Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Herus

Member
Czy ktoś bawił się w profesjonalną kalibracje tego modelu ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Z tego co pisał Maciej K. to tak, ale ja nie robiłem. Szkoda mi póki co 400zł + koszty dojazdu :/ choć jestem ciekaw różnic. Może w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Chętnie bym zobaczył zdjęcia porownawcze. Czy ktoś dysponuje ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ja kalibrowałem KSa 7000 poprzez skalibruj tv, ale zdjęcia wyświetlane na wyświetlaczu nieskalibrowanym zawsze przekłamują, nie mniej, mogę wrzucić, bo mam zapisane i tak na PC, kiedyś znajomemu podesłałem, bo był ciekawy:

Tryb 'Film' bez zmian, tj.:
Podświetlenie: 8
Jasność: 45
Kontrast: 95
Ostrość: 0
Kolor: 50, Warm2 + Auto
Gamma: 0
Smart LED: Low
White-Point Balance: Tak jak w standardzie, na zero wszystko

Zdjęcie z tego trybu (przed kalibracją):
http://i mgur.com/o6rxqai

Tryb 'Film' po kalibracji, tj.:
Podświetleni: 8 (używam 6, ale 8 ustawione żeby zdjęcia miały podobny poziom podświetlenia)
Jasność: 45
Kontrast: 97
Ostrość: 0
Kolor: 50, Warm2 + Custom, kolory ustawione pod normę.
Gamma: -2
Smart LED: Low
White-Point Balance: 2P i 10P w całości ustawione, miałem ogrom tutaj do popraw, i o dziwo za dużo zdecydowanie zieleni (np. -9 G-Gain aż w 2P)

Zdjęcie z tego trybu (po kalibracji):
http://i.i mgur.com/Q73AIzr.jpg

Mój wniosek: Warm2 w standardzie (tj. "Auto") jest zdecydowanie mniej żywy niż obraz po kalibracji zatem nie idźcie na siłę w Warm2, jeśli jest dla was za żółty itd., to zostańcie przy Warm1, możliwe, że bez kalibracji, to właśnie Warm1 będzie dla Was znacznie lepszy. Całą robotę kalibracji robią ustawienia balansu bieli oraz kolorów. Kontrast, jasność itd. to tylko ta podstawowa składowa, którą na upartego można samemu ustawić z planszami.

Wniosek #2: Tak, KSy w SDR są tak jasne jak wskazują testy. W trybie 'Gra' na podświetleniu 10/20 miałem 317 cd/m2, a w trybie 'Film' na 8/20 miałem 255 cd/m2 gdzie standard Blu-Ray w ciemnicy to 120 cd/m2, a monitory do gier najczęściej nie są jaśniejsze niż 250 cd/m2. Zresztą taki Panasonic EX700 np. na maksymalnym podświetleniu ma 260-300 cd/m2, także do wieczornego oglądania naprawdę nie zalecam iść wyżej niż 6/20, a jeśli oglądacie z jakimś oświetleniem to nie wyżej niż 8/20. 8 i wyżej zalecałbym tylko do nasłonecznionych salonów.

Wniosek #3: Ustawienia kolorów i balansu bieli mam zupełnie inne niż te z kalibracji gotowych z sieci z AVForums, Darko, CNET itd., także jest duża prawda w tym, że przepisane ustawienia kalibracyjne mogą obraz pogorszyć, ja zresztą testowałem te ustawienia z sieci wielokrotnie i tylko mnie wkurzało, że efekt jest mizerny, także jeśli spędzacie sporo czasu przed telewizorem i chcecie najlepsze wrażenia, to kalibrację bym zalecał. Nie jest to natomiast oczywiście żaden zabieg niezbędny, ot, żeby dopełnić wrażenia z filmu.

Wniosek #4: To temat o całej serii KS, przy KS7000/7500 rozumiem, że wydatek na kalibrację to spory % ceny TV i że warto się wstrzymać aż będą pieniądze na to faktycznie jakieś odłożone, ale..przy KS9500 FALD nie wyobrażam sobie żeby TV nie kalibrować, wtedy to tylko parę % ceny telewizora i szkoda aż oglądać na tak drogim, ale nieskalibrowanym telewizorze.

Do gier mam 8/20 ~260 cd/m2 zostawione, a do filmów z podświetleniem za telewizorem (bias lighting) 6/20 ~200 cd/m2
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Czyli pod filmy oraz pod gry korzystasz z trybu film? Mnie się jakoś fajnie gra w gry w trybie dynamicznym troszkę zmodernizowanym. Po prostu te kolory są jakieś zywsze w tym trybie dla mnie. Ciągle szukam ustawień pod sdr z kablowki oraz np do filmów 4k/Blu Ray.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
Czyli pod filmy oraz pod gry korzystasz z trybu film? Mnie się jakoś fajnie gra w gry w trybie dynamicznym troszkę zmodernizowanym. Po prostu te kolory są jakieś zywsze w tym trybie dla mnie. Ciągle szukam ustawień pod sdr z kablowki oraz np do filmów 4k/Blu Ray.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Tryb 'Gry' kalibrowałem dodatkowo w cenie 150 zł, SDR + HDR w tych 150 zł już zawarte.
Inne wartości są w kolorach względem 'Film', 2P odrobinę inaczej się rozkłada, no i w trybie 'Gra' nie ma 10P White Point Balance, tryb 'Gra' kalibrowany do Gamma 2.2, a Film do 2.35.

Kablówki nie oglądam, może jakiś mecz jeden się trafił w ciągu miesiąca, a tak to tylko własne materiały / płyty blu-ray / z dysku lub pendrive'a pliki itd.

No i TV mi służy właśnie w ~60% do gier.

Także cenowo wyszło 400+150+Przyjazd.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Dla mnie tryb gry jakoś jest niegrywalny w ogóle. Strasznie pogarsza grafikę. Korsystanie z motion plus to oczywidcie odpada,.czy idzie ustawieniami to jakos ustawic aby nie bylo szarpniec? No i czy tryb dynamiczny odpowiednio skonfigurowany nada się do gier ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

pietas

New member
Dla mnie tryb gry jakoś jest niegrywalny w ogóle. Strasznie pogarsza grafikę. Korsystanie z motion plus to oczywidcie odpada,.czy idzie ustawieniami to jakos ustawic aby nie bylo szarpniec? No i czy tryb dynamiczny odpowiednio skonfigurowany nada się do gier ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

hm , w każdym trybie można grać , am odpada nie musi być upłynniacza bo gra ma <--30fps hehe albo 60fps (konsole) , wiec silnik gry zajmuje się wszystkim , uplynniacz w tv tylko przeszkadza dlatego masz te szarpnięcia , co do trybu gra jest on po to żeby zminimalizować input lag i polecał bym tylko i wyłącznie ten tryb do grania , ale to kwestia gustu
tak nada się tryb dynamiczny do gier odpowiednio skonfigurowany wyłącz automotion na sam początek, widziałeś artykuł eurogamera ? jak ustawić ten tv pod gry ???

Samsung KS7000 - Test • Eurogamer.pl
masz tam cały artykuł i 2 filmiki

Pyk
 

fausto1

New member
Bez reklam
Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia poglądowe jak wygląda obraz po kalibracji?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

thevirusplw

New member
powiedzcie mi Panowie, czy na ks7000 jest jakas folia ochronna czy cos? mam takie dziwne male kropki na ekranie ktorych nie da sie niczym zmyc, co prawda widac je wlasciwie tylko jak telewizor jest wylaczony i slonce pada odpowiednio ( nie przeszkadza to w uzytkowaniu ) ale wygladaja jakby to byla jakas dodatkowa warstwa uszkodzona a nie sam ekran
 

fausto1

New member
Bez reklam
Nie ma folii. Jeśli by była to byś ja widział na pewno.

Ja mam pytanie odnośnie ustawień motion plus czy używacie trybu wyraźny ruch Led?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

pietas

New member
powiedzcie mi Panowie, czy na ks7000 jest jakas folia ochronna czy cos? mam takie dziwne male kropki na ekranie ktorych nie da sie niczym zmyc, co prawda widac je wlasciwie tylko jak telewizor jest wylaczony i slonce pada odpowiednio ( nie przeszkadza to w uzytkowaniu ) ale wygladaja jakby to byla jakas dodatkowa warstwa uszkodzona a nie sam ekran

wstaw foty
 

morlinek92

New member
Czy dalej macie mikro ścięcia oglądając zwłaszcza mecze?
Wczoraj oglądałem POL-DEN na Polsacie i na początku było nawet ok. Później ścinało bardzo często.
Też tak mieliście?

Źródło sygnału: UPC (Horizon)
FW: 1201
Auto Motion Plus:
Rozmycie: 10
Drgania: 5
 

dziadek266

New member
Czy dalej macie mikro ścięcia oglądając zwłaszcza mecze?
Wczoraj oglądałem POL-DEN na Polsacie i na początku było nawet ok. Później ścinało bardzo często.
Też tak mieliście?

