Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Czytałem tyle że o odklejaniu sie tylnej obudowy a nie o tym jakby matryca była za mała , bo jak wytłumaczyć to że z każdej strony oprócz dołu brakuje jej do ramki o to na całej długości. Tv do sklepu juz nie zwrócę bo minęło 12 dni , zostaje tylko samsung ,tyle że chciałem wiedziec czy coś z tym robią czy wymieniaja tv. Innego tv nie chciałem bo w tym zakresie cen , to samsung oferuje najlepszą jakość obrazu.
 

Zibowski

New member
A sprawdź jaką masz siłę na programach dvb-s bo jest o wiele większa niż te na dvb-s2 mi jakość wzrosła o 10 po zastosowaniu innego konwentera

Czy to znaczy ,ze inny konwerter dla dvb-s i inny dla dvb-s2. Faktycznie w ks7000 w opisie tylko dvb-s2 a np. w Sharpie LC-24CFG6132EM który niedawno dukupiłem dvb-s i dvb-s2
 

marko666

New member
Mam pytanie do posiadaczy konsol, zwłaszcza ps4 pro czy na ks7000 efekt HDR-u jest waszym zdaniem bardzo dobry i wart zakupu tv w tej cenie ? może lepiej dopłacić do MU7002 ?
 
Mam pytanie do posiadaczy konsol, zwłaszcza ps4 pro czy na ks7000 efekt HDR-u jest waszym zdaniem bardzo dobry i wart zakupu tv w tej cenie ? może lepiej dopłacić do MU7002 ?
Ja mam xbox-a i powiem Ci że efekt hdr jest bardzo bardzo fajny, natomiast co do tv to polecam Ci osobiście ks7000, wersja mu jest z tego roku i parametry ma gorsze od ks-a, a najgorsze jest to że w mu masz matryce 60 Hz a nie 120 Hz jak w ks. Tylko dobrze go sprawdz przed zakupem gdyż ja kupilem ks7500 i wydawalo mi sie że wszystko sprawdziłem a teraz okazuje sie że wszystkie aplikacje mi sie tną i żyją własnym życiem tak samo zaczyna sie robić z obrazem. Jutro jade do sklepu odstąpić od umowy i go zwrócić , za dużo nerwów mnie to kosztuje. Telewizory tej klasy i tej ceny nie powinny mieć takich usterek.
 

Andy33

New member
Słuchajcie a jak u was z bandingiem? Na meczach piłki nożnej lub w scenach z szybko przesuwającą się kamerą? U mnie na początku wszystko wyglądało spoko a teraz widzę tzw " mury" i szczerze mówiąc jest to nieco wnerwiające. Reklamacja pewnie nawet nie wchodzi w rachubę?
 
Słuchajcie a jak u was z bandingiem? Na meczach piłki nożnej lub w scenach z szybko przesuwającą się kamerą? U mnie na początku wszystko wyglądało spoko a teraz widzę tzw " mury" i szczerze mówiąc jest to nieco wnerwiające. Reklamacja pewnie nawet nie wchodzi w rachubę?
Jak masz możliwość to oddaj do sklepu, ja już się tak nadenerwowalem że wole oddać bo mam taką możliwość po 12 dniach zauważyłem uruchamianie sie samoczynnie aplikacji, w grze na konsoli pokazalo sie jakby wczytywanie pikseli a potem tez na filmach, raz obraz lepszej jakosci raz gorszej , clouding raz wiekszy raz w ogóle nie ma , raz z pilota nie chcial mi sie uruchomic ,diody migaly ma tv i pilocie a sie nie włączal , sprzedali mi uwalony tv i jade go dzis zwrocic , nie mam sil, jeszzcze pudelko bylo jakies dziwne , moze mi dali ze zwrotu , kto to wie , paranoja .
 

Andy33

New member
No tylko tv mam od października także zwrot do sklepu odpada i pozostaje męczyć serwis samsunga, a oni pewnie jak zwykle potraktują mnie starą śpiewką, że jest to naturalna cecha naprężeń matrycy.....Ale znając ten model to pewnie coś jeszcze się urodzi.
 
Tak jak mi sie podobają modele ks z tamtego roku, tak po oddaniu tego wezmę jednak model z tego roku mu8000, pytanie tylko do kogoś kto ma styczność czy ten model jakością obrazu dorówna serii ks 7000, bo czytając specyfikacje załamał mnie mniejszy wspolczynnik PQI wynoszacy w modelu 49 cali tylko 2000, ks7500 ma pqi 2200 , tak więc troche to dla mnie dziwne że nowszy model ma gorszy parametr. Nie mam chyba już siły szukać dobrego modelu ks a szkoda bo najbardziej mi sie podobają.
 

Kasio

Member
Pisałem już o tym pół roku temu, to nie wierzyliście. :bober:
U mnie sytuacja wygląda tak. Dekoder UPC Horizon (już po paru aktualizacjach).
Jeżeli w dekoderze przestawię odświeżanie z 50Hz na 60Hz to często tnie na dużej licznie kanałów. Przy 50Hz jest ok chociaż na "Geniuszu" też potrafi ścinać.
Ostatnio oglądałem mecze PL i Liga mistrzów to myślałem ze szału dostanę bo widać było jak ścina. :x i to na 50Hz

Jak podłącze lapka do one connect HDMI to też ścina na filach z dysku SSD.

Dobrze natomiast jest jak coś oglądam z neta czy to YT czy to z przeglądarki czy to przez DLNA.
Skąd w Horizonie wziełeś 60Hz ??? ,z tego co wiem te dekodery są produkowane na rynek europejski 50Hz,wszelkie dostępne rozdzielczości sa w 50Hz -1080p,1080i,720p,576p,Z telewizora, i do tej ostatniej chciałem sie odnieść,aktualizowałem Horizona w zeszłym tygodniu i najnowszy soft zmienił rozdzielczość: było 1080/60p (i tu czasami zacinał KS9000) teraz jest 720/50p i wszystko OK ale dlaczego..... widac ta opcja ma jeszcze sporo błędów.
 
Pisałem już o tym pół roku temu, to nie wierzyliście. :bober:
U mnie sytuacja wygląda tak. Dekoder UPC Horizon (już po paru aktualizacjach).
Jeżeli w dekoderze przestawię odświeżanie z 50Hz na 60Hz to często tnie na dużej licznie kanałów. Przy 50Hz jest ok chociaż na "Geniuszu" też potrafi ścinać.
Ostatnio oglądałem mecze PL i Liga mistrzów to myślałem ze szału dostanę bo widać było jak ścina. :x i to na 50Hz

Jak podłącze lapka do one connect HDMI to też ścina na filach z dysku SSD.

Dobrze natomiast jest jak coś oglądam z neta czy to YT czy to z przeglądarki czy to przez DLNA.

Niestety taki to już urok samsunga z tym ich auto motion plus. Ja w życiu już nie kupię samsunga i nikomu nie polecam tej firmy. Na forum samsunga expert pisze że to wina nadawcy TV a jak mu mówię że na starym tv samsunga tego problemu niema to się nie odzywa. Nie rozumiem też testu na forach i tu na forum też. W testach piszą żeby wyłączyć auto motion plus. Jeśli firma wydaje TV z taką opcją to nie po to żeby ją wyłączać bo się do niczego nie nadaje. Pewnie samsung sponsoruje osoby które tu testy robią żeby nie pisały o takich błędach. Ja ostatni raz kupiłem TV Samsunga i ostatni raz kierowałem się testem z internetu.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak jak mi sie podobają modele ks z tamtego roku, tak po oddaniu tego wezmę jednak model z tego roku mu8000, pytanie tylko do kogoś kto ma styczność czy ten model jakością obrazu dorówna serii ks 7000, bo czytając specyfikacje załamał mnie mniejszy wspolczynnik PQI wynoszacy w modelu 49 cali tylko 2000, ks7500 ma pqi 2200 , tak więc troche to dla mnie dziwne że nowszy model ma gorszy parametr. Nie mam chyba już siły szukać dobrego modelu ks a szkoda bo najbardziej mi sie podobają.

