Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

andrzeej

Member
Na nat geo HD jak będzie leciał program Geniusz to sobie sprawdź wystarczy chwila a zobaczysz o co chodzi... Czasem tez to widze na niektórych filmamch z canal+Na meczach (również mam nc+) aż tak to nie jest widoczne poprosu są momenty ze wygląda to tak jak by akcja na chwile zwiększała tępo wygląda to komicznie a raczej żenująco. Tryby auto motion ustawiłem na wiele sposobów żadnej różnicy nie ma. Całkowite wyłączenie trybu motion nie wchodzi w grę. ... Posiadam 55 ks 7500Na starym f6500 ten sam dekoder problem nie występuje.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem KS8000 i KS9000 oba reklamowałem ale z innego powodu. Prześwietlenia na krawędziach i odjklejająca sie obudowa.Ale problemów z ekspozycją ruchu nie było. Teraz mam QLED serii 7 i wszystko wygląda dobrze.
 

morlinek92

New member
Skąd w Horizonie wziełeś 60Hz ??? ,z tego co wiem te dekodery są produkowane na rynek europejski 50Hz,wszelkie dostępne rozdzielczości sa w 50Hz -1080p,1080i,720p,576p,Z telewizora, i do tej ostatniej chciałem sie odnieść,aktualizowałem Horizona w zeszłym tygodniu i najnowszy soft zmienił rozdzielczość: było 1080/60p (i tu czasami zacinał KS9000) teraz jest 720/50p i wszystko OK ale dlaczego..... widac ta opcja ma jeszcze sporo błędów.

Rzeczywiście znikneła opcja 60Hz, teraz są dostępne 1080p i 1080i ale bez możliwości określenia częstotliwości. UPC rozwiązało nam problem haha
 

marko666

New member
2 dni temu chciałem kupić KS 7000 Sprzedawcy tylko się zaczęli śmiać w RTv euro mieli 2 nowe na magazynie jeden wogóle się nie załączał, a w drugim same wypalone pixele to chciałem kupić ks9000 ale jak mi pokazali na sklepie odklejającą się obudowę to zrezygnowałem, odradzili mi tą serię z uwagi na częste awarie. Pojechałem do MM i tam był KS7000 z wystawy ale chodził tam conajmniej 2 miesiące po 12 godzin dziennie więc odpuściłem. Ten tv to końcówka serii więc na sklepach ciężko już dostać KS7000 a jak mają to ze zwrotów tak mi powiedzieli . Zapytałem o tą serię to odradzili że są częste awarie.
 

Kasio

Member
.......... Mam obawy że problem jest w całej serii w której jest auto motion plus. Ciekaw jestem jak to jest w wyższych modelach. Bo na to wychodzi że im droższy tym gorszy. ........

Niestety Twoje obawy są nieuzasadnione,na pewno seria KS7000 ma wielki problem z ramkami,podświetleniem AM+ itd.... .Jesteś ciekaw jak to jest w wyższych modelach ? , już pisałem o tym kilka stron wcześniej .... KS9000 Auto Motion Plus działa wyśmienicie !!! żadnego klatkowania ,żadnego tracenia klatek,żadnego przycinania itd... testowałem różne formaty,różne rozdzielczości,różne bitrate z USB Pendrive ,USB Hard Disk,USB SSD,SD Memory Card itp...a wierz mi jestem uczulony na jakość obrazu.Jedynie jak już pisałem wcześniej dekoder UPC Horizon przełączony na rozdzielczość z TV daje nam 1080/60p i czasami w dynamicznych scenach można zauważyć niedomagania procesora obrazu ,ale i tu jest też błąd po stronie oprogramowania dekodera bo powinien dać "odpowiedź" do TV o przesyłanym sygnale tak jak jest w dekoderach Media Box,a w Horizonie przy ustawieniu "Rozdzielczość TV" wszystko leci w 1080/60p ,dorobienie 10 klatek na każdą sekundę to już niezły wyczyn.
 

FoX88

New member
Szczerze mówiąc to dalej nie rozumiem jednej rzeczy - dlaczego te zacinki nasilają się najbardziej na Net Geo, a bardziej specyficznie jeszcze podczas programu "Geniusz" jak opisujecie.

Nie włączam się generalnie w dyskusje o tym modelu, ale dla mnie to jest dziwnie i kiedyś już mnie to też dziwiło, że wymienia się 1 kanał i 1 program, w którym najbardziej jest problem widoczny.

Raczej jak jest problem z Auto Motion Plus, to dotyczyłby każdego źródła, kanału, programu, zewnętrznych źródeł itd.. W czymś innym to musi rzecz leżeć, być może nadal w telewizorze właśnie, ale nie wiem czy to Auto Motion Plus tutaj ma coś do rzeczy.
 
Ostatnia edycja:
2 dni temu chciałem kupić KS 7000 Sprzedawcy tylko się zaczęli śmiać w RTv euro mieli 2 nowe na magazynie jeden wogóle się nie załączał, a w drugim same wypalone pixele to chciałem kupić ks9000 ale jak mi pokazali na sklepie odklejającą się obudowę to zrezygnowałem, odradzili mi tą serię z uwagi na częste awarie. Pojechałem do MM i tam był KS7000 z wystawy ale chodził tam conajmniej 2 miesiące po 12 godzin dziennie więc odpuściłem. Ten tv to końcówka serii więc na sklepach ciężko już dostać KS7000 a jak mają to ze zwrotów tak mi powiedzieli . Zapytałem o tą serię to odradzili że są częste awarie.
Sama prawda, dziś w MM przybyła im jeszcze jedna sztuka, bo właśnie oddałem ks7500. Co do jego stanu , co prawda tylna obudowa była spasowana elegancko,nic sie nie odklejalo natomiast matryca wyglądała jakby byla przyklejona ale za mała gdyż z trzech stron jej brakowało do ramki , przynajmniej wygladalo to tak jakby tak mialo być. Zwróciłem natomiast z innego powodu , najpierw obkawilr się problem z aplikacjami , mimo routera w odleglosci 10 cm od tv , netflix jak i youtube twierdzily ze polaczenia nie ma . Stary tv ktory stoi 15 m dalej odbiera bez problemu. Potem zauważyłem zjawisko cloudingu , nie wiem czy tak ma byc czy tez nie ale biale plamy na czarnym tle we wszystkich kątach jak i prawie na calej matrycy podczas ogladania wieczorem czy w nocy doprowadzaly mnie do szalu , nastepnie zauwazylem że obraz robil sie czasem rozpikselizowany , jak juz poustawialem motion i wlaczylem wszystkie wspomagacze to tam gdzie wcześniej obraz przycinal to stal sie nienaturalnie podkrecony prędkością , wygladalo to z jednej strony komicznie a z drugiej strony to po 10 minutach ogladania mialem tak bolace oczy i zakrwawione że szok. Pan z samsunga zrobil ze zdalnego zarządzania tylko twardy reset po czym stwierdzil że jak dalej będzie źle to do wymiany płyta główna , jak to stwierdzil śmiejąc się : " będziemy serwisowac" . Dla mnie to już przelało czare goryczy , zapakowalem sprzet i oddalem , cale szczescie dzis mialem ostatni dzien na to . Dzisiejsza decyzja to najlepsze co mogłem zrobić. Wniosek ? Dziękuję ale już sie chyba nie odważe kupic samsunga. Zresztą chyba nic lepszego z tej firmy nie widze. Teraz mam czas by znaleźć coś nowego tylko rozmiar 49 cali , tylko co ? Z porzadnym hdr-em ,4k przyszlosciowego i żeby już musiał włosów z głowy rwac tylko cieszyć sie sprzetem.
 

marko666

New member
Teraz mam czas by znaleźć coś nowego tylko rozmiar 49 cali , tylko co ? Z porzadnym hdr-em ,4k przyszlosciowego i żeby już musiał włosów z głowy rwac tylko cieszyć sie sprzetem.

Ja raczej będę brał sony XE9005 49 cali HDR Polecali mi go w MM i w euro rtv, Kiki też mówi że jest dobry cenowo droższy ale nie mam zamiaru ryzykować z serią KS
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
Jakiekolwiek reklamowanie tych przyvinek wchodzi w gre ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

oczywiście że jest sens, ja bym nie popuścił ... jeśli ściny masz z każdego źródła hdmi 1 ,2 ,ps4 , yt itd to jak najbardziej reklamacja a jeśli problem występuje tylko na sygnale z sat tak jak piszecie i na określonych dekoderach to pisać do producentów dekoderów niech rozwiązują problem i tyle, puszczają sygnał jakoś inaczej czy inny system nadawania , geniusz ... pisać czemu tak się dzieje do dostawcy sygnału , wina może być bo ich stronie ,modernizują stacje nadawcze albo co kombinują z sygnałem ?

scifi mi klatkowało swego czasu ,tel do multimediów , okazało się że modernizowali urządzenia do stremingu i coś tam źle ustawili

albo wyszedł następny bubel w ks ... można dodać do pixeli , ramki itd ...
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
A nie lepiej Sony XE9005???

Nie miałem styczności, ale test masz na sąsiednim forum. TV wypadł naprawdę dobrze. O ile modele Samsunga na rok 2016 miały bardzo dobry układ cena/jakość obrazu, szczególnie w okresie listopada oraz w niedawnych promocjach, w których genialną cenę miał model KS9500, o tyle modele na rok 2017, to jakieś cenowe nieporozumienie. W układzie cena/jakość w nowych modelach Samsunga jest straszna lipa. Takie jest moje zdanie. Znacznie lepszym wyborem od Q7 - biorący pod uwagę cenę/jakość - jest Sony XE9005 czy nawet Panas EX780. Natomiast na MUxx7 czy MUxx8 nawet bym nie spojrzał.
 

FoX88

New member
Zgadzam się, jestem zwolennikiem Samsunga, ale w tym roku pojechali po całości i nie ma co od nich polecić. To nie jest tak, że QLEDy są złe..po prostu nie są na tyle dobre na ile wskazuje ich wysoka cena.

W tamtym roku Sony w XD85 miało IPSa, a XD93 na VA był za drogi, o 30% droższy od Panasonica DX750 oraz Samsunga KS7000 przez co totalnie XD93 nie był opłacalny.

W tym jest dokładnie odwrotnie, to od Samsunga ciężko coś polecić mając na uwadze XE90 Sony czy EX780 Panasonica.
 

marko666

New member
11111.jpg

Znajomy pokazał mi takie porównanie, nie wiem na ile to jest prawdziwe ale wygląda tak,te same ustawienia, ten sam film na 3 tv z prawej Samsung ks9000 z lewej sony XD9305 na środku sony XE9005
 

magiks33

Member
Najdziwniejsze jest to że np na dwóch kanałch 4k a mianowicie CK360 i Travel xp 4k nie zauważyłem żadnego spowolnienia obrazu na module CI w ks7500
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
View attachment 15408

Znajomy pokazał mi takie porównanie, nie wiem na ile to jest prawdziwe ale wygląda tak,te same ustawienia, ten sam film na 3 tv z prawej Samsung ks9000 z lewej sony XD9305 na środku sony XE9005

Tez tak porównywałem ale nie da sie. Po pierwsze katy nie sa te same. Po drugie każdy telewizor wymaga kalibracji lub przynajmniej głębszych ustawień. Samsung ma problem z czerwonym kolorem bo jest za mocny anSony z kolei za słaby bardziej pastelowy. Niby to podobna półka ale Samsung ma problemy z obudowa. Oba Sony to świetne telewizory ale w bezpośrednim kontakcie z Samsungiem QLED przegrały w dwóch aspektach: reprodukcji ruchu, rozdzielczości dynamicznej- tu Samsung bije je na głowę i katach. Nowa matryca VA ma poprawione katy a to już robi różnice. Nie jest to IPS ale jest o wiele lepiej niz było. Sony z kolei ma bardzo dobre podświetlenie i większy kontrast dynamiczny. Jako były użytkownik Samsunga KS9000 i Sony XD9303 szukałem czegoś z podobnego poziomu wiecowa Sony przetestowałem plus Panasonika EX780 i QLED. i wybrałem QLEDa. Nie żałuje. Świetny pilot, super system. Dałbym mu 9/10 punktów. Obu Sony 8,5/10. Panasonikowi 8/10. Ale to moje odczucia. Najlepszy byłby Ubiegłoroczny KS9500 albo Panasonic DX900
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie miałem styczności, ale test masz na sąsiednim forum. TV wypadł naprawdę dobrze. O ile modele Samsunga na rok 2016 miały bardzo dobry układ cena/jakość obrazu, szczególnie w okresie listopada oraz w niedawnych promocjach, w których genialną cenę miał model KS9500, o tyle modele na rok 2017, to jakieś cenowe nieporozumienie. W układzie cena/jakość w nowych modelach Samsunga jest straszna lipa. Takie jest moje zdanie. Znacznie lepszym wyborem od Q7 - biorący pod uwagę cenę/jakość - jest Sony XE9005 czy nawet Panas EX780. Natomiast na MUxx7 czy MUxx8 nawet bym nie spojrzał.

Q7 bardzo dobry telewizor. Już pisałem na innym forum co ma lepszego od Sony. Sony ma słaba ekspozycje ruchu. Przy szybko poruszającej sie kamerze ma problem i gubi szczegóły i rozdzielczość. Samsung pod tym względem rewelacja. Testowałem wszystkie wspomniane. A seria MU dopiero od 8 z przodu ma panel 100Hz ale i tak jest dość średnia.
 
Do góry