Źródło sygnału: UPC (Horizon)
FW: 1201
Auto Motion Plus:
Rozmycie: 10
Drgania: 5

W moim od razu wyłączyłem Auto Motion Plus i nic nie ścina.
Zresztą było już tyle razy napisane, żeby powyłączać te wszystkie ulepszacze- one nic nie pomagają, a wręcz przeciwnie.
 

czarek46

Banned
Ja mam Samsunga 40MU6472 , ponad miesiąc już i na meczach zawsze mam mrygnięcia obrazu , czy to live czy powtórka . Sygnał UPC moduł CI i mam wrażenie że matryce w telewizorach UHD przy sygnale 1080i czasem wariują .... natomiast przy filmach z szybką akcją jest ok , czy to z kablówki czy film z youtuba , cda działa idealnie , nawet z youtuba filmy 4k chodzą płynnie . Może kiedyś jakiś nowy soft to poprawi ale generalnie nie jest żle i nie płaczmy bo ludzie mają gorsze problemy z telewizorami , pasy na matrycy jakieś ciemne plamy , złe piksele itd.
 

czarek46

Banned
Ja mam Samsunga 40MU6472 , ponad miesiąc już i na meczach zawsze mam mrygnięcia obrazu , czy to live czy powtórka . Sygnał UPC moduł CI i mam wrażenie że matryce w telewizorach UHD przy sygnale 1080i czasem wariują .... natomiast przy filmach z szybką akcją jest ok , czy to z kablówki czy film z youtuba , cda działa idealnie , nawet z youtuba filmy 4k chodzą płynnie . Może kiedyś jakiś nowy soft to poprawi ale generalnie nie jest żle i nie płaczmy bo ludzie mają gorsze problemy z telewizorami , pasy na matrycy jakieś ciemne plamy , złe piksele itd.
p.s. jest sobota na Polsacie dają TRANSFORMERSÓW ..... wiadomo jaka jest szybkość akcji w tym filmie ,,,, wszystko jest IDEALNIE !!!! Więc mecze przycinają bo są inaczej kompresowane czy jak ?????
 

Herus

Member
U mnie na KS7500 też występowały tak miesiąc temu (wczoraj nie zauwazylem). Wtedy to nagrałem za pomocą telefonu w 60fps i później jak odtwarzałem w zwolnionym tempie to było widać jakby TV gubił klatkę... ale dlaczego tak to jest to nie mam pojęcia
 

JasiQ87

New member
Panowie powiem tak. Ja wydałem na kalibracjie tv 550 zł 400 zał na tryb film i dodatkowo 150zł na tryb gry . Nie ma w ogole porownania a cos takiego jak tryb dynamiczny jakbym mial ogladac to wolalbym juz w ogole nie wlaczać telewizora:) Pamietajcie ze po kalibracji otrzymujecie obraz naturalny a raczej taki jaki życzył sobie reżyser czy tam tworca filmu. Zrobiłem i polecam bo warto. Nie planowałem tryby gry kalibrować ale , że gram zazwyczaj online to tylko w tym trybie bo cala reszta nie nadaje sie od gry (za wolny czas reakcji)a jak zoaczylem jaka roznica jest w obrazie na skalibrowanym trybie a na trybie gra zażyczyłem sobie rowniez i tego :)
NIestety jak jeden z was pisał podczas meczu ( a ogladam ich sporo) także miałem te skoki czy smużenie na tym trybie skalibrowanym. po wlaczeniu tryby sport i bodajze na innych wszystko dzialalo pieknie ale obraz byl dramatyczny ! dlatego albo skalibruje sobie tryb sport albo jakos skopiuje ustawienia tryby film i zmienie tylko te ustawienia odpowiadajace wlasnie za to :)

podsumowujac kazdemu kto ma ten tv polecam kalibracje bo jest spora roznica ale niestety jest to wydatek spory.
 

czarek46

Banned
Może to wina sygału że jest 1080i ??? Mam tv 1,5 ,miesiąca i na pierwszym sofcie było gorzej niż teraz , może matryca musi trochę się przepalić ? cholera wie . Teraz mam 4 soft z kolei i jest o wiele lepiej , albo nasze telewizory są z przyszłości a sygnał w kablówkach do dupy ..... to tak jak z super autem , na złym paliwie nawet najlepsze auto za miliony dolarów padnie. Ale czy kalibracja poprawi przeskoki w obrazie?? ustawi prace matrycy i tunera telewizyjnego ?? chyba nie .....
 
Ostatnia edycja:

JasiQ87

New member
Hah mikrofibra lekko nawilzona :) ponoc jest dobry srodek na to ale ja juz sie przyzwyczailem :) tez mnie szlag trafial na pocztaku bo przy wieszaniu tv mialem kilka plam ale przeterlem mikrofibra i staly sie bardziej "wyblakle" prawie nie widoczne i juz sie przyzwyczailem ale slyszalem o specjanym srodku do tego:)
 
Do góry