsze auto za miliony dolarów padnie. Ale czy kalibracja poprawi przeskoki w obrazie?? ustawi prace matrycy i tunera telewizyjnego ?? chyba nie .....

Po 1 ja zrobilem kalibracje nie do tresci z kablówki nie oszukujmy sie :) w kablowce to nawet nie zwracam uwage na obraz bo po prostu jest gowniany:) kalibracje zrobilem glownie do filmow blu ray czy tam 4 k i do gier. Powiem tak, naprawde warto jak teraz porownuje rozne tryby to nie jestem w stanie ogladac innego niz skalibrowanego. Co do przeskokow, wystarczy wejs w ustawienia experckie i ustawic pod siebie te opcje rozycia i motion plus i juz :)
 

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie powiem tak. Ja wydałem na kalibracjie tv 550 zł 400 zał na tryb film i dodatkowo 150zł na tryb gry . Nie ma w ogole porownania a cos takiego jak tryb dynamiczny jakbym mial ogladac to wolalbym juz w ogole nie wlaczać telewizora:) Pamietajcie ze po kalibracji otrzymujecie obraz naturalny a raczej taki jaki życzył sobie reżyser czy tam tworca filmu. Zrobiłem i polecam bo warto. Nie planowałem tryby gry kalibrować ale , że gram zazwyczaj online to tylko w tym trybie bo cala reszta nie nadaje sie od gry (za wolny czas reakcji)a jak zoaczylem jaka roznica jest w obrazie na skalibrowanym trybie a na trybie gra zażyczyłem sobie rowniez i tego :)
NIestety jak jeden z was pisał podczas meczu ( a ogladam ich sporo) także miałem te skoki czy smużenie na tym trybie skalibrowanym. po wlaczeniu tryby sport i bodajze na innych wszystko dzialalo pieknie ale obraz byl dramatyczny ! dlatego albo skalibruje sobie tryb sport albo jakos skopiuje ustawienia tryby film i zmienie tylko te ustawienia odpowiadajace wlasnie za to :)

podsumowujac kazdemu kto ma ten tv polecam kalibracje bo jest spora roznica ale niestety jest to wydatek spory.
Pokaż różnicę jak możesz jak to wygląda na różnych trybach wzglefem kalibracji

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 
Wątek trochę martwy widać wszyscy oglądają i nie narzekają. .. ja też tak miałem aż tu dziwne światełko nad tv okazuje się że odkleja się matryca. ... ktoś gdzieś spotkał coś podobnego?
4455709b5a60040112aad561fe7b239f.jpg
3612f7211ead243b4805d268dd58657d.jpg
df9c7111c565144ddf7fd39877ce4a75.jpg
912dfa4ec6c725b9762d12f0bf39f3ce.jpg
6bdf24eacaadf78743f05ab9a979f15d.jpg


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Dla mnie to kryminał za tak zrobiony tv na... taśme przylepną
Zgadzam się! Jakby kosztował 1500 to rozumiem. ... jak coś się wypali przepali rozumiem. ...ale rozklei? Dno i 5 metrów mułu
Jeszcze mam coś takiego
Nic nie mogę wyszukać bo same krzaki
Jeszcze zostało mi przywrócić ustawienia fabryczne ale szkoda mi kalibracji
4cd0c426765418bd17569d87d1d72efd.jpg


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Waldorff

Member
Z tym światełkiem zza matrycy to może nie mogli znieść już tego, że Ambilight należy tylko do Philipsa (jak na razie) i wpadli na taki pomysł, aby wprowadzić ten bajer bez licencji :D

A na poważnie to się w pale nie mieści do czego księgowi (tak podejrzewam) doprowadzili w ramach maksymalizacji zysków. Nawet w najtańszych modelach nie powinno się to zdarzać. Rozumiem, tani model to zastępujemy aluminium plastikiem itd, ale nie takie cuda, gdzie tv za kupę kasy skleja się taśmą dwustronną (np. obudowa z tyłu).
 
Ostatnia edycja:

RivoPL

New member
Bardzo mnie zaniepokoiły tak liczne posty dotyczące usterek modeli ks7000/7500/8000/9000 a nie ukrywam że byłem już bardzo bliski zakupu.
Czy posiadacze ww modeli faktycznie odradzają zakup z perspektywy czasu? Nie będę wyjątkiem-interesuje mnie optymalny wkład finansowy pod ps4 pro i filmy 4k.
Biorąc jednak pod uwagę kilkadziesiąt przeczytanych stron jest się czego obawiać:(
W jednym z salonów komputronika przyjrzałem sie ks7500/9000 i widać już różnice kolorów przy krawędziach. Ja rozumiem że telewizor gra codziennie po 12h ale mój stary poczciwy 40calowy samsung le40b551 po 7latach(!!!) działa jak nowy a tutaj takie kwiatki?!?!?!
d582aa32abf67968523c5a448d238ad1.jpg
b8569b507d91b300e983dcdff86a5e27.jpg
15e65c697665968168ceecdb360b6caa.jpg
9a1680e5d3bff1aa62d722fa1a9e74a0.jpg


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Ja kupiłem swojego KS7000 w październiku zeszłego roku. Czytam wątek na bieżące i "modlę się" żebym u mnie nic się nie działo :) Jak na razie jestem mega zadowolony z telewizora. Nic się nie odkleja, nić się nie kurzy, żadnych martwych czy kolorowych pixeli. Chyba trafiłem na dobrą sztukę.
 