A nie lepiej Sony XE9005???
 

andrzeej

Member
Niestety taki to już urok samsunga z tym ich auto motion plus. Ja w życiu już nie kupię samsunga i nikomu nie polecam tej firmy. Na forum samsunga expert pisze że to wina nadawcy TV a jak mu mówię że na starym tv samsunga tego problemu niema to się nie odzywa. Nie rozumiem też testu na forach i tu na forum też. W testach piszą żeby wyłączyć auto motion plus. Jeśli firma wydaje TV z taką opcją to nie po to żeby ją wyłączać bo się do niczego nie nadaje. Pewnie samsung sponsoruje osoby które tu testy robią żeby nie pisały o takich błędach. Ja ostatni raz kupiłem TV Samsunga i ostatni raz kierowałem się testem z internetu.


mnie dziwi dlaczego tak mało osób do tej pory nic nie widziało... przecież podczas oglądania meczy(i nie tylko) to się płakać chce..
 
mnie dziwi dlaczego tak mało osób do tej pory nic nie widziało... przecież podczas oglądania meczy(i nie tylko) to się płakać chce..
Jak by u nas były Stany Zjednoczone to zaraz by był zbiorowy pozew na samsunga o wypuszczenie bubla który nie działa. Niestety żyjemy w polsce.

Osobiście jak dla mnie TV obraz jest rewelacyjny ale bez trybu auto motion plus jak dla mnie obraz klatkuje a z włączonym trybem co chwilę szarpie. Więc co mi po pięknym obrazie skoro TV nie działa jak powinien. Obraz to ja mogę sobie w pokoju powiesić a TV służy do oglądania i ma sprawiać przyjemność a nie męczyć oko.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Jak by u nas były Stany Zjednoczone to zaraz by był zbiorowy pozew na samsunga o wypuszczenie bubla który nie działa. Niestety żyjemy w polsce.

Osobiście jak dla mnie TV obraz jest rewelacyjny ale bez trybu auto motion plus jak dla mnie obraz klatkuje a z włączonym trybem co chwilę szarpie. Więc co mi po pięknym obrazie skoro TV nie działa jak powinien. Obraz to ja mogę sobie w pokoju powiesić a TV służy do oglądania i ma sprawiać przyjemność a nie męczyć oko.

A próbowałeś ustawić tryb motio ręcznie?
 
W każdym ks tak jest czy tylko w modelu ks7000?
Z tego co wiem to kolega Andrzeej ma 7500 i ma to samo. Ja odradzam kupno samsunga. Byłem wiernym fanem tej firmy i zawsze polecałem ale po kupnie tego TV odradzam każdemu. Mam obawy że problem jest w całej serii w której jest auto motion plus. Ciekaw jestem jak to jest w wyższych modelach. Bo na to wychodzi że im droższy tym gorszy. Ponoć w tańszych modelach w których jest 60hz matryca lepiej to działa ale ja tego nie widziałem. Na wszelki wypadek odradzam. Nie wiem w jaki sposób mogę reklamować taki TV u producenta. Najchętniej to bym odzyskał kasę i kupił coś od sony ewentualnie LG.
 

Herus

Member
Ale mnie straszycie.
Kupiłem 2 tyg temu 55' KS7500 do nowego mieszkania (dlatego, że była okazja za 3999zł)
Rozpakowałem, sprawdziłem i wydawał mi się ok- dobrze zapakowany (Oryginalnie zgrzane worki, taśma i pianka), obudowa nie odchodziła.
Jeśli chodzi o normalną telewizję to oglądam w 95% piłkę nożną (NC+), w pozostałych 5% to różne discovery. No i do tego oczywiście filmy.
Ale nie wyobrażam sobie jakiś tam ścinek podczas oglądania meczy na telewizorze za tyle pieniędzy.
Obecnie mam jakiś 10letni 42' Samsung i było ok.

Czym to się objawia i jak to najlepiej sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:
Do góry