Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

magiks33

Member
Ale nie mówimy ,że moduł tylko,że tuner. Moduł jest o tyle winny,że w przypadku gdy na niego zdecydowaliśmy się to okazuje się ,że w ks 7000 tuner wewnętrzny dvb-s jest do kitu. Kupiłem niedawno do sypialni sharpa LC-24CFG6132EM , on również ma tuner dvb-s tylko,że z tej samej anteny,kabla,wtyczki pokazuje 100% sygnału ,a nieszczęsny ks 7000 u mnie sygnał/jakość 30/15

A sprawdź jaką masz siłę na programach dvb-s bo jest o wiele większa niż te na dvb-s2 mi jakość wzrosła o 10 po zastosowaniu innego konwentera
 

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie jak wykluczyć matryce jesli chodzi o motion plus? Obecnie ogladam mecz na motion auto u czesto plynnosc spada w drastyczny sposob. Moze byc to wina modulu cam ? Pamietam ze ktos kiedys wrzucal link do jakiegos testu motion plus

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zgłaszajcie problemy z płynnością do supportu Samsunga, może wypuszczają aktualizację oprogramowania, która naprawi ten problem. W końcu w modelu z matrycą 100Hz tego typu problemy są nie do zaakceptowania.
 

andrzeej

Member

MrSadistic

New member
Witajcie

Czy ktoś tutaj z was ma problem z najnowszą aktualizacją Polsatu dla dekodera HD5000? Odkąd ją posiadam w ciągu dnia po kilkanaście razy TV gubi sygnał. Do tego płynność na niektórych kanałach jest dramatyczna. Jakieś krzaczki, zrywanie obrazu. Są też momenty, że po wyłączeniu dekodera i po ponownym włączeniu mam tylko sam dźwięk i czarny obraz. Wtedy muszę wejść w MENU TV i wybrać diagniostyke na obraz i wszystko wraca do normy.

Hmmm... chyba że do wina softu TV 0_o

P.S
KS7000 49'
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
Witam , panowie mam pytanko , jak ustawić w ps4 pro wyjście audio na pcm linear czy Bitstream ??? Konsola podpięta do ks 55 7000 i dźwięk idzie na tv a tv daje na soundbar samsung k450 + samsung swa-8000s (po BT) . do tej pory miałem ustawione Bitstream (dolby) na konsoli i w tv: Format Dzwiękku HDMI- Bitstream(wejściowy) i Format Dźwięku - dolby digital (wyjściowy) w miarę było ok , ale wczoraj poprzestawiałem na pcm i bez kitu jakoś dużo lepiej to działa surround jest wyraźniejszy jak i głosy itd ...
Czyli wychodzi na to że jednak PCM jest sygnałem najmocniejszym nie skompresowanym ?? i ten sygnał mi idzie bez obróbki przez tv i dopiero trafia w orginalnej formie do soundbara i tam trafia do procesorka dolby i on go dekoduje dlatego to gra lepiej ?? a tak to konsolka wysyłała już skompresowany sygnał do tv? on przerabiał po swojemu i jeszcze soundbar po swojemu ??? bo już się pogubiłem ... ???
 

krempla

Member
Witam , panowie mam pytanko , jak ustawić w ps4 pro wyjście audio na pcm linear czy Bitstream ??? Konsola podpięta do ks 55 7000 i dźwięk idzie na tv a tv daje na soundbar samsung k450 + samsung swa-8000s (po BT) . do tej pory miałem ustawione Bitstream (dolby) na konsoli i w tv: Format Dzwiękku HDMI- Bitstream(wejściowy) i Format Dźwięku - dolby digital (wyjściowy) w miarę było ok , ale wczoraj poprzestawiałem na pcm i bez kitu jakoś dużo lepiej to działa surround jest wyraźniejszy jak i głosy itd ...
Czyli wychodzi na to że jednak PCM jest sygnałem najmocniejszym nie skompresowanym ?? i ten sygnał mi idzie bez obróbki przez tv i dopiero trafia w orginalnej formie do soundbara i tam trafia do procesorka dolby i on go dekoduje dlatego to gra lepiej ?? a tak to konsolka wysyłała już skompresowany sygnał do tv? on przerabiał po swojemu i jeszcze soundbar po swojemu ??? bo już się pogubiłem ... ???
Google masz? Nie zasmiecaj!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

marko666

New member
Mam pytanie odnośnie KS7000 i trybu HDR między innymi w grach, czy dalej jest to przełączanie tak utrudnione czy od czasu tego testu wypuścili jakąś łatkę zmieniającą to :

"Nie zmienia to faktu, że takie połączenie ma też kilka wad. Przykładowo, w trybie „Film” po wykryciu sygnału HDR telewizor automatycznie podbija poziom jasności do maksimum, ponieważ tylko na takich ustawieniach wysoki zakres dynamiczny ma sens.

Z kolei w trybie „Gra” jasność trzeba podkręcić ręcznie, zmienić ustawienie Smart LED na „wysokie” a zakres kolorów na „automatyczny”. Użytkownik musi też pamiętać, żeby włączyć UHD Colour dla wejść HDMI, w przeciwnym razie KS7000 nie rozpozna materiału obsługującego HDR.

Mało to wygodne, tym bardziej że samo podłączenie sprzętu nie wystarczy, by uzyskać wysokiej jakości obraz HDR. Co więcej, tryb wysokiego zakresu dynamicznego jest z automatu wyłączony, co może nieźle skołować osoby niezorientowane. Co gorsza, po przełączeniu trybu wyświetlania na SDR użytkownik musi samodzielnie wyłączyć część opcji w trybie „Gra”, ponieważ telewizor nie zapamiętuje ustawień oddzielnie dla SDR i HDR - za to w trybie „Film” już jak najbardziej. Z tego, co się orientujemy, Samsung próbuje rozwiązać ten problem za pośrednictwem łatki, ale jak na razie odpalenie obsługi HDR-a przy zachowaniu niskiego input laga jest na KS7000 trudniejsze, niż być powinno."

źródło : Samsung KS7000 - Test • Eurogamer.pl
 

MrSadistic

New member

Attachments

  • 20170618_130729.jpg
    20170618_130729.jpg
    863,6 KB · Wyś: 51
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Mam obok w domu tv za 2k , nawet nie za tyle i nic nie szarpie. Co dalej z tym poradzic ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Witam serdecznie. Jakies 12 dni temu zakupiłem tv ks7500 49 cali , wszystko wydawało mi sie ok. Dopiero dzis zauważyłem coś co mnie zaniepokoilo i jednoczesnie zdziwilo bo nie wiedzialem czy tak ma byc czy tez nie,mianowicie pomiedzy górną ramką a matrycą jest szpara i to samo pomiedzy dwoma bokami ramek a matryca też szpara taka na wsadzenie karty bankomatowej , myslalem ze tak ma byc wiec pojechalem do pierwszego lepszego sklepu zobaczyc u nich tv a tam nie ma nawet najmniejsze j szparki . Czy to powazna wada i jak samsung sie do tego odnosi, logiczne że to będę reklamować tylko moze ktoś miał juz z tym styczność?
 

morlinek92

New member
Pobralem, wgralem. Póki co nie widze żadnych plusów. Jak szarpało ekranem tak szarpie nadal.

Cos pięknego:-(

Pisałem już o tym pół roku temu, to nie wierzyliście. :bober:
U mnie sytuacja wygląda tak. Dekoder UPC Horizon (już po paru aktualizacjach).
Jeżeli w dekoderze przestawię odświeżanie z 50Hz na 60Hz to często tnie na dużej licznie kanałów. Przy 50Hz jest ok chociaż na "Geniuszu" też potrafi ścinać.
Ostatnio oglądałem mecze PL i Liga mistrzów to myślałem ze szału dostanę bo widać było jak ścina. :x i to na 50Hz

Jak podłącze lapka do one connect HDMI to też ścina na filach z dysku SSD.

Dobrze natomiast jest jak coś oglądam z neta czy to YT czy to z przeglądarki czy to przez DLNA.
 
Ostatnia edycja:

sodalit1990

New member
Witam serdecznie. Jakies 12 dni temu zakupiłem tv ks7500 49 cali , wszystko wydawało mi sie ok. Dopiero dzis zauważyłem coś co mnie zaniepokoilo i jednoczesnie zdziwilo bo nie wiedzialem czy tak ma byc czy tez nie,mianowicie pomiedzy górną ramką a matrycą jest szpara i to samo pomiedzy dwoma bokami ramek a matryca też szpara taka na wsadzenie karty bankomatowej , myslalem ze tak ma byc wiec pojechalem do pierwszego lepszego sklepu zobaczyc u nich tv a tam nie ma nawet najmniejsze j szparki . Czy to powazna wada i jak samsung sie do tego odnosi, logiczne że to będę reklamować tylko moze ktoś miał juz z tym styczność?

Witam.
To bardzo popularna usterka telewizora w tym modelu samsunga.Mogłeś przeczytać komentarze na ten temat i kupić telewizor innej marki.Nic nie zrobisz, najlepiej oddać telewizor do sklepu lub zgłosić usterkę do serwisu.
 
Do góry