Ja kupiłem swojego KS7000 w październiku zeszłego roku. Czytam wątek na bieżące i "modlę się" żebym u mnie nic się nie działo :) Jak na razie jestem mega zadowolony z telewizora. Nic się nie odkleja, nić się nie kurzy, żadnych martwych czy kolorowych pixeli. Chyba trafiłem na dobrą sztukę.

A może szarpania obrazu przy włączonym auto motion plus też nie masz? Bo to ma chyba każdy? Ja tego złoma nikomu nie polecam. Wywalone w błoto 5500zl :(
 

RivoPL

New member
Bardzo ciężko jest znaleźć coś w rozsądnej cenie.
Seria Samsunga wydawała się być idealna i gdyby nie fakt że zgłaszacie tak wiele problemów, myślę że już dawno bym go miał u siebie.
A tak pozostaje analiza pozostałych modeli.
TCL prezentuje się super no ale matryca 50hz... więc odpada bo na co mi klatkowanie podczas oglądania meczy...
Soniak9005 droższy o 2 tysie.
I tak cały czas Samsung wchodzi w gre zwlaszcza że jak wspominałem wcześniej ma wszystko czego potrzebuje. 4k,hdr,panel 10bit, 120hz matryca... im więcej czytam tym wiekszy mam mętlik w głowie ehhh

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

byczekfrycek

New member
Miałem dokładnie to samo z ks7500 , powrót do ustawień fabrycznych działał tylko chwile , potem bylo to samo z youtube-em ,zadzwoniłem do obsługi samsunga , zrobili zdalnie twardy reset który nic nie zmienile i pan ekspert z działu technicznego stwierdził że wymiana płyty głównej. Wkurzylem sie, odmowilem i zwróciłem zloma . Naprawdę teraz rozumiem, dlaczego takie promocje robią na samsungi bo chcą to dziadostwo opchanc najwiekszej liczbie osob. Proponuje film dokumentalny : Ściemy wielkich marek odcinek o firmie Samsung a dokladnie to tv , masowo we francji psuly sie same samsungi , przez to ze dawali część która wystarczala żywotnościa na czas gwarancji ,polecam byly to tylko samsungi i ewentualnie lg.
 

RivoPL

New member
Miałem dokładnie to samo z ks7500 , powrót do ustawień fabrycznych działał tylko chwile , potem bylo to samo z youtube-em ,zadzwoniłem do obsługi samsunga , zrobili zdalnie twardy reset który nic nie zmienile i pan ekspert z działu technicznego stwierdził że wymiana płyty głównej. Wkurzylem sie, odmowilem i zwróciłem zloma . Naprawdę teraz rozumiem, dlaczego takie promocje robią na samsungi bo chcą to dziadostwo opchanc najwiekszej liczbie osob. Proponuje film dokumentalny : Ściemy wielkich marek odcinek o firmie Samsung a dokladnie to tv , masowo we francji psuly sie same samsungi , przez to ze dawali część która wystarczala żywotnościa na czas gwarancji ,polecam byly to tylko samsungi i ewentualnie lg.
I na co postawiles? Soniak?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

byczekfrycek

New member
I na co postawiles? Soniak?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Postawiłem na Sony xe9005 ,trzeba było dołożyć ale nie żałuję ani trochę. W porównaniu do samsunga to niebo a ziemia , opłaca sie dac więcej za pełnowartościowy produkt. Nie mam takich przygod jak z samsungiem , tam sie dzialo wszystko , nie bylo dnia w ciagu tych 14 dni zeby cos sie nie dzialo . Teraz mam sony i mam spokoj to jest produkt premium , widac to na każdym kroku.
 

RivoPL

New member
Pytanie do użytkowników ks7000-9000; czy po podłączeniu dysku zewnętrznego tv rozpoznaje i odtwarza pliki 4k z hdr? Podejrzewam że tak ale wolałbym się upewnić

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

RivoPL

New member
Chyba zdecyduje sie na tegoroczny model 55mu7002.
Od kilku dni nic tylko czytam opinie recenzje masakra jakas zeby wybrac cos dobrego w rozsadnej kasie